Oostende – Genk 3:1 (kon.)
KV Oostende
3:1 (2:1)
KRC Genk
cz Streda 31.05.2017, 20:30 • Versluys Arena • Belgická Jupiler Pro League • O Evropskou ligu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Oostende se po deseti odehraných zápasech v nadstavbové části Skupiny o titul, umístilo na čtvrté příčce. A ta znamená finále play off o kvalifikaci EL. Na třetí příčku, která zaručuje již přímou cestu do kvalifikace o EL, týmu nakonec scházely čtyři body. Na třetí pozici se nakonec udržel Gent. Nyní, pokud chce projít do kvalifikace EL po boku Gentu, musí porazit dnešního soupeře.

Genk však svou kůži nedá určitě lacino. Genk v nadstavbové části ve skupině B o EL jasně dominoval. Z deseti zápasů osm vyhrál a pouze dva zápasy remizoval. Taktéž má úctyhodné skóre a to 26:4, tudíž mnoho branek opravdu nedostával!
    V semifinále play off o kvalifikaci EL si jasně poradil s týmem ze skupiny A. Genk dokázal porazit St. Truiden 3:0 a touto výhrou si zajistil dnešní střetnutí s Oostende.

Který z týmů bude druhým zástupcem v kvalifikaci EL sledujte prostřednictvím našeho on-line přenosu!

Za domácí tým se představí český zástupce David Rozehnal a za hostující tým Jakub Brabec.

KV Oostende: Proto – Milic, Tomasevic, Rozehnal, Capon – Siani, Jali – Musona, Berrier, Marusic – Akpala.
    Náhradníci: Dutoit – Canesin, El Ghanassy, Godeau, Jonckheere, Ozkan, Pedersen, Vandendriessche.

KRC Genk: Ryan – Uronen, Colley, Brabec, Castagne – Berge – Malinovskyi, Schrijvers – Boëtius, Buffel – Samatta.
    Náhradníci: Jackers – Heynen, Janssens, Kumordzi, Naranjo, Sabak, Seigers, Walsh..

1

2
    Malinovskyi se dostal s míčem za obranu Genku, ale na Boëtiuse již nedokázal přesně přihrát.

5
    Brabec přihrával na Buffela, nakonec hosté vybojovali rohový kop.

6
    První rohový kop Genku změnu skóre nepřináší.

10
    Po deseti minutách hry máme skóre stále bezbrankové a na úvodní branku tak čekáme.

15
    Boëtius vymyslel dobrou akci, křížem hledal nabíhajícího Castagneta, avšak obrana Oostende jeho úmysl včas přečetla a přerušuje tuhle akci.

22
    Schrijvers v šanci, avšak jeho střela končí nad brankou soupeře.

27
    Oostende právě vstřelilo branku!
    A máme tu úvodní branku dnešního střetnutí. JOSEPH AKPALA otevírá skóre tohoto zápasu, poté co využil centr od Berriera a neměl problémy míč doklepnout do brány.
    27. Joseph AKPALA - 1:0

31
    Žlutou kartu dostává Malinovskyi (KRC Genk).

31
    Oostende bude zahrávat svůj první rohový kop dnešního zápasu.

32
    Domácí využívají rohový kop a DAVID ROZEHNAL dává druhou branku!
    32. David ROZEHNAL - 2:0

34
    Žlutou kartu dostává Akpala (KV Oostende).

37
    Genk se snaží o snížení branky, Boëtius však střílí mimo tři tyče.

39
    Druhý rohový kop hostů nepřináší snížení ve stavu skóre.

42
    Byla nařízena penalta pro Genk! Malinovskyi při pokusu projít s míčem do pokutového území byl faulován ihned za hranicí šestnáctky.
    42. Penaltový zákrok.

43
    Genk právě vstřelil branku!
    Autorem branky z pokutového kopu je SIEBE SCHRIJVERS, který posílá jistě míč k pravé tyči.
    43. Siebe SCHRIJVERS - 2:1

45+1
    Rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby dvě minuty.

45+2

V prvním poločase jsme zaregistrovali tři branky. Nejdříve šli do dvou brankového vedení domácí. Těsně před koncem prvního poločasu se prosadili i hosté z pokutového kopu a dali tak důležitou kontaktní branku.

46

46
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Malinovskyi, přichází Heynen.

46
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Siani, přichází Vandendriessche.

48
    První příležitost hostů, Castagne nesrovnává stav utkání, míč končí mimo hrací plochu.

51
    Genk nevyužil příležitost na začátku druhého poločasu a je tu naopak branka v jeho síti. ANDILE JALI dostal dobrou přihrávku z pravé strany hřiště a nikým nehlídán stál sám proti brankáři a v pohodě překonává Ryana.
    51. Andile JALI - 3:1

55
    Ryan opět musel zasahovat proti střele Berriera a moc nechybělo, aby domácí přidali čtvrtou branku v tomto zápase.

59
    Oostende zahrávalo svůj druhý rohový kop dnešního zápasu a nenavyšuje skóre.

70
    Dvacet minut do konce zápasu a Genk je nyní aktivnějším a nebezpečnějším mužstvem. Nicméně čas se mu rychle krátí.

74
    Samatta dostal přihrávku od Schrijverse, avšak nedaří se mu dát hlavičkou snižující branku.

77
    Celkově šestý rohový kop tohoto zápasu zahrávali domácí. Ti stále drží dvou brankový náskok před svým soupeřem.

79
    Proto si připisuje další zákrok proti šanci Heynena.

80
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Buffel, přichází Naranjo.

81
    Žlutou kartu dostává Marusic (KV Oostende).

82
    Genk bude zahrávat další rohový kop...dokáže vykřesat naději?

83
    Centrovaný míč si bere brankář domácích a Genk se musí snažit dál. Nicméně čas mu rychle ubývá.

85
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Akpala, přichází Ozkan.

88
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Berrier, přichází Canesin.

90
    Rozhodčí nastavuje ještě tři minuty navíc.

90+3

V nastaveném čase se již skóre neměnilo. Oostende dokázalo ihned na začátku druhého poločasu opět odskočit svému soupeři na rozdíl dvou branek. Tento stav si pohlídali až do závěrečného hvizdu a domácí mohou slavit, že si zahrají kvalifikaci o Evropskou ligu!

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 3:4.

Děkuji Vám za pozornost, na shledanou. (22:24:40)