1
6
5
30

cz Pondelok 22.05.2017, 11:13WTA Norimberk - NÜRNBERGER Versicherungscup (antuka) • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Dobrý den přeji všem fanouškům tenisu. S novým pracovním týdnem se nám rozbíhá i turnaj WTA v Norimberku (250,000 € ,antuka), kde se v prvním kole představí Alexandra Cadantuová s Barborou Krejčíkovou.

Alexandra Cadantuová – Sedmadvacetiletá tenistka z Rumunska se momentálně nachází v žebříčku na 256. pozici. V minulosti ale byla evidována jako 59. hráčka světa. Do hlavní soutěže v Norimberku se dostala přes kvalifikaci, kde dokázala porazit vždy ve třech setech Bondarenkovou a Antonitschovou. V Norimberku se představí potřetí v kariéře, vloni neprošla přes kvalifikační síto a v roce 2013 skončila v prvním kole.

Barbora Krejčíková – Jednadvacetiletá česká tenistka se do hlavní soutěže musela taktéž prokousat skrze kvalifikaci. V kvalifikaci musela porazit dvě své krajanky, nejprve Jesiku Malečkovou a poté Petru Krejsovou. Aktuálně 243. hráčka žebříčku startuje v Norimberku podruhé ve své kariéře, vloni zde vypadla také v prvním kole.

Vzájemná bilance – Doposud se spolu obě hráčky na kurtu nepotkaly ani jednou. Bude se tedy jednat o vůbec první vzájemné utkání. Bookmakeři věří ve vyrovnaný zápas, mírnou favoritkou je dle nich česká tenistka.

Obě tenistky jsou již na kurtu, zápas za malý okamžik začne. Jako první bude servírovat rumunská tenistka.

0:0

0-15
    Těsný aut v podání rumunské tenistky načíná tento duel.

15-15
    Následně předvedla nevynucenou chybu i česká tenistka.

30-15
    Cadantuová si svou soupeřku povodila po kurtu a donutila jí k chybě.

30-30
    Delší výměna končí na straně Krejčíkové, ta hrála velmi trpělivě a počkala si na chybu soupeřky, která chtěla výměnu rychle zakončit.

40-30
    Bekhend křížem se teď Krejčíkové nepovedl dle představ a Cadantuová disponuje gembolem.

40-40
    Krejčíková se vydala na síť a slaví úspěch, forhend přesně k lajně byl to, co jí přineslo kýžený fiftýn.

40-A
    Tentokrát se vydaly obě dvě tenistky k síti a úspěšnější zde byla česká tenistka, která má brejkbol!

40-40
    Jenže ten neproměňuje, Cadantuová zahrála přesně na lajnu, Krejčíková poté trefila jen deblový koridor.

40-A
    Perfektní vítězný úder křížem v podání české hráčky, brejkbol číslo dva je na světě.

0:1
    A teď hlavně díky velkému štěstí se povedlo vzít Krejčíkové své soupeřce servis, její forhendový úder se jen tak tak překulil na druhou stranu sítě a prasátko tedy rozhodlo o prvním brejku!

15-0
    Krejčíková začíná druhý gem dvojchybou.

30-0
    Křížný forhendový úder Krejčíkové se do kurtu nevešel.

40-0
    Druhá dvojchyba Krejčíkové v tomto gemu znamená hned tři brejkboly pro soupeřku!

40-15
    Dobrá hra české tenistky, která zahrála hned několik forhendových úderů po lajně, ten poslední jí ale vyšel znamenitě.

40-30
    Krejčíková svým dobrým křižným úderem vyhnala soupeřku ven z kurtu, ta poté nezahrála přesně. Stále je tu ale jeden brejkbol!

40-40
    Esem odvrací Krejčíková i třetí brejkbol a jsme na shodě.

40-A
    Čtvrtý míček v řadě pro českou tenistku znamená gembol!

40-40
    Tentokrát byl forhendový úder české hráčky až moc dlouhý. Shoda!

A-40
    Zbytečná chyba Krejčíkové pomohla Cadantuové k čtvrtému brejkbolu!

1:1
    Krejčíková chtěla zahrát kraťas, míček však zastavila páska a Cadantuová tak nakonec bere své soupeřce servis a srovnává na 1:1!

