Perm – FC Ural 1:1 (kon.) | FK Dinamo Moskva – Tosno 0:1 (kon.) | Zenit – Lok. Moskva 0:3 (kon.)
FK Krasnodar – Chabarovsk 4:1 (kon.)
Amkar Perm
1:1 (1:0)
FC Ural
cz Nedeľa 29.10.2017, 09:30 • Stadion Zvezda, Perm • Ruská Premier Liga • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:30.

Pět vzájemných zápasů obou mužstev
    Ural vs. Amkar 1 : 0
    Amkar vs. Ural 1 : 2 (1 : 1) – pohárové utkání
    Amkar vs. Ural 1 : 0
    Ural vs. Amkar 0 : 2 – přátelský zápas
    Amkar vs. Ural 1 : 1

Ural je na tom tabulkové lépe. Patří mu páté místo v tabulce se ziskem 22 bodů. V minulém kole si připsal další výhru, když porazil 2:0 Akhmat. Bilance Uralu na venkovním hřišti je vyrovnaná a to 2-2-2.

Na programu je patnácté kolo ruské ligy! Amkar se nachází na dvanáctém místě s dosavadním ziskem šestnácti bodů. V posledním kole remizoval se silným Spartakem Moskva 0:0. Bilance Amkaru na vlastním hřišti není vůbec lichotivá, neboť z šesti duelů jen jeden vyhrál a dva remizoval.

1

2
    Úvod zápasu je v klidném tempu, kdy oba celky hrají s míčem hlavně uprostřed hřiště.

2
    Menší náznak o útok ze strany Amkaru, ale míč neprošel do pokutového území.

3
    Darko Bodul zkusil hodit dlouhý aut do šestnáctky soupeře, což se mu i podařilo, ale míč nakonec skončil v rukavicích brankáře Uralu.

4
    Nepřesnou střelou se prezentoval Kosťukov.

5
    Po útocích Amkaru se hra přesunula opět na střed hřiště.

6
    Ural se nyní bude bránit standardní situaci soupeře...

7
    Pěkná střela Bodula, kterou Godzjur vyráží!
    7. Střela Bodula ze standardní situace.

8
    Ural se zatím před branku svého soupeře ještě skoro vůbec nedostal.

10
    Snaha o dlouhý míč dopředu nevyšla a Ural to musí zkusit znovu, má míč na polovině hřiště.

11
    Denys Kulakov stihl na poslední chvíli míč před autovou čarou a stihl odcentrovat před branku. Zde obránce hlavičkou ubránil celou situaci.

20
    Běží nám dvacátá minuta a stav zápasu je stále bezbrankový. Omlouváme se Vám za problémy způsobené výpadkem elektrického proudu.

22
    Byla nařízena penalta pro Amkar!

22
    Michail Kosťukov byl nyní sražen v pokutovém území k zemi a je ošetřován. Následovat bude pokutový kop domácích.
    22. Penaltový zákrok.

22
    Amkar Perm právě vstřelil branku!
    Autorem branky z pokutového kopu je MICHAIL SIVAKOW, který s přehledem proměňuje pokutový kop a posílá svůj celek do vedení.
    22. Michail SIVAKOW - 1:0

23
    Na hřišti vidíme další ošetřování hráče Amkaru. Ural nehraje v rukavičkách.

23
    Žlutou kartu dostává Vladimir Ilin (FK Ural).

25
    Amkar se nyní dostal do ofsajdové pasti a brankář Godzjur bude rozehrávat od své branky.

26
    Ural kombinuje s míčem na polovině hřiště a snaží se o útok. Což se mu zatím nedaří.

27
    A nedaří i nadále. O míč následně přišel a Amkar se ihned vydal do útoku. Avšak ani jejich pokus nakonec nebyl úspěšný.

28
    Ural před brankou, ale vinou nepřesné přihrávky se nakonec k žádné střele na branku nedostali.

30
    Po půl hodině hry jsme viděli zatím jednu branku a to z penalty. Jinak sledujeme průměrné utkání bez nějakých větších šancí. Amkar má více ze hry a pokud se dostane do útoku, tak umí být nebezpečný.

31
    Artur Nigmatullin má prozatím celkem klid před svou brankou, neboť soupeř se do šestnáctky skoro vůbec nedostává.

32
    Avšak to také platí o brankáři Uralu, který nyní také nemá co na práci. Obě mužstva se nyní do před brankového prostoru nedostávají.

