NY Rangers – Montreal 2:1 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 5:4 (kon.) | San Jose – Edmonton 7:0 (kon.)
Columbus Blue Jackets
5:4 (2:0, 1:2, 2:2) Stav série: 1:3
Pittsburgh Penguins
cz Streda 19.04.2017, 01:30 • Nationwide Arena, Columbus • Play-off NHL • Štvrťfinále V. konferencie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje! Play-off zámořské NHL je v plném proudu a dnešním dnem pokračují další tři čtvrtfinálové série – dvě na Východě, jedna na Západě. Zde budete moci sledovat čtvrté utkání v sérii mezi Columbusem Blue Jackets a Pittsburghem Penguins. Úvodní vhazování bude v Nationwide Areně vhozeno krátce po půl druhé ráno! Přenosem Vás provede Jiří Sameš.

M3: Columbus Blue Jackets

Blue Jackets budou v dnešním čtvrtém utkání této série odvracet konec sezony.
    Největším problémem je zatím defenziva. Svěřenci Johna Tortorelly totiž inkasovali v prvních třech utkání série v průměru 4 branky na zápas. V základní části byli přitom v této statistice druzí nejlepší – 2,35 branek na zápas.
    Ještě se podívejme na special teams. Přesilová hra má zatím v play-off % využití 16,7, hra v oslabení: 75,0%.

M2: Pittsburgh Penguins

Pittsburgh Penguins dělí od postupu do druhého kola play-off jediná výhra.
    Již v základní části byli Pens nejlépe střílejícím týmem – 3,39 vstřelených branek na zápas. V playoff zatím nastříleli do branky Columbusu 12 branek. Nejlepším střelcem týmu je zatím Jake Guentzel (4 branky), který se navíc ve třetím utkání série blýskl hattrickem.
    Pens pomáhají také kvalitní výkony gólmana Marc-Andre Fleuryho. Ten ze 72 střel soupeře v prvních dvou zápasech inkasoval jen dvakrát!

Body: Jevgenij Malkin (C) 6 bodů

Góly: Jake Guentzel (C) 4 góly

Asist.: Jevgenij Malkin (C) 4 asistence

+/-: Olli Määttä (O) +/-:4

Výhry: Marc-Andre Fleury (B) 3 výhry

1. utkání: ČT 13. 04. 2017, 01:40 – PPG Paints Arena:
    Pittsburgh Penguins – Columbus Blue Jackets 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Stav série: 1 – 0 PIT

Branky a nahrávky: 22. Rust (Kessel, Malkin), 24. Kessel (J. Schultz, Malkin), 37. Bonino (Hörnqvist, Määttä) – 53. Calvert (J. Anderson)

2. utkání: SO 15. 04. 2017, 01:10 – PPG Paints Arena:
    Pittsburgh Penguins – Columbus Blue Jackets 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Stav série: 2 – 0 PIT

Branky a nahrávky: 9. Crosby (Guentzel, Sheary), 28. Guentzel (Crosby, Cole), 43. Malkin (Crosby, Cole), 60. Hörnqvist (Cullen, Kühnhackl) – 27. Saad (Wennberg, S. Jones)

3. utkání: PO 17. 04. 2017, 01:10 – Nationwide Arena:
    Columbus Blue Jackets – Pittsburgh Penguins 4:5 pp (3:1, 0:2, 1:1 – 0:1)

Stav série: 3 – 0 PIT

Branky a nahrávky: 1. Atkinson (Dubinsky, N. Foligno), 6. Atkinson, 7. Werenski (Gagner, N. Foligno), 56. Dubinsky (J. Johnson, Bjorkstrand) – 4. Guentzel (Hainsey, Crosby), 26. Rust (Dumoulin, Malkin), 34. Malkin, 52. Guentzel (Malkin, Kessel), 74. Guentzel (Crosby)

Sergej Bobrovskij CBJ

Gólman Pens Marc-Andre Fleury nepodával v základní části příliš kvalitní výkony. Nastoupil v ní celkem ke 38 zápasům, zvítězil osmnáctkrát. Jeho průměr obdržených branek byl 3,02 a % úspěšnost zákroků 90,9. Takto špatná čísla měl naposledy v sezoně 2006-2007. Více příležitostí tak dostával Matt Murray, který si ale při rozcvičení před 1. utkáním této série přivodil zranění.
    V play-off ale Fleury zatím září. Vydrží mu forma i pro následující zápasy?

Sergej Bobrovskij zažívá perfektní sezonu. V základní části nastoupil celkem ke 63 utkáním, z nichž vyhrál 41 (3. místo mezi brankáři). % úspěšnost zákroků měl 93,1, průměr obdržených branek 2,06! V obou těchto statistikách obsadil mezi brankáři první místo. Přidejme k tomu ještě 7 vychytaných čistých kont. Bobrovskij zkrátka patří mezi brankářskou špičku.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Quincey, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, G. Carlsson, Nutivaara – N. Foligno (C), Dubinsky (A), Atkinson – Saad, Wennberg, Jenner (A) – Calvert, W. Karlsson, J. Anderson – Gagner, Sedlák, Bjorkstrand.

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (Jarry) – Dumoulin, Hainsey, Cole, J. Schultz, Määttä, Daley – Guentzel, Crosby (C), Sheary – Rust, Malkin (A), Kessel – S. Wilson, Bonino, Hörnqvist – Kühnhackl, Cullen (A), Rowney.

Rozhodčí: Dan O’Rourke, Jean Hebert – Trent Knorr, Derek Amell.

PIT: M.-A. Fleury – Cole, J. Schultz – Guentzel, Crosby, Sheary

Penguins mají dnes možnost v případ výhry ukončit tuto sérii. Dokáží to nebo se Blue Jackets podaří vrátit sérii k zápasu číslo 5 do Pittsburghu?

Oba týmy právě nastupují na ledovou plochu, následovat bude americká státní hymna.

V Nationwide Areně je nyní již vše připraveno na úvodní vhazování, zápas číslo 4 mezi Columbusem Blue Jackets a Pittsburghem Penguins může začít!

00:01

00:05
    Úvodní buly zásluhou Dubinskyho pro domácí.

00:19
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Nick Foligno – 2 min., hákování).

00:19
    První přesilovou hru v utkání si zahrají Penguins. Vhazování po pravici Sergeje Bobrovskiho.

00:26
    Blue Jackets úspěšnější na vhazování, vyváží puk z obranné třetiny.

00:52
    O první střelu utkání se postaral William Karlsson, Fleury musel hned úvod předvést dobrý zásah.
    00:52 Karlssonova individuální akce v oslabení.

01:08
    Pens v postavení mimo hru.

01:20
    První minuta trestu Nicka Foligna za námi, domácí se zatím brání bez problémů.

01:29
    Tvrdý hit Kyla Quinceyho na Jaka Guentzela!

02:14
    Kesselova střela, Bobrovskij má puk v náručí. Hra přerušena.

02:19

02:54
    Nahození Jacka Johnsona se až k Fleuryho brance nedostalo.

03:20
    Dobrá Guentzelova střela, avšak mimo tři tyče.

03:50
    Na druhé straně pálil z pravé strany Karlsson, Fleury připraven.

03:58
    Nyní to zkusil od modré Seth Jones, ale jeho pokus minul Fleuryho branku.

04:52
    Gagner se snažil přihrát spoluhráči před branku, ale neuspěl.

05:04
    Puk mimo hrací plochu, hra je tak přerušena. Vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.

05:39
    Ian Cole s kotoučem v obranné třetině Pens.

06:02
    Ke kotouči se však vzápětí dostali domácí. Johnsonovu střelu od modré tečoval ještě Atkinson, Fleury puk vyrazil.
    06:02 Fleury zareagoval na teč Atkinsona na poslední chvíli.

06:29
    Pokus Olliho Määtty zblokován Camem Atkinsonem, Bobrovskij tak zasahovat nemusel.

07:06
    Kesselova střela z pravé strany, Bobrovskij má puk pod kontrolou. Následuje první reklamní přestávka.

07:06
    Konec reklamní přestávky, William Karlsson a Jevgenij Malkin na vhazování po pravici Sergeje Bobrovskiho.

07:33
    Fleury má puk pod kontrolou, hra přerušena.

07:51
    Z prostoru mezi kruhy nyní pálil Lukáš Sedlák, Fleury vyrazil do ochranné sítě.

07:56
    Po vhazování pálil ihned od modré Kyle Quincey, Fleury puk vyrazil.

08:33
    Kühnhacklova střela skončila na zadním mantinelu.

08:45
    Bobrovskij pozorný proti pokusu Guentzela. Vhazování po levici gólmana Columbusu.

08:53
    Ofsajd hostujícího celku.

09:46
    Špatná rozehrávka Johnsona, k puku se dostal Malkin, Bobrovskij ale svůj tým nyní podržel!
    09:46 Zachycenou rozehrávku Malkin nepotrestal.

09:58
    Dubinsky to zkusil z úhlu, ale minul Fleuryho branku.

10:56
    Pokus Kühnhackla mimo.

11:33
    Skvělý Fleury! Před jeho branku si nabruslil z levé strany Oliver Bjorkstrand, gólman Pens ale předvedl výborný zákrok.

11:40
    V Nationwide Areně právě probíhá reklamní přestávka.

11:40
    Je za námi 11 minut a 40 vteřin, Blue Jackets hrají zatím s Penguins bez branek.
    Střely na branku: 7 – 4

11:40
    Zpět do akce: vhazování po levé ruce Marc-Andre Fleuryho.

11:46
    Columbus právě vstřelil branku!
    Je tu první branka zápasu! Domácí vyhráli vhazování, následné nahození JACKA JOHNSONA na branku trefilo brusli Crosbyho, puk skončil za záda bezmocného Fleuryho. Pro třicetiletého beka Columbusu druhý bod v sérii. Asistence: David Savard.
    11:46 Jack JOHNSON - 1:0

12:28
    Kesselova střela od levého mantinelu, Bobrovskij ponechává kotouč ve své moci.

12:59
    Puk končí v ochozech Nationwide Areny, vhazovat se následně bude v obranném pásmu Blue Jackets.

13:45
    Shearyho útočná akce rychle končí, kupředu nyní mohou domácí.

14:36
    Columbus vyhazuje na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude v jeho obranné zóně, konkrétně po levé ruce Bobrovskiho.

14:56
    Justin Schultz s kotoučem za Fleuryho brankou.

15:30
    Velká šance domácích! Cam Atkinson však z mezikruží na Fleuryho nevyzrál.

15:40
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Ian Cole – 2 min., vysoká hůl).

15:40
    Přesilová hra Blue Jackets bude moci začít až po reklamní přestávce.

15:40

16:41
    První minuta Coleova trestu za námi, Blue Jackets se sice drží v útočném pásmu, Fleury ale zatím zasahovat nemusel.

16:47
    Až nyní Fleury zapisuje zákrok – z levé strany to na něj vyslal prudkou střelu Cam Atkinson. Následně ještě pálil Seth Jones, ale ten již minul tři tyče.
    16:47 Fleury vytáhl perfektní zákrok pravým betonem.

17:36
    Druhá minuta početní výhody vychází domácím podstatně lépe – Jack Johnson se postaral o další střelecký pokus na Fleuryho branku, gólman Pens ale pozorný.

17:40

17:55
    Bjorkstrandova nebezpečná střela z levého kruhu pro vhazování nad Fleuryho branku!

18:35
    Kotouč v ochranné síti, vhazovat se bude v obranné třetině domácích.

18:56
    Domácí vedou o dvě branky! Penguins přišli o puk ve střední třetině, k puku se tak dostali Blue Jackets, JOSH ANDERSON najel z levé strany do útočného pásma a následně našel mezírku mezi Fleuryho betony. Andersonův premiérový gól v playoff, druhý bod v sérii, 2:0 pro Columbus! Asistence: William Karlsson, Kyle Quincey.
    18:56 Josh ANDERSON - 2:0

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:32
    Saadova střela zblokována Ollim Määttou.

20:00

První třetina čtvrtého utkání mezi Columbusem Blue Jackets a Pittsburghem Penguins za námi. Domácí ještě sezonu končit nechtějí a po první třetině vedou díky brankám Jacka Johnsona (12. minuta) a Joshe Andersona (19. minuta) 2:0.

Využití přesilové hry: 0/1 – 0/1

Přestávka po první třetině se chýlí do svého konce. Hráči již zpět na ledě Nationwide Areny, druhá třetina tak začne za několik málo okamžiků!

20:01

20:25
    Bobrovskij přikryl kotouč pod svou rukavici a hru přerušil. Vhazovat se tak bude v obranné třetině Blue Jackets.

20:45
    Píská se zakázané uvolnění domácích, hra se tak přesune opět do jejich obranné zóny.

21:20
    Atkinson se do útočného pásma neprobil, Pens však vzápětí vyhazují na icing.

21:29
    Velký závar před Fleuryho brankou po střele Brandona Saada! Penguins však tuto situaci dokázali ustát.

21:40
    Zakázané uvolnění hostů.

22:09
    Fleury zapisuje další zákrok po střele Saada z pravé strany, hra přerušena.

22:32
    Další střela, tentokrát z hole Quinceyho, Fleury vyráží vyrážečkou.

