Přerov – Třebíč 3:0 (kon.) | HC Slovan – Zlín sk 4:6 (kon.)
HC Slovan Bratislava
4:6 (1:3, 1:2, 2:1)
Berani Zlín
Streda 02.08.2017, 18:00 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • Prípravný zápas

Je dobojované, v riadnom hracom čase zvíťazil Zlín, Slovan uspel v predĺžení, ktoré sa hralo ako bonus pre divákov po dohode trénerov oboch tímov. V samostatných nájazdoch uspel opäť domáci Slovan, keď svoju šancu v gól pretavil Řepík. Zlín víťazí v Bratislave a ja želám priaznivcom hokeja z Bratislavy už len pekný večer a pohodlnú tropickú noc. (20:34:04)
    Záverečné podanie si rúk

3. séria
    1:0
    Řepík svoj nájazd premenil a diváci si dnes naposledy zakričali gól.

3. séria
    0:0
    Nosek opečiatkoval brvno Janusovej bránky.

2. séria
    0:0
    Buchtelemu puk v rozhodujúcej chvíli skĺzol z hokejky.

0:0
    Honejsek premiešal pred Janusom, Jaro ho vychytal.

Samostatné nájazdy začínajú.

60:50
    Slovan Bratislava dal gól!
    Slovan udrel v predĺžení, LUKÁŠ KAŠPAR sa preštrikoval až pred brankára a pomedzi betóny svoju šancu využil.

60:22
    Illo vystrelil z vnútornej strany ľavého kruhu, Janus puk poslal za svoju bránku, Slovan pôjde do akcie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Zápas v riadnom hracom čase vyhral Zlín, pomer striel do priestoru bránky po tretej tretine 27:17, po dohode trénerov budeme pokračovať v hre predĺžením aj samostatnými nájazdmi, bez ohľadu na výsledok.

59:48 ZAGRAPAN - 4:6

59:48
    Zlín dal gól!
    Kozák chyboval prihrávkou v útočnom pásme, puk do opustenej klietky domácich poslal MAREK ZAGRAPAN. Asistencia: Radoslav Illo.

59:29
    Slovan sa dostal s pukom pred bránku hostí, došlo však k jej posunutiu a hlavný hru musel prerušiť. Vhadzujeme po pravej ruke Kašíka.

59:01
    Kašpar dostal puk na pravý kruh, Lukáš vystrelil príklepom, Kašík puk zneškodnil.

58:52
    Oddychový čas domácich, Janus zostane na striedačke, tréner Říha dáva pokyny pre power play.

58:49
    Janus vykorčuľoval na striedačku, Řepíkov pokus z ľavej strany v bránkovisku zneškodnil Kašík.
    58:00 KAŠPAR - 4:5

58:00
    Slovan vyrobil brejkovú akciu, puk si na modrej prevzal LUKÁŠ KAŠPAR, ktorý zoči-voči Kašíkovi po ľade pomedzi betóny zasunul.

57:25
    Slovan sa opäť sám pripravil o pásmo a prihrávku poslal malou domov Janusovi.

56:47
    Nahodený puk na bránku Zlína Kašík prikryl a belasí majú výhodu pásma na vhadzovanie.

56:40
    Prihrávka rukou, hra prerušená a vhadzovať budeme v strednom pásme.

56:04
    Domáci v plnom počte a budeme tak konečne hrať s plným počtom na oboch stranách.

55:31
    Oddychový čas hostí, tréner Svoboda dáva inštrukcie svojim zverencom.

55:19
    Hostia v plnom počte, trest v trvaní piatich minút vypršal. Slovan v závere ešte vyrobil dva strelecké pokusy, ktoré Kašík zlikvidoval. Zlín bude pokračovať v hre presilovkou.

54:29
    Freibergs dostal dve minúty za hákovanie, Taimi dve minúty za držanie hokejky, v hre však budeme pokračovať štyria proti štyrom.

54:18
    Kašík v akcii po strele jedného z hráčov domácich, obaja aktéri zožali potlesk tribún.

54:04
    Príliš veľa hráčov na ľade domáci, namiesto päť minútovej presilovky pôjde Slovan druhý krát do štvorky.

53:21
    Domáci v plnom počte, Kašpar už naskočil na ľad pomôcť svojim spoluhráčom.

53:11
    Honejsek si počkal na spoluhráča, vpravo poslal puk na palicu Gazdovi, ktorý vystrelil po ľade, Janus puk cez betóny v pokľaku zneškodnil a zmena skóre sa diať nebude.

