Dunaújváros – EHC Bayreuth 2:6 (kon.) | Poprad – Junosť Minsk sk 1:4 (kon.) | Košice – Nice sk 4:3 (po pr.)
HK Poprad
1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Junosť Minsk
Nedeľa 20.08.2017, 15:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tatranský pohár • O 3. miesto

Tak je rozhodnuté. Tretie miesto na 70. ročníku Tatranského pohára obsadil Junosť Minsk, Poprad končí na 4. priečke.

Večer uvidíme ešte absolútne vyvrcholenie turnaja, finále medzi Košicami a Nice. (17:14:23)

59:34
    Tím Junosť Minsk práve strelil gól!
    Zadražil úplne zle rozohral, puku sa zmocnil ANDREJ MICHNOV a puk strelil do bránky.
    Bez asistencie.

59:22
    Zadražilova strela bola stečovaná na ochrannú sieť.

59:02
    Corbeil odchádza na striedačku, vhadzuje sa pred Šibanovom.

59:02
    Oddychový čas pre Poprad.

59:02
    Poprad bude hrať ešte v závere presilovku a môže sa pokúsiť stretnutie zdramatizovať. Andrej Antonov dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

58:13
    Walters sa dokázal natlačiť až pred Corbeila, ale svojou prekvapivou strelou ho veľmi neprekvapil.

57:38
    Čestr vyskúšal nahodiť z ľavého kruhu, ale namieril to iba priamo do Šibanovej lapačky.

57:19
    Vikarev sa ocitol v dobrej príležitosti po Krotákovej dlhej prihrávke, ale trafil Šibanova len do lapačky.

57:04
    Delovku z hokejky Klemena Pretnara vyrazil gólman Corbeil na ochrannú sieť.

56:18
    Lichanec sa natlačil po pravej strane, prišiel až k bránke, no Šibanova už bekhendom neprekonal.

54:41
    Strela z hokejky Pretnara skončila iba na Corbeilovi. Následne vyrazili do prečíslenia kamzíci, Svitanovi sa však nepodarilo prihrať na Bondru.

53:44
    Postavenie mimo hry – Junosť.

52:43
    A ďalšia presilovka pre Junosť. Patrik Svitana si odpyká trest za hákovanie.

52:36
    Kogalev zachytil rozohrávku Dindu, následne prenechal Kaškarovi, ktorý si ešte elegantne položil Corbeila, no do prázdnej bránky už zasunúť nedokázal.

51:06
    Domáci vyhodili puk až k Šibanovi, ktorý radšej nerozohrával a pre istotu puk prikryl pod lapačku.

50:22
    Šelegovu delovku od modrej čiary Corbeil bez problémov vyrazil.

49:28
    Oddychový čas pre Junosť Minsk.

49:28
    Presilovka Popradu sa končí a začína presilovka súpera. Arne Kroták dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

48:57
    Kroták posunul Ježekovi na ľavý kruh. Jeho strela mierila presne do Šibanova.

48:05
    Mlynarovič prihrával Abdulovi pred bránku, no jeho strela skončila iba v Šibanovej lapačke.

47:28
    Presilovka pre Poprad o dvoch hráčov. Jegor Ivanov dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

47:14
    Presilovku si teraz zahrajú kamzíci. Klemen Pretnar dostáva trest za sekanie.

46:52
    Corbeil si teraz musel dať pozor na prvú formáciu Minska. Akcia bola zakončená Slovákom spred bránky strelou z prvej. Popradský gólman puk zastavil.

46:17
    Hlavný rozhodca teraz prerušil Minsku akciu, údajne zahral Antonov rukou, no podľa neho sa mu to odrazilo od chráničov.

44:46
    Presilovka pre Junosť Minsk. Peter Lichanec dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

44:40
    Následne šli do protiútoku domáci. Bogoslovskij hľadal Abdula pred bránkoviskom, ale domácim to tentokrát nevyšlo.

44:13
    Pretnar posunul pred bránku Ivanovovi, ktorý ešte chcel skrášliť kombináciu prihrávkou na Slováka, no tomu sa už vystreliť nepodarilo.

43:09
    Boje v rohu klziska lepšie zvládli hosťujúci hráči, puk sa snažili poslať von, no toto sa im už nepodarilo.

42:16
    Kroták opäť skúšal šťastie z rovnakej pozície, tentkorát strelou švihom. Mieril to medzi betóny, no Šibanov ich mal pevne pri sebe.

41:31
    Vikarev posunul krížom na pravý kruh Krotákovi, ktorý využil svoju tvrdú strelu z prvej, no trafil iba do Šibanova.