23:17
    Pittsburgh se provinil zakázaným uvolněním. Vhazování po levici Marc-Andre Fleuryho.

23:44
    Karlsson vyslal do šance Jacka Johnsona, ten ale v dobré střelecké pozici minul tři tyče.

24:03
    Další icing Pittsburghu.

24:28
    Rowneyho pokus z levé strany zblokován Quinceym do ochranné sítě. Vhazování po levici Sergeje Bobrovskiho.

24:48
    3:0 pro Blue Jackets! Jennerovu střelu dokázal Fleury vyrazit pouze k MARKUSU NUTIVAAROVI, který již poslal puk za záda gólmana Pens. Pro finského beka ve službách Blue Jackets premiérová trefa v kariéře play-off! Asistence: Boone Jenner, Brandon Saad.
    24:48 Markus NUTIVAARA- 3:0

25:29
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Kyle Quincey – 2 min., nedovolené bránění).

25:29
    Druhá přesilová hra pro Pens v tomto utkání. Vhazování po pravé ruce Bobrovskiho.

25:35
    Kesselova střela z pravého kruhu pro vhazování mimo.

26:43
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Pens snižují na rozdíl dvou branek! Od modré střílel Schultz a puk ještě před Bobrovskiho brankou tečoval PATRIC HÖRNQVIST. Pro rodáka z švédské Sollentuny druhá branka, třetí bod v sérii. Skóre 1:3 z pohledu Pittsburghu. Asistence: Justin Schultz, Phil Kessel.
    26:43 Patric HÖRNQVIST - 3:1

27:17
    Pokus Rusta zblokován Nutivaarou do ochranné sítě, následuje reklamní přestávka.

27:17
    Pokračujeme: William Karlsson a Sidney Crosby v souboji na vhazování po levé ruce domácího gólmana.

27:25
    Icing Columbusu, další vhazování tak proběhne znovu v jeho obranné zóně.

27:36
    Hainseyho pokus z levé strany, Bobrovskij předvedl dobrý postřeh.

28:12
    Coleova dobrá rána od modré, avšak minula Bobrovskiho branku.

28:37
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Carter Rowney – 2 min., hákování).

28:37
    Vhazování po levé ruce Marc-Andre Fleuryho.

29:02
    Gagnerova dobrá střela z pravého kruhu pro vhazování, Fleury vyráží před sebe.

29:38
    Začala druhá minuta Rowneyho trestu.

29:53
    Signalizovaný trest pro Blue Jackets.

30:13
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Boone Jenner – 2 min., držení protihráče).

30:13
    Nyní se bude hrát 25 vteřin ve čtyřech na obou stranách, poté by měla začít přesilová hra Penguins. Vhazování po levici Bobrovskiho.

30:37

31:04
    Schultz nabil Malkinovi, jeho prudký projektil ale minul Bobrovskiho svatyni.

31:36
    Blue Jackets vyhazují kotouč až k Fleuryho brance.

32:13

32:42
    Tom Daley se proti dobře postavěné obraně domácích neprosadil.

32:44
    Puk na střídačce Pens, hra přerušena. Na řadě dalších z reklamních přestávek.

32:44
    Krátce po polovině zápasu vedou Blue Jackets nad Pens 3:1.
    Střely na branku: 22 – 12

32:44
    Dubinsky a Malkin v souboji na vhazování po levici Sergeje Bobrovskiho.

33:34
    Nutivaarova střela od modré zblokována Rowneym, Fleury tak zasahovat nemusel.

33:59
    Puk v ochranné síti, vhazovat se bude ve střední třetině.

34:11
    Útočná akce Pens končí postavením mimo hru. Následně je tu další reklamní pauza.

34:11
    Zpět do akce – vhazuje se ve středním pásmu.

34:20
    Dobrá příležitost pro domácí! Calvert si ale bekhendem na Fleuryho nepřišel.

35:24
    Quinceyho pokus od mantinelu, Fleury tentokrát bez práce.

36:24
    Pozor, domácí vedou již jen o gól! Kessel přihrál RONU HAINSEYMU, jehož nahození z levé strany skončilo až za zády Bobrovskiho. Pro šestatřicetiletého zkušeného beka první branka v kariéře play-off, druhý bod v sérii! Asistence: Phil Kessel, Jevgenij Malkin.
    36:24 Ron HAINSEY - 3:2

36:58
    Guentzel měl na holi vyrovnání! Po Shearyho přihrávce však narazil na pravý beton gólmana domácích.
    36:58 Vyrovnávací branku zastavil Bobrovskij.