51:49
    Andrej Šťastný v drese domácich zakončil v individuálnej akcii strelou z pravého kruhu, Kašík puk schoval vo svojej lapačke.

51:21
    Kašpar dnes po druhýkrát na trestnej, dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou a budeme hrať štyria proti štyrom.
    50:51 ŘEPÍK - 3:5

50:51
    Slovan vyrobil peknú kombinačnú akciu, puk spred bránkového priestoru Hrnka poslal vpravo a MICHAL ŘEPÍK sa nepomýlil. Asistencie: Tomáš Hrnka a Tommi Taimi.

50:35
    Slovan kombinoval s pukom v pásme súpera až kým oň neprišiel, Zlín puk poslal von z pásma.
    David Šťastný putuje pod sprchy

50:19
    David Šťastný z tímu Zlína zbytočne priklincoval na mantinel Slobodu, dostal trest päť minút a do konca zápasu za vrazenie.

49:15
    Kapitán hostí Kubiš vystrelil z ľavého kruhu, Janus vystrelil von lapačku a puk tam bezpečne schoval.

48:41
    Od modrej z ľavej strany prevetral Kašíkovi betóny tvrdou strelou Taimi, gólman hostí situáciu zvládol a opäť podržal tím hostí.

48:35
    Kašpar spoza bránkovej čiary nabil na ľavý kruh Buchtelemu, ktorý pálil bez prípravy, Kašík v pokľaku puk zneškodnil.

47:41
    Popelka bol v pásme skôr ako Šťastný s pukom, čiarový akciu hosťom zastavil pre ofsajd.

46:29
    Domáci v plnom počte, Zlín dohráva akciu v pásme belasých.

45:45
    Illo sa predieral s pukom vpred v individuálnej akcii, po prechode modrou ho však belasí od puku odstavili.

45:24
    Honejsek chcel nahodiť puk spoza ľavého kruhu na Janusa, puk bol zblokovaný, skončil na ochrannej sieti, Zlín predsa len vybojoval pásmo na vhadzovanie.

44:37
    Slovan poslal puk von cez všetky čiary, získal nejaké tie sekundy zo svojho oslabenia.

44:29
    Podrazenie a trest dve minúty pre Kašpara, Slovan pôjde do štvorky.

43:34
    Šťastný vystrelil z pravého kruhu zápästím, Janus mal ideálny výhľad a puk v pokľaku zlikvidoval.

42:45
    Honejsek poslal spoza bránky puk do bránkoviska, Janus sa ho snažil schovať pod rukavice, niektorý z hráčov mu ho však vykopol mimo bránkovisko, Slovan napokon dostal puk na svoje palice.

41:31
    Prihrávka rukou v pásme hostí, previnili sa samozrejme domáci, vhadzujeme v centrálnom kruhu.

40:28
    Prvá akcia belasých v tretej tretine, ktorú zakončil strelou z ľavej strany po prechode kruhom Řepík, Kašík puk poslal do rohu klziska a zmenu skóre nepripustil.

40:01
    Počet prítomných divákov na dnešnom zápase

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:40.

Po druhej tretine svieti na kocke nad ľadom pomer striel medzi žrde 15:13, skóre však 2:5 a Zlín drží taktovku hry pevne vo svojich rukách. Uvidíme, aký scenár nám pripravia hráči oboch tímov pre tretiu časť zápasu.

40:00

39:38
    Puk v moci Janusa, už sa pomaly schyľovalo k potýčke v strednom pásme, hráči sa osekávajú a celkom zbytočne, prípravný zápas, skóre jasné, nuž...

38:52
    Kašík v akcii, keď pohotovo pod rukavice v bránkovisku schoval puk, ktorý mu tam priletel z pravej strany.

38:35
    Voráček vystrelil od modrej, Gazda medzi kruhmi puk zblokoval a Kašík bol teraz bez práce.

37:52
    Brejk hostí zakončil strelou zoči-voči Janusovi Kovařík, Janus ho vychytal, puk poslal vpravo od bránkoviska, dorážka hostí k úspechu už neviedla.

