FC Barcelona
3:1 (3:1)
Deportivo Alavés
Sobota 27.05.2017, 21:30 • Estádio Vicente Calderón • Španielsky pohár • Finále

A ja, milí priaznivci futbalu, by som sa s Vami chcel rozlúčiť ďakujúc za pozornosť. Dnešným zápasom Vás z komentátorského kresla sprevádzal Adam Kadlec. Dočítania, priatelia! (23:46:27)
    Preberanie trofeje, ešte raz v mene redakcie Barcelone gratulujeme!

Andrés Iniesta preberá trofej pre víťaza CdR, ktorú prináša medzi spoluhráčov. Gratulujeme Barcelone k zisku španielskeho Kráľovského pohára!

Na rade sú Katalánci, ktorí dostávajú malinké napodobeniny Kráľovského pohára.

Hráči Alavésu dostávajú strieborné medaily, avšak aj toto je pre nich obrovský úspech, keďže sa prebojovali len do druhého finále v 96-ročnej histórii klubu.

Zápas končí, na trávnik vybiehajú všetci členovia tímu Barcelony, ktorá získala už 29. víťazstvo v Copa del Rey! Pre Luisa Enriqueho je to úspešná rozlúčka po 3 rokoch na lavičke katalánskeho veľkoklubu. Barcelone sa podarilo vyrovnať vlastný rekord, keď vyhrali CdR trikrát v rade. O chvíľu budú odmenení pohárom.

90+3

90+2
    Štadiónom sa ozýva Luis Enrique, Luis Enrique. Lucho fanúšikom na tribúny tlieska!

90+1
    Už iba tri minúty delia Lucha od trofejovej derniéry na lavičke FC Barcelona.

90
    Prebieha posledná minúta riadnej hracej doby.

88
    Žltú kartu dostáva Deyverson (Deportivo Alavés).
    Spomínate si na tento výstavný gól do siete Bilbaa, ktorý vo finále CdR v roku 2015 strelil Leo Messi?

85
    Nudnejšie finále si futbalový priaznivec skutočne nemohol predstaviť. Druhý polčas nepriniesol vôbec nič.

83
    Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Ivan Rakitić, prichádza Aleix Vidal.

81
    Barcelona vyhrala všetky finále, ktoré sa hrajú na jeden zápas, keď ich viedol Luis Enrique a všetko nasvedčuje tomu, že si ju Lucho v poslednom zápase na tomto poste nepokazí.

80
    Barcelona hrá druhý polčas veľmi skúsene a nepúšťa Alavés k ničomu. Nerobí skoro žiadne chyby v zadných radoch a taktiež sa nejak nehrnie dopredu. Zápas je avšak veľmi nudný.

79
    Striedanie v tíme Deportivo Alavés: z ihriska odchádza Theo Hernández, prichádza Óscar Romero.

78
    Deyverson veľmi športovo zadržal Messiho, aby náhodou nedostal druhú žltú kartu, keď už chcel opäť vybuchnúť kvôli správaniu súpera.