Dortmund – Monaco 2:3 (kon.) | Bayern – Real Madrid 1:2 (kon.) | Atlético Madrid – Leicester 1:0 (kon.)
Atlético Madrid
1:0 (1:0)
Leicester City
Streda 12.04.2017, 20:45 • Estadio Vicente Calderón, Madrid • Liga majstrov • Štvrťfinále

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc! (22:35:44)

Držanie lopty: 64 % : 36 %.
    Strely na bránu: 4:0. Strely mimo: 7:3. Rohové kopy: 8:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:16.

Prvé štvrťfinále medzi Atléticom Madrid a Leicestrom City máme za sebou. Domáci zaslúžene vyhrali po góle Griezmanna z bieleho bodu. Presný zásah prišiel ešte v úvodnej polhodine, druhý polčas patril výhradne Atléticu, ktoré hostí do ničoho nepustilo. Odveta je na programe budúci utorok, vo výhodnejšej pozícii bude španielsky celok, ktorý dnes porazil aktuálneho anglického šampióna po výsledku 1:0.

90+3

90+2
    Ani tento útok hostí sa neskončí ohrozením Oblaka, zápas je ukončený.

90+1
    Center od Kokeho bol nepresný, Kasper Schmeichel vykopáva od vlastnej svätyne.

90+1
    Nadstavujú sa dve minúty. Veru, druhý polčas uplynul veľmi rýchlo, veľa sa neprerušovalo.

90
    Obliehanie šestnástky Leicestru pokračuje, Filipe Luís sa snažil nájsť spoluhráča, jemný center končí iba na hlave protihráča.

89
    Domáci tlačia na obranu hostí čo to dá, čoskoro vstúpime do poslednej minúty riadneho hracieho času.

88
    Ángel Correa sa dostal cez dvoch obrancov, avšak jeho prihrávka pred Schmeichela už taká úspešná ako jeho dribling, nebola. Neskutočná šikovnosť, škoda prihrávky.

87
    Thomas hlboko v poli, aby rozohral ďalšiu akciu. Leicester nemá šancu na žiaden atak, tím z Madridu kontroluje hru a súpera na vlastnú polovicu nepúšťa.

86
    Koke trafil Mahreza, ktorý stál v múre. Domáci hráč signalizoval, že vzdialenosť medzi nim a Mahrezom nebola dostatočná, čo Koke vyriešil po svojom a vo vzdušnom súboji fauloval šikovného Alžírčana.

86
    Riyad Mahrez zozadu fauluje Filipe Luísa, štandardka rozohrá Koke.

85
    Rohový kop odvrátený, Thomas sa však predieral do zakončenie, bohužiaľ, neúspešne. Oba tímy majú ešte jednu možnosť na striedanie.
    84.

84
    Po chybe jedného z obrancov dostal Juanfran druhú šancu na center. Prihrávka po zemi bola zastihnutá, Benalouane odvracia na roh.

83
    Islam Slimani neuspel v súboji jeden na jedného, lopta pre domáci celok.

82
    Čas plynie neúprosne rýchlo, Leicester sa navyše musí brániť.

81
    Držanie lopty na začiatku 81. minúty hovorí jasne v prospech domácich – 63% : 37%. Atlético by rado prekonalo Schmeichela ešte aspoň raz.

80
    Center Kinga bol privysoký pre Slimaniho, loptu ale zachytáva Albrighton, ktorý ju okamžite stráca. Možnosť kontry pre Atlético.

79
    Marc Albrighton bol potlačený v šprintérskom súboji, voľný kop pre zverencov Craiga Shakespeara.

78
    Vardy neodohral dobrý zápas, nedostal mnoho prihrávok a proti dvom obrancom Madridu sa nedokázal presadiť.

77
    Ángel Correa sa chcel preštrikovať cez niekoľkých protihráčov, budeme svedkami vhadzovania.

