Lipt. Mikuláš – Detva 4:1 (kon.) | B. Bystrica – Nové Zámky 8:0 (kon.) | Nitra – Poprad 3:0 (kon.)
Trenčín – Skalica 7:5 (kon.)
HC MONACObet Banská Bystrica
8:0 (3:0, 3:0, 2:0) Stav série: 2:0
HC MIKRON Nové Zámky
Piatok 17.03.2017, 18:00 • ZŠ Banská Bystrica • Tipos Extraliga play-off • Štvrťfinále

Koniec zápasu. (20:27:36)

59:29
    Domáci sú pri chuti, v útočnej tretine hrozia, ale hostia odolávajú teraz náporu.

58:40
    Banská Bystrica dala gól!
    Presilovku domáci využili, z pravej strany strieľal Surový, Chovan puk neudržal, dostal sa k JORDANOVI HICKMOTTOVI a ten už skóroval. Druhá asistencia Rosandič.

58:26
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Dubec – 2 min., podrazenie).

58:24
    Zigo sa pekne predral dopredu, ide na Chovana, no v koncovke je faulovaný Dubcom.

58:14
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Fábry – 2 min., sekanie).
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Truchno – 2 min., sekanie).

57:39
    Bystrica v pätici a puk je na paliciach hostí, no za bránkou Chovana.

57:12
    Strkali sa hráči oboch tímov v strednom pásme, no nebude z toho bitka. Veľa nervozity spôsobujú spornými verdiktmi rozhodcovia za už jasného stavu...

57:00
    Hosťom sa vôbec teraz nedarí dostať do útočnej tretiny. Domáci dobre hrajú oslabenie.

56:25
    Zámky sa v presilovke nevedia dobre usadiť v útočnom pásme, Bacashihua nemá prácu.

55:38
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Kubka – 2 min., hákovanie).

55:01
    Bystričania boli na puku, snažili sa vpredu niečo vymyslieť, ale Chovan nemal prácu.

54:05
    Hostia boli opäť dlhšie v útočnej tretine, ale nič účinné nevymysleli.

53:09
    Kučkin strieľal z ľavej strany, ale mieril vysoko nad bránku.

52:43
    Novotný vystrelil od modrej, Bacashihua puk vyrazil do bezpečia.

51:49
    Hostia boli v útočnej tretine, ale nehrozili tam. Už sa iba dohráva tento duel.

50:51
    Skalický mal ísť za podrazenie na trestnú lavicu, brankára Chovana však podrazil vlastný hráč. Konc nechcel počúvať druhého arbitra a ani fair-play priznanie Chovana, no napokon podľahol tlaku divákov a uznal si chybu, takže nebude sa vylučovať.

50:39
    Domáci už v pätici, ale Zámky útočia, sú v pásme.

50:05
    Teraz domáci hrajú dobre oslabenie, vyhadzujú puky, hra je ďaleko od Bacashihuu.

Dado Balco

Góly a asistencie: 2. Kubka (Lamper), 16. Kafka (Truchno, Kubka), 17. T.Surový (Wishart), 23. T.Surový (Sersen, Rosandič), 30. Hickmott (Rosandič, Buc), 30. Matoušek (Lamper, Bortňák), 46. Skalický (Higgs, Kafka), 59. Hickmott (T.Surový, Rosandič)

HC MONACObet Banská Bystrica: Bacashihua – Carlsson, Mihálik, Kubka, Sersen, Wishart, Maione, M. Rosandič – Buc, T. Surový, Hickmott – Lamper, Bortňák, Matoušek – Handzuš, Higgs, Skalický – Kafka, Zigo, Truchno – Češík
    HC MIKRON Nové Zámky: Lundström – Sandgren, Drtina, Denis Rehák, Š. Novotný, Maier, Makovský – Paulovič, Kytnár, Saarinen – Kučkin, M. Hudec, Hujsa – McParland, J. Svoboda, Čaládi – Fábry, Lelkeš, Dubec – Dominik Rehák, J. Tibenský

Rozhodca: J. Konc, Snášel – Gajan, M. Smrek

Diváci: 2841 - vypredané