Lipt. Mikuláš – Nové Zámky 1:3 (kon.) | Nitra – Žilina 2:3 (kon.) | Detva – Zvolen 0:5 (kon.)
B. Bystrica – Trenčín 5:2 (kon.) | Poprad – Košice 0:1 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
HC MIKRON Nové Zámky
Nedeľa 15.10.2017, 15:00 • Titan aréna • Tipos Extraliga (SR) • 12. kolo

V tretej tretine hostia dokázali zvýšiť na rozdiel troch gólov zásluhou Fábryho. Liptáci si dokázali otvoriť strelecký účet, keď sa presadil Rapáč, ale diváci už ďalší gól nevideli a tak sa stretnutie končí výsledkom 1:3 a hostia si z neho odnášajú všetky tri body. Týmto sa s vami lúčim a prajem pekný zbytok dňa. (17:24:06)

58:55
    Spilar Medzi kruhmi našiel Piatku, ale jeho zakončenie letelo ponad Kováčovu bránu.

58:12
    Uram pekne našiel Langhammera. Jeho prudkú strelu brankár vyráža.

57:52
    Vhadzuje sa v útočnom pásme a Liptáci budú hrať bez brankára.

57:52
    Oddychový čas domácich.

57:51
    Kriškovu strelu Kováč vyráža na ochrannú sieť a hra sa opäť prerušuje.

57:20
    Liptáci sú v útočnom pásme, ale nevedia sa odpútať od mantinelu.

56:05
    Matúš Sukeľ vkorčuľoval do útočného pásma. Jeho strelu Kováč chytá a hra sa prerušuje.

55:17
    Hostia v plnom počte.

54:46
    Liptákom sa nedarí udržať v útočnom pásme. Nové Zámky sa dobre bránia.

53:54
    Nádašdi na modrej čiare nedokázal puk spracovať a domáci prišli o pásmo.

53:21
    Nádašdiho strelu brankár vyrazil rovno Uramovi na hokejku, ale ten pod tlakom nedokázal poslať puk do brány.

53:17
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Prapavessis – 2 min., sekanie).

52:40
    Kovačevič dostal dobrú prihrávku medzi kruhy. Jeho strela bola však nepresná.

52:00
    Hostia už hrajú v plnom počte sa dostávajú sa do útočného pásma.

51:36
    Dvečka a dostal s pukom až medzi kruhy a vystrelil. Tento puk letel tesne nad bránu.

50:50
    Nové Zámky puk vyhadzujú cez všetky čiary a môžu ísť vystriedať.

50:23
    Domáci sa usadili v útočnom pásme a obstreľujú súperovu bránu.

49:49
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Varga – 2 min., nedovolené bránenie).

48:22
    K strele sa napokon nedostali a teraz majú puk hostia za vlastnou bránou.

47:52
    Vhadzovať sa bude v strednom pásme. Liptáci buly vyhrali a okamžite sa dostávajú do útočného pásma.
    47:30 RAPÁČ - 1:3

47:30
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    BRANISLAV RAPÁČ sa dostal k odrazenému puku a presnou strelou prekonal Kováča. Asistencie: Marek Uram.

47:08
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Šimun – 2 min., držanie).

46:48
    Domáci v plnom počte.

46:20
    Salija dostal puk do dobrej streleckej príležitosti, ale puk letel tesne vedľa Košarišťanovej bránky.

45:44
    Buly v obrannom pásme hostí. Paukovček vyhral buly a poslal puk na Rapáča. Ten okamžite vystrelil, ale Kováč tento puk chytá.

45:00
    Hruškova strela od modrej čiary minula bránku a domáci dokázali puk vyhodiť.

44:48
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (M. Sukeľ – 2 min., sekanie).

43:27
    Po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať v útočnom pásme Liptovského Mikuláša. Buly vyhrali domáci. Suchého strela trafila iba brániaceho hráča Nových Zámkov.

42:50
    Oba tímy už hrajú v plnom počte.

42:32
    Nádašdi nahodil puk na bránu Nových Zámkov, Rapáč puk tečoval, no trafil iba brankára.

42:10
    Nádašdiho prudká strela letela tesne nad bránu Kováča.
    41:39 FÁBRY - 0:3

41:39
    HC Nové Zámky dali gól!
    Rýchly protiútok hostí. Strela Špirka sa odrazila od zadného mantinelu rovno na hokejku BRANISLAVA FÁBRYHO, ktorý nemal problém puk poslať do Košarišťanovej brány. Asistencie: Rastislav Špirko.