41:17
    Vikarevovi nevyšla kľučka, no získal pre svoj tím aspoň presilovku. Nikita Prišivalko dostáva dve minúty za hákovanie.

40:01

V druhej tretine sme videli jeden gól a ten prišiel tiež až v závere. Na 1:3 pre Minsk zvýšil v 40. minúte Parfejevec.
    Tretia tretina sa začne približne o 16:34.

40:00

39:16
    Minsk zvyšuje svoj náskok. našiel voľného MAKSIMA PARFEJEVECA pri pravej žrdi, posunul mu puk a Parfejvec iba doklepol z prvej do bránky!
    Asistencie: Viktor Turkin, Andrej Michnov.

38:44
    Presilovka pre Minsk. Jindřich Abdul si odsedí dve minúty za sekanie.

37:42
    Mašlonka vošiel do pásma a vystrelil z ľavého kruhu. Puk však šiel mimo bránky.

36:00
    Bondra si spracoval puk v dobrej pozícii, no nemohol ďalej pokračovať, pretože zlomil svoju hokejku.

34:39
    Hamráček nechtiac vošiel Lichancovi do pásma, ktorý bol už pekne rozbehnutý, no žiaľ, pravidlá sú pravidlá.

33:52
    Nikita Mickevič sa pretlačil až pred bránkovisko a na dvakrát zakončoval. Jeho strely však mierili iba do Corbeila.

33:05
    Marek Slovák sa veľmi nehrnul dopredu. Puk zo stredného pásma poslal iba do útočného a odišiel striedať.

31:45
    Ignatov nastrelil puk na bránku. Šibanov vyrazil pred seba, Kroták sa snažil ísť do dorážky, no veľmi sa mu to nepodarilo.

30:27
    Matejovi Paločkovi korčuľoval pred bránku Bogoslovskij, rozhodol sa však zakončiť sám, dorážal na dvakrát, no Šibanov odolal.

29:36
    Šikovná akcia hráčov Minska. Parfejevec strieľal okamžite z prvej po prihrávke od Michnova. Corbeil sa stihol presunúť a zakročiť.

29:11
    Matúš Paločko sa ocitol v súboji pri mantineli a poriadne to od protihráča schytal. Na pomoc mu prichádza aj tímový lekár.

28:30
    Lichanec to skúšal strelou z pravého kruhu spoza protihráča, ale bránku netrafil.

27:49
    Aj Popradčanom sa podarilo vyraziť do protiútoku, všetko zakončil strelou Bdžoch z ľavého kruhu. Šibanov na svojom mieste.

27:36
    Nikita Prišivalko sa šikovne natlačil po pravom krídle. Podarilo sa mu aj vystreliť, no Corbeil bol pripravený.

26:34
    Šeleg nahodil puk do pásma, Slovák ho síce zachytil pri mantineli, no Svitana mu následne už nedovolil vystreliť.

25:50
    Vážení diváci, mali sme počas prestávky technické problémy. Snažili sme sa to vyriešiť, tak odteraz už vám opäť môžeme poskytovať on-line prenos z tohto zápasu.

20:01

V úvodnej časti hry sa rýchlo dostali do vedenia hostia. V 3. minúte sa presadil Ivanov a v 13. Slovák. V 18. minúte sa Popradčanom podarilo znížiť, skóroval Ježek.
    Druhá tretina sa začne približne o 15:48.

20:00

19:47
    Strela Ignatova od modrej čiary skončila na výstroji Šibanova. K dorážke sa už nik nedostal, hra je prerušená.

18:47
    Obojstranné vylúčenie. Vikarev dostáva dve minúty za držanie, Marek Slovák rovnako veľký trest za hrubosť.

18:34
    Presilovka pre Poprad. Vadzim Jeroho dostáva dve minúty za podrazenie.

17:29
    Poprad dal gól!
    Kamzíci znižujú na 1:2! Matej Paločko skvelo nabil na ľavý kruh nakorčuľovanému ALEŠOVI JEŽKOVI, ktorý tvrdým príklepom z prvej prepálil Šibanova!
    Asistencia: Matej Paločko.

16:47
    Svitana pekne našiel Mlynaroviča medzi kruhmi, jeho strela však skončila na Šibanovovi.

15:55
    Kroták posunul na ľavé krídlo Vikarevovi, ktorý jednoducho zakončil túto akciu. Jeho neškodnú strelu Šibanov s istotou zachytil.

14:43
    Svitana vyrazil s Mlynarovičom do mierneho prečíslenia. Mlynarovič už bol obsadený, Svitana strieľal, no iba priamo do stredu tela brankára.

13:48
    Matúš Paločko strieľal z prvej po prihrávke Zadražila. Jeho pokus skončil na ľavom betóne gólmana Šibanova.

