Moreirense – Feirense 0:0 (kon.) | Belenenses – Marítimo 1:0 (kon.) | Boavista – Rio Ave 1:2 (kon.)
Boavista FC
1:2 (0:1)
Rio Ave FC
cz Sobota 12.08.2017, 21:30 • Estádio do Bessa Século XXI, Porto (kapacita: 28.263 diváků) • Primeira Liga • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Porugalská Primeira Liga pokračuje druhým kolem, my budeme společně sledovat utkání mezi Boavista FC a Rio Ave FC.

Boavista FC

Fotbalisté Boavisty zažili celkem povedenou jízdu uplynulou sezónou. Putování zaznamenalo konečnou devátou pozici, tedy umístění v přesné polovině tabulky. Úvodní střetnutí letošní sezóny proti Portimonense nebylo zrovna ideální, výsledkem byla těsná prohra 1-2.

Rio Ave FC

Na druhé straně Rio Ave i loňské sezóně pomýšlelo na atakování příček zaručující evropské poháry. Šestá pozice utekla o pouhý jediný bod, což znamená, že se hostující celek dnešního klání bude moci soustředit pouze na svojí domácí soutěž. Úspěšný start do letošní sezóny odstartoval nejtěšnější výhrou 1-0 nad Beleneses.

Boavista FC: Vágner – Mesquita, Nuno Henrique, Robson, V. Bruno – Carraca, Mandiang (C), Espinho – R. Santos, L. Ruiz, Rochinha. Trenér: Miguel Leal.
    Náhradníci: Spiegel – E. Machado, Sparagna, Tahar, Clarke, Bukia, Mateus.

Rio Ave FC: Cássio – Y. Ribeiro, Marcao, Marcelo, Lionn – F. Geraldes, Pelé, Tarantini (C), Barreto – H. Guedes, R. Ribeiro. Trenér: Miguel Cardoso.
    Náhradníci: R. Vieira – Monte, Teles, P. Moreira, Karamanos, N. Santos, Gabrielzinho.

Rozhodčí: Luis Miguel Ferreira.

Domácí nastupují v šachovnicových dresech, hostující Rio Ave v bílozelených.

1

1
    Vitor Bruno neustál první, osobní souboj a musí být ošetřen na hřišti.

2
    Espinho pořádně naložil u postranní čáry protihráči a vidí správně od rozhodčího žlutou kartu.

3
    Hostující obránce Lionn byl dalším hráčem, který potvrdil tvrdost domácích hráčů.

4
    Nepřesný míč hostí končí v autovém zámezí.

5
    Tiago Mesquita díky špatnému zpracování nechal utéci míč do autu.

6
    Rohový kop pro hostující celek.

7
    Hlavička hostí šla jen o milimetry vedle domácí tyče!

8
    Nuno Henrique pořádně zbrousil útočníka hostí Guedese.

9
    Kapitán Boavisty Idris skvěle zapracoval v defenzívě, rozhodčí to viděl s faulem.

10
    Úvod utkání je kromě jedné šance a žluté karty poněkud ospalý až unylý.

11
    Marcao jako první odehrál míč před Espinhem, následně již nestačil uhnout a prošlápl mu špičku nohy. Espinho se svíjí v bolestech na trávníku.

12
    Obrovitý zadák Marcao tentokrát poslal k zemi domácího Leonarda Ruize.

13
    Tvrdě se bojuje o každý míč.

14
    Tento míč byl velmi, dlouhý a rychlý i na Yuriho Ribeira.

15
    Centr domácích byl odvrácen, následně byl domácí hráč faulován.

16
    Míč končí až u brankáře Cássia.

17
    Hostující hráč nemohl uspět v nerovném poměru jeden proti čtyřem.

18
    Centr domácích byl nepovedeným odkopem obránce odvrácen na rohový kop.

19
    Hostující Rio Ave se zásluhou obránce Marcela ubránilo.

20
    Hosté nezvládli další, útočný pokus bude následovat výkop od branky brankáře Vágnera.

21
    Barreto vypálil z velké dálky nepřesnou střelu, která nemohla ohrozit domácí branku.

22
    Tvrdost Marcaa, který stylem hry připomíná legendárního Tomáše Řepku pocítil útočník Ruiz.

23
    Centr od Bruna končí až za brankovou čárou.

24
    Nakonec byl přeci jen písknut nedovolený zákrok domácímu hráči po krátké chvilce váhání od rozhodčího.

25
    Domácí nůžky nesecvakly včas, jinak to mohla být velmi zajímavá možná branková příležitost.

26
    Hostující trenér Cardoso koučuje velmi emotivně u postranní čáry mimo vymezené území.

27
    Centr hostí nebyl vůbec nebezpečný.

28
    Guedes byl faulován a domácí celek vede na fauly v tuto chvíli 7 ku 5.

29
    Rio Ave právě vstřelilo branku!
    Rúben Ribeiro skvěla zatočil centr přesně na hlavu GUEDESE, který se nemýlil a kterého vůbec neuhlídal obránce Robson – 0:1!
    29. Hélder GUEDES - 0:1

30
    Nákop hostí byl již předem odsouzen k nezdaru.

31
    Hra pokračovala i přesto, že Marcao ležel na zemi s dlaněmi na obličeji.

32
    Hru proto tvrdě za cenu faulu na Espinha přerušil Oscar Barreto.

34
    Marcao totiž dostal v souboji loktem do obličeje, ale už pokračuje dále ve hře.

35
    Snaha hostí byla více než sterilní.

36
    Zpracování míče zradilo domácího hráče při pokusu o rychlý brejk.

37
    Šikovná akce hostí končí prozatím pouze rohovým kopem.