37:07
    Černý vystrelil príklepom od modrej, Kašík puk cez vyrážačku poslal na ochranné sklo a Zlín dostal puk pod svoju kontrolu.
    35:55 KUBIŠ - 2:5

35:55
    Zlín vyrobil peknú akciu, na ľavej strane sa s pukom preštrikoval až za kruh Illo, posunul ho vpravo PAVLOVI KUBIŠOVI a ten pohotovo poslal puk do odkrytej bránky domácich. Asistencie: Radoslav Illo a Antonín Honejsek.

35:44
    Zlín hrá presilovku, no Slovan hral s pukom, kým ho neposlal von cez všetky čiary.

35:14
    Pre podrazenie opúšťa hraciu plochu Sloboda, presilovku si zahrajú chlapci spoza rieky Moravy.

34:46
    Puk na lavičke hostí, vhadzovať budeme po ľavej ruke Janusa.

33:24
    Hra sa nám akosi kúskuje, po hre s vysokou hokejkou teraz ďalšie previnenie hostí, vhadzovať budeme v centrálnom kruhu.

31:40
    Kozák vystrelil príklepom spoza pravého kruhu, ani tento puk si cestu do siete súpera nenašiel.

31:10
    Peknou strelou švihom z pravého kruhu sa prezentoval Kubiš, Janus išiel do pokľaku a puk schoval niekde medzi svojimi betónmi.

30:43
    Slovan pokazil prechod do útočného pásma a vyrobil zakázané uvoľnenie, hra sa vráti pred Janusa.
    29:53 OKÁL - 2:4

29:53
    Nahodený puk na bránku domácich v podaní Ferenca defenzíva belasých nedokázala upratať do bezpečia a z pravej strany v dorážke uspel ZDENĚK OKÁL. Asistencia: Jakub Ferenc.

29:10
    Dobre to myslel Sádecký, puk spoza bránky posielal pred bránkovisko, zachytil ho hokejkou hráč súpera a Zlín poslal puk von z pásma.

28:48
    Černý vystrelil z pravého kruhu, Kašík v pokľaku pri ľavej žrdi puk schoval vo svojom náručí.

27:52
    Hostia v plnom počte, Slovan ponuku na vyrovnanie neprijal.

27:31
    Buchtele spoza bránky posielal puk pred bránkovisko, Kašík ho napokon poslal vpravo od bránkoviska a prípadné nebezpečenstvo zažehnal.

26:29
    Kapšar posielal puk okolo mantinelu poza bránku a ten opustil pásmo hostí, Slovan bude musieť vymyslieť inú presilovkovú akciu.

25:52
    Podrazenie a dve minúty pre Řezníčka vygenerovalo presilovku pre belasých.

25:47
    Zlín vyhral buly a puk dostal medzi kruhy na palicu Illo, ktorý trestuhodne prestrelil bránku domácich.

25:43
    Gazda vystrelil po ľade z pravej strany, Janus dobre čítal hru a puk cez svoju hokejku schoval pod svoju rukavicu.

25:23
    Nahodený puk na bránku domácich Janus schoval pod svoju rukavicu, Zlín bude mať pásmo, vhadzujeme po ľavej ruke Janusa.

24:43
    Ondráček z ľavej strany takmer od modrej nahadzoval puk na bránku domácich, Janus puk cez svoju hokejku poslal k mantinelu na druhú stranu klziska.
    23:17 LIŠKA - 2:3

23:17
    Slovan vyrobil akciu a slávi úspech, Sádecký potiahol puk na palici, na pravom kruhu ho prenechal za ním korčuľujúcemu ADAMOVI LIŠKOVI, ktorý puk prepasíroval za Kašíkov chrbát. Asistencia: Boris Sádecký.

23:13
    Hostia v plnom počte.

22:42
    Hlinka z ľavej strany posielal puk pred bránkovisko, adresáta nenašiel a puk je opäť mimo obranné pásmo súpera domácich.

22:21
    Slovan si nerozumel prihrávkou v pásme hostí, Buchtele tak nechtiac poslal malú domov Janusovi.

21:19
    Taimi vystrelil spoza ľavého kruhu, opäť bol puk zblokovaný a navyše ho Kašík cez svoje rameno či časť masky poslal mimo bránkovisko.

21:13
    Nosek dostal dve minúty za držanie a bude to Slovan, kto bude hrať presilovú hru.

20:44
    Řepík dostal puk spoza bránky na pravý kruh, pálil príklepom, puk bol zblokovaný a skončil nad bránkou Kašíka.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:47.