13:11
    Presilovka Minska sa však rýchlo končí. Pavel Razvadovský už odchádza na trestnú lavicu za podrazenie.

12:47
    Presilovka pre Junosť. Martin Bdžoch dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

12:29
    Minsk zvyšuje svoj náskok. Michnov krížom posunul Parfejevecovi na ľavý kruh. Ten z prvej našiel pred bránkoviskom MAREKA SLOVÁKA, ktorý iba tečol prihrávku pod hornú žrď!
    Asistencie: Maksim Parfejevec, Andrej Michnov.

11:34
    Hráčom Minska tentokrát nevyšiel pokus o hybridný icing. Zakázané uvoľnenie sa pískalo, hra sa sťahuje pred Šibanova.

11:02
    Pavel Razvadovský chvíľu rozmýšľal, potom sa však z ľavého kruhu rozhodol pre strelu. Puk skončil priamo na Corbeilovi.

10:15
    Presilovka pre Junosť Minsk. Václav Čestr dostáva dve minúty za sekanie.

09:53
    Prišivalkova strela od modrej skončila na výstroji gólmana Corbeila. Popradský gólman ju pre istotu prikryl pod lapačku.

09:10
    Svitana nabil Dindovi na modrú čiaru. Jeho strela z prvej však netrafil priestor bránky.

07:52
    Domáci najprv vyhrali buly v pásme, ale veľmi sa im nepodarilo dlho sa udržať. Bolo to bez strely a po nepresnej prihrávke Minsk vyhodil puk.

07:00
    Ďalšia presilovka pre Poprad. Sergej Šeleg dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

06:57
    Kroták posunul puk nakrátko Matúšovi Paločkovi. Ten sa dostal k strele, ale Šibanov strelu okamžite vyrážal vyrážačkou.

06:12
    Kamzíci v presilovke zatiaľ vôbec neohrozili gólmana Šibanova. Hráči Minska sa dokázali výborne ubrániť.

05:16
    Pavel Razvadovský sa tlačil dopredu po ľavom krídle, jeho strela bekhendom však letela vedľa bránky.

04:25
    Presilovka pre Poprad. Vladislav Barkovski dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

03:53
    Walters sa obtočil okolo bránky, trochu aj prekvapil brankára Corbeila. Ten však dokázal aj s pomocou spoluhráčov puk upratať pod lapačku.

02:55
    Minsk ide do vedenia! Z modrej čiary poslal šikovnú strelu JEGOR IVANOV, ktorá nečakane prepadla Corbeilovi pomedzi nohy.
    Asistencia: Maksim Parfejevec.

02:44
    Šelegovu delovku sa snažil tečovať alebo dorážať Parfejevec. Puk však letel mimo bránky.

02:24
    Corbeil si pripísal na svoje konto prvý zákrok, keď musel likvidovať strelu z hokejky Jevgenija Stepanova.

01:45
    Turkin stratil puk v strednom pásme. Popradčania chceli rýchlo zaútočiť, no Svitana si nedokázal spracovať prihrávku.

00:49
    Hráči Minsku sa pokúsili o prvý útok. Pri rohu klziska však puk stratil Kaškar a vybojoval ho znovu Paločko.

00:01

Na ľad už prichádzajú oba tímy. Minsk v červených dresoch, hráči HK Poprad v tmavomodrých.

HK Poprad: Corbeil (Kostenko) – Rusina, Ježek, Dinda, Zadražil, Ignatov, D. Šterbák, Bdžoch, Čestr – Štrauch, Matej Paločko, Abdul – Bondra (A), Mlynarovič (A), Svitana (C) – Kroták, Vikarev, Matúš Paločko – Mašlonka, Lichanec, Hamráček

Junosť Minsk: Šibanov (Zenko) – Parfejevec, Slovák, Michnov (C), Antonov (A), Ivanov – Kaškar, Razvadovský, Kogalev, Šeleg, Mickevič – Prišivalko, Walters, Turkin, Barkovský, Pretnar – Stepanov, Karakulko, Makrickij, Jeroho.

Prajem vám príjemné popoludnie a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu o 3. miesto na 70. ročníku Tatranského pohára.

Popradčania v prvom zápase porazili Bayeruth Tigers 3:2 po predĺžení a včera v zápase s Les Aigles de Nice ťahali za kratší koniec, prehrali 4:6. S dvomi bodmi teda šli do boja o bronz, v ktorom sa stretnú s Junosťom Minsk. Minsk v úvodnom zápase porazil Dunaújváros vysoko 7:3. Predvečerom odohral dobrý zápas s HC Košice, ale na víťazstvo to nestačilo. Východniarom podľahol tesne 2:3 a s tromi bodmi v tabuľke bude dnes súperiť o konečné umiestnenie. Čaká nás určite zaujímavý zápas.

