KP Tany Brno – TSV 1880 Wasserburg 51:73 (kon.)
KP Tany Brno
51:73 (12:14, 16:40, 29:58)
TSV 1880 Wasserburg
cz Streda 11.10.2017, 18:00 • Městská hala Vodova, Brno-Královo Pole • Europohár - ženy • Skupina I

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Pěkný den přeji všem basketbalovým příznivcům. Začínají základní skupiny Eurocupu. V rámci skupiny "I" nás čeká souboj mezi celky KP Brno a TSV 1880 Wasserburg. Utkání, které hostí Městská hala Vodova, začíná v šest hodin.

Domácí basketbalistky se loni nedostaly do základní skupiny, v kvalifikaci jim stopku vystavil Keltern. Právě tento německý soupeř spolu s Wasserburgem vládne soutěži našich západní sousedů. Dalšími dvěma celky této skupiny jsou Fribourg a Benátky. Právě italský tým by měl být největším favoritem této skupiny, boj o druhé postupové místo by měl zůstat otevřený. V konečném součtu postupují i čtyři nejlepší celky ze třetích míst. V barvách hostů se dnes představí Češka Petra Záplatová, domácí budou spoléhat především na zkušenou Ilonu Burgrovou.

Mírným favoritem jsou podle sázkových kanceláří hostující basketbalistky. Jak ale utkání skutečně dopadne? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!

KP Brno: Andělová, Kopecká, Lančová, Jandová, Burgrová, Verlíková, Remenárová, Šujanová, Prokešová, Beránková (C), Holubová

TSV 1880 Wasserburg: Palmerová, Deuraová (C), Okockyteová, Záplatová, Adeová, Pernerová, Holopainenová, Audereová, Tobinová, Galliouová.

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:04
    Hostující basketbalistky jdou hned po čtyřech vteřinách do vedení zásluhou Okockyteové, která zaznamenala dva body. (0:2)

00:57
    Na čáru trestného hodu se dostala Burgrová, která proměnila pouze jednu nabídnutou šestku. (1:2)

01:56
    Výborně, hráčky Brna se dostávají do vedení! Prokešová využila přihrávky Kopecké a dokázala skórovat za tři body! (4:2)

02:35
    Další dva body na domácí konto přidává po individuální akci kapitánka Beránková! (6:2)

03:08
    Němky snížily zásluhou Deuraové, ovšem domácí hráčky šly rychle dopředu a Šujanová trefuje dva body! (8:4)

03:29
    Faulovaná Tobinová teď stoprocentní, hostující basketbalistka proměnila oba trestné hody. (8:6)

04:08
    Zatím se hraje ve vysokém tempu! Další úspěšné útoky na obou stranách palubovky, na té jedné se prosadila Šujanová, na té druhé Palmerová! (10:8)

04:34
    Dlouhý útok Brňanek! Prokešová doskočila, následně sama dokázala skórovat! (12:8)

05:01
    Okockyteová teď faulovala Kopeckou, oba týmy střídají, u míče domácí hráčky! (12:8)

05:45
    Na další body čekáme, Audereová teď dokázala zablokovat Kopeckou, která se snažila o tříbodovou střelu. (12:8)

06:06
    Andělová přišla o míč, domácí basketbalistky se musí rychle vracet. První ztráta Brňanek v tomto utkání. (12:8)

06:50
    Střelecký pokus Galliouové za dva body košem neskončil, hostující hráčky však dokázaly získat útočný doskok a zůstávají u míče. (12:8)

07:38
    Ani Záplatová teď nedokázala změnit skóre, na další body čekáme už více než tři minuty. (12:8)

08:11
    Tobinová to vzala na sebe, její individuální akce končí dvěma body. Po čtyřech minutách se mění skóre! (12:10)

08:47
    Burgrová přišla o míč, Němky z následného útoku srovnaly, dva body putují na konto Galliouové. (12:12)

09:25
    Domácím hráčkám se v posledních minutách nedaří na útočné polovině. Místo toho se prosazuje hostující Tobinová! (12:14)

09:57
    Se svým pokusem za dva body neuspěla ani Remenárová! Brňanky po necelých pěti minutách měly dvanáct bodů, od té doby nezaznamenaly ani bod! (12:14)

10:00
    První čtvrtina skončila. (12:14)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (12:14)

10:14
    Záplatová zužitkovala přihrávku Tobinové a skórovala, osmý bod pro hostující basketbalistky v řadě! (12:16)

