HC MIKRON Nové Zámky
3:5 (1:1, 1:3, 1:1)
HK Orange 20
Štvrtok 14.09.2017, 18:30 • Nové Zámky • Tipos Extraliga (SR) • 3. kolo

Obrovské prekvapenia sa zrodilo v dnešnom zápase na novozámockom ľade, kde po výborom tímovom výkone zvíťazili mladí reprezentanti 5:3. O ich výhre rozhodla druhá tretina, v ktorej strelili tri góly.

Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (20:56:43)

59:41
    HK Orange 20 dalo gól!

Domáci stratili puk na modrej čiare, vypichol ho hosťujúci útočník NIKI JAŠKO. Ten bez problémov dopravil puk do prázdnej brány.

59:26
    Prapavessisovu strelu od modrej Durný zlikvidoval na dvakrát aj s pomocou obrancu.

59:15
    Powerplay Nových Zámkov, Kováč mieri na striedačku.

58:44
    Vasaš sa dostal do úniku, no jeho blafákový pokus si Kováč vychutnal.

57:45
    Mesaroš v samostatnom nájazde neuspel, Kováč puk vykopol betónom.

57:33
    Jaško teraz zbúral Kováča aj bránu, vhadzovať sa bude na opačnom konci ihriska.

57:26
    Kovačevič si na modrej obhodil obrancu, no strela mu nevyšla. Puk však doskákal až pred Durného, kde boli dvaja útočiaci hráči. Puk však zakryl lapačkou.

56:56
    Plášil puk v pásme nezachytil. Ofsajd.

55:30
    Novozámčania stále v útočnom pásme.

54:37
    HC Nové Zámky dali gól!

Domáci sa predsa len dočkali. Kovačevič nahodil puk z pravej strany na bližšiu žŕdku, kde ho tečoval ADAM ZBOŘIL medzi Durného betóny.
    Asistencia: Sabahudin Kovačevič, Karel Plášil.

54:10
    Dlhotrvajúci tlak Nových Zámkov sa gólom nekončí. Durný je výborne rozchytaný.

52:27
    Novotného skrytý pokus Durný vyrazil ramenom.

52:08
    Peter Bjalončík sa ocitol sám pred Kováčom, no prestrelil bránu.

52:01
    Úmyselný ofsajd, vhadzuje sa pred Kováčom.

51:16
    Lantošiho pokus len preplachtil obranou a skončil v Durného výstroji.

50:13
    Hra sa teraz poriadne kúskuje. Špirko bol vykázaný z buly.

50:04
    Dubininov teč si našiel cestu taktiež iba do lapačky hosťujúceho brankára.

50:00
    Po vyhratom buly Deyl nabil Chovanovi, no jeho strelu schoval Durný v lapačke.

49:49
    Hostia v plnom počte.

49:08
    Čacho sa predral trojicou domácich obrancov, no v poslednej chvíli domácich zachránil Kováč.

48:33
    Novozámčania sa nedokázali usadiť v útočnom pásme, puk je za Kováčom.

47:47
    Vylúčenie v tíme HK Orange 20 (Krempaský – 2 min., podrazenie).

47:03
    Lantoši našiel na ľavom kruhu Saliju, no jeho prízemná strela letí mimo. Durný zasahovať nemusí.

46:46
    Kovačevič si postrážil Vasaša, zakázané uvoľnenie.

45:50
    Šmída sa rútil sám na Kováča, no domáci brankár včas vyštartoval a vyrazil puk.

44:40
    V posledných minútach sa začína v osobných súbojoch pritvrdzovať.

43:45
    Novotný prenechával Lantošimu medzi kruhmi, no domáci útočník na puk nedočiahol.

43:05
    Vasašov pokus letel tesne vedľa pravej žŕdky.

42:18
    Domáci v plnom počte.

41:45
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Salija – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HK Orange 20 (Čacho – 2 min., hrubosť).

41:20
    Po Vasašovej strele sa k puku dostal Čacho, no jeho pokus zlikvidoval Kováč.

41:09
    Oddychový čas hostí.

41:09
    Vlado Kováč úspešným zákrokom prerušil hru.

40:48
    Rovnako vyhadzuje puk aj Novotný.

40:30
    Salija vyhadzuje puk cez všetky čiary.

40:18
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Kovačevič – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

40:13
    Ofsajdové postavenie domácich. Vhadzuje sa po ľavici Kováča.

40:01

Domáci majú posledných 20 minút. Podarí sa im vyrovnať, alebo hostia navýšia náskok?

Hostia vstúpili do druhej tretiny výborne. Po góloch Vybirala, Marcineka a Vasaša dokonca vyhrávali už 4:1, no za domácich následne znížil Prapavessis.

40:00

39:27
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Špirko – 2 min., podrazenie).

38:40
    Lantoši obkorčuľoval bránu, no puk zasunúť za Durného nedokázal. Hosťujúci brankár mal pripravený betón pri žŕdke.

38:14
    Václav puk zachytiť nedokázal. Zakázané uvoľnenie.

