Djere – Kolář 2:1 (kon.) | Pavlásek – Šafránek 2:1 (kon.)
Kližan – Ćaćić sk 2:1 (kon.) | Molčan – Ymer sk 1:2 (kon.)
64 7 6
Nikola Ćaćić
1
7 5 1
Streda 21.06.2017, 15:09 • Centrálny kurt. • Challenger Poprad (antuka) • Osemfinále

Turnajová jednotka Martin Kližan postúpil do štvrťfinále, keď v náročnom zápase zdolal za 2 hodiny a 28 minút Nikolu Čačiča v troch setoch 6:7 (4), 7:5, 6:1. Domáci tenista spravil v prvom sete veľa chýb, čo sa mu napokon vypomstilo a stratil ho v tajbrejku. V druhom sete Kližan zlepšil svoju hru, ale stále tam boli chybičky, ktoré ho brzdili. Slovák nevyužil náskok 4:1, dovolil súperovi dotiahnúť sa a opäť to vyzeralo na tajbrejk. V dvanástom geme druhého setu však Kližan zabral a vynútil si rozhodujúci tretí set. V ňom už 46. hráč svetového rebríčka dominoval. Súperovi zobral dvakrát podanie a zaslúžene tak dokráčal do štvrťfinále. (17:44:09)

Koniec zápasu

6:1
    Martin Kližan priamym bodom z podania uzavrel tento náročný zápas. Slovenský tenista ovládol tretí set 6:1.

40-15
    Kližan si vybojoval po dvoch hodinách mečbal. Čačič sa síce snažil vybehať všetky loptičky, no pod obrovským tlakom sa napokon dopustil chyby.

30-15
    Opäť zaúradoval tvrdý presný a dlhý forhend Kližana. Súpera ním prinútil k chybe a už je len dve loptičky od postupu do ďalšieho kola.

15-15
    Forhendový úder Slováka stroskotal v sieti.

15-0
    Kližan delovým servisom prepálil všetko, čo mu stálo v ceste.

5:1
    Kližan premenil hneď prvý brejkbal a po druhýkrát v treťom sete berie súperovi servis.

40-0
    Kližan má tri brejkbaly. Čačič opäť napol len stredovú sieť.

30-0
    Čačič poslal loptičku len do siete a dostáva sa pri vlastnom podaní do problémov.

15-0
    Kližan pekným returnom vyhnal súpera z kurtu a následne prešiel na sieť, kde do odkrytej časti dvorca zahral víťaznú koncovku.

4:1
    Koniec prestávky, podávať bude Nikola Čačič.

4:1
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:1
    Piatym esom v zápase zakončil Kližan gem na podaní. Slovenský tenista vedie 4:1 a zatiaľ to má namierené do ďalšieho kola.

A-40
    Kližan ukázal svoje kvality v plnej kráse. Nátlakovou hrou sa dostal k sieti, kde predviedol excelentný forhend presne do rohu.

40-40
    Kližan vyčkával na chybu súpera a napokon sa dočkal. Srb vyhodil loptičku do autu a je tu zhoda.

30-40
    Čačič má brejkbal. Kližan opäť vyprodukoval ľahkú nevynútenú chybu.

30-30
    Teraz ľahší forhendový úder Kližana zastavila páska siete. Trošku smoly na rakete domáceho hráča.

30-15
    Výmenu od základnej čiary lepšie zvládol Kližan, ktorý si veľmi umne teraz počkal na chybu súpera.

15-15
    A je tu ôsma dvojchyba slovenského hráča.

15-0
    Kližan si po dobrom podaní nakročil do ihriska a zahral neomylný tvrdý forhendový topspin.

3:1
    Forhendový return Kližana zaletel asi pol metra za základnú čiaru súpera. Čačič sa dostáva v treťom sete na tabuľu skóre, ale len znižuje stav na 1:3 zo svojho pohľadu.

15-40
    Čačič vystrelil zo svojej rakety ďalšie eso.

15-30
    Čačič sa pokúšal napodobniť súpera, ale stopbal mu tak geniálne ako Kližanovi nevyšiel.

0-30
    Kližanov return skončil ďaleko za základnou čiarou súpera.

