Jan Šátral
Jan Šátral (Q)
1
6 3 4
cz Utorok 10.10.2017, 19:12 • Fairfield, Court 6 • Challenger Fairfield (tvrdý povrch) • 1. kolo

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním vítězství a postupu do další fáze turnaje Felixe Augera-Aliassimeho vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího textového online přenosu, na počtenou! (21:44:14)

Šátral se sice po prvním setu dostal do vedení 1:0 na sety, poté ale mladá kanadská tenisová naděje zlepšila svou hru a po zisku druhého setu vyrovnala sety na 1:1. Ve třetím gemu už oba tenisté hráli z posledních sil, což více vyhovovalo Augeru-Aliassimu, který si dokráčel i pro zisk třetího setu, díky čemuž otočil vývoj zápasu a připsal si vítězství 2:1 po setech 4:6, 6:3 a 6:4. V další části turnaje narazí Felix Auger-Aliassime na osmého nasazeného Nikolu Milojeviće z Chorvatska.

Konec zápasu

6:4
    Je to tak! Sedmnáctiletý Auger-Aliassime na závěr trefuje eso a stává se vítězem dnešního duelu.

40-30
    Felix Auger-Aliassime si po dvou a čtvrt hodině připisuje první mečbol. Ukončí kanadský mladík na první pokus zápas?

30-30
    Šátral opravdu dramatizuje koncovku desátého gemu. Po třiceti.

30-15
    Kanaďan se ale propracovává k dalšímu míčku a je pouhé dva fiftýny od vítězství v dnešním zápase.

15-15
    Šance pro českého tenistu stále žije. Auger-Aliassime se dopustil dvojchyby.

15-0
    Felix servíruje na vítězství a v desátou hru třetího setu načíná ziskem míčku.

5:4
    Je tomu tak. Třetí set pokračuje, neboť Šátral přehrál i v následující výměně svého soka a snižuje na 4:5 z pohledu českého tenisty.

15-40
    No tak to bude ještě zajímavé. Šátral má po povedené výměně k dispozici dva gemboly a třetí set bude zřejmě pokračovat.

15-30
    Míček získává Šátral.

15-15
    Jenže Felix dokáže rychle zareagovat a vcelku snadno se propracovat k fiftýnu.

0-15
    Šátral ještě při svém podání bojuje!

5:3
    Bohužel pro českého tenistu se daří Kanaďanovi skoro každý úder, který od něj odlétá. Zisk třetího gemu v řadě dává Augeru-Aliassimemu velkou šanci na vítězství, neboť momentálně vede už 5:3 ve třetím setu.