77
    Striedanie v tíme Leicester City: z ihriska odchádza Jamie Vardy, prichádza Islam Slimani.

76
    Pripravuje sa striedanie aj na strane hostí, Leicester vytiahol pressing a snaží sa napádať súpera okamžite po strate lopty.

75
    Striedanie v tíme Atlético Madrid: z ihriska odchádza Fernando Torres, prichádza Thomas Partey.

74
    Dnešné stretnutie sleduje 51 423 divákov.
    73.

73
    Antoine Griezmann vyzval Correu ku skórovaniu, striedajúci hráč však nešiel do sklzu, čím logicky nemohol zasiahnuť loptu. Škoda pre domácich.

72
    Niečo vyše dvadsať minút nás delí od konca zápasu.

71
    Diego Godín fauluje lakťom Hutha, útočný faul je koncom aktivity domácich.

70
    Rohový kop po zmarenej prihrávke od Correu.

69
    Leicester v útoku nevymyslel nič, polovica druhého polčasu je už minulosťou.

68
    Juanfran bol už na hranici veľkého vápna, keď spadol. Nebolo to však zavinením protihráča, šikovný krajný bek sa nešťastne pošmykol.

67
    Gabi zahrával roh po hlavičke obrancu Leicestru, Líšky sa ubránili.

66
    Prvá zmena. Ofenzívny hráč za ofenzívneho, Ferreira-Carrasco má za sebou solídny duel.

65
    Striedanie v tíme Atlético Madrid: z ihriska odchádza Yannick Ferreira-Carrasco, prichádza Ángel Correa.

64
    Signál domácich nevyšiel, Griezmannov center na spoluhráča bol prečítaný. Okamžitý brejk hostí, Vardy sa ocitol v súboji s Luísom, po ktorom mal nasledovať roh, no nestalo sa tak.

63
    Hoci bola táto situácia odvrátená, nasleduje ďalšia a oveľa nebezpečnejšia. Mahrez fauluje Ferreiru-Carrasca na ľavom krídle z pohľadu domácej strany.

62
    Fernando Torres teraz získal voľný kop, domáci zvierajú hostí aj po zmene strán.

61
    Po hodine hry to mohlo byť už o dva góly! Parádna kolmica na Torresa, ktorý rýchlo oklamal stopérov hostí. Loptu si prehodil na pravačku, avšak pri zakončení sa pošmykol a lopta tak končí až pri rohovej zastávke! Smolný moment pre odchovanca Atlética.

60
    Riyad Mahrez spadol v pokutovom území! Vyzeralo to na faul Gabiho, hlavný rozhodca ale situáciu videl pozorne a správne rozhodol. Mahrez veľmi ochotne prepadol cez nohu Gabiho, penalta sa pískať nemala a ani sa neodpískala!

59
    Štandardka odvrátená, domáci ostávajú pri lopte.

58
    Robert Huth zastavuje rýchleho Griezmanna, za čo vidí žltú kartu. Kapitán hostí vďaka tejto karte vynechá odvetný duel!

57
    Riyad Mahrez prenikal cez niekoľkých protihráčov, špílmacher hostí si zobral na seba až príliš veľké sústo.

56
    Pokračujeme hre, ktorá má spád, Atlético sa snaží niečo vymyslieť.

55
    Riyad Mahrez technickým pokusom netriafa bránu. Všetko sa to zomlelo po dlhom vhadzovaní a zblokovanej strele Simpsona.

54
    Videli sme blokovaný center Luísa, roh pre Atlético, ktoré ovládlo úvodnú desaťminútovku druhého polčasu.

53
    Riyad Mahrez efektným kúskom vrátil loptu späť do hry, tá bola ale už chvíľu za postrannou čiarou, bude z toho aut.

52
    Danny Drinkwater nedal absolútnu šancu prenikajúcemu krídelníkovi Atlética. Yannick Ferreira-Carrasco bol skvelo odtlačený telom.