37:05
    Coleova střela zblokována Karlssonem do ochranné sítě.

37:21
    Pens při chuti. Olli Määttä se ocitl v další dobré střelecké pozici, Bobrovski ale nyní drží zákroky svůj tým.

37:42
    Nutivaara jen nahodil kotouč ze středního pásma na Fleuryho branku.

38:57
    Pens opět s kotoučem v útočném pásmu.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé dvacetiminutovky.

39:10
    Kessel vyslal na Bobrovskiho další střelecký pokus, gólman domácích připraven.

39:47
    Tvrdý hit Iana Colea na Joshe Andersona, který se těžce sbírá z ledu.

39:58
    V závěru třetiny to ještě zkoušel guentzel, jeho pokus byl ale zblokován Calvertem.

40:00

Také druhá třetina čtvrtého utkání mezi Blue Jackets a Penguins je již minulostí. Domácím se nejprve podařilo zvýšit vedení na 3:0 zásluhou Markuse Nutivaary. Penguins však dokázali odpovědět – přesilovou hru využil ve 27. minutě Patric Hörnqvist. Na rozdíl jedné branky pak ještě snižoval ve 37. minutě bek Ron Hainsey. Po čtyřiceti minutách tak platí skóre 3:2 pro Columbus.

Statistiky po dvou třetinách

Střely na branku: 27 – 18
    Zblokované střely: 13 – 8
    Hity: 17 – 16
    Vyhraná vhazování (%): 63 – 38
    Využití přesilové hry: 0/2 – 1/3

Třetí třetina, která nám slibuje velmi zajímavou podívanou, právě začíná. Pojďme na to!

40:01

40:11
    O první střelu třetí periody se postaral William Karlsson, Fleury vyrazil mimo.

40:27
    Dobrý nástup Blue Jackets do třetí třetiny! První střela WILLIAMA KARLSSONA ještě brankou neskončila, stejný hráč se ale ke kotouči dostal znovu a napodruhé již puk skončil za zády brankáře Pens. Pro švédského útočníka první bod v play-off. Asistence: Matt Calvert.
    40:27 William KARLSSON - 4:2

40:52
    Na druhé straně vyzkoušel Bobrovskiho pozornost Bryan Rust.

41:03
    Domácí v postavení mimo hru.

42:10
    Penguins ale rychle odpovídají! Coleovu střelu od modré nejprve tečoval Cullen – to Bobrovski ještě zvládl. Na následnou dorážku TOMA KÜHNHACKLA již ale nestačil. Pro rodáka z německého Landshutu třetí gól v kariéře play-off. Asistence: Matt Cullen, Ian Cole.
    42:10 Tom KÜHNHACKL - 4:3

42:28
    Domácí ale mohli zase odskočit. Andersona však vychytal Fleury.

43:09
    Atkinsonova střela zblokována Hainseym, Fleury tak byl nyní bez práce.

43:55
    Seth Jones zblokoval pokus Hörnqvista do ochranné sítě, hra přerušena a my si můžeme na chvíli oddechnout.

44:02
    Crosby vyhrál vhazování, ke střele se ihned dostal Ian Cole, Bobrovskij ale pozorný.

44:54
    O kotouč u mantinelu v útočném pásmu domácích bojuje hned několik hráčů.

45:30
    Carlssonova střela od modré mimo.

45:37
    Domácí znovu v dvoubrankovém vedení! Saad na Fleuryho ještě nevyzrál, kotouč však do branky po jeho přihrávce do brankoviště dopravil BOONE JENNER, pro něhož je to první bod v této čtvrtfinálové sérii. Asistence: Brandon Saad, Markus Nutivaara.
    45:37 Boone JENNER - 5:3

45:52
    Zakázané uvolnění Pittsburghu.

46:56
    Penguins s kotoučem ve své obranné třetině.

47:28
    Bobrovskij si nyní ponechal v rukavici nahození Määtty ze střední třetině, následuje reklamní přestávka.

47:28
    Konec reklamní přestávky, vhazování po pravé ruce Sergeje Bobrovskiho.

48:12
    Matt Calvert se dostal do samostatného úniku, Fleury předvedl skvělý zákrok lapačkou!

48:24
    Dumoulinova střela zblokována Quinceym, Bobrovskij tak bez práce.

48:50
    Další velká šance domácích! Střela Setha Jonese od modré čáry skončila na tyči Fleuryho branky.