33
    Naopak byl k vidění další faul, tentokrát hráče Amkaru.

35
    Stále je k vidění nezáživná hra, kdy oba týmy bojují o míč.

36
    Až nyní přichází menší změna, protože Ural bude zahrávat rohový kop...

37
    Míč se nebezpečně snesl před branku, poskakoval ve vzduchu, ale nakonec se Amkar ubránil.

38
    Po odehraném rohovém kopu zůstal na trávníku ležet jeden z hráčů domácích a je ošetřován.

39
    Ke konci poločasu začíná být aktivnější zase Ural, ale směrem dopředu je zatím neškodný.

41
    K vidění je nyní fotbal, který příliš nezaujatého fanouška nemůže bavit. Oba celky bojují o míč a o nějakém útočení nemůže být řeč.

42
    Ural je s míčem na polovině soupeře...

43
    A zničehonic přišla skrytá střela, kterou někdo z domácích tečuje tak, že míč se odrazil od pravé tyčky a bude následovat rohový kop Uralu.

44
    Z rohového kopu hosté nezahrozili a pomalu a jistě se blíží konec první půle.

45
    Rozhodčí ještě nastaví za časté ošetřování v prvním poločase tři minuty navíc.

45+2
    Druhá minuta nastavení běží a Ural s míčem na svých kopačkách.

45+3
    Následně ztrácí míč a byl k vidění pomalý protiútok domácích. Nakonec sliboval možnou šanci, ale přihrávka od Miljkoviće na svého spoluhráče nebyla přesná.

45+3

První poločas byl ze začátku poměrně pro oko diváka pozorovatelný. Pak přišla penalta domácích. Od té doby se hra změnila, Ural měl více míč na svých kopačkách, ale bez žádného tlaku na branku. Hra se nám postupně změnila na hru, ze které nezaujatý fanoušek neměl co pochytit. Snad se nám úroveň hry do druhého poločasu zlepší a dočkáme se třeba i vyrovnání.

46

47
    Amkar neudržel míč na polovině hřiště a dal šanci svému soupeři, aby mohl zaútočit.

48
    Ural právě vstřelil branku!
    Vladimir Ilin hezky odcentroval z pravé strany a míč se přes všechny dostal na zadní tyč, kde byl připravený ALEXEJ JEVSEJEV a ten srovnává stav utkání.
    48. Alexej JEVSEJEV - 1:1

50
    Ural tedy vyrovnal z konečně povedeného útoku a o zápletku máme nyní postaráno.

51
    Ural bude zahrávat rohový kop...

52
    Rohový kop nepřinesl sám o sobě nic, ale následná střela Bicfalviho nebyla vůbec špatná a brankář musel skokem vyrazit míč a je tu další roh pro hosty.

53
    Rohový kop Amkar ubránil, ale v posledních minutách se nemůže dostat na míč.

54
    Ale už zahrozil i Amkar, Miljković vystřelil z pravé strany, ale míč míjí branku. Avšak pokus to nebyl rozhodně špatný.

55
    Role se vyměnila, nyní má míč zase domácí mužstvo a snaží se něco vymyslet.

56
    Následně přichází faul a bude to standardní situace pro Amkar.

56
    Střílený centr, který se v klubku hráčů odrazil od Siwakova, následně chytá míč pohotový Godzjur.

57
    Střídání v týmu FK Amkar Perm: ze hřiště odchází Saied Ezatolahi, přichází Fegor Ogude.

58
    Alexej Jevsejev je nyní ošetřován na trávníku a na stadionu se momentálně nehraje.

59
    Střídání v týmu FK Ural: ze hřiště odchází Vladimir Ilin, přichází Nikita Gluškov.

60
    Nepřesnost v útoku a Jaroslav Godzjur se ujme rozehrávky od své branky.

61
    Faul na hráče Amkaru v blízkosti poloviny hřiště, rozhodčí nechává výhodu a s míčem dopředu utíkal Bělorukov, ale byl na poslední chvíli ubráněn.

62
    Na druhé straně šance hostů, kdy hlavičku musel vyrážet Artur Nigmatullin nad branku a měl co dělat aby se vyšrouboval do vzduchu.

64
    Pohled na hru je na rozdíl od druhé půlky prvního poločasu o něco lepší. Sledujeme sice hodně nepřesností od obou celků, ale z nich pak pramení šance.

