Vlašim – Žižkov 5:2 (kon.) | Opava – Žilina B 6:3 (kon.) | Zlaté Moravce – Karviná sk 3:2 (kon.)
Varnsdorf – Liberec jun. 7:2 (kon.) | Katowice – Zlín 0:0 (kon.) | Pardubice – Podbrezová sk 0:1 (kon.)
Slavia – West Bromwich 2:1 (kon.) | Frýdek-Místek – Petřkovice 2:3 (kon.) | Mšeno – Jablonec 0:7 (kon.)
Kroměříž – Sigma Olomouc 1:6 (kon.) | Sparta Praha – Ingolstadt 2:2 (kon.) | Liberec – Aue 1:0 (kon.)
Vlašim – Vyšehrad 5:1 (kon.) | Bielefeld – Příbram 5:1 (kon.) | Zwickau – Dukla Praha 1:1 (kon.)
Hallescher – Bohemians 2:2 (kon.) | Dunajská Streda – Gabčíkovo sk 4:0 (kon.)
DAC 1904 Dunajská Streda
4:0 (3:0)
TJ Gabčíkovo
Streda 12.07.2017, 19:00Prípravný zápas

Dunajská Streda mala súboj s tímom zo štvrtej ligy plne pod kontrolou a štyrmi gólmi sa postarala o jednoznačné víťazstvo v tomto prípravnom zápase. (20:44:02)

90+0

90
    Ešte jeden dobrý pas do pokutového územia, Divkovič v páde nedokázal trafiť loptu, a preto ju ani nezakončil.

89
    Domáci sa ešte snažia zveľadiť výsledok, lenže v posledných minútach sa už asi gólu nedočkáme, pretože hostia teraz dobre bránia.

88
    Po rozohrávke na krátko prišiel dlhý pas na zadnú žrď, lopta navyše prekročila bránkovú čiaru, takže môže odkopávať gólman hostí.

87
    Prechod po pravej strane mal priniesť center do šance pre domácich hráčov, nakoniec bol tento pokus zrazený na rohový kop.

86
    Domáci držali loptu pri rohovej zástavke, nepodarilo sa im získať roh. Bude to iba odkop od brány.

85
    Priamy kop rozohrali domáci veľmi dobre, lopta však opečiatkovala žrď a tak sa skóre nemenilo.

84
    Hostia sa dopustili faulu tesne pred vlastnou šestnástkou, Dunajská Streda bude môcť zvýšiť na rozdiel piatich gólov.

82
    Po výkope brankára Gabčíkova sa veľmi rýchlo podarilo loptu získať hráčom Dunajskej Stredy, ktorí sa usadili na vlastnej polovici ihriska.

80
    Už len desať minút do konca stretnutia, ktoré majú domáci plne pod kontrolou a aj keď po zmene strán už nie je DAC tak dominantné, Gabčíkovo stále nemalo strelu na bránu.

79
    Po centri lopta spadla na zem a prudko vypálil jeden z domácich. Projektil skončil iba niekoľko centimetrov vedľa brány Gabčíkova.

78
    K rozohrávke sa postavil Sandal, lenže namieril iba do múru. Získal aspoň rohový kop.

77
    Faul hostí pred vlastnou šestnástkou, Dunajskostredčania tak budú mať ďalšiu veľmi dobrú pozíciu na priame ohrozenie brány.

76
    Pas od rohovej zástavky nedopadol dobre, hostia sa ubránili a odhlavičkovali do bezpečia.

75
    Priamy kop nedopadol pre Gabčíkovo úspešne, pretože Dunajská Streda dokázala loptu okamžite odkopnúť a po prechode dopredu získala roh.

74
    Postupný útok po pravej strane sa hosťom nepodaril, lenže tí následne ešte zabojovali a získali štandardnú situáciu.

73
    Ofenzívny faul Gabčíkova ukončil snahu hostí niečo vymyslieť, DAC sa dostala k lopte a znova môžu hráči v žlto-modrých dresoch postupne kombinovať.

72
    Domáci sa držia na lopte v strede ihriska, nemajú sa kde ponáhľať a tak to aj vyzerá. Ich kombinácia je veľmi pomalá a postupná.

70
    Do konca zápasu ostáva už len dvadsať minút, ale Dunajská Streda má všetko pod kontrolou a neviem si predstaviť, že by to dokázala pustiť.

69
    Dunajská Streda dala gól!

Domáci sa znova zapisujú do streleckej listiny, tentoraz sa o to postaral MARKO DIVKOVIČ, ktorý dostal veľmi veľa priestoru a vystrelil popod gólmana súpera.

67
    Rohový kop sa domácim nepodaril, Gabčíkovo sa ubránilo a odkoplo loptu až na polovicu súpera.

66
    Po faule na polovici Dunajskej Stredy od domácich prišlo zakončenie z diaľky, tento pokus však vyletel veľmi vysoko nad.

65
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Čmelík, prichádza Meszáros.

64
    Zakončenie jedného z domácich poriadne pretiahlo gólmana Gabčíkova, ktorý sa musel predviesť skvelým zákrokom, no zvládol to.

63
    Ďalšia neúspešná akcia Dunajskej Stredy. Tá to znova skúsila dlhým pasom, čo vôbec nevyšlo.

61
    Pas na ľavé krídlo nenašiel Čmelíka, ktorý mal od lopty veľmi ďaleko. Brankár súpera preto nechal guľatý nezmysel prejsť za čiaru.

60
    Pätnásť minút druhého polčasu ubehlo veľmi rýchlo, ale Dunajská Streda asi kvôli striedaniam nenadväzuje na úvodný polčas.

59
    Gabčíkovo sa trochu osmelilo a snažilo sa vypracovať si šancu, avšak zrazená rana priestor brány Slávika nenašla.

58
    Nákop za obranu Dunajskej Stredy nevyšiel. Slávik dobre čítal hru a dokázal odkopnúť pred útočníkom Gabčíkova do bezpečia.

57
    Center do pokutového územia protivníka sa domácim nepodaril, lopta celou šestnástkou prešla až na druhú stranu šírky ihriska.

56
    Dunajská Streda sa po ľavej strane ďaleko nedostala, pretože lopta Koštrnovi ušla za autovú čiaru.

55
    Kwim si veľmi dobre pokryl svoju stranu na ihrisku a dokázal čistým spôsobom odstaviť prenikajúceho hráča súpera. Odkopávať od brány môže Slávik.

53
    Striedalo aj Gabčíkovo, ktoré vymenilo naraz troch hráčov. Druhý polčas pokračuje v "úspornom" tempe.

52
    Domáci v prvom náznaku šance druhého polčasu, brankár Gabčíkova včas vybehol a odkopol do bezpečia.

51
    Ďalší center do pokutového územia hľadal znova Mervóa, ten bol dobre pokrytý, obrancovia hostí stihli odkopnúť na rohový kop.

50
    Druhý polčas sa rozbieha veľmi pomaly, hlavne Dunajská Streda sa po vymenení hráčov nedostala ešte do takej hernej prevahy, ako tomu bolo v prvom polčase.

49
    Dunajská Streda cez polčas striedala striedala. Z ihriska zišli Ljubičič, Živkovič, Vida, Szaráz a Domonkos. Nahradili ich Ľupták, Sandal, Pačinda, Slávik a Kosorín.

48
    Mervó dostal pekný pas do šestnástky z ľavej strany, kde si loptu síce prebral, avšak okamžite mu bol odpískaný ofsajd.

47
    Domáci hneď v úvode druhého dejstva získali rohový kop, ten sa im však nepodarilo využiť, a preto sa s loptou vrátili na vlastnú polovicu.

46

FC DAC Dunajská Streda bol v prvom polčase jednoznačne lepším tímom a svojmu súperovi nedovolil nič. Výsledok 3:0 hovorí za všetko.

