Washington – Minnesota 4:2 (kon.) | Carolina – NY Islanders 2:3 (po pr.) | Montreal – Chicago 2:4 (kon.)
Ottawa – Tampa Bay 1:2 (po pr.) | Florida – Toronto 7:2 (kon.) | Edmonton – Dallas 7:1 (kon.)
LA Kings – Arizona 2:3 (1:2 po s.n.) | San Jose – Buffalo 4:1 (kon.)
Montreal Canadiens
2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Chicago Blackhawks
cz Streda 15.03.2017, 00:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

Ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek středeční noci! (03:27:31)

Československá stopa v utkání:

Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:25
    Marián Hossa (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:39
    Richard Pánik (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:51

Michal Kempný (CHI), Michal Rozsíval (CHI), Tomáš Jurčo (CHI) – zdraví náhradníci

3. hvězda: Shea Weber (MTL) 1+0

Utkání mezi Canadiens a Blackhawks právě skončilo. Z vítězství 4:2 se mohou radovat hráči Chicaga. Vítěznou branku vstřelil na začátku třetí třetiny Artěmij Panarin, který se prosadil po třiadvacáté v sezoně. Canadiens sice ještