Paríž – Bastia 5:0 (kon.) | Nancy – Monaco 0:3 (kon.) | Lorient – Angers 1:1 (kon.)
Lille – Metz 0:2 (kon.) | Toulouse – Caen 0:1 (kon.) | Guingamp – Dijon 4:0 (kon.)
Lille OSC
0:2 (0:1)
FC Metz
cz Sobota 06.05.2017, 20:00 • Stade Pierre-Mauroy, Villeneuve d'Ascq • Ligue 1 Uber Eats • 36. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Lille OSC: Maignan – Corchia, Baša, Alonso Mujica, J. Palmieri – Amadou, Xeka da Silva Rocha – Lopes, de Préville, Kishna – Éder.
    Náhradníci: Butez – dos Santos Magalhães, El Ghazi, Bissouma, Mavuba, Sliti, Terrier.

FC Metz: Kawašima – Rivierez, Biševac, Falette, Assou-Ekotto – Diagné, Mandjeck, Sarr, Cohade – N'Guette, Vion.
    Náhradníci: Didillon – Milan, Hein, Mollett, Diabaté, Philipps, Basin.

Rozhodčí: Thual – Lompre, Lombard.

1

1
    Hned v první minutě zápasu rohový kop pro domácí tým.

2
    Ricardo Kishna rozehrál z pravé strany, ale defenziva Mét to dokázala ubránit.

3
    Míč mají domácí ve svém držení, kombinují na své polovině.

4
    Po pravé straně pronikají domácí dopředu, Ibrahim Amadou si ale netroufl na souboj jeden na jednoho.

5
    Hosté se zatím k míči tolik nedostávají, i nyní pouze vyčkávají na to, co předvedou domácí.

6
    Druhý roh v zápase pro Lille, domácí ale tentokrát rozehrají z levé strany.

7
    Sébastien Corchia (Lille) rozehrál z levé strany, ale ani tentokrát branku Mét neohrozili.

10
    Lille znovu s míčem na útočné polovině.

11
    Nepřesný pas domácích na Miguela da Silva Rochu, míč končí v autu, ale byl tečován, takže vhazují domácí.

12
    Odkop Ejdži Kawašimy od branky Mét, míč ale vzápětí získávají domácí.

13
    Méty jsou pod velkým tlakem, Lille drží svého soupeře na jeho polovině.

14
    Jonathan Rivierez (Metz) nyní nepustil do vápna Ricardo Kishnu, dobrá obranná práce.

15
    Další akce Lille, domácí to zkouší znovu po pravé straně.

16
    Centry nyní létají z pravé i levé strany před branku Mét, ale ani jeden není přesný.

17
    Statistika držení míče – 64% : 36%.

18
    Rohový kop pro domácí tým, Ricardo Kishna rozehrál z levé strany, ve vápně hlavičkuje Marko Baša (Lille), ale míč letí nad branku Mét.

19
    Hosté nakoukli k pokutovému území soupeře, ale Mike Maignana neohrozili.

20
    Nyní se nehraje, hostující Benoît Assou-Ekotto musí být ošetřován přímo na trávníku.

21
    Stále sledujeme ošetřování Assou-Ekotta, který se nezvedá z trávníku.

22
    Benoît Assou-Ekotto (Metz) se doslova dopotácel za postranní čáru, kde se svalil na zem a stále musí být v péči lékaře.

23
    Hosté tak musí hrát zatím v oslabení, bez ošetřovaného Assou-Ekotta.

25
    Jak jinak, než po pravé straně, se zkouší domácí prosadit.

26
    Roh pro Lille, domácí rozehrají z pravé strany.

27
    Ne, v útočné fázi to je zatím v podání domácích slabota, o hostech ani nemluvě.

28
    Ze vzdálenosti necelých osmadvaceti metrů budou nyní hosté zahrávat volný kop na útočné polovině.

29
    Míč letí do vápna Lille, kde si pro něho došel Mike Maignan (Lille).

30
    Je za námi první půl hodina hry, domácí jsou sice jasně lepší, ale zatím si nevytvořili gólovou šanci.

32
    Hosté na útočném výletě, mají k dispozici autové vhazování z pravé strany.

33
    Nicolas de Préville (Lille) s míčem na pravém křídle, ale zastavuje svůj postup a vrací míč zpět do obrany.

34
    Dlouhý pas na pravou stranu v podání domácích, kde míč zpracovává Sébastien Corchia.

35
    Jenže celá akce Lille končí útočným faulem.

36
    Volný kop pro Méty, z pravé strany bude rozehrávat Benoît Assou-Ekotto

37
    Metz právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou překvapivě do vedení! Benoît Assou-Ekotto rozehrál volný kop, míč propadl ve vápně, nejrychleji se zorientoval GEORGES MANDJECK, který poslal míč do branky.
    37. Georges MANDJECK - 0:1

38
    Statistika přesnosti přihrávek – 91% : 69%.

39
    Trochu opaření domácí nyní drží míč u půlící čáry.

40
    Posledních pět minut prvního poločasu, před útočícím Éderem odkopává obránce Fallou Diagné do autu.

41
    Hosté nyní málem zahrozili z rychlého brejku, ale Thibaut Vion neuspěl v souboji s bránícím Marko Bašou.

42
    Odkop od branky Mét, Ejdži Kawašima vykopává na útočnou polovinu.

44
    Vpředu nyní svádí souboj osamocený Éder, který dokázal podržet míč, než ho doplní spoluhráči.

44
    Jenže Rony Lopes fauluje a míč tak získávají hosté.

45
    Ejdži Kawašima (Metz) má znovu míč ve svém držení, jenže po výkopu ho opět získává soupeř.

45+2

První poločas překvapivě gólově ovládli hosté, kteří sice byli v podstatě celou dobu pod tlakem, ale jako jediní dokázali skórovat, po volném kopu a zatím tak překvapivě vedou 1:0.