45+0

45
    Hostia sa ešte pokúsili do polčasu niečo vymyslieť, krídelná akcia skončila nepresnou prihrávkou.

44

Živkovič získal loptu na svojej polovici a s Čmelíkom veľmi rýchlo prešli až k šestnástke súpera, kde prišla prihrávka do druhej vlny a presná strela MARINA LJUBIČIČA po zemi k žrdi.

43
    Domáci chceli odpovedať na zakončenie futbalistov Gabčíkova, presnú akciu nakoniec nepredviedli, pretože od svojej brány odkopáva Iszmán.

41
    Prvá strela hosťujúceho celku. Tá prišla spoza pokutového územia, no mierila tesne vedľa pravej žrdi Szárazovej svätyne.

40
    Päť minút pred koncom polčasu je jasné, že Dunajská Streda má duel pod kontrolou a súpera ešte nepustila ani do náznaku nejakej šance.

39
    Čmelíkov zrazený center znamenal, že DAC získala roh, avšak po prihrávke na hranicu šestnástky pálil vysoko nad Domonkos.

38
    Všetko však najlepšie vyriešil stopér Kwim a dostal loptu do bezpečia. Domáci ju následne radšej odkopli až k brankárovi súpera.

37
    Domáci sa previnili faulom na polke protivníka, Gabčíkovo tak bude môcť poslať center pred gólmana Száraza.

36
    Dunajská Streda znova pri lopte, drží ju v strede poľa, ďaleko od brány Száraza, ale zároveň aj tej, kde stojí Iszmán.

34

Po veľmi peknej akcii na ľavej strane sa lopta dostala centrom na tú druhú pred odkrytú časť brány Gabčíkova. Tam si veľmi dobre nabehol KRISTOPHER VIDA a len nastavil nohu, aby rozvlnil sieť.

32
    Gabčíkovo sa síce drží na polovici súpera, je to ale veľmi ďaleko od brány Száraza, ktorý doposiaľ nemal poriadnu prácu a zdá sa, že ju mať ani nebude.

31
    Prudký pas do malého vápna sa hráčom Dunajskej Stredy zakončiť nepodarilo, obrana Gabčíkova si dala veľký pozor a loptu dostala do bezpečia.

30
    Koštrnov prechod po krídle skončil ziskom priameho kopu, pretože krajný obranca si vypýtal faul na svoju osobu.

29
    Dobrá príležitosť domácich ostala nevyužitá, nakoľko Iszmán podbehol loptu, avšak Mervó ju nedokázal nasmerovať medzi tri žrde.

28
    Domáci to skúsili signálom, keďže prihrávka od krajného obrancu išla po hranici šestnástky na nohu Ljubičiča. Ten svojím zakončením trafil obrancov súpera pred ním.

27
    Ljubičič nakopol loptu na krídlo vedľa šestnástky súpera, kde sa dral Čmelík, no ten bol pri svojej snahe faulovaný. Živkovič môže centrovať z priameho kopu.

25
    Chvíľu sa nehrá, pretože jeden z hráčov Gabčíkova má problémy a musí byť ošetrovaný na hracej ploche.

24
    Dunajská Streda loptu veľmi rýchlo získala, jej hráči okamžite prešli pred pokutové územie protivníka a dokonca sme evidovali aj zakončenie, ktoré smerovala tesne vedľa.

23
    Ďalšia neúspešná akcia favorita končí pri brankárovi Iszmánovi, ten môže bez väčších problémov rozohrávať. Vyskúšal to výkopom.

22
    Iszmán môže rozohrávať päťku od svojej brány, pretože domácim lopta ušla za bránkovú čiaru, a tak o ňu možno zbytočne prišli.

21
    Obrancovia DAC sa držia na lopte a odolávajú pressingu súpera, ktorý im zatiaľ nevie zobrať loptu.

20
    Domonkos poslal krásnu prihrávku do šestnástky za obranu pre Čmelíka, ktorý sa razom ocitol v skvelej pozícii, no všetko zastavil ofsajd.