TATRANSKÝ POHÁR

Na Slovensku má tradíciu už niekoľko turnajov. Či hovoríme o RONA CUP-e, Spišskom pohári alebo Memoriáli Pavla Zábojníka. Žiadny z nich však nemá takú hlbokú históriu ako Tatranský pohár, tento ročník bude jubilejný sedemdesiaty.

Rok 1929 bol rokom, ktorý potvrdil vo Vysokých Tatrách definitívu kanadskému hokeju. Najprv sa uskutočnil hokejový turnaj o Pohár Palace sanatória Dr. Szontagha v dňoch 29. decembra 1929 až 1. januára 1930. Všeobecne sa tento turnaj považuje za 1. ročník dnešného Tatranského pohára. Podnet k usporiadaniu turnaja je jasný už z názvu, hľadajme teda za ním predovšetkým osobu novinára Ferdinanda Mareka z Bratislavy, Dr. Jána Kubíka, riaditeľa Palace sanatoria dr. Szontagha a predsedu Športového klubu Vysoké Tatry (ŠKVT), ale napr. aj funkcionárov Skiklubu Bratislava. Turnaj bol pre slovenský hokej mimoriadne významný. Po prvý raz sa na súťažnom podujatí stretli tri slovenské mužstvá, pričom pôvodne mali byť štyri, ale Košičania sa na poslednú chvíľu odhlásili. Víťazom turnaja sa stala ŠK Slavia Praha

Trofej pre víťaza Tatranského pohára
    text

Posledných päť víťazov
    65. ročník, 2012, národný, HK Poprad (Slovensko)
    66. ročník, 2013, medzinárodný, Moser Medical Graz 99ers (Rakúsko)
    67. ročník, 2014, medzinárodný, HK Poprad (Slovensko)
    68. ročník, 2015, medzinárodný, Moser Medical Graz 99ers (Rakúsko)
    69. ročník, 2016, medzinárodný, Pelicans Lahti (Fínsko)

Na okrúhlom 70. ročníku Tatranského pohára sa predstaví 6 mužstiev vrátane domáceho tímu HK Poprad. Tímy budú rozdelené do dvoch skupín.

Skupina A: HK Poprad, Les Aigles de Nice (Francúzsko), EHC Bayreuth Tigers (Nemecko)
    Skupina B: HC Košice, Junosť Minsk (Bielorusko), Dunaújvárosi Acélbikák (Maďarsko)

Zápasový program
    Štvrtok 17. 8. 2017
    15:00 Dunaújvárosi – Junosť Minsk (skupina B)
    19:00 Les Aigles de Nice – EHC Bayreuth (skupina A)
    Piatok 18. 8. 2017
    15:00 HC Košice – Junosť Minsk (skupina B)
    19:00 HK Poprad – EHC Bayreuth (skupina A)
    Sobota 19. 8. 2017
    15:00 Dunaújvárosi – HC Košice (skupina B)
    19:00 HK Poprad – Les Aigles de Nice (skupina A)
    Nedeľa 20. 8. 2017
    11:00 3. mužstvo sk. A vs. 3. mužstvo sk. B (o piate miesto)
    15:00 2. mužstvo sk. A vs. 2. mužstvo sk. B (o tretie miesto)
    19:00 1. mužstvo sk. A vs. 1. mužstvo sk. B (o prvé miesto)

Všetky zápasy sa odohrajú na popradskom zimnom štadióne.

K sledovaniu prenosov zo zápasov Tatranského pohára 2017 ste srdečne pozvaní. Vychutnajte si s nami tento druhý najstarší turnaj v Európe a taktiež najstarší turnaj na Slovensku vôbec. Príjemné sledovanie on-line prenosov želá Lukáš R. Ovšonka, ktorý vám bude z popradského zimného štadióna prinášať priame prenosy. Pekný športový zážitok!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 18. Ježek (Matej Paločko) – 3. Ivanov (Parfejevec), 13. Slovák (Parfejevec, Michnov), 40. Parfejevec (Turkin, Michnov), 60. Michnov

HK Poprad: Corbeil (Kostenko) – Rusina, Ježek, Dinda, Zadražil, Ignatov, D. Šterbák, Bdžoch, Čestr – Bogoslovskij, Matej Paločko, Abdul – Bondra (A), Mlynarovič (A), Svitana (C) – Kroták, Vikarev, Matúš Paločko – Mašlonka, Lichanec, Hamráček