51
    Atlético začalo rovnakým tempom ako v prvom polčase. Yohan Benalouane zakročil, ďalší roh pre Los Rojiblancos.

50
    Danny Simpson odvrátil štandardku, vhadzuje však Filipe Luís.

49
    Neskorý zákrok Yohana Benalouana na Torresa, ktorý vysúval Griezmanna. Priamy voľný kop pre domácich.

48
    Gabiho center odvrátený prvým mužom, následne sme videli faul na Mahreza.

47
    Leicester urobil prvú zmenu, ktorá mu má pomôcť aspoň za jedným gólom. Marc Albrighton zablokoval center smerujúci do šestnástky, uvidíme roh.

46
    Striedanie v tíme Leicester City: z ihriska odchádza Šindži Okazaki, prichádza Andy King.

46

Druhý polčas sa začne približne o 21:46.

Presne na sekundu sa ukončil prvý polčas prvého stretnutia štvrťfinále medzi Atléticom Madrid a Leicestrom City. Domáci vedú po góle Griezmanna z penalty, ktorú zapríčinil Albrighton. V 4. minúte už zvonila tyč za Schmeichelom, postaral sa o to Koke. Ojedinelú šanci hostí mal Okazaki, ten ale nedokázal trafiť loptu tak, ako si to situácia žiadala.

45

45
    Priestupok v strede ihriska od hostí, obrancovia hostí sa nikam neponáhľajú, nadstavovať sa nebude ani jedna minúta.

44
    Fuchs s excelentným zákrokom, keď zachytil kolmicu od Griezmanna na Ferreiru-Carrasca. Na druhej strane sa faulom previnil Vardy a my načíname poslednú minútu prvého polčasu.

43
    Yannick Ferreira-Carrasco teraz nepríjemne zasiahol Albrightona šľapákom do kolena. Jasný faul, Belgičan ani neprotestuje.

42
    Antoine Griezmann si na začiatku minúty chcel naraziť s Gabim, čo sa mu aj takmer podarilo. Spätnú prihrávku však Griezmann nedostal, loptu sklzom zachytil obranca hostí.

41
    Jamie Vardy sa ocitol v ofsajde. Domáci sa už s rozohrávkami neponáhľajú, prvý polčas sa čoskoro skončí.

40
    Marc Albrighton si loptu predkopol a vystrelil. Prízemná strela však Oblaka neohrozí, budeme svedkami výkopu od brány Atlética.

39
    Okazaki odstavený od lopty pred veľkým vápnom. Výborná práca telom od Saúla, hoci ťažko povedať, či sa náhodou nejednalo o faul.

38
    Čas plynie veľmi rýchlo, nemôžeme očakávať ani vysoký počet nadstavených minút. Atlético s prehľadom drží hru na vlastných kopačkách a ak sa tak nedeje, Leicester nemá najmenšiu šancu ohroziť Oblaka.
    37.

37
    Koke mohol zvýšiť na 2:0! Technický pokus spoza šestnástky iba o centimetre míňa ľavú tyč Schmeichelovej brány! Domáci hráči dostávajú dostatok času na zakončenie spoza pokutového vápna, výsledkom čoho sú tieto strely.

36
    Onyinye Wilfred Ndidi vystihol úmysel Saúla a získal loptu, šanca na útok pre hostí.

35
    Riyad Mahrez si to vzal až cez troch hráčov. Alžírčan získal výhodu voľného kopu na vlastnej polovici. Fauloval ho strelec gólu, Griezmann dostal napomenutie.

34
    Gól Los Rojiblancos prišiel v čase, keď sa Leicester dostával do pozície lepšieho tímu. Toto zmrazenie je možno až príliš kruté.

33
    Roh pre Altético, zahral ho Griezmann. Center na zadnú tyč zachytil až Juanfran. Pravý obranca menšieho klubu z Madridu bol vytlačený Jamiem Vardym až na vlastnú polovicu.