Prvá tretina duelu je minulosťou, hrali sme vo svižnom tempe a videli sme aj tri vylúčenia. Dve na strane domácich, jedno na strane hostí. Kým Slovan presilovku nevyužil, Zlín jednu z dvoch početných výhod premenil na gól. Na chudobný pomer striel medzi žrde 6:6 sme však videli už štyri kúsky. Počkáme si na druhé dejstvo dnešného zápasu.

20:00

19:27
    Puk v pásme hostí, pod kontrolou ho však majú Berani, ktorí sa zrejme pokúsia založiť ešte jednu akciu.
    18:15 POPELKA - 1:3

18:15
    Krásna akcia hostí, Šťastný s povedľa bránkoviska z pravej strany od bránkovej čiary umne puk poslal pred bránku, kde nekrytý MICHAL POPELKA puk poslal do bránky domácich. Asistencie: David Šťastný a

17:43
    Slovan chyboval na modrej ofsajdom a čiarový tak musel hru prerušiť.

17:21
    Puk v lapačke Kašíka, ktorý mal dobrý výhľad a strelu zápästím hráča domácich z ľavého kruhu zneškodnil.

16:33
    Kozák nahodil puk na bránku hostí zo stredného pásma, Kašík ho musel prikryť a Slovan tak vybojoval pásmo na vhadzovanie.
    14:57 ŘEZNÍČEK - 1:2

14:57
    Zlín využíva presilovú hru, strelu DALIBORA ŘEZNÍČKA od modrej pred betónmi Janusa tečoval jeden z hráčov domácich a puk preskočil Janusov betón a skončil v sieti. Asistencie: David Nosek a Antonín Honejsek.

14:38
    Řezníček pálil spoza kruhov od modrej príklepom, Janus puk poslal na ľavý kruh a Illovu dorážku za svoju bránku.

14:12
    Príliš veľa hráčov na ľade aj na strane domácich, na trestnú putuje Skalický, presilovka pre Zlín.

13:13
    Domáci v plnom počte, Slovan svoje oslabenie pohodlne a s prehľadom ubránil.

12:33
    Ďalší puk v pásme hostí, Slovan súpera nepúšťa cez modrú čiaru do obranného pásma.

11:42
    Zlín vyhral buly a kombinoval s pukom na hokejkách v pásme domácich, Slovan sa dostal k puku a poslal ho von zo svojho obranného pásma.

11:13
    Sádecký vyfasoval dve minúty za nedovolené bránenie, presilovku si teraz zahrá Zlín.
    10:30 BUCHTELE - 1:1

10:30
    Slovan dohrával presilovkovú akciu v pásme hostí, Kašík Mikúšov puk vyrazil vľavo od bránkoviska a do odkrytej časti bránky zavesil v dorážke JAN BUCHTELE. Asistencia: Juraj Mikúš.

10:24

09:38
    Slovan hral s pukom pred bránkou hostí, Zlín sa však dostal k puku a okolo mantinelu ho poslal von cez všetky čiary.

09:11
    Zlín poslal pozdrav až k Janusovi, Jaroslav puk zastavil na svojej hrudi a rozohral akciu Slovana.

08:50
    Akcia belasých zastavená pre prihrávku rukou, arbitri nariadili vhadzovanie v strednom pásme pri útočnej modrej domácich.

08:24
    Dve minúty pre hráčsku lavičku hostí, príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.

08:12
    Mikúš potiahol puk do pásma po ľavej strane, Slovan hral chvíľu s pukom v pásme hostí, bez ohrozenia Kašíka.

07:36
    Kašík v akcii po strele jedného z hráčov v modrom drese z ľavej strany, gólman hostí v pokľaku puk schoval vo svojom výstroji.

06:31
    Od úvodu hráme vo svižnom tempe, puk v tejto fáze hry lieta z pásma do pásma, bez strely do priestoru tej ktorej bránky.
    04:27 ONDRÁČEK - 0:1

04:27
    JIŘÍ ONDRÁČEK akoby len chcel nahodiť puk na bránku domácich, tiesnený obrancom belasých vystrelil z pravej strany, puk Janusovi prekĺzol do siete. Asistencie: David Šťastný a

03:52
    Nosek vystrelil z pravej strany, Janus puk poslal pred seba, Illo sa na medzikruží k dorážke nedostal, defenzíva domácich to zvládla na výbornú.

02:31
    Gazda sa dostal k puku na pravom kruhu, bez prípravy z prvej príklepom vystrelil, puk oprel ponad bránku domácich na ochranné sklo.