66
    Standardní situaci v podání Uralu vyboxoval brankář do bezpečí.

66
    Střídání v týmu FK Ural: ze hřiště odchází Jurij Bavin, přichází Artem Fidler.

67
    Následný protiútok Amkaru se příliš nepovedl a brankář Uralu může být v klidu.

68
    O něco lepší je ve druhé půli Ural, avšak Amkar se po zisku míče taky snaží o rychlý přechod do útoku, ale nedokáží jej dotáhnout dokonce.

70
    Po faulu se nyní usadil na polovině soupeře Amkar a nakonec z toho byla slušná střela Šavajeva ze střední vzdálenosti, kterou brankář vyrazil na rohový kop.

71
    Ten se bude zahrávat poté co domácí vystřídají.

72
    Střídání v týmu FK Amkar Perm: ze hřiště odchází Alichan Šavajev, přichází Ivan Melnikov.

72
    Rohový kop nepřinesl nic zajímavého a Ural se bez problémů ubránil. Jejich brankář má míč a chystá se k odkopu od své branky.

74
    Faul na Jevsejeva a Ural zůstane u míče.

75
    Střela hostů končí mimo prostor tří tyčí, střídající Artem Fidler se však prezentoval slušnou ranou vedle levé tyče.

76
    Míč se přesunul zase před branku hostů, ale Amkar se tentokrát nedostane k žádné střelecké možnosti.

77
    Nyní velký rozruch na polovině hřiště a rozhodčí bude rozdávat kartu...

77
    ... faulovaný byl Jevsejev a Ogude je ten hříšník, který dostal žlutou kartu.

78
    Remízový stav dané hře zatím hodně sluší a ani jeden z týmů nemá blíž k tomu, aby mohl zvrátit vedení na svou stranu.

79
    Míč má v držení Ural, ale nemůže se s ním dostat na polovinu soupeře.

80
    No a nakonec si hodně zahrával v pokutovém území, kde se jeden z hráčů Amkaru chystal ke střele,ale nakonec si obrana Uralu poradila a zažehnala potenciální nebezpečí.

82
    Zbývá nám necelých deset minut do konce zápasu a otázka je snadná, dokáže se jeden z týmů prosadit a urvat tak vítězství?

83
    Hra je hodně rozháraná po celém hřišti s několika nepřesnostmi a stát se může ledacos. Jako nyní přišel nenápadný centr z levé strany a hned z toho byla střela na branku Uralu, avšak mimo!

84
    Střídání v týmu FK Amkar Perm: ze hřiště odchází Darko Bodul, přichází Stanislav Prokofjev.

85
    Amkar je nyní více u míče a snaží se útočit. Ural je však zastavuje ještě před svou šestnáctkou.

86
    Střídání v týmu FK Ural: ze hřiště odchází Alexej Jevsejev, přichází Roman Jemeljanov.

86
    A další faul na hráče Uralu a rozhodčí nyní musí krotit horké hlavy obou celků.

87
    Faulovaným hráčem byl Gluškov, ale už je na nohou a bude v pořádku.

88
    Dlouho se nehrálo a na trávníku zase leží po souboji další hráč Uralu. Nicméně dopadl až za autovou čáru, kde bude ošetřován a to nebrání k pokračování ve hře.

89
    Domácí u míče a snaží se o zvrat v dnešním utkání, podaří se jim to?

90
    Tak jako v prvním poločase se budou nastavovat tři minuty navíc.

90+1
    Kousek za půlkou hřiště byl faul na hráče Uralu a ten se snaží o rychlou rozehrávku.

90+2
    Avšak práce kvapná málo platná – Ural ihned o míč přišel a obrana musela hasit počínající šancí před svou brankou.

90+3
    Nyní se velmi rychle dostal Ural před branku domácích, ale i v tomto případě obrana domácích ubránila celou situaci.

90+3
    Další centrovaný míč se nebezpečně objevil před brankou hostů, ale jeden z obránců odkopává míč do bezpečí!

Zákroky brankáře Artur Nigmatullin: 3

Zákroky brankáře Jaroslav Godzjur: 2

90+3

Nakonec dospěl zápas do remízové podoby a tento výsledek je spravedlivý pro oba dnešní aktéry. Hra se ve druhém poločase výrazně zlepšila a bylo k vidění několik šancí na obě branky. Ural z jedné z nich dokázal vyrovnat. Celkově bylo utkání tedy průměrné, s častými fauly a důrazným bojem o míč.

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:15.

To je ode mě vše, děkuji za pozornost, na shledanou! (11:31:22)