32
    Jamie Vardy viedol protiútok hostí, od lopty ho ale čisto odstavil vracajúci Ñíguez Saúl.

31
    Štandardka odvrátená, na druhej strane sa v koncovke ocitol všadeprítomný Griezmann, jeho akrobatické zakončenie sa skončilo fiaskom.

30
    Dlhé vhadzovanie do šestnástky Atlética, Jan Oblak mal s týmto problém, uvidíme rohový kop.
    28. Antoine Griezmann (ATM) - 1:0

28
    Atlético dalo gól! ANTOINE GRIEZMANN nedal Schmeichelovi žiadnu šancu. Dánsky brankár šiel do zlého smeru, Francúz chladnokrvne premieňa.
    28. Žltá karta

28
    Žltú kartu dostáva Marc Albrighton (Leicester City).

27
    Marc Albrighton zastavil prenikajúceho Griezmanna až tesne po jeho vstupe do pokutového územia. Šikovný Griezmann získal loptu ešte na vlastnej polovici a vyrazil do brejku. Je z toho faul, po ktorom nasleduje penalta!

26
    Posledné minúty patria Leicestru, ten okupuje územie súpera.

25
    Šanca pre hostí na skórovanie! Center na hranicu malého vápna, na loptu si nabehol Okazaki, ten ale loptu netriafa ideálne, obrovská príležitosť na prvý gól zápasu!

24
    Stretnutie má spád, akcia strieda akciu, hoci musíme podotknúť, že nepresností je tu ako maku. Jamie Vardy pri pressingu fauloval Savića, Diego Simeone sa rozčuľuje a pýta si pre útočníka reprezentácie Anglicka žltú kartu.

23
    Fernando Torres sa ocitol v ofsajde, obrana na čele s Huthom funguje na výbornú.

22
    Posledné minúty sa hra vyrovnala, Leicester zahrozil v útoku a drží loptu vo svojej moci.

21
    Azda prvý center do šestnástky Madridu, stopéri Godín a Savić s touto príležitosťou anglického družstva problém nemali.

20
    Riyad Mahrez zastavený Saúlom. Rýchla kontra hostí sa zastavila, dvadsať minút hracieho času máme za sebou.

19
    Leicester mal loptu vo svojej moci, zverenci Craiga Shakespeara ju ale dlho nepodržali. Atlético zoviera svojho súpera, obrana Leicestru je ale pozorná.

18
    Voľný kop zahraný až do šestnástky, táto hlavička ale smerovala iba do rukavíc brankára The Foxes.

17
    Hrá sa v rýchlom tempe, Marc Albrighton zastavil prenikajúceho Ferreiru-Carrasca a vypýtal si tak dohovor od hlavného rozhodcu.

16
    Anglický majster za poslednú sezónu bráni takmer so všetkými hráčmi, na polovici čaká iba Jamie Vardy. Ñíguez Saúl vyskúšal šťastie a približne z rovnakej pozície ako Griezmann vypálil aj on. Výsledok je rovnaký, strela nad.

15
    Lopta sa odrážala v šestnástke Leicestru, Juanfran, Koke aj Ferreira-Carrasco ju iba posúvali ďalej, aby ju nakoniec odkopol Mahrez.

14
    Fernando Torres dostal prihrávku na hranicu veľkého vápna. Tam sa obľúbený Španiel síce pošmykol, no rýchlo vstal a vypálil na Schmeichela. Lopta sa obtrela o obrancu, Kasper Schmeichel si pripisuje ľahký zákrok.

13
    Strela z vyše 30 metrov letí nad. Nebolo to o veľký kus, odhadujem niečo vyše metra a pol. Autorom pokusu bol Antoine Griezmann.

12
    Obrana hostí má čo robiť, útočné hviezdy španielskeho tímu prichádzajú stále s novými nápadmi. Yannick Ferreira-Carrasco však proti stopérom Leicestru neuspel.