38
    Než nepřesná střela to byl spíše velmi nepřesný ragbyový pokus.

40
    Centr i přes atak protihráče jistě chytá brankář Cássio.

41
    Další míč do pokutového území končí stejně.

42
    Hostující hráč byl zastaven nedovoleně 25 metrů od domácí branky.

43
    Idris nejprve vybojoval míč, aby ho následně opět ztratil.

44
    Hostující Yuri Ribeiro poznal tvrdou domácí stoličku.

45
    Ruben Ribeiro byl tentokráte poslán k zemi.

45+2

Hostující celek Rio Ave FC dnes více baví fotbal, domácí celek Boavista FC působí zatím více než šedě i proto vedou hosté po trefě Guedese zatím 1:0!. Druhý poločas započne ve 22:35 hodin.

46

46
    Hostující tým rozehrál druhou půli, ale brzy o míč přichází.

47
    Domácí hráč byl nedovoleně zastaven.

48
    Hosté s míčem kombinují kolem půlícího kruhu.

49
    Hostující hráč nepřeskočil přes dva domácí, obranné sloupy.

50
    Idris důraznou hrou donutil hosty vrátit míč až na jejich polovinu hřiště.

51
    Dobrou akci zazdil Guedes střelou nad domácí branku.

52
    Hosté z Rio Ave vstoupili do druhého poločasu daleko aktivněji než domácí Boavista FC.

52
    Tarantini diriguje hru hostí bez větších obtíží.

53
    Pelé stáhnul k zemi přímo před zraky rozhodčího domácího hráče Rochinhu a vidí žluté napomenutí.

54
    První střídání u Boavisty Renato Santos uvolní místo Mateusovi.

55
    Carracu vymění Ayman Tahar.

56
    Rochinhovi rozhodčí správně odpískal útočný faul, hráč vzápětí vztekle praštil míčem o zem a vidí naprosto zbytečnou žlutou kartu.

57
    Domácí se sice snaží o vyrovnání, ale jejich centr proletěl napříč celým pokutovým územím hostí.

58
    Rohový kop pro Boavistu.

59
    Domácí kapitán, "dikobraz" Idris to zkusil z první a mezi tři tyče svou střelu nevtěsnal.

60
    Hosté začínají být nervózní a připisují s i velmi lacinou ztrátu míče. Trenér hostí Cardoso to komentuje zlostným gestem.

61
    Přímý kop domácích se po odrazu míče dostává za brankovou čáru, Cássio bude vykopávat od své branky.

62
    Otěže zápasu pomalu, ale jistě přebírá domácí Boavista FC.

63
    Střídající Mateus se ocitl v ofsajdovém postavení, což asistent rozhodčího odhalil.

64
    Ruiz fauloval Yuriho Ribeira, který musí být ošetřován na trávníku.

65
    Domácí obrana si poradila i s komplikovanou situací.

66
    Cásssio odkopl mizerně míč, toho se zmocnil Ayman Tahar, který se pokusil o lob, ale branku minul.

67
    Hostující hráč dostal naloženo.

68
    Střelce dnešní branky Guedese střídá čerstvý Řek Anastasios Karamanos.

69
    Mateus málem míč stihl, ale opět mu byl odpískán ofsajd.

70
    Oba hráči zahráli rukou, rozhodčí si vybral ruku domácího Nuna Henriqua.

71
    Poslední střídání domácích Fabia Espinha nahradí Ricardo Clarke.

72
    Gólovka hostí – Karamanos v těžké situaci nemohl umístit míč do sítě, pravděpodobně měli hosté kopat rohový kop ani to se nekoná!

73
    Mateus by se neztratil v silových sportech, nyní slušně fláknul o zem s hostujícím obráncem Lionnem.

75
    Vítor Bruno nadal rozhodčímu do tupých a za protesty vidí žlutý kartónek.

76
    Boavista právě vstřelila branku!
    Mizerná rozehrávka hostí a zasloužený trest je tu! Dlouhý míč našel schovaného ROCHINHU, který udělal dva rychlé kroky a v pohodě prostřelil Cássia – 1:1!
    76. ROCHINHA - 1:1

77
    Hosté jsou v šoku.

78
    Domácí fanoušci ženou Boavistu za vítězstvím.

79
    Marcelo stáhl k zemi protivníka a je to za žlutou kartu.

80
    Hostující trenér reaguje Oscara Barreta nahradí Gabrielzinho.

82
    To bylo naivní. Robson čistě odstavil tělem Gabrielzinha, za to nemohla být penalta.