37:44
    Salijove nahodenie pred Durným tečoval Varga, no hosťujúci brankár puk schoval vo výstroji. Hostia striedajú po vyše minúte.

37:00
    Domáci sú usadení v útočnom pásme. Schultzov pokus tesne minul pravú žŕdku.

36:10
    Vargovu strelu z ľavého kruhu tečoval pred bránou Špirko, no Durný výborne zasiahol.

35:22
    Hain zbúral k ľadu Mesaroša, no súboj bol podľa rozhodcov čistý.

34:17
    Medzi kruhmi sa k puku dostal Lantoši, no jeho strela príklepom letela nad Durného bránu.

34:13
    Zakázané uvoľnenie na strane hostí.

33:53
    Domáci sa previnili ofsajdovým postavením.

Sled rýchlych udalostí! Hostia sa z nenazdajky dostali už do vedenia 4:1. V domácej bráne nahradil Romančíka Vladimír Kováč. Následne prišlo vylúčenie na hosťujúcej strane, ktoré potrestal Prapavessis.

32:16

Domáci rýchlo využívajú presilovú hru. Novotný sklepol puk na MATTHEWA PAPAVESSISA, ktorý z ľavého kruhu prestrelil hosťujúceho brankára. Asistencia: Štepán Novotný, Arturs Salija.

31:25
    Vylúčenie v tíme HK Orange 20 (Matejovič – 2 min., držanie).

31:11

Zaváhanie v domácej obrane. Puk zostal pred domácim brankárom Romančíkom, ktorého poľahky prekonal nakorčuľovaný FILIP VASAŠ.
    Asistencia: Viliam Čacho

30:39
    Oddychový čas domácich.

30:39
    Gól strelil MARCINEK. Asistencie Hílek.

29:57
    Salijov pokus sa pokúšal tečovať Špirko, no k puku sa nedostal. Následne to ešte od modrej vyskúšal príklepom opäť Salija, no puk skončil v Durného výstroji.

28:34
    Domáci sa držia v útočnom pásme, no bez väčšej streleckej príležitosti.

27:06

Domáci sa až veľmi zahrávali s pukom vo vlastnom pásme. Hostia po výbornom teči VLADIMÍRA VYBIRALA vyhrávajú 2:1. Na bránu puk nahadzoval od modrej čiary Čacho. Asistencia: Viliam Čacho, Vojtech Zeleňák.

26:45
    Domáci sú v rozohrávke vo vlastnom pásme slabším tímom. Zverencom trénera Mikeša chýba pokoj na hokejke. Zakázané uvoľnenie.

25:20
    V posledných chvíľach sa viac bojuje pri mantineloch ako hrá hokej.

24:43
    Kovačevič krížnou prihrávkou našiel voľného Vargu, ktorý však nevystrelil z prvej a dal tak Durnému potrebný čas na zákrok.

24:12
    Zakázané uvoľnenie, ktorého sa dopustili domáci.

23:28
    Hosťujúcej obrany teraz poriadne podkúril Rehákov útok, ktorý si vypracoval niekoľko sľubných príležitostí. Skóre sa však stále nemení.

22:38
    Zasahovať musel aj domáci Romančík, strela Múčku však nebola presvedčivá.

22:05
    Novotný sa ocitol pred bránou v obkľúčení dvoch súperových obrancov, no puk sa mu za Durného pretlačiť nepodarilo.

21:03
    Hra sa teraz točí zo strany na stranu, dobrú príležitosť mal domáci Zbořil, ktorý však nenašiel pred bránou žiadneho voľného spoluhráča.

20:01

20:00

Po prvej tretine je skóre v Nových Zámkoch vyrovnané 1:1. Druhá tretina začne približne o 19:18.

19:56
    Čachov pokus dokázal zraziť Kovačevič, domáci brankár puk kryje bez problémov.

19:08
    Veľký počet nepresností na domácej strane. Novozámčnia majú problém s prechodom cez modrú čiaru.

18:03

17:15
    Vynikajúci Romančík! Hostia sa rútili do prečíslenia dvaja na jedného, no domáci brankár podržal svojich spoluhráčov vynikajúcim zákrokom.

17:03
    K strele z veľkého uhľa sa dostal na ľavom krídle Vasaš, Romančík puk vyrazil.

16:42
    Prvých 40 sekúnd hostia zvládli. Domáci sa nedostali do pásma.

16:03
    Vylúčenie v tíme HK Orange 20 (Kundrik – 2 min., držanie).

15:45
    Až pred Durného sa natlačil Štepán Novotný, ktorému gólovú radosť pokazil dobrý zákrok obrancu.

14:52

Hostia sa predsa len dočkali vyrovnania. Po dlhšom tlaku v útočnom páse sa pred bránou dostal k puku SEBASTIÁN ŠMÍDA, ktorý prekonal Romančíka prízemnou strelou medzi betóny. Asistencia: Martin Dlapka, Patrik Marcinek.

14:49
    Prvý útok hostí teraz poriadne vyzvrtal domácu obranu. Všetko musel vyriešiť až Romančík, ktorý zákrokom prerušil hru.