00:43
    Zlín hral chvíľu s pukom na hokejkách v pásme domácich, Kašpar vysokým pukom chcel do brejku poslať Řepíka, ten ťažký puk v strednom pásme spracovať nedokázal.

00:01

Dnešný duel povedie rozhodcovská štvorka z Čiech i Slovenska, hlavní Martin Fraňo a Antonín Jeřábek z Českej republiky, na čiarach Michal Orolín a Jozef Tvrdoň.
    Tradičné rozkorčuľovanie pred zápasom

Aj v dnešnom zápase si diváci pozrú predĺženie a sériu minimálne troch samostatných nájazdov na každej strane, bez ohľadu na výsledok zápasu. Je to tak po dohode trénerov oboch tímov.

Príjemné popoludnie vám želám z arény Ondreja Nepelu z Bratislavy, na ľadovej ploche nám pomaly bude končiť rozkorčuľovanie oboch tímov, domáci nastúpia na zápas v modrých dresoch, hostia v klubových žlto-modrých farbách.

HC Slovan Bratislava:

Janus (Štepánek) – Bačík (A), Voráček, Taimi, Fereta, Černý, Kozák, Hedera, Boldižár – Kašpar (A), Smoleňák, Řepík – Hrnka, Mikúš (A), Buchtele – Skalický, M. Hlinka, Šťastný – Hecl, Sádecký, Liška

Aukro Berani Zlín:

Kašík (Štůrala) – Řezníček, Nosek, Valenta, Freibergs, Horák, Ferenc, Chmelíř, Gazda – Illo, Honejsek, Kubiš – Ondráček, Popelka, Šťastný – Sedláček, Zagrapan, Okál – Gago, Kratochvíl, Kovařík

Rozhodca:

Fraňo, Jeřábek – Orolín, Tvrdoň.

HC Slovan v príprave na nadchádzajúcu sezónu čaká druhý domáci prípravný zápas a súperom mu bude účastník českej Extraligy, spoza rieky Moravy pricestuje pod Devín severomoravský Aukro Berani Zlín.

HC Slovan Bratislava v rámci prípravy na novú sezónu dva zápasy už odohral, v Pardubiciach v uplynulom týždni dvakrát zviedol súboj s domácim Dynamom, v tom prvom po nerozhodnom výsledku zvíťazilo Dynamo 2:1 po realizácii samostatných nájazdov, v tom druhom belasí ťahali za kratší koniec a z ľadu odchádzali po výsledku 5:2 so sklonenými hlavami. Tréner Říha však nemal k dispozícii hráčov, s ktorými klub počíta pre nadchádzajúcu sezónu KHL.

V prvom domácom prípravnom zápase v utorok uplynulého týždňa HC Slovan hostil účastníka KHL Spartak Moskva a diváci sa s tímom rozlúčili po zápase tradičnou „ďakovačkou“. Belasí v prvej tretine mali ťažký rozbeh, v druhej hru vyrovnali a v tej tretej sme videli veľmi dobrý hokej a šance na oboch stranách. O víťazovi zápasu rozhodli až samostatné nájazdy, v nich domáci premenili všetky tri pokusy, kým súper z hlavného mesta Ruskej federácie ani jeden. A to pre to, že svoje brankárske kvality náročnému bratislavskému divákovi predviedol Jakub Štepánek, nová posila belasých v prestupovom lete.

Belasí sa so svojim dnešným súperom v príprave stretli aj minulý rok. V zápase v Zlíne Slovan zvíťazil po výsledku 3:2, v domácej odvete o tri týždne neskôr dominoval Slovan, ktorý zaknihoval vcelku hladký výsledok v pomere 5:2. Zápas v Bratislave bude pre Zlín prvým prípravným zápasom v aktuálnej letnej príprave.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu druhého domáceho prípravného zápasu HC Slovan, Aréna Ondreja Nepelu v Bratislave privíta klub z Moravy, divákom sa predstaví Aukro Berani Zlín a my vám z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 11. Buchtele (Mikúš), 24. Liška (Sádecký), 51. Řepík (Hrnka, Taimi), 58. Kašpar, 61. Kašpar – 5. Ondráček (Šťastný), 15. Řezníček (Nosek, Honejsek), 19. Popelka (Šťastný), 30. Okál (Ferenc), 36. Kubiš (Illo, Honejsek), 60. Zagrapan (Illo)