0-15
    Po dobrom podaní sa Čačič presunul na sieť. Kližan sa ho ešte snažil obhodiť, ale nebol presný. Loptička z jeho rakety skončila tesne v aute.

3:0

3:0

3:0
    Nikola Čačič vyhodil bekhendový krížny úder do autu a to znamená, že Kližan potvrdil na podaní získaný brejk a vedie už 3:0. Skvelý vstup Slováka do rozhodujúceho setu.

40-30
    Slovenský tenista vytiahol ďalší nádherný stopbal. Čačič už bol na sieti neskoro.

30-30
    Čačič teraz prekvapil súpera pekným obranným forhendom, na ktorý už Martin nedokázal nájsť odpoveď.

30-15
    Čačič sa po dlhšom čase dočkal fiftínu. Dopomohol mu k nemu Kližan, ktorý netrafil správne svoj bekhendový úder.

30-0
    Čačič behá zo strany na stranu, ale chyby Kližana z forhendu už neprichádzajú.

15-0
    Slovenský tenista získal sebavedomie a na kurte teraz doslova exceluje. Krásnym forhendom zatlačil súpera a rozhodol o osude celej výmeny.

2:0
    Čačič napratal loptičku z forhendu len do siete. Kližan tak premieňa brejkbal a vedie na začiatku rozhodujúceho setu už 2:0.

40-30
    Sbrský tenista vyhadzuje loptičku do autu. Kližan má na začiatku tretieho setu k dispozícii brejkbal.

30-30
    Kližan posiela loptičku do siete. Skóre v tomto geme je už vyrovnané.

30-15
    Srb zatlačil súpera, no Kližan mal šancu odpovedať ešte úderom po čiare. Jeho snaha zaskočiť súpera napokon vyšla na zmar. Loptička skončila tesne v aute vedľa bočnej čiary.

30-0
    Kližan pokračuje v úspešnom ťažení.

15-0
    Po najkrajšej výmene zápasu jasajú diváci a aj Martin Kližan. Po súboji na sieti sa zdalo, že fiftín si pripíše Srb, ale Kližan ukázal na sieti dobrý reflex a napokon získava úvodný fiftín tohoto gemu.

1:0
    Martin Kližan často zaraďuje do svojej hry stopbaly a dnes mu vychádzajú priam ideálne. Po jednom z nich ukončil gem na podaní úspešne a na začiatku tretieho setu tak vedie 1:0.

40-0
    A ďalší priamy bod z podania pre Slováka.

30-0
    Kližan si nakročil do ihriska a rýchlym úderom do protipohybu súpera zamotal Čačičovi hlavu. Ten už loptičku nedokázal vrátiť úspešne.

15-0
    Kližan začína tretí set priamym bodom z druhého podania.

7:5
    Čačičovi nevyšiel úder po čiare. Loptička skončila v aute a to znamená, že Slovák svoj piaty setbal premieňa a druhé dejstvo tak získava pomerom 7:5.

A-40
    Srb sa dostal do tlaku, ale tentoraz Kližan ukázal svoje schopnosti v obrane a krásnym úderom po čiare súpera perfektne obhodil. Kližan má opäť setbal.

40-40
    Čačič odvracia setbal aj po štvrtýkrát. Základom úspechu bol kvalitný servis i víťazný forhend.

A-40
    Kližan sa po nevynútenej chybe súpera dostáva k ďalšiemu setbalu.

40-40
    Čačič zahral servis von z kurtu a je z toho ďalšie eso.

40-30
    Eso srbského tenistu. Loptička zasiahla zadnú podávaciu čiaru, čo odobril aj empireový rozhodca.

40-15
    Prvý setbal Kližan nepremený. Svojmu bekhendu nedal potrebnú výšku a loptička tak skončila v sieti.

40-0
    Martin Kližan sa po peknom stopbale dostáva k trom setbalom.

30-0
    Kližanov return skončil na bočnej čiare. Empireový rozhodca zmenil výrok čiarového a slovenský hráč má na konte ďalší fiftín.

15-0
    Čačičov úder od základnej čiary zastavila páska siete.

6:5

6:5

6:5
    Kližan perfektným stopbalom rozhodol o osude výmeny. Slovák už väčšie komplikácie pri vlastnom podaní nepripustil a dôležitý gem zvládol.

40-30
    Kližanov ťažký volej skončil v sieti. Slovák hral loptičku hlboko pod úrovňou pásky siete a už ju nedokázal zahrať presne.

40-15
    Slovák si to pokazil sám. Čistej hry sa nedočká. Úder od základnej čiary z jeho rakety bol veľmi dlhý.

40-0
    Kližan pokračuje v dobrom podaní a vypracoval si tak poľahky už komfortný náskok 40:0.

30-0
    Returnujúci Čačič dal do úderu opäť veľa sily.

15-0
    Čačičov forhendový úder od základnej čiary nemal potrebnú dĺžku.

5:5
    Loptička z rakety Kližana skončila v sieti. Čačič si bez problémov na podaní poradil a vyrovnal skóre v druhom sete na 5:5.

15-40
    Čačič sa nedal zaskočiť Kližanom na sieti a parádne ho z rohu ihriska preloboval.

15-30
    Kližan veľmi rýchlym returnom dal minimum času súperovi na odvetný úder. Čačič sa síce snažil, ale poslal loptičku napokon len do siete.

0-30
    Bekhendový úder Kližana skončil tesne za základnou čiarou súpera.

0-15
    Pekný servis Čačiča von z kurtu nedokázal Kližan zreturnovať.

5:4

5:4

5:4
    Kližan už väčšie komplikácie nepripustil a svoj servis si dokázal podržať.

40-30
    Po dobrom podaní sa pokúsil Kližan ukončiť výmenu bekhendom po čiare, ale jeho úderu chýbala presnosť.

40-15
    Forhendový úder Čačiča nebol zahraný čisto. Loptička končí v aute.

30-15
    Čačičov return smeroval do autu.

15-15
    Po výmene od základnej čiary sa snažil Čačič výmenu ukončiť forhendovým úderom do rohu. Loptička len tesne minula ihrisko.

0-15
    Kližanovi sa nedarí. Zahral už svoju siedmu dvojchybu.

4:4
    Čačič vyriešil tento gem troma esami a podržal si servis. Skóre v druhom sete je vyrovnané 4:4.

30-40
    Šieste eso Čačiča.

30-30
    Eso srbského tenistu prišlo vo veľmi vhodnom čase.

30-15
    Čačič vytiahol ďalší pekný obranný úder, ale tentoraz loptička skončila tesne v aute.

15-15
    Kližan veľmi rýchlo kontruje a vyrovnáva skóre v tomto geme.

0-15
    Čačič ponúkol zo svojho repertoáru krásny víťazný forhendový úder na čiaru.

4:3

4:3

4:3
    Čačič z obrannej hry vystrelil víťazný forhendový úder, ktorým dokonale prekvapil Kližana a berie mu tak podanie. Srb je naspäť v hre o druhý set.

40-A
    Čačič zahral víťazný forhendový úder a opäť má brejkbalovú šancu.

40-40
    Kližan odvracia brejkbal súpera štýlovo – esom.

40-A
    Kližanova šiesta dvojchyba v zápase. Čačič má ďalší brejkbal.

40-40
    Čačič túži ešte tento dobre rozbehnutý gem zdramatizovať a veru sa mu to aj darí.

A-40
    Kližan pokračuje v parádnom servise a dokonáva svoj obrat z 0:40 na výhodu.

40-40
    Po priamom bode z podania Kližan odvrátil aj ďalší brejkbal.

30-40
    Po dobrom podaní sa Kližan dostal do tlaku a na sieť. Súperovi nedal žiadnu šancu a smečom zakončil víťazne túto výmenu.

15-40
    Kližan esom odvracia prvú hrozbu straty podania.

0-40
    Kližanov stopbal bol príliš krátky. Loptička z jeho rakety skončila v sieti. Čačič má tri brejkbaly.

0-30
    Bekhendový úder Kližana končí ďaleko v aute. Srb sa dostáva do zaujímavého náskoku.

0-15
    Piata dvojchyba slovenského tenistu.

4:2
    Kližanova nevynútená chyba ukončuje tento gem. Srb si svoj servis podržal.

15-40
    Už sa zdalo, že Kližan túto výmenu vypustil, ale napokon zahral forhend, na ktorý súper číhajúci už na sieti nenašiel odpoveď.

0-40
    Kližanov nepresný bekhendový krížny úder skončil v sieti.

0-30
    Krásnym víťazným forhendom do protipohybu súpera sa teraz prezentoval srbský tenista.

0-15
    Kližan returnuje loptičku medzi divákov.

4:1

4:1

4:1
    Kližan sa pohral so súperom. Hra na sieti slávila úspech a tak je brejk z predchádzajúcej hry bez problémov potvrdený.

40-15
    Po svojom druhom podaní zahral Kližan loptičku do autu.

40-0
    Čačičov return skončil na páske sita. Kližan má ďalší jednoduchý fiftín.

30-0
    Po peknej kombinácii servis-volej vedie Kližan už 30:0.

15-0
    Kližan zahral kvalitný servis, ktorý súper nedokázal dobre zreturnovať.

3:1
    Kližan svoju brejkbalovú šancu premieňa. Čačič poslal po tvrdom údere súpera loptičku len do siete.

40-30
    Po dobrom returne Kližana už Čačič nedokázal loptičku správne vrátiť a tak má Slovák brejkbalovú možnosť.

30-30
    Forhendový úder do kríža z rakety Čačiča smeroval do autu.

15-30
    Výmena od základnej čiary sa skončila lepšie pre Čačiča. Domáci tenista vyhodil loptičku do autu za základnú čiaru.

15-15
    Kližan si parádne vytiahol stopbalom súpera na sieť a potom ho krásne dokázal prelobovať.

0-15
    Čačič krásnym forhendom do protipohybu súpera rozhodol o osude výmeny.

2:1

2:1

2:1
    Kližan tvrdým smečom do súpera (ako to len on vie) zakončil výmenu víťazne. Slovenský tenista si podržal servis a po druhýkrát v druhom sete vedie.

40-15
    Čačič sa pokúsil prelobovať Kližana na sieti. Tento moment ho môže mrzieť, lebo loptička len tesne skončila v aute.

30-15
    Forhendová hra Kližana je dnes veľmi slabá. Súper z nej ťaží veľmi dôležité fiftíny.

30-0
    Z obrannej pozície sa Čačič snažil obhodiť domáceho hráča na sieti, ale nevyšlo mu to. Loptička skončila v sieti.

15-0
    Priamym bodom z podania odštartoval Kližan tretí gem druhého setu.

1:1
    Po súboji na sieti sa teší Čačič. Kližan púšťal loptičku za seba. Čakal zrejme aut, ale prerátal sa. Nikola Čačič si podržal podanie a vyrovnáva stav v druhom sete.

40-A
    Kližan poslal loptičku do siete a máme tu dokonalý zvrat v geme z 15:40 na výhoda Čačič.

40-40
    Čačič v dôležitej chvíli vytiahol na súpera veľmi kvalitný servis. Po ďalšom ese sa ide už do zhody.

40-30
    Čačič zahral servis presne na stredovú podávaciu čiaru a je z toho jeho tretie eso v zápase i odvrátený prvý brejkbal.

40-15
    Kližan vyšachoval súpera z dvorca, prešiel na sieť a tam zahral oku lahodiaci víťazný volej. Slovák má dva brejkbaly.

30-15
    Dvojchyba Srba zrejme pribrzdí.

15-15
    Čačič pokračuje v bojovnom výkone. Cíti, že dnes je Kližan zdolateľný.

15-0
    Kližan sa dočkal prvého fiftínu na returne. Dosť výrazne mu k nemu dopomohol súper chybou.

1:0
    Parádny "kraťas" v podaní Slováka. Čačič ani nezareagoval. Ostal len stáť ako prikovaný pri svojej základnej čiare. Kližan si na úvod druhého setu podržal servis.

40-30
    Čačičov úder drevom zaletel veľmi ďaleko za základnú čiaru súpera.

30-30
    Črtala sa dlhšia výmena od základnej čiary, ale Kližan ju pokazil nepresným dlhým forhendom.

30-15
    Čačič opäť otestoval pri returne sieť.

15-15
    Čačičov return po podaní súpera smeroval len do siete.

0-15
    Kližan odštartoval druhý set dvojchybou.

6:7
    Kližan spravil v prvom sete množstvo chýb a symbolicky chybou zakončil aj prvé dejstvo. Srb Nikola Čačič získal prvý set po bojovnom výkone 7:6, keď tajbrejk ovládol pomerom 7:4.

4-6
    Kližan elegantným forhendovým úderom po čiare odvracia prvý setbal.

3-6
    Nikola Čačič sa po nevynútenej chybe súpera dopracoval už k trom setbalom.

3-5
    Čačič urobil tretiu dvojchybu v prvom sete. Teoreticky mu to zatiaľ vadiť nemusí.

2-5
    Forhendový úder Kližana od základnej čiary opäť nemal správne parametre.

2-4
    Kližan je nervózny. Hodil raketu o zem potom, čo poslal loptičku do siete.

2-3
    Výmenu od základnej čiary uzavrel krásnym víťazným forhendom Martin Kližan.

1-3
    Kližan sa pokúsil o stopbal, ale loptička skončila na páske sita.

1-2
    Ďalšia chybička slovenského tenistu pri vlastnom podaní. Čačič po prvýkrát v tajbrejku vedie.

1-1
    Ani Kližan si nedokázal na začiatku skrátenej hry podržať svoj servis. Loptičku z forhendu poslal do autu.

1-0
    Čačič spravil na začiatku tajbrejku chybičku. Loptičku vyhodil do autu a začína tak veľmi zle. Kližan má prvý minibrejk.

6:6
    Martin Kližan si podržal svoj servis a posiela prvý set do tajbrejku.

40-30
    Čačič zahral loptičku drevom. Dôležitý fiftín si pripisuje Kližan.

30-30
    Slovák sa nevzdáva a vyrovnáva skóre v tomto geme.

15-30
    Kližan opäť chybuje. Loptičku posiela do autu.

15-15
    Kližanovi nesadla loptička pri voleji ideálne na raketu. Je z toho "drevo", ktoré prihráva fiftín Čačičovi.

15-0
    Kližan podáva na udržanie sa v prvom sete a vynútenie si tajbrejku. Slovák začal dobre. Nekompromisným forhendom po čiare zvládol úvodnú výmenu v geme.

5:6
    Koniec prestávky, podávať bude Martin Kližan.

5:6

5:6
    Kližanov return skončil tesne v aute. Srbský tenista už môže stratiť prvý set v najhoršom prípade až v tajbrejku.

40-A
    Čačič bojuje ďalej. Po chybe Kližana má znova gembal.

40-40
    Kližan zle rozbehnutý gem napokon dokázal ešte zdramatizovať. Po nátlakovej hre od základnej čiary sa dočkal Čačičovej chyby a posiela gem do zhody.

30-40
    Séria parádnych forhendov Kližana ukončila od začiatku jasnú výmenu v prospech Slováka.

15-40
    Kližan súperovi čistú hru tentoraz nedoprial. Skráteným úderom nachytal Nikolu na hruškách.

0-40
    Čačič znova zatlačil súpera a prešiel na sieť. Tam síce zahral možno o jeden úder navyše, ale vyšlo mu to. Po peknom voleji sa pohodlne dostal do náskoku 40:0.

0-30
    Kližan vyprodukoval ďalšiu chybu. Loptička z jeho rakety skončila tentoraz v sieti.

0-15
    Čačič sa nátlakovou hrou snažil súpera prinútiť k chybe a presne to sa mu aj podarilo.

5:5
    Kližan operujúci na sieti si so srdnato bojujúcim Srbom poradil. Po víťaznom voleji si Slovák pripisuje na konto gem a vyrovnáva skóre na 5:5.

40-30
    Forhendový úder po čiare z rakety Kližana mal byť už víťazný, no loptička šla príliš nízko a skončila v sieti.

40-15
    A ďalší priamy bod z podania pre dobre podávajúceho Kližana.

30-15
    Kližan zahral svoje druhé eso v zápase.

15-15
    Kližan pokazil ľahký úder od základnej čiary. Loptička z jeho rakety skončila v aute.

15-0
    Return Čačiča skončil tesne v aute. Srb sa snaží tlačiť slovenského hráča do defenzívy, ale nie vždy sa mu to podarí.

4:5

4:5

4:5
    Kližan returnuje loptičku len do siete. Srb si čistou hrou podržal svoje podanie a zaslúžene sa opäť posúva do vedenia.

0-40
    Čačič po dobrom podaní rozpohyboval Kližana a dočkal sa po jeho chybe ďalšieho fiftínu.

0-30
    Druhé eso Čačiča prišlo hneď v zápätí.

0-15
    Čačič zahral krásny servis na stredovú podávaciu čiaru. Je z toho eso číslo 1.

4:4
    Kližan je definitívne naspäť v hre. Nátlakovou hrou sa presunul na sieť a tam súpera prinútil k chybe. Úspešne tak ukončil gem na podaní a vyrovnal skóre na 4:4.

40-15
    Ani tentoraz sa Čačičovi nepodarilo zreturnovať servis súpera.

30-15
    Priamy bod z podania pre slovenského tenistu.

15-15
    Tretia dvojchyba Slováka.

15-0
    Kližan spresnil svoje údery. Začalo sa mu dariť na forhende a hneď to prináša želané ovocie.

3:4

3:4

3:4
    Čačič vyprodukoval ďalšiu chybu. Loptička z jeho rakety skončila v sieti. Slovenský tenista sa dostal naspäť do hry o prvý set.

40-0
    Čačič posiela loptičku do autu. Slovák sa dopracoval k trom brejkbalom.

30-0
    Kližan si vo veternom počasí poradil pri dlhšej výmene od základnej čiary a už má veľmi sľubný náskok.

15-0
    Kližan začína ponúkať presnejšie údery. Naopak, Čačič čoraz viac chybuje.

2:4
    Kližan si po prvýkrát v zápase podržal svoje podanie. Stále však stráca na súpera jeden brejk.

40-30
    Prvé eso slovenského tenistu.

30-30
    Return Srba tentoraz skončil v sieti.

15-30
    Čačič jednoduchým returnom do rohu úplne odrovnal nepohybujúceho sa Kližana.

15-15
    Kližan zahral loptičku príliš ďaleko. Skóre v geme je už vyrovnané.

15-0
    Kližan si súpera povodil po kurte a napokon výmenu ukončil krásnym víťazným forhendom presne do rohu.

1:4

1:4
    Return Kližana skončil v sieti. Nikola Čačič potvrdil na podaní získaný brejk z predošlej hry a v prvom sete vedie už 4:1.

40-A
    Kližanov forhendový úder bol opäť veľmi nepresný. Loptička skončila v aute.

40-40
    Čačičov úder skončil v sieti. Srb si síce nakročil do kurtu, ale získaný brejk z predošlej hry zatiaľ nepotvrdil.

40-A
    Čačič súpera rozpohyboval po kurte a vyzerá to tak, že dnes sa Martinovi veľmi nechce behať. Je možné, že má nejaký zdravotný problém.

40-40
    Kližan posiela tento gem do zhody. Po dlhšom čase konečne predviedol aj domáci hráč niečo zo svojho umenia.

30-40
    Return Kližana bol opäť katastrofálny. Domáci tenista napratal loptičku do siete.

30-30
    Čačič spravil druhú dvojchybu v zápase.

15-30
    Kližanovi chýba pohyb. Domáci tenista sa doslova prechádza po ihrisku. Nebojuje a súper si častokrát poľahky pripisuje fiftíny.

15-15
    Diváci po dlhom čase zatlieskali domácemu tenistovi. Ten predviedol pekný útok s prechodom na sieť.

0-15
    Čačič sa opäť potešil. Slovák vyhodil loptičku von z kurtu.

1:3
    Kližanovi kombinácia servis-volej nevyšla. Loptička z voleja skončila tesne v aute. Domáci tenista stráca druhýkrát v zápase svoj servis.

0-40
    Čačič naďalej ťaží z chýb Kližana. Srb sa dopracoval poľahky k trom brejkbalom.