13:45
    Novotného strela z pravého kruhu letela tesne vedľa.

13:21

12:58
    Zeleňákov tečovaný pokus od modrej čiary trafil dobre pripraveného Romančíka a následne brvno.

12:28
    Hostia sa konečnej dostali k dobrej strele, od modrej to skúšal Krempaský. S jeho strelou mal Romančík menšie problémy, no na dvakrát puk schoval v lapačke.

11:50
    Domácich oslobodzuje vyhodením puku Dubinin.

11:21
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Fábry – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

10:39
    Do dobrej pozície sa pred domácou bránou dostal Vybíral, ktorého bekendový pokus len tesne minul ľavú žŕdku Romančíkovej brány. Následne sa v protiútoku hosťujúcou obranou preštrikoval Tibenský, no taktiež nenamieril presne.

09:15
    Hostia sa po góle prebudili, no pred Romančíkom sa k strele nedostali.

08:15

DOMINIK REHÁK zachytil puk v strednom pásme, nabral rýchlosť a pomedzi hosťujúcou obranou vyrazil sám na Durného, ktorého prekonal blafákom. Asistencia: Marek Dubec

07:25
    Do útoku sa vybral domáci bek Deyl, ktorý nahodil puk pred Durného, k dorážke sa ešte dostal Lantoši, no puk letel vedľa brány.

06:32
    Hostia sa dlhšie zdržali pred Romančíkom, no bez pokusu o strelu. Následne sa v protiútoku dostal k strele Zbořil, no Durný puk zakryl v lapačke.

05:53
    Hostia sa dopustili zakázaného uvoľnenia. Hra sa presúva naspäť pred Durného.

05:05
    Domáci teraz zatvorili útočné pásmo, Deylov pokus od modrej skúšal tčovať Zbořil, no bez úspechu.

04:30
    Dubininov pukus letí nad Durného.

03:39
    Prečíslenie hostí musel dvoma zákrokmi zachrániť domáci brankár Romančík.

02:39

01:45
    Novozámčania držia puk ďaleko od svojej brány.

01:00
    Lantoši puk vyviezol po pravom krídle, vyskúšal aj pozornosť hosťujúceho brankára, no jeho pokus letel tesne vedľa brány.

00:39
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Varga – 2 min., podrazenie).

00:10
    Prvý zákrok Durného, ktorý zachytáva Špirkov zrazený pokus.

00:01

Domáce mužstvo sa predstaví v čiernych dresoch, hostia v bielom prevedení.

HC Mikron Nové Zámky: Romančík (Kováč) – Plášil, Kovačevič, Salija, Prapavessis, Deyl, Chovan, Roupec, Hain – Varga, Špirko, Schultz – Surovka, Novotný, Zbořil – Lantoši, Dubinin, Tibenský – Dubec, Rehák, Fábry

HK Orange 20: Durný (Hlavaj) – Hílek, Forrai, Švarc, Zeleňák, Matejovič, Dlapka, Kuna, Krempaský – Jaško, Kundrik, Mesaroš – Vybiral, Čacho, Vasaš – Smolka, Šmída, Marcinek – Múčka, Bjalončík, Václav

Rozhodca: Goga, Konc J. – Synek, Výleta.

Vážení športoví priaznivci, srdečne vás vítame pri predohrávke 3. kola Tipsport ligy, v ktorom HC Nové Zámky privítajú na domácom ľade projekt juniorských reprezentantov HK Orange 20.

HC Nové Zámky:

Novozámčania odštartovali novú sezónu výborne. Po hladkom domácom víťazstve 5:1 nad Zvolenom bodovali aj v Detve, kde zvíťazili 3:2 po predĺžení. S piatimi bodmi a skóre 8:3 sú na priebežnej tretej priečke.

HK Orange 20:

Projekt reprezentácie do 20 rokov vedie aj v aktuálnej sezóne Ernest Bokroš. Mladíci majú za sebou už aj prvý zápas, v utorok 12. septembra prehrali na domácom ľade v Piešťanoch s HK Poprad 2:5, hoci do 34. minúty viedli po góloch Čacha a Šmída 2:0.

Vzájomné zápasy v sezóne 2016-17:

13.09.2016 HC Nové Zámky – SVK Orange 20 7:1
    27.10.2016 SVK Orange 20 – HC Nové Zámky 2:4

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Patrik Koči

Góly a asistencie: 9. Rehák (Dubec), 33. Prapavessis (Novotný, Salija), 55. Zbořil (Kovačevič, Plášil) – 15. Šmída (Dlapka, Marcinek), 28. Vybiral (Čacho, Zeleňák), 31. Marcinek (Hílek), 32. Vasaš (Čacho), 60. Jaško

HC MIKRON Nové Zámky: Romančík (Kováč) – Plášil, Kovačevič, Salija, Prapavessis, Deyl, Chovan, Roupec, Hain – Varga, Špirko, Schultz – Surovka, Novotný, Zbořil – Lantoši, Dubinin, Tibenský – Dubec, Rehák, Fábry

Rozhodca: Goga, Konc J. – Synek, Výleta