Martin – Diaková 6:5 (kon.) | Kometa Vrútky – Ružinov 0:2 (kon.) | LG Green Staff Bratislava – Skalica 2:4 (kon.)
ŠKB Martin
6:5 (5:3, 1:1, 0:1) Stav série: 1:0
HBK Diaková
Sobota 01.04.2017, 13:00 • Hokejbalový areál Sokolovňa v Martine • Extraliga Play-off (SK) • Štvrťfinále

Vyjadrenia po zápase:

Peter Petrák (tréner ŠKB Imperial Vitamins Martin): "Dnes môžeme byť radi, že sme získali prvé víťazstvo v play-off. Úvodnú tretinu sme si celkom dobre rozohrali. V druhom dejstve sme si ale začali komplikovať hru početnými vylúčeniami. V tretej tretine sa náš prejav nezlepšil, o výsledok sme sa báli až do konca zápasu. Dodržať taktické pokyny bol dnes pre hráčov jednoducho neriešiteľný problém. Ak nie je možné udržať disciplínu na ihrisku, nedá sa hovoriť o zvládnutom zápase."

Milan Murček (tréner D.C.S.I. Diaková): "Dnes to bol divoký zápas akoby sa ani nehralo play-off. Veľmi dobre sme vedeli, čo dnes bude Imperial hrať, no i tak sme nedokázali ich strelcov v úvodnej tretine ubrániť. Výsledkom bolo päť gólov v našej bránke na ktoré sme potom museli reagovať. Žiaľ, v zápase sme nedokázali dvakrát využiť početnú výhodu o dvoch hráčov a ako sa hovorí, ak nedokážeš využiť takúto presilovú hru, nemôžeš ani vyhrať. To sa napokon potvrdilo, aj keď sme ešte v zápase vyrobili drámu, nedokázali sme už vyrovnať. Veľká škoda premárnenej príležitosti v podobe úvodného zápasu, ktorý sa dal vyhrať. Myslím si, že už zajtra domáci hráči stretnutie zo svojej strany nepodcenia a budú hrať disciplinovane od začiatku. Mňa mrzí najmä to, že sme dnes prišli aj o troch hráčov, ktorí nám budú citeľne chýbať. Verím však, že sa hráči nezlomia a budú bojovať ďalej." (18:29:25)

Po gólovej prestrelke sa radujú hráči Martina, ktorí zvíťazili nad Diakovou 6:5. Góly: 2. Javorka (Tomka, Hrivnák), 6. Kollár (Bielený, Wagner), 9. Kollár (Wagner), 10. Tomečko (Holbus, Heczko), 12. Lunter (Ruttkay), 23. Fodrek (Hrivnák) – 5. Zeman, 13. Vojt (Kirschner, Romančík), 13. Kohút (Štafen), 19. Zeman, 40. Drozdík (Kohút).

45:00
    David Zluky (MAR) inkasuje dve minúty za napadnutie.

44:15
    Zeman v spolupráci s Vojtom. Bránka Diakovej je prázdna.

43:56
    Tomka odpaľuje loptičku cez všetky čiary. Martin sa tak oslobodzuje spod tlaku Diakovej.

43:15
    Zeman na modrej. Zatiaľ Diaková stále s Murčekom v bránke.

42:54
    Michal Fodrek (MAR) inkasuje dve minúty za hrubosť.

42:43
    Fodrekom vyhodená loptička. Martin sa teraz bráni zubami – nechtami.

42:15
    Oddychový čas hostí.

41:33
    Michal z prvej. K dorážke sa ale žiadny z jeho spoluhráčov nedostal.

40:52
    Holbus pomohol svojmu brankárovi. Hra je opäť prerušená.

40:21
    Heczko prikryl loptičku. Vojt sa tak k dorážke nedostal.

39:55
    Diaková dáva gól! Využitá presilová hra Diakovej, ktorá sa dostáva na dostrel svojmu súperovi. Stačil jej k tomu druhý strelecký pokus na bránku počas početnej výhody. Gól: MAREK DROZDÍK, asistencia: Milan Kohút.

39:35
    Martin Ruttkay (MAR) inkasuje 5-minútový trest ako aj trest v hre za nadmernú hrubosť.

38:13
    Diaková v plnom počte. Vladimír Murček sa vrátil z trestnej lavice.

37:48
    Řiman od modrej. Tento pokus skončil vedľa bránky.

37:22
    Loptička v strednom pásme. Javorka sa po ňu musí vrátiť.

36:45

Daniel Modrovský

Góly a asistencie: 2. Javorka (Tomka, Hrivnák), 6. Kollár (Bielený, Wagner), 9. Kollár (Wagner), 10. Tomečko (Holbus, Heczko), 12. Lunter (Ruttkay), 23. Fodrek (Hrivnák) – 5. Zeman, 13. Vojt (Kirschner, Romančík), 13. Kohút (Štafen), 19. Zeman, 40. Drozdík (Kohút)

ŠKB Martin: Heczko (Jurošek) – Fodrek, Zluky, Javorka, Fedor, Holbus, Řiman, Sušienka, Turoň – Tomka, Hrivnák, Javorka, Kollár, Bielený, Wagner, Ruttkay, Lunter, Tomečko, Hazucha
    HBK Diaková: Murček Mil. (Kuric) – Tupý, Romančík, Ľupták, Zeman, Michal, Murček V. – Vojt, Murček Mich., Kirschner, Drozdík, Kohút, Cerjan, Štafen, Jariabka, Puček, Grešo, Darák, Bortolini

Rozhodca: Královič, Hanečák