11:01
    Pokus Tobinové v koši neskončil, obranný doskok si připisuje Kopecká. (12:16)

11:42
    Za Wasserburg se prosadila Okockyteová. Poté přišel blok Burgrové proti tříbodové střele Záplatové, Němky však stále zůstávají u míče. (12:18)

12:18
    Hostující hráčky nyní neodkázaly zakončit během čtyřiadvaceti vteřin a přišly tak o balón. (12:18)

12:43
    Brňanky čekají už více než osm minut na další své body. Domácí lavička tak reaguje oddechovým časem! (12:18)

13:35
    Holopainenová byla faulována při střelbě. Hostující hráčka poté proměnila oba trestné hody! (12:20)

13:54
    Andělová našla Remenárovou, která po necelých deseti minutách opět posouvá s domácím skóre! (14:20)

14:28
    Už osmý bod německých hráček v této čtvrtině, prosadila se znovu Holopainenová. (14:22)

15:07
    Němky dvakrát střídaly. Poté přišel neúspěšný pokus Šujanové, který doskočila v posledních chvílích velmi aktivní Holopainenová! (14:22)

15:38
    Verlíková faulovala Holopainenovou. Hostující basketbalistka na čáře trestného hodu stoprocentní i v tomto případě! (14:24)

15:51
    Oddechový čas pro domácí lavičku! (14:24)

16:03
    Záplatová se prosazuje po přihrávce kapitánky Deuraové, Němky vedou už dvanáctibodovým rozdílem. (14:26)

16:33
    Další bod na konto Wasserburgu přidává Záplatová, která proměnila jen jeden nabídnutý trestný hod. (14:27)

16:50
    Tobinová ke skórování vybídla Deuraovou, která se nemýlila, hostující basketbalistky i nadále navyšují skóre! (14:29)

17:24
    Remenárová přišla o míč, z rychlého brejku se prosadila Palmerová! (14:31)

17:47
    Oddechový čas pro hosty! (14:31)

18:14
    Po faulu Šujanové se na čáru trestného hodu dostala Palmerová. Ta byla stoprocentní, Němky vedou devatenáctibodovým rozdílem! (14:33)

18:53
    Češky ani nadvakrát nedokázaly skórovat, Holopainenová si na druhé straně palubovky připsala útočný doskok a poté i dva body! (14:35)

19:12
    Hostující Záplatová teď proměnila pouze druhou šestku, Wasserburg vede rozdílem dvaadvaceti bodů. (14:36)

19:17
    Rychlý útok domácích zakončila dvěma body Verlíková. Teprve druhý koš pro Brňanky v této čtvrtině! (16:36)

19:56
    Dva body zaznamenala Galliouová. Čtyři vteřiny před koncem první půle byla faulovaná Tobinová, která proměnila oba trestné hody! (16:40)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (16:40)

Brňanky do utkání vstoupily velmi dobře a po necelých pěti minutách vedly 12:8. Od té doby ale naprosto začaly dominovat německé hráčky, které svým českým soupeřkám dovolily za více než patnáct minut jen čtyři body! Naopak Wasserburg se na útočné polovině rozházel a v po dvaceti minutách vede čtyřiadvacetibodovým rozdílem!

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (16:40)

20:34
    Kopecká našla kapitánku Beránkovou, která se prosadila z tříbodové hranice! (19:40)

21:38
    Brňanky nedokázaly zakončit v časovém limitu, což na druhé straně palubovky potrestala Okockyteová. (19:42)

21:59
    V hlavní roli znovu Okockyteová, která proměnila oba trestné hody! (19:44)

22:09
    Šujanová ztratila míč, Němky trestají trojkou, kterou zaznamenává Palmerová! (19:47)

22:50
    Ztráty na obou stranách palubovky, do útoku už míří německé basketbalistky. (19:47)

23:33
    Pokus Palmerové za dva body v koši neskončil, obranný doskok si připisuje domácí Šujanová. (19:47)

24:29
    Několik faulů na obou stranách palubovky, na další body stále čekáme. Faulem si nyní pomohla hostující Palmerová. (19:47)

24:46
    Oba celky střídaly, faul odpískán také Remenárové, která před pár vteřinami přišla na palubovku. (19:47)

25:07
    Palmerová zaznamenala dva rychlé koše v řadě! Němky i nadále navyšují svůj náskok, domácí lavička teď reaguje time-outem! (19:51)

