Boavista – Nacional 2:2 (kon.) | Ferreira – Feirense 0:1 (kon.) | Marítimo – Porto 1:1 (kon.)
Boavista FC
2:2 (2:2)
CD Nacional
cz Sobota 06.05.2017, 17:00 • Estádio do Bessa Século XXI, Porto (kapacita: 28.263 diváků) • Primeira Liga • 32. kolo

Ve druhém poločase bylo hodně gólových šancí, ale branka již nepadla a utkání tak končí 2:2. Tento výsledek znamená jediné celek CD Nacional se minimálně na rok loučí s nejvyšší portugalskou soutěží.

Nejlepší hráči:

BOAVISTA:

Záložník: Iuri MEDEIROS známka 7,0.

NACIONAL

Útočník: Okacha HAMZAOUI známka 7,8. (19:00:04)

90+5

90+5
    Centr hostí končí pouze u Vagnera a vzápětí se ozývá hvizd rozhodčího a zápas končí.

90+5
    Míč rozhodčího byl rozehrán.

90+4
    Rozhodčí se ocitl na trávníku a musel tak ihned přerušit hru.

90+4
    Idris byl faulován.

90+3
    Domácí obrana si poradila.

90+2
    Gomesův centr sražen opět na rohový kop.

90+1
    Hosté ztrácejí míč, z útoku tak nic nebude.

89
    Hosté mají k dispozici další rohový kop.

88
    Rychlý protiútok Talocha zakončuje nepřesnou střelou.

87
    Rohový kop pro Nacional.

86
    Střelec z jedné branek Okacha Hamzaoui končí, zahraje si Fernando Aristeteguieta.

85
    Za hokejový bodyček je potrestán žlutým napomenutím Philipe Sampaio.

85
    Brejk domácí opět nezvládli, díky špatné finální fázi.

84
    Rohový kop pro hosty.

84
    Ale ani ten hostům štěstí nepřinesl.

83
    Tagliapietra odvrací míč na další roh pro modré.

82
    Rohový kop byl špatně rozehrán, domácí celek však toho nedokázal využít.

81
    Centr hostí sražen obranou na rohový kop.

80
    Domácí obrana dobře zapracovala.

79
    Pokud Nacional chce aspoń teoreticky myslet na záchranu musí dnes vyhrát. Respektive ve všech zbývajících 3 kolech (a ani to mu nemusí stačit).

78
    Mezga dostihl míč až za brankovou čárou.

77
    Běhavého Andrého Bukiu střídá Renato Santos.

76
    Centr domácích byl krkolomně odvrácen do bezpečí.

75
    Rozhodčí po druhém rohovém kopu viděl útočný faul.

74
    Sequiera si vše zopakuje.

73
    Nacional získal další rohový kop díky včasnému skluzu domácího obránce.

72
    Bento rozehrává akci hostí.

71
    Smolaře za pískotu diváku Andrého Schembriho vymění Idelino Gomes.

69
    Domácí chystají střídání.

68
    Mezgovu bombu Vagner tlumí a chytá!

67
    Gomes střílí nepřesně a Vagnera neohrozí.

66
    Adriano Facchini končí, do branky musí Vitor Sao Bento.

65
    Vůbec dobře to nevypadá s hostujícím brankářem Facchinim (natažená třísla?).

64
    Rychlý Zizo po dlouhém sprintu získal pouze autové vhazování.

63
    Centr přímo ze vzduchu stahuje Vagner.

62
    Talocha si při zpracování s míčem nepotykal a ten mu utíká za postranní čáru.

61
    Hamzaoui po ztrátě míče musel faulovat.

59
    Po chybě hostí, šli domácí do brejku, skvěle to udělal Iuri Medeiros udělla kličku i Gacchinimu, mohl sice sám zakončovat, ale nahrál ještě lépe postavenému Schembrimu před prázdnou branku, ten však z 5 metrů nebyl trestuhodně schopen zamést míč do opuštěné branky!

58
    Rohový kop byl sice odvrácen, ale u míče je stále na kopačkách hostí.

57
    Vagner dle rozhodčích již nestihl míč na hrací ploše, rohový kop pro Nacional.

56
    Talocha fauloval.

55
    Hráč Boavisty se nacházel v ofsajdovém postavení což k nelibosti domácích fandů odhalil asistent rozhodčího..

54
    Střela z přímého kopu byla více než dobrá a Adriano Facchini měl co dělat, aby neinkasoval další branku ve své síti!