19
    Ďalší faul, tentoraz na strane domácich pri pokutovom území Gabčíkova. Hra sa momentálne drží v strede poľa.

18
    V strede ihriska sa domáci previnili faulom, čo chcelo Gabčíkovo využiť na postupný útok. Hosťom sa dostať k šestnástke nepodarilo.

17
    Dunajská Streda sa chvíľu nevedela dostať zo stredu poľa, nakoniec prišiel na do krídla, lenže center odtiaľ Živkovičovi nesadol.

15
    Dunajskostredčanom sa síce podarilo prejsť po ľavej strane až k pokutovému územia protivníka, ale tam si Čmelík pomohol faulom.

14
    Po signále sa k hlavičke dostal Ljubičič, no bol dosť v záklone a preto guľatý nezmysel nasmeroval vysoko nad bránu.

13
    Koštrna si vypýtal faul vedľa postrannej čiary na polovici súpera, takže domáci budú mať šancu poslať zaujímavý center pred bránu Izsmána.

12
    Nákop z hĺbky poľa sa domácim nevydaril, lopta našla iba brankára Izsmána. To isté sa však zopakovalo aj na druhej strane.

10
    V úvodných desiatich minútach mala jasne navrch domáca Dunajská Streda a dá sa očakávať, že to takto bude pokračovať aj po ďalšiu časť stretnutia.

9
    Lopta prepadla až na druhú stranu, kde hostia získali ďalší roh. Center z neho bol nízky a dopredu už ide DAC.

8
    Hráči Gabčíkova sa z ničoho-nič dostali po rohu do protiútoku dvoch proti jednému. Nakoniec prišla miesta prihrávky zrazená strela, bude to roh pre hostí.

7
    Dunajská Streda od začiatku diktuje tempo hry a pokračuje v ofenzívnej snahe. Teraz bol ale center na prvú žrď odvrátený.

6

MARIN LJUBIČIČ sa postavil k rozohrávke a veľmi peknou strelou ponad múr trafil mimo dosah gólmana hostí.

5
    Domáci hráči sa snažili predrať do ďalšieho streleckého zakončenia, Mervó bol faulovaný tesne pred pokutovým územím, a tak uvidíme zaujímavú možnosť na priamy kop.

4
    Po centri z priameho kopu sa lopta pred päťkou Gabčíkova dostala do vzduchu, ale trafiť sa ju podarilo kapitánovi Ljubičičovi. Z veľmi dobrej pozície prestrelil bránu.

3
    Prvé zakončenie sme registrovali aj na strane Gabčíkova, pretože po centri sprava prišla strela z otočky. Kocsis zrazil pokus na aut.

2
    Živkovič obdržal veľmi peknú prihrávku za obranu do krídla, a tak a krajný bek pokúsil o center po zemi. Ten mu vyšiel, avšak tiesnený Mervó z päťky namieril mimo.

1
    Výkop stretnutia mali hostia, ale Dunajská Streda si pre seba loptu zabezpečila vysokým napádaním obrany protivníka.

1

FC DAC Dunajská Streda

Ambiciózny Fortunaligista odohrá ďalší prípravný duel pred začiatkom novej sezóny, ktorá štartuje už o desať dni. Na Žitný ostrov v úvodnom kole zavíta Podbrezová. DAC sa doposiaľ v príprave stretla aj so známymi tímami. Okrem poľského Podbeskidzie Bielsko-Biala to boli Austria Viedeň či Red Bull Salzburg.

Čo sa týka hráčskych zmien, tak odišli Černák, Tofiloski, Németh, Michalík, Sarr, Brašeň, Štepanovský, Polievka a prišli Macej, Čmelík, Koštrna, ale aj niekoľko hráčov z juniorky a B-tímu.

Gabčíkovo je účastníkom štvrtej najvyššej súťaži. V poslednej sezóne skončil na štvrtom mieste a vyššie sa mu postúpiť nepodarilo.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.