0-15
    Perfektní vítězný křižný forhend v podání Krejčíkové.

0-30
    Síť opět pomohla české tenistce, když přizvedla její úder, Cadantuovou to evidentně rozhodilo a poté chybovala.

15-30
    Teď však Rumunka vytáhla precizní obranu zakončenou vítězným bekhendem po lajně.

30-30
    Přímý bod ze servisu pro Cadantuovou.

30-40
    Výměna od základní lajny dopadla lépe pro Krejčíkovou, která má brejkbol!

40-40
    Dobrý druhý servis Cadantuové! Krejčíková na returnu chybovala.

40-A
    Cadantuová se opět bránila a pak se vytasila s krásným křižným úderem, který skončil ale o malý kousíček v autu.

40-40
    Delší výměna od základní lajny směřuje na konto Cadantuové, ta si počkala na chybu soupeřky. Shoda!

A-40
    Krejčíková přepálila svůj úder a Cadantuová má gembol!

40-40
    Ani teď gem nekončí, Krejčíkové úder dopadl přesně na lajnu, na druhé straně Cadantuová neměla takové štěstí.

40-A
    Dlouhá výměna končí přesný křižným forhendem české tenistky, je tu další brejkbolová možnost!

1:2
    Krejčíková to nakonec zvládla a bere i podruhé své soupeřce servis a vede tak 2:1! Dnes se zatím nezdá býti servis výhodou!

1:2
    Následuje přestávka a výměna stran.

1:2
    Konec přestávky, podávat bude Barbora Krejčíková.

15-0
    Obouručný bekhend po lajně v podání Krejčíkové se nevešel do kurtu.

15-15
    Co se ale povedlo, byl teď perfektní kraťas české tenistky, Cadantuová neměla nárok!

15-30
    Krejčíková se vydala na síť a opět jí to přineslo fiftýn.

15-40
    Perfektní úder do protipohybu soupeřky a Barbora má hned dva gemboly!

30-40
    Třetí dnešní dvojchyba Krejčíkové.

40-40
    A hned na to přišla i čtvrtá, servis není silná stránka české hráčky.

40-A
    Teď se ale servis povedl a Krejčíková mohla jít na síť, kde vše zakončila úspěšnou smečí.

1:3
    Barbora Krejčíková je dnes první tenistkou, která si dokázala podržet servis a jde tak do vedení 3:1!

0-15
    Skvělý stopbal Krejčíkové, Cadantuová se jen dívala.

15-15
    Krejčíkové forhendový úder zastavila páska.

30-15
    A posléze přichází nepodařený return.

30-30
    Cadantuová nezvládla zahrát bekhend po lajně, míček skončil jen na síti.

30-40
    Další nevynucená chyba Rumunky a máme tu brejkbol!

40-40
    Ten však Rumunka odvrací a opět uvidí boj, shoda!

40-A
    Dlouhá pěkná výměna od základní lajny nakonec skončila nevynucenou chybou Rumunky a to znamená, že je tu další brejkbol!

1:4
    Krejčíková si kraťasem přitáhla svou soupeřku k síti a poté jen poslala míček do volného kurtu. Barbora bere opět své soupeřce servis a jde do vedení 4:1!

1:4

1:4

15-0
    Forhendový úder české hráčky se nepodíval přes síť.

30-0
    Krejčíková byla na koni po celou dobu výměny, její zakončení ale nezvládla, když míček skončil v opravdu těsném autu.

40-0
    Další nevynucená chyba české hráčky a jsou tu tři brejkboly pro Cadantuovou.

40-15
    Přímý bod ze servisu pro Barboru Krejčíkovou.

40-30
    Znovu úspěšný kraťas české tenistky, na ně zatím Cadantuová těžko hledá recept.

2:4
    Třetí brejkbol už Krejčíková odvrátit nedokázala a tak si bere Cadantuová jeden ztracený servis zpět a snižuje tak na 2:4!

0-15
    První dnešní dvojchyba Cadantuové.

15-15
    Return Krejčíkové se nevešel do kurtu.

30-15
    Opět nepřišel zrovna povedený return české tenistky.