11
    Los Colchoneros tlačia na The Foxes, prvou hrozbou bola žrď po strele Kokeho.

10
    Juanfran poslal jemný center cez celú šírku pokutového územia, nezachytil ho ani Torres, ani Griezmann.
    9.

9
    Yannick Ferreira-Carrasco mohol ťažiť z nepresného odkopu stopéra hostí, jeho zakončenie zo vzduchu ale míňa bránu.

8
    Videli sme ďalší pokus o vysunutie Vardyho, Filipe Luís s Godínom si situáciu postrážili.

7
    Center na zadnú tyč Leicester zvládol, pri lopte ostáva tím z hlavného mesta Španielska.

6
    Domáci tlačia súpera, z halfvoleja pálil opäť Koke, strela bola zblokovaná. O niekoľko sekúnd neskôr zahrávajú domáci roh.
    5. Koke (ATM)

5
    Faul v strede ihriska od Yohana Benalouana, voľný kop pre Atlético.

4
    Koke dostal trochu priestoru a vypálil spoza šestnástky. Jeho rana opečiatkoval pravú žrď brány hostí! Prvá veľká šanca zápasu, Schmeichel môže ďakovať konštrukcii.

3
    Griezmann s kolmicou na Torresa, strela nemala potrebnú razanciu, Schmeichel bez problémov.

2
    Dlhý nákop na Vardyho, rýchlik hostí si loptu stihol spracovať, pred bránu to ale dával už z veľkého uhlu.

1

Atlético Madrid: Oblak – Torres Juanfran, Savić, Godín, Luís – Saúl, Gabi (C), Koke, Ferreira-Carrasco – Griezmann, F. Torres.
    Náhradníci: Moreira – Cerci, Á. Correa, Gaitán, J. Giménez, Hernández, Partey.

Leicester City: Schmeichel – Simpson, Benalouane, Huth (C), Fuchs – Mahrez, Drinkwater, Ndidi, Albrighton – Vardy, Okazaki.
    Náhradníci: Zieler – Amartey, Gray, Chilwell, A. King, Slimani, Ulloa.

Rozhodca: Eriksson – Klasenius, Wärnmark.

Kto bude chýbať?

Gameiro, Moya, Tiago a Vrsaljko. Táto štvorica sa zotavuje zo zranení, ich štart je nereálny. Žiaden hráč nemá kartový trest, otáznik visí nad štartom Gaitána. Viac informácii o prípadnej zostave sa dozvieme po tlačovej konferencii.

Do prvého súboja určite nezasiahne dvojica Morgan a Wague. Neistota vystúpenia visí nad Mendym.

Los Colchoneros nedali šancu v prvom kole play-off fázy Ligy majstrov Leverkusenu. Nemecký celok sa zo súťaže porúčal po domácej prehre 2:4 a remíze v Španielsku 0:0. Hlavne prvý zápas určil karty oboch tímov, v odvetnom zápase hostia spálili množstvo šancí a Atlético postúpilo zaslúžene. Aj menej známy klub z Madridu vyhral svoju základnú skupinu, keď v tabuľke s názvom D predstihol Bayern Mníchov, FK Rostov a PSV. V La Lige sa zverencom Diega Simeoneho až tak nedarí, v boji o titul strácajú futbalisti Atlética na svojho mestského rivala už 10 bodov a majú ešte aj zápas navyše.

Úradujúci anglický majster si naďalej žije svoj sen. The Foxes vyradili v osemfinále Sevillu po prehre 1:2 v Španielsku a senzačnej domácej výhre 2:0. Po vyhadzove Claudia Ranieriho nabral klub nový dych aj smer, v Premier League zaznamenal Leicester päť výhier v rade, za posledné dva mesiace prehral iba s Evertonom. Výsledky hostí naháňajú strach, Atlético nemá vôbec nič isté. Na záver dodám, že do vyraďovej fázy sa Líšky dostali ako víťazi skupiny G, kde predskočili FC Porto, FC Kodaň a Club Bruggy.

Vítame vás pri online prenose z prvého zápasu štvrťfinále medzi Atléticom Madrid a Leicestrom City. Stretnutie sa začne o 20:45.