49:42
    Coel zblokoval před brankou Saadův pokus.

50:14
    Na druhé straně to zkusil z pravé strany autor třetí branky Pens Tom Kühnhackl, Bobrovskij zasahuje.

50:53
    Další zákrok gólmana Columbusu poté, co to zkusil z pravého kruhu pro vhazování Guentzel.

51:16
    Shearyho střela zblokována Quinceym, Bobrovskij tak nyní zasahovat nemusel.

53:04
    Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se tak bude v jejich obranném pásmu.

53:29
    Hainsey v obrovské šanci, Bobrovskij předvedl další skvělý zákrok v tomto utkání!

53:45
    Na druhé straně to zkoušel Atkinson, jeho pokus byl ale zblokován Schultzem.

54:20
    Columbus vyhazuje přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

54:30
    Hra přerušena pro ofsajd, následně je tu reklamní pauza.

54:30
    Necelých šest minut do kocne třetí třetiny! Domácí Blue Jackets hájí dvoubrankové vedení.
    Střely na branku: 34 – 27

54:30

54:59
    Kesselova střela zblokována jedním z domácích hráčů mimo.

56:00
    Icing domácího celku, vhazovat se tak bude v jeho obranné zóně.

56:29
    Jeden z hráčů Pens zahrál vysokou holí, hra opět přerušena, následuje další reklamní přestávka.

56:29
    Na vhazování ve středním pásmu se sklánějí William Karlsson a Sidney Crosby.

56:52
    Fanoušci v ochozech Nationwide Areny stojí na svých nohou.

57:12
    Fleury na střídačce, Penguins to zkouší v šesti!

57:58
    Malkin přihrál Kesselovi, ten ale minul.

58:17
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Patric Hörnqvist – 2 min., příliš mnoho hráčů).

58:17
    Fleury se vrací zpět do branky, jelikož se bude vhazovat v obranné třetině jeho týmu.

58:17
    William Karlsson a Sidney Crosby na vhazování po pravici Fleuryho.

58:34
    Fleury míří opět na střídačku!

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

59:10
    Bobrovskij vyráží pokus Daleyho mimo nebezpečí.

59:18
    Zakázané uvolnění od domácích.

59:18
    Oddechový čas pro hosty.

59:18
    42 vteřin do konce třetí třetiny! Fleury zůstává na střídačce, vhazování po pravé ruce Sergeje Bobrovskiho.

59:20
    Crosby vyhrál vhazování.

59:32
    Přeci jen je ještě zaděláno na drama! První pokus JAKA GUENTZELA se ještě neujal, dvaadvacetiletý rodák z Omahy se však vzápětí dostal k další střele a ta již skončila v brance – v jejím horním růžku. Pro Guentzela pátá trefa v sérii! Asistence: Phil Kessel, Jevgenij Malkin.
    59:32 Jake GUENTZEL - 5:4

59:46
    Hra přerušena pro přihrávku rukou. Vhazování ve středním pásmu.

59:57
    Puk míří do středního pásma, toto již domácí zvládnou!

Stav série:
    Pittsburgh Penguins – Columbus Blue Jackets 3:1

Čtvrté utkání čtvrtfinálové série mezi Columbusem Blue Jackets a Pittsburghem Penguins za námi. Domácí v něm zvítězili 5:4 a odvrátili tak první mečbol soupeře! Autorem vítězné branky se stal Boone Jenner. Za domácí se ještě prosadili Jack Johnson, Josh Anderson, Markus Nutivaara a William Karlsson. Za hosty pak Patric Hörnqvist, Ron Hainsey, Tom Kühnhackl a Jake Guentzel.

PIT: Jevgenij Malkin (C) – 22:16

Páté utkání čtvrtfinálové série mezi Pittsburghem Penguins a Columbusem Blue Jackets se odehraje v pátek 21. 4. 2017.

Ode mě je to již vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek středeční noci! (04:36:26)

Jiří Sameš

Góly a asistencie: 12. J. Johnson (D. Savard), 19. J. Anderson (W. Karlsson, Quincey), 25. Nutivaara (Jenner, Saad), 41. W. Karlsson (Calvert), 46. Jenner (Saad, Nutivaara) – 27. Hörnqvist (J. Schultz, Kessel), 37. Hainsey (Kessel, Malkin), 43. Kühnhackl (Cullen, Cole), 60. Guentzel (Kessel, Malkin)

Rozhodca: Dan O’Rourke, Jean Hebert – Trent Knorr, Derek Amell

Diváci: 19 093