30-30
    Druhá dvojchyba Cadantuové v tomto gemu!

40-30
    Křižný bekhendový úder v podání české tenistky dopadl do koridoru pro čtyřhru.

3:4
    Poprvé v utkání si dokázala Cadantuová podržet svůj servis a snižuje díky tomu na 3:4!

3:4

3:4

0-15
    Cadantuové return neměl ty správné parametry.

15-15
    Posléze přišel velmi nepodařený bekhendový úder české hráčky.

30-15
    Další nevynucená chyba Krejčíkové.

30-30
    Vítězný forhendový úder do rohu kurtu v podání české tenistky.

30-40
    Cadantuová přepálila kurt a Krejčíková má tak gembol!

3:5
    Krejčíková si v důležitý moment dokázala podržet svůj servis, jde do vedení 5:3 a Cadantuová tal bude podávat na udržení se v setu.

15-0

30-0
    Krejčíková ani na druhý servis soupeřky nedokázala přesně returnovat.

40-0
    Cadantuová si v tomto gemu velmi pomáhá servisem.

4:5
    První čistou hru v celém utkání má na svědomí Cadantuová, která díky ní snižuje na 4:5. Po pauze ale bude česká tenistka servírovat na vítězství v prvním setu!

4:5

4:5

0-15
    Cadantuová předvedla svůj forhendový úder až příliš dlouhý.

0-30
    Druhé dnešní eso Barbory Krejčíkové!

0-40
    Přímý bod ze servisu pro Krejčíkovou znamená první tři setboly!

15-40
    První setbol je pryč, Krejčíková poslala míček do pásky!

30-40
    Ani druhý setbol není proměněn, může za to další nevynucená chyba české hráčky!

4:6
    Krejčíková to nakonec zvládla a proměnila svůj třetí setbol! První set tak patří české tenistce, která ho ovládla poměrem 6:4!

15-0
    Druhý set začala Krejčíková nevynucenou chybou.

30-0
    Krejčíkové return se do kurtu nevešel.

30-15
    Výborný bekhendový úder po lajně a Krejčíková získává svůj první fiftýn v druhém setu!

30-30
    Opět výborný kraťas české tenistky, tahle herní varianta jí dnes skvěle vychází!

30-40
    Cadantuová trefila z bekhendu jen síť, je tu hned brejkbol pro Krejčíkovou!

0:1
    Vynikající vítězný return české tenistky, která tak obírá hned v první hře druhé sady svou soupeřku o servis a vede 1:0!

15-0
    Krejčíková začíná dvojchybou!

15-15
    Vše ale napravila vítězným forhendem po lajně.

15-30
    Cadantuová měla hodně odkrytý kurt, ale nakonec napálila svůj úder o kousek do autu!

15-40
    Krejčíková byla u sítě, Cadantuová se vytasila se skvělým lobem, který však Češka doběhla a nakonec z toho ještě byla delší výměna od základní lajny, kterou lépe zvládla Barbora!

0:2
    Cadantuová zakončila tento gem nevynucenou chybou a Barbora tak potvrzuje brejk z předešlé hry a vede ve druhém setu 2:0!

0-15
    Krejčíková opět zahrála kraťas, Cadantuová se k míčku dostala, ale nezahrála ho přes síť.

15-15
    Krejčíkové teď při dlouhé výměně ulétl forhendový úder do autu.

15-30
    Tentokrát ale přichází na stranu Krejčíkové fiftýn.

15-40
    Vítězný úder Krejčíkové z těžké pozice, je vidět, že se Barbora cítí dobře.

30-40
    První brejkbol ale Cadantuová zvládla odvrátit. Jak dopadne ten druhý?

40-40
    Krejčíková bohužel zahrála z forhendu do autu a je tu tedy shoda!

A-40
    Nepřesný return Krejčíkové.

1:2
    Cadantuová si tentokrát i přes potíže zvládla podržet svůj servis a snižuje tak na 1:2!

1:2

1:2
    Cadantuová si vyžádala medical timeout, vypadá to na bolesti hlavy!

1:2
    Cadantuová zřejmě bude schopna pokračovat, čtvrtý gem tak může začít.

15-0
    A Cadantuová do něj vlétla dobře, když se jí podařilo uhrát fiftýn na síti.