Druhý poločas začne přibližně v 21:02.

46

48
    Méty mají výhodu volného kopu na útočné polovině.

49
    Rony Lopes (Lille) rozehrál, ale přetažený centr nenašel vůbec nikoho v pokutovém území soupeře.

51
    A je tu další nepřesný centr domácích z levé strany, diváci pískají, ale to asi borcům v červenomodrém moc nepomůže.

52
    Ismaïla Sarr (Metz) a Sébastien Corchia (Lille) se nyní těžce zvedají z trávníku.

53
    Žlutou kartu dostává Sébastien Corchia (Lille OSC).

55
    V dosavadním průběhu druhého poločasu to zatím je stejný obrázek hry, jako v tom prvním, tedy kdy domácí diktují tempo, ale v útoku je to zatím hodně marné.

55
    A další trest pro domácí! Po přihrávce Riviereze se ke střele zpoza vápna Lille odhodlal RENAUD COHADE, který odrazem od tyče poslal míč do branky.
    55. Renaud COHADE - 0:2

56
    Lavička Lille reaguje dvojím střídáním, k němuž dojde po přerušení hry.

58
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází Martin Terrier.

58
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Ibrahim Amadou, přichází Yves Bissouma.

60
    Statistika držení míče – 61% : 39%.

62
    Odkop od branky Mét, hosté nyní bojují o míč ve středu hřiště.

63
    Éder vybojoval rohový kop z levé strany.

64
    Domácí rozehráli z levé strany, ale hosté se celkem v pohodě ubránili.

64
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Ricardo Kishna, přichází Anwar El Ghazi.

67
    Anwar El Ghazi (Lille) vybojoval roh z pravé strany pro svůj tým.

68
    Sám Anwar El Ghazi také rohový kop rozehrál, ale obrana Mét odvrací míč do autu.

70
    Čeká nás posledních dvacet minut dnešního utkání, mezitím sledujeme rychlou akci hostů po levé straně, kterou ale nedotáhl Junior Alonso Mujica do zakončení.

73
    Hosté připravují střídání, do hry se chystá Chris Philipps.

74
    Střídání v týmu FC Metz: ze hřiště odchází Georges Mandjeck, přichází Chris Philipps.

76
    Julian Palmieri (Lille) zpracovává pas na levém křídle, ale nepostupuje dopředu, místo toho vrací míč na střed.

77
    Ale znovu vlastní chybou darují domácí míč soupeři.

80
    Vyložená šance hostů, z pravé strany se dostal do šance Thibaut Vion, jenže vyběhnuvší Mike Maignan skvěle vyrazil na roh.
    80. Thibaut Vion sám před vyběhnuvší Mike Maignan, který ale skvěle vyrazil na roh.

81
    Renaud Cohade (Metz) rozehrál z pravé strany, ale domácí se ubránili.

82
    Rohový kop také na druhé straně pro domácí.

83
    Ne, Rony Lopes (Lille) rozehrál, ale ani tentokrát domácí branku soupeře ohrozit nedokázali.

85
    Střídání v týmu FC Metz: ze hřiště odchází Thibaut Vion, přichází Cheick Diabaté.

86
    Střídání v týmu FC Metz: ze hřiště odchází Renaud Cohade, přichází Florent Mollett.

88
    Útočným faulem končí akce domácích na polovině soupeře.

90
    Hosté hrozí středem, Florent Mollett pálí, ale branku Lille netrefuje.

90+1
    Rozhodčí nastaví pět minut.

90+2
    Éder (Lille) padá v pokutovém území Mét, ale o penaltě nemůže být ani řeč...

90+3
    Ještě rohový kop domácích, kteří rozehrají z levé strany.

90+4
    Rony Lopes (Lille) rozehrál z levé strany, hosté se ubránili, ale i tak se musí bránit.

90+5
    Poslední nastavená minuta, trenérský tým se již na lavičce Mét drží za ramena a těší se na závěrečný hvizd.

90+5

Utkání končí překvapivým vítězstvím Mét, které dnes dokonale využily pár útočných akcí ke vstřelených dvou gólů, jimiž zápas rozhodly. Domácím se v útočné fázi vůbec nevedlo, i přes velkou převahu se gól vstřelit nepodařilo a Lille po zásluze prohrává.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (21:55:47)

Martin Dvořák

Góly: 37. Mandjeck, 55. Cohade (Rivierez)

Karty:   53. Corchia (LIL)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 0:3. Střely mimo: 12:3. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:10.
    Lille OSC: Maignan – Corchia, Baša, Alonso Mujica, J. Palmieri – Amadou (58. Bissouma), Xeka da Silva Rocha – Lopes, de Préville (58. Terrier), Kishna (64. El Ghazi) – Éder.

FC Metz: Kawašima – Rivierez, Biševac, Falette, Assou-Ekotto – Diagné, Mandjeck (74. Philipps), Sarr, Cohade (86. Mollett) – N'Guette, Vion (85. Diabaté).

Rozhodca: Thual – Lompre, Lombard