Dunaújváros – EHC Bayreuth 2:6 (kon.) | Poprad – Junosť Minsk sk 1:4 (kon.) | Košice – Nice sk 4:3 (po pr.)
HC Košice
4:3 (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Les Aigles de Nice
Nedeľa 20.08.2017, 19:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tatranský pohár • Finále

60:51
    Košice dali gól!
    Oceliari strieľajú rozhodujúci gól a stávajú sa víťazmi 70. ročníka turnaja o Tatranský pohár! Pacan prihral pred bránkou PETROVI KAFKOVI, ktorý strelil puk do bránky!
    Asistencie: David Pacan, Ladislav Nagy.

60:24
    Košice budú hrať presilovku. Matej Hamrák dostáva trest za hákovanie.

59:38
    Nice dáva gól!
    Tak predsa len ešte nie je rozhodnuté! Od modrej poslal delovku Bagin, strela smerovala na Habala a spred bránky ju dorazil VALERE VRIELYNCK!
    Asistencia: Emil Bagin.

58:47
    Presilovka pre Nice. Martin Bača dostáva dve minúty za krosček. Zároveň si Les Aigles berú oddychový čas.

47:07
    Košice tretíkrát v zápase vedú a už si to budú chcieť postrážiť. Rýchly TOMÁŠ KLÍMA vykorčuľoval po pravom krídle a z kruhu trafil Korošunovi pod vyrážačku!
    Asistencia: Martin Bača.

38:44
    Opäť to pri Korošunovi zvonilo. Puk dostal znovu Nagy a z rovnakej pozície vystrelil. Tento raz švihom, no puk narazil do pravej žrdi!

38:05
    Laco Nagy sa oprel do puku na pravom kruhu, vypálil prudko z prvej. Delovka sa od žŕdky odrazila na ochrannú sieť.

37:39
    V závere tretiny budú hrať Košice presilovku. Dve minúty za podrazenie dostáva Aurelien Dorey.

34:32
    Opäť je vyrovnané! Puk vybojoval v rohu klziska a posunul ho medzi kruhy nakorčuľovanému VALEREMU VRIELYNCKOVI, ktorý strelou z prvej rozvlnil sieť!
    Asistencie: Matej Hamrák, Louis Belisle.

31:58
    Oceliari sa opäť dostávajú do vedenia. LADISLAV NAGY to urobil naozaj rutinérsky, počkal si na správnu chvíľu, vystrelil a následne svoju strelu bekhendom pomedzi Korošunove nohy aj dorazil.
    Asistencia: Petr Kafka.

29:37
    Pri Habalovi to zvonilo opäť. V prečíslení dvoch proti jednému zakončoval sám Peter Hrehorčák, no spomedzi kruhov trafil pravú žrď.

28:14
    Obojstranné vylúčenie. Patrik Koch a Remi Thomas dostávajú po dve minúty za nedovolené bránenie.

26:49
    Les Aigles vyrazili do prečíslenia troch proti jednému. Akciu sa rozhodol zakončiť sám hráč s pukom Matej Hamrák. Nemieril vôbec zle, trafil hornú žrď!

23:01
    Presilovka pre Nice. Marek Hovorka ide na trestnú lavicu za hákovanie.

22:33
    Orli z Nice vyrovnávajú stav zápasu! PIERRICK HOEME sa perfektne uvoľnil, dostal prihrávku do brejku, šiel sám na Habala a strelou k ľavej žrdi ho prekonal!
    Asistencia: Lou Bogdanoff.

14:14
    Košice v ďalšej dobrej šanci. Hovorka chcel Nagyovi odplatiť gólovú prihrávku, a tak mu teraz on sprava posunul pred bránkovisko, no Nagy rozvlnil iba bočnú sieť.

12:18
    Oceliari využívajú presilovú hru! Čížek posunul do pásma Nagyovi, ktorý prikorčuľoval ku bráne, krížom dal MAREKOVI HOVORKOVI a ten iba doklepol do prázdnej brány!
    Asistencie: Ladislav Nagy, Václav Čížek.

11:07
    Presilovka pre Košice. Lukáš Špelda dostáva menší trest za nedovolené bránenie.

09:30
    Po košickej strele a zákroku Korošuna sa po odpískaní strhla menšia strkanica. Na trestnej lavici sedia dvaja Košičania a dvaja hráči Nice. Hrá sa 5 proti 5.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 13. Hovorka (Nagy, Čížek), 32. Nagy (Kafka), 48. Klíma (Bača), 61. Kafka (Pacan, Nagy) – 23. Hoeme (Bogdanoff), 35. Vrielynck (Hamrák, Belisle), 60. Vrielynck (Bagin)

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Dudáš, Čížek, Bača, Pulli, Matejka, Michalčin, Koch, Novotný – Nagy (C), Hovorka (A), Kafka – Koyš, Pacan, Klíma – Petráš, Boltun, Bicek (A) – Šoltés, Suja, Hričina
    Les Aigles de Nice: Korošun (Šturma) – Špelda, Belisle, Bagin, Mazanec, Sutor, Montenoise, Hoeme, Dorey, Scolari – Hrehorčák, Hamrák, Babka, Draper, Switzer, Vrielynck, Carpentier, Thomas, Vondráček, Hampl, Bogdanoff