26:11
    Remenárová nyní proměnila jen první trestný hod. Ten druhý poté doskočila Tobinová, míč pro hostující Wasserburg. (20:51)

26:42
    Přihrávky Kopecké teď zužitkovala Šujanová, která skórovala za dva body. (22:51)

27:12
    Po útočném faulu Tobinové přišel oddechový čas pro hostující celek! (22:51)

28:05
    Koš s faulem nyní zaznamenala Verlíková! Po faulu Holopainenové dostane Češka ještě příležitost trestného hodu. (24:51)

28:22
    Následnou šestku Verlíková proměnila. A nebylo to všechno, domácí basketbalistka dokázala skórovat i z dalšího útoku! (27:51)

28:43
    Hostující Okockyteová využila přihrávky Galliouové a odpověděla úspěšnou střelou z tříbodového oblouku! (27:54)

29:00
    Faulovaná Okockyteová na čáře trestného hodu stoprocentní, Wasserburg vede znovu devětadvacetibodovým rozdílem! (27:56)

29:20
    Dvěma trestnými hody snížila Beránková. Na druhé straně palubovky skórovala Tobinová! (29:58)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (29:58)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (29:58)

30:14
    Čtvrtá čtvrtina začala ve vysokém tempu. Na dva body Okockyteové odpověděla úspěšnou trojkou kapitánka Beránková! (32:60)

31:03
    Trojka také na druhé straně, tři body na hostující konto přidala Záplatová. Brňanky snižují zásluhou Burgrové. (34:63)

31:59
    Neúspěšný pokus Kopecké za dva body. Obranný doskok teď zaznamenala Záplatová. (34:63)

32:23
    Kapitánka Deuraová proměnila oba trestné hody. Chvíli poté přichází oddechový čas německého celku! (34:65)

32:38
    Na dva body Verlíkové odpověděla úspěšnou trojkou Galliouová. Rozdíl mezi oběma celky je v tuto chvíli dvaatřicet bodů! (36:68)

32:56
    Domácí Verlíková je momentálně nejlepší střelkyní svého celku, v tuto chvílí má na svém kontě jedenáct bodů! (38:68)

33:20
    Galliouová našla Záplatovou, druhá jmenovaná dokázala trefit další trojku! (38:71)

34:06
    Trojka Andělové v koši neskončila, obranný doskok zaznamenala hostující Pernerová. (38:71)

34:37
    Oddechový čas pro domácí lavičku! (38:71)

35:46
    Na další body jsme si museli nyní počkat přes dvě minuty. Postarala se o ně Šujanová, která těžila z přihrávky Remenárové! (40:71)

36:40
    Během třiceti vteřin teď Šujanová dokázala dvakrát skórovat. Domácí basketbalistka tak zaznamenala už šest bodů v řadě! (44:71)

37:16
    Obranný doskok si připsala Burgrová, která doskakovala neúspěšný pokus Audereové. (44:71)

38:22
    Wasserburg trochu polevil, Brňanky přidávají už osmý bod v řadě, úspěšnou střelkyní teď nejzkušenější domácí basketbalistka Burgrová. (46:71)

38:22
    Domácí hráčka byla navíc faulována, ovšem následnou šestku už využít nedokázala! (46:71)

38:59
    Oba celky střídají, za malou chvíli se rozběhne závěrečná minuta tohoto utkání. (46:71)

39:13
    Andělová to vzala na sebe, individuální akce domácí basketbalistky končí dvěma body! Brňanka byla faulována a bude mít k dispozici trestný hod! (48:71)

39:13
    Češka dokázala proměnit také nabídnutou šestku a snížit na rozdíl dvaadvaceti bodů. (49:71)

39:45
    Za hosty se prosadila Galliouová, patnáct vteřin před koncem odpověděla Šujanová. Víc už se nejspíše nestane, Wasserburg už útočit nebude! (51:73)

Konec zápasu. (51:73)

Je dobojováno! Brňanky svým soupeřkám vzdorovaly úvodních pět minut, dokonce vedly 12:8. Od té doby se ale situace úplně otočila, německé hráčky začaly potvrzovat roli favorita a už v polovině vedly rozdílem čtyřiadvaceti bodů. Druhá půle patřila domácím basketbalistkám, které zvítězily o dva body, v tuto chvíli však už bylo rozhodnuto.