53
    Okacha Hamzaoui tvrdě zajel do Bukiy a vidí správně žlutou kartu.

52
    Dlouhý mič Hamzaouiho nenašel domácí, ale o něj ihned přicházejí.

51
    Útočná akce hostí k ničemu nevedla.

49
    Carraca si během krátké chvíle připisuje druhý faul – ne zrovna drobný, ale tento byl i s pěkným skokem protihráče do dálky.

48
    Cararca tvrdě zajel do protihráče.

47
    Čerstvý Carraca z voleje míjí vysoko nad branku Facchina.

46
    Tak tohle je překvapivé střídání agilního Emina Makhmudova střídá Carraca.

46

30 minut se hrál nudný fotbal bez šancí, ale pak to začalo padat. Ve 29. minutě Mezga poslal aktivnější hosty do vedení, vzápětí krásnou brankou vyrovnal Medeiros, aby chvíli na to zase poslal hosty do vedení tentokrát hlavičkou Hamzaoui, ale ani to nebylo vše Washington ve 45. minutě vyrobil penaltu, kterou Espinho chladnokrevně proměnil na 2:2. Druhý poločas začne cca v 18:07 hodin.

45+2
    45+1. ESPINHO - 2:2

45+1
    Boavista právě vstřelila branku!
    FABIO ESPINHO ustál tlak, svou střelou poslal Facchiniho na druhou stranu a v pohodě vyrovnává na 2:2!

45
    Washington hloupým faulem zavinil pokutový kop a vidí žlutou kartu!

44
    Makhmudov vymyslel skvělou individuální akci přes tři hráče, navíc předložil dobře míč do druhé vlny Espinhovi, a ten z dobré pozice trestuhodně míjí branku!
    42. HAMZAOUI - 1:2

42
    Nacional právě vstřelil branku!
    Ricardo Gomes přesně nacentroval, OKACHA HAMZAOUI se pověsil do vzduchu a hlavičkou vrací hostím vedení – 1:2!

41
    Střela hostí byla včas zblokována.

39
    Ale tvrdý zákrok Nuno Sequiery je již po zásluze potrestán žlutou kartou.

38
    Ostrý faul Mesquity se ještě obešel bez žluté karty.

37
    Hamzaoui střílí nepřesně.

36
    Mezga fauloval.
    35. MEDEIROS - 1:1

35
    Perfektní narážečka domácích, kdy André Schembri vrátil pěkně míč IURIMU MEDEIROSOVI a ten neomylně krásně propálil Facchiniho – 1:1!

34
    Rozhodčí správně viděl a odpískal faul Talochy při hlavičkovém souboji.

33
    Talocha posílá sice dlouhý míč, ale jen do ofsajdu.

32
    Idris posílá nepřesný míč pouze za brankovou čáru.

31
    Vzápětí následuje další roh pro Boavistu.

30
    Rohový kop pro domácí.
    29. MEZGA - 0:1

29
    Autorem branky je MEZGA, který dostal přihrávku z pravé strany a prostřeluje brankáře.

28
    Hostující centr končí přímo u Vagnera.

27
    Medeiros nezvládl poslat "českou uličku" na svého spoluhráče, jeho úmysl byl odhalen a zlikvidován protihráči.

26
    Domácí hráči porušili pravidlo o ofsajdu.

25
    Míč nyní často mění svého majitele aniž by delší dobu setrval u jedno z celků.

24
    Hamzaoui žádá ošetření na hrací ploše.

23
    Ani druhý roh Ziza nepřinesl nic převratného.

22
    Sražený míč po hlavičkovém souboji Mezgy znamená rohový kop pro hosty.

20
    Po odraženém míči Dejan Mezga z první cca z 20 metrů střílí nepřesně.

19
    Nacional je aktivnější, ale chybí mu větší přesnost přihrávek.

18
    Vagner svou pohotovostí zabránil rohovému kopu hostí.

17
    Talocha byl chvíli ošetřován.

15
    Bukia musel šáhnout k faulu, aby zastavil rodící se akci Nacionalu.

14
    Následný přímý kop Espinha končí mimo tři tyče.

13
    Goncalves tvrdě zastavil domácího Bukiu.

12
    Mesquita byl osolena chvíli si poležel na trávníku, který není zrovna v anglickém stylu.

11
    Nákopu domácích se lehce zmocnil brankář Facchini.

10
    Útočný faul Washingtona kazí snahu Nacionalu.

8
    Zizův přímý kop končí vysoko nad Vagnerovou brankou.

7
    Idris fauloval Gomese, přímý kop pro Nacional z dobré pozice.

6
    Vagner rozehrává míč od své branky.

5
    Obrana domácích včas sklapla navíc si faulem pomohl Washington.

4
    Kombinace Boavisty v pokutovém území končí rázným odkopem do autu zásluhou obránce hostí.

3
    Garcia po svém dlouhém průniku při postranní čáře zaznamenal alespoň autové vhazování pro svůj celek.

2
    Snaha o útočnou snahu Nacionalu byla zastavena již na polovině hřiště.

1
    Schembri netrefil zařízení.

1

Boavista nastoupí v bíločerných kostkovaných dresech, hosté budou hrát v modrých dresech.

Boavista FC: Vagner – Mesquita, Sampaio, Tagliapietra, Talocha – Idris (c), Makhmudov – Bukia, Espinho, Medeiros – Schembri. Trenér: Miguel Leal.
    Náhradníci: Meira – Xisi, Machado, Rochinha, Carraca, R. Santos, I. Gomes.

CD Nacional: Facchini – Sequeira (C), Martins, Correia, Garcia – Mezga, F. Goncalves, Washington, Zizo – R. Gomes, Hamzaoui. Trenér: Joao de Deus.
    Náhradníci: Bento – Figueiredo, Rodrigues, V. Goncalves, Aristeguieta, Agra, Zequinha..

Předpokládané absence:

BOAVISTA:

Obránce: Nuno HENRIQUE (svalové zranění)

NACIONAL:

Útočník: Jhonder CÁDIZ (zlomená noha)
    Obránce: Mauro CERQUEIRA
    Útočník: Joao "WITI" WITINESS (oba poranění stehna)

Poslední zápas Boavista FC:

Boavista FC - CD Tondela 1:0 (0:0)

Branky: 66. Medeiros

Boavista: Vagner – Mesquita, Sampaio, Tagliapietra, Talocha – Idris (C), Carvalho (61. Makhmudov) – Medeiros, Espinho, Bukia (71. R. Santos) – Schembri (79. Gomes).

Poslední zápas CD Nacional:

CD Nacional – Rio Ave 0:2 (0:0)

Branky: 49. Tarantini, 73. Krovinovič

Nacional: Adriano – Garcia, Tobias, R. Correia, Sequeira – Filipe Goncalves (62. Jota), Washinghton, V. Goncalves (53. Zizo) – Salvador (57. Gomes), Hamzaoui, Zequinha.

Nacional – Guimaraes 1:2

32. kolo svedlo dohromady Boavista Porto (9) z klidného středu tabulky se utká s CD Nacionalem (18), který už je téměř jistý sestupující. Pokud chce hrát o záchranu do posledního kola musí dnes bezpodmínečně zvítězit, díky současné formě týmu to bude dost těžké.

Vzájemné utkání 2016 – 17:

CD Nacional – Boavista FC 0:2 (0:2)

Branky: 11. Makhmudov, 32. R. Santos.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Rostislav Králik

Góly: 35. Medeiros, 45+1. Espinho (pen.) – 29. Mezga, 42. Hamzaoui

Karty:   85. Sampaio (BOA) – 39. Sequeira (NAC), 45. Washington (NAC), 53. Hamzaoui (NAC)

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:5. Rohy: 2:11. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 14:15.
    Boavista FC: Vagner – Mesquita, Sampaio, Tagliapietra, Talocha – Idris (c), Makhmudov (46. Carraca) – Bukia (77. R. Santos), Espinho, Medeiros – Schembri (71. I. Gomes). Trenér: Miguel Leal.

CD Nacional: Facchini (66. Bento) – Sequeira (C), Martins, Correia, Garcia – Mezga, F. Goncalves, Washington, Zizo – R. Gomes, Hamzaoui (86. Aristeguieta). Trenér: Joao de Deus.

Rozhodca: Matos – Vieira, Dias.