Sunderland – Manchester United 0:3 (kon.) | Everton – Leicester 4:2 (kon.)
Everton FC
4:2 (3:2)
Leicester City
Nedeľa 09.04.2017, 17:00 • Goodison Park, Liverpool • Anglická Premier League • 32. kolo

Druhý polčas bol presným opakom toho prvého. Nebol ani zďaleka taký divoký a na góly bohatý. Videli sme iba jeden presný zásah, ktorý v 57. minúte zaznamenal Lukaku. Everton zdolal Leicester 4:2. (18:52:48)

90+3

90+3
    Center z kopačky Kinga sa ďaleko nedostal. Zachytili ho hráči Evertonu ešte pred šestnástkou.

90+2
    Everton s prehľadom zvláda tieto záverečné minúty a je už jasné, že bude brať plný bodový zisk.

90+1
    Rozhodcovia tak ako pri prvom polčase, tak aj teraz nadstavujú tri minúty.
    88. Robert Huth (LEC)

88
    Leicester zahrával rohový kop. Hostia to skúsili nakrátko, následne vypálil Mahrez. Jeho delovka vystrašila brankára Roblesa, no gól nepadol.

87
    Mahrez sa snažil o center do vnútra pokutového územia. Z pravej strany to vyzeralo celkom sľubne, no skončilo sa to odrazenou loptou.

85
    Lukaku to s Holgateom skúšali po kraji ihriska, ale ďaleko sa príliš nedostali. Everton drží súpera mimo dosah lopty, čo je dobré.

82
    Everton už sa viacmenej sústredí iba na defenzívu. Aktívnejší sú futbalisti hosťujúceho mužstva, no tí tiež iba ťažko nachádzajú cestu, kadiaľ preniknúť.

80
    Rohový kop pre Leicester City. Futbalisti hosťujúceho celku si mohli vypracovať ideálnu možnosť, no ostalo to iba v rovine nádejí. Everton dobre ubránil a loptu upratal do bezpečia.

78
    Striedanie v tíme Leicester City: z ihriska odchádza Marc Albrighton, prichádza Leonardo Ulloa.

77
    Chilwell mierne oklamal jedného protihráča, ale ďalej to už nestačilo. Leicester však ešte ostáva na súperovej polovici a vyvíja akýsi nápor.

75
    Hráči Leicesteru sa nasťahovali na útočnú polovicu. Rozostavili sa, no dlho sa ani na súperovej časti ihriska neohriali. Musa nezachytil pri kraji prihrávku a je z toho aut pre súpera.

73
    Striedanie v tíme Everton FC: z ihriska odchádza Morgan Schneiderlin, prichádza Gareth Barry.

71
    Lukaku si v šestnástke šikovne vymenil loptu s Barkleym a snažil sa preniknúť čo najbližšie k bráne. Skončilo sa to však neúspechom.

69
    Nie veľmi podarenú hlavičku spoza pokutového územia od Slimani zachytil brankár Robles bez problémov.

68
    Pennington odstavil loptu z obrannej polovice. Odkopol ju za postrannú čiaru, odkiaľ budú aut vhadzovať futbalisti Leicesteru.

66
    Jagielka odstavil Musu absolútne čisto a bez žiadneho náznaku faulu. Hráč Leicesteru sa ešte odvolával na hlavného arbitra, no nič si nevypýtal.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly: 1. Davies, 23. R. Lukaku, 41. Jagielka, 57. R. Lukaku – 5. Slimani, 10. Albrighton

Karty:   30. Mirallas (EVE), 45. Baines (EVE) – 30. Huth (LEC), 64. A. King (LEC)

Everton FC: Robles – Pennington, Jagielka (C), Holgate, Baines – Gueye, Schneiderlin (73. Barry), Davies – Mirallas, R. Lukaku, Barkley.
    Náhradníci: Stekelenburg – Barry, E. Valencia, Calvert-Lewin, Lookman, Kenny, A. Williams.

Leicester City: Schmeichel (C) – Amartey, Benalouane, Huth, Chilwell – Gray (62. Mahrez), A. King, Drinkwater, Albrighton (78. Ulloa) – Slimani, Vardy (61. A. Musa).
    Náhradníci: Zieler – A. Musa, Kapustka, Simpson, Ulloa, Mahrez, Wasilewski.