30-0
    Krejčíková nezvládla úder od základní lajny a darovala tak další fiftýn své soupeřce!

40-0
    Znovu je tu nevynucená chyba české tenistky, ta tak darovala své soupeřce tři brejkboly!

2:2
    Cadantuová brejkla svou soupeřku čistou hrou, nutno však dodat, že jí to Krejčíková velmi usnadnila svými lacinými chybami! Je srovnáno 2:2!

15-0
    Od medical timeoutu Cadantuové, nedokázala Krejčíková uhrát ještě ani jeden fiftýn.

30-0
    A nic se na tomto faktu nemění ani po další výměně.

30-15
    Krejčíková perfektním úderem z forhendu utnula dlouhou sérii své soupeřky!

40-15
    Krejčíková chtěla zakončit výměnu do volného místa na kurtu, ale netrefila se. Barbora teď nezažívá zrovna nejlepší období.

40-30
    Krejčíková ale nechce ještě dovolit své soupeřce konec páté hry.

40-40
    Těsný aut po úderu Cadantuové, je tu tedy shoda a o servis Rumunky se bude bojovat!

40-A
    Perfektní kraťas Krejčíkové, Cadantuová míček nedoběhla!

2:3
    Krejčíková se vydala k síti, kde také celou výměnu ukončila a s ní také celý tento gem. Barbora tak opět bere své soupeřce servis a vede ve druhém setu 3:2!

2:3

2:3

15-0
    Bekhendový úder Krejčíkové se do kurtu nevešel.

15-15
    Jenže teď se Krejčíková znovu vytasila s kraťasem a opět byla úspěšná.

30-15
    Krejčíková opět předvedla dvojchybu, servis jí moc neposlouchá.

30-30
    Cadantuová teď vytušila, že bude hrát Krejčíková opět kraťas, u míčku tak byla včas, ale zahrála ho poté do autu!

30-40
    Přímý bod ze servisu pro Krejčíkovou!

2:4
    Krejčíková šla do výměny přes druhý servis, Cadantuová nakonec z returnu trefila pásku a rozhodla tak o tom, že Krejčíková potvrzuje brejk z předešlé hry a vede ve druhém setu 4:2!

15-0
    Krejčíková nezvládla return a darovala soupeřce servis.

15-15
    Následující fiftýn získává česká tenistka.

30-15
    Cadantuová se opět dostává do vedení v tomto gemu.

30-30
    Hodně dlouhá výměna s parádním koncem, Cadantuová po vzoru své soupeřky zkrátila hru, Barbora ale míček doběhla a umístila ho přesně do rohu kurtu!

30-40
    Krejčíková nakonec také disponuje brejkbolem, uvidíme, jak s ním naloží!

2:5
    Krejčíkové úder dopadl přesně na lajnu a je z toho tedy nakonec brejk! Česká tenistka vede ve druhém setu 5:2 a půjde podávat na vítězství v celém utkání!

2:5

2:5

15-0
    Perfektní return Cadantuové, Krejčíková bez šance!

30-0
    A znovu vítězný return rumunské tenistky!

30-15
    Cadantuová se vydala k síti, Krejčíková ale předvedla skvělý prohoz!

30-30
    Cadantuové úder se nedostal přes pásku!

Cadantuová nakonec zápas skrečovala, bylo na ní od medical timeoutu vidět, že jí není zrovna nejlépe a v tento moment již utkání vzdala!

A je dobojováno, viděli jsme vyrovnanou bitvu, která zejména v prvním setu přinesla velké množství brejků. O jeden více nasbírala česká tenistka, která tak ovládla první sadu poměrem 6:4! I druhý set načala Krejčíková dobře, když se vedla již 2:0! Cadantuová ještě dokázala srovnat na 2:2, poté ale Krejčíková získala tři gemy v řadě a v osmé hře za stavu 2:5 a 30:30 Cadantuová utkání skrečovala! To nic nemění na faktu, že česká tenistka postupuje do druhého kola, kde na ní čeká lepší z dvojice Hobgarskiová – Siegemundová.

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji Vám hezký zbytek dne a těším se u dalších onlajn přenosů. Na počtenou! (12:58:16)