41:05
    Tabaček perfektne našiel osamoteného Spilara medzi kruhmi, no ten brankára svojou strelou nedokázal prekonať.

40:50
    Tabačekovu strelu brankár vyrazil. K dorážke sa mohol dostať Nádašdi, ale puk mu preskočil hokejku.

40:42
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Plašil – 2 min., držanie).

40:10
    Devečkova bomba letela ponad Kováčovu bránu.

40:01

V druhej tretine hostia zlepšili svoju hru, čo im prinieslo dva góly. Najprv sa presadil Dubinin a druhým úspešným strelcom bol Špirko. Liptáci recept na Kováča zatiaľ nenašli. Uvidíme, či sa im v tretej tretine podarí otvoriť strelecký účet.

40:00

39:38
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Suchý – 2 min., podrazenie).

39:15
    Po Suchého delovke sa k dorážke dostal Kriška, ale Kováč vytiahol parádny zákrok a puk chytá.

39:11
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Salija – 2 min., držanie).

38:49
    Vhadzovanie v obrannom pásme Liptovského Mikuláša. Buly vyhrali hostia, ale po nepresnej prihrávke prišli o útočné pásmo.

37:45
    Tabačekova strela od modrej čary letela tesne vedľa pravej žŕdky Kováčovej brány.

37:19
    Suchého prihrávka nikoho nenašla a bude z toho zakázané uvoľnenie.

36:30
    Domáci v útoku opäť nič nevymysleli a po puk sa musia vrátiť do obranného pásma.

35:48
    Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Nových Zámkov. Buly vyhrali domáci a okamžite sa dostávajú do útočného pásma.

34:36
    Domáci zvýšili aktivitu a často sú v útočnom pásme. Recept na brankára Kováča zatiaľ nájsť nevedia.

34:08
    Dubinin vybojoval puk za bránou Liptovského Mikuláša, ale zmocniť sa ho nakoniec dokázal Košarišťan a hra sa prerušuje.

33:24
    Pacalaj sa dostal do útočného pásma, no jeho prihrávka na Spilara nebola presná a domáci o puk prišli.
    31:49 ŠPIRKO - 0:2

31:49
    Strelu Zbořila Košarišťan vyrazil len pred seba a RASTISLAV ŠPIRKO nemal problém ho poslať do brány a zvýšiť na 2:0. Asistencie: Adam Zbořil, Milan Hruška.

31:40

31:07

30:50
    Devečka vnikol do útočného pásma a vystrelil. Puk minul priestor brány.

30:30
    Liptáci sú s pukom za bránou a zakladajú útočnú akciu.

29:40
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Langhammer – 2 min., hákovanie).

29:18
    Suchého strelu hostia zblokovali a puk vyviezli do stredného pásma.

29:03
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Varga – 2 min., sekanie).
    27:44 DUBININ - 0:1

27:44
    ARTEM DUBININ dostal parádnu prihrávku medzi kruhy od Raenka a okamžite vystrelil. Puk Košarišťan spomalil, ale napokon aj tak prepadol za jeho chrbát. Asistencie: Anatoly Raenko, Koba Jass.

26:44
    Hostia sú s pukom za vlastnou bránou. Dostali sa do útočného pásme, ale tam ho rýchlo stratili.

25:10
    Jakub Sukeľ nabral ohromnú rýchlosť a išiel sám proti brankárovi. Jeho blafák mu ale nevyšiel podľa predstáv a svoju veľkú príležitosť nedokázal využiť.

24:51
    Opäť strela Saliju, ale aj tento puk Košarišťan vyráža.

24:25
    Salijovu strelu spoza obrancu Košarišťan vyrazil na ochrannú sieť a hra sa prerušuje.

23:40
    Kuráliho delovku tečoval Števuliak, ale puk minul bránu hostí.

22:57
    Jakub Sukeľ posielal puk pred brankára, kde už stál pripravený Laco, ale bol dobre bránený a k zakončeniu sa nedostal.

22:27
    Hostia sú v útočnom pásme, ale prihrávajú si len okolo mantinelov.

21:42
    Kovačevičova strela od modrej čiary veľmi tesne bránu Košarišťana minula.

21:27
    Piatka okorčuľoval bránu hostí a perfektne sa dostal až pred brankára. Liptáci sa dostali k viacerým dorážkam, ale puk za brankárov chrbát nepretlačili.

20:20
    Dubinin sa natlačil až pred Košarišťana, ktorý jeho zakončenie dokázal vyraziť.

20:01

Začiatok stretnutia zachytili lepšie domáci, ktorý si vytvorili viacero dobrých gólových príležitostí. Hra sa pomaly vyrovnávala, ale ani jeden z tímov nedokázal svoje príležitosti využiť a stav tak zostáva nezmenený 0:0.

20:00

19:20
    Uram pred bránou pekne našiel Matúša Sukeľa, ale ten pod tlakom zakončiť nedokázal.

18:38
    Pacalajovu strelu od modrej čiary tečoval Langhammer. Puk letel mimo priestor brány.

18:11
    Cetkovského strelu z pravého kruhu Košarišťan chytá a hra sa prerušuje.

17:50
    Krásna individuálna akcia Paukovčeka. Ten sa dostal až pred brankára, ktorého si položil, ale puk nedokázal dopraviť za jeho chrbát.

17:17
    Po zakázanom uvoľnení sa vhadzuje v útočnom pásme Nových Zámkov. Hostia buly vyhrali, no veľmi rýchlo o puk prišli.

16:10
    Matúš Sukeľ bleskovo vkorčuľoval do útočného pásma. Jeho nebezpečnú strelu Kováč vyráža.

15:52
    Nové Zámky kombinovali v útočnom pásme, ale po nepresnej prihrávke sa po puk musia vrátiť do obranného pásma.

14:51
    Môžme pokračovať. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme domácich. Tí zostávajú istú chvíľu v útočnom pásme, ale napokon o puk prišli.

14:51
    Riešia sa problémy s plexisklom a tak sa nejakú chvíľu hrať nebude.

13:57
    Koba Jass sa natlačil až pred Košarišťana. Jeho zakončenie brankár zneškodnil.

13:40
    Hra sa vyrovnala a hostia zvyšujú aktivitu.

12:35
    Po Vargovej strele sa k dorážke dostal Šimun, no v obrovskej príležitosti nedokázal puk umiestniť do priestoru brány.

11:40
    Špirko sa po chybe domácich dostal v útočnom pásme k puku a okamžite vystreli. Puk bránu míňa a dostávajú sa k nemu Liptáci.

10:23
    Raenko perfektne medzi kruhy prihral Koba Jasovi, no jeho zakončenie Košarišťan vyráža.

09:34
    Buly v obrannom pásme Nových Zámkov. Laco puk vybojoval a z otočky vystrelil. Jeho zakončenie bránu minulo.

09:21

08:38
    Uram pred bránou teraz našiel Devečku a ten vystrelil. Hostia puk dokázali zblokovať a vyhodili ho cez všetky čiary.

08:13
    Uram pred bránou našiel Rapáča, no tomu puk odskočil a zakončiť nedokázal.

07:30
    Domáci sa usadili v útočnom pásme a kombinujú. Tabačekovu strelu dokázal brankár vyraziť a hostia puk vyhodili.

07:18
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Dubinin – 2 min., nedovolené bránenie).

06:46
    V útočnom pásme boli teraz Nové Zámky, ale k strele sa nedostali a v rohu klziska o puk prišli.

06:07
    Liptáci sú v doterajšom priebehu stretnutia zatiaľ aktívnejším tímom a vytvorili si viacero gólových príležitostí. Stav zápasu sa však zatiaľ nemenilo

05:50
    Laco sa natlačil pred bránu hostí. Brankár jeho strelu vyrazil a k dorážke sa dostal Jakub Sukeľ, ale ani on brankára prekonať nedokázal.

05:43
    Po peknej kombinácii v útočnom pásme sa k strele od modrej čiary dostal Devečka. Kováč puk chytá a hra sa prerušuje.

04:46
    Vhadzovanie v strednom pásme. Buly vyhrali domáci, dostali sa do útočného pásma. Urama pred bránou pekne hľadal Matúš Sukeľ, ale ten zakončiť nedokázal.

04:30
    Pacalajova strela od modrej čiary bola zblokovaná a puk skončil v rohu klziska.

03:17
    Raenko sa pekne uvoľnil medzi kruhmi, dostal prihrávku. Puk letel iba mimo brány Liptovského Mikuláša.

02:59
    Laco vybojoval puk pred brankárom Kováčom. Jeho zakončenie pod tlakom nebolo ideálne, brankár puk chytá a hra sa prerušuje.

02:10
    Varga dostal prihrávku medzi kruhy, ale jeho strelu Košarišťan vyrazil do rohu klziska.

01:50
    Uram spoza brány hľadal Matúša Sukeľa, no ten bol dobre bránený a zakončiť nedokázal.

01:02
    Tabaček sa dostal k tvrdej strele z ľavého kruhu. Piatka ešte vo výbornej príležitosti dorážal, ale prekonať Kováča sa mu nepodarilo.

00:25
    Liptáci sa snažili preniknúť do útočného pásma, no Paukovčekova prihrávka bola nepresná a k puku sa dostávajú hostia.

00:01

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Suchý, Kuráli, Pacalaj, Tabaček, Devečka, Nádašdi, Moravčík – Števuliak, Paukovček, Rapáč – Piatka, Langhammer, Spilar – Uram, M. Sukeľ, Kriška – Laco, Lištiak, J. Sukeľ

HC Mikron Nové Zámky: Kováč – Plašil, M. Jass, Salija, Prapavessis, Hruška, Kovačevič, Hain, Šimek – Raenko, Dubinin, K. Jass – Cetkovský, Špirko, Zbořil – Surovka, Šimun, Varga – Fábry, Klenko, Lantoši

Rozhodca: Kalina, Orolin – Jobbágy, Bogdaň.

Vážení športoví priatelia, vítame vás pri sledovaní nedeľnajšieho hokejového zápasu 12. kola Tipsport ligy, v ktorom domáci tím MHK 32 Liptovský Mikuláš privíta na vlastnom štadióne tím HC Nové Zámky. Zápas sa začína o 15:00.

MHK 32 Liptovský Mikuláš

V piatok odohral zápas na vlastnom ľade proti Košiciam. Liptáci nenastúpili do zápasu zle, no otvárací gól vsietili v 19. minúte Pacan. Na úvod druhej tretiny Košice išli do dvojgólového vedenia, keď sa prudkou strelou presadil Martin Bača. Liptáci ale dokázali behom jeden a pol minúty zápas otočiť. Najprv sa presadil v presilovke 5 na 3 Uram. Potom v presilovke 5 na 4 Langhammer a tesne po skončení početnej výhody delovkov prestrelil Habala Devečka. Na začiatku tretej tretiny Liptáci strelili dva rýchle góly. Najprv dorážal do odkrytej brány Uram a o niečo vyše pol minúty Laco vybojoval puk v útočnom pásme a strelou pomedzi betóny zvýšil na 5:2. Hostia dokázali výsledok ešte kozmeticky upraviť gólom Jenčíka, ktorý stanovil na konečných 5:3 a Liptáci si tak zaslúžene odnášajú zo zápasu všetky tri body. MHK 32 je v tabuľke na siedmom mieste so 16 bodmi.
    Skóre: 26:29
    Najproduktívnejší hráč: Marek Uram (3+6)

HC Nové Zámky

Odohrali posledný zápas proti Detve na domácom ľade. Domáci už po prvej tretine viedli o dva góly, keď sa najprv v siedmej minúte presadil Šimun a o päť minút ho nasledoval Salija. Detva dokázala v druhej tretine znížiť na rozdiel jedného gólu. Úspešným streldom Detvy bol Halás. Tesne pred koncom druhej tretiny ale Nové Zámky svoju súperovi opäť odskočili po góle Fábryho a keďže sa ani jeden z tímov v tretej tretine presadiť nedokázal, tak tento gól stanovil výsledok na konečných 3:1 pre Nové Zámky a tie si do tabuľky pripísali plný bodový zisk. Nové Zámky majú v tabuľke 13 bodov, čo ich radí na ôsme miesto.
    Skóre: 30:35
    Najproduktívnejší hráč: Arturs Salija (4+6)

Posledný vzájomný ligový zápas:
    HC Nové Zámky – MHK 32 Liptovský Mikuláš 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
    Góly: 2. Rapáč, 11. Rapáč (Kriška, Kuráli), 21. Pacalaj (Uram, Spilar)
    Vylúčenia: 3:3
    Strely: 34:35

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Michael Hruška

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 48. Rapáč (Uram) – 28. Dubinin (Raenko, K. Jass), 32. Špirko (Zbořil, Hruška), 42. Fábry (Špirko)

HC MIKRON Nové Zámky: Kováč – Plašil, M. Jass, Salija, Prapavessis, Hruška, Kovačevič, Hain, Šimek – Raenko, Dubinin, K. Jass – Cetkovský, Špirko, Zbořil – Surovka, Šimun, Varga – Fábry, Klenko, Lantoši

Rozhodca: Kalina, Orolin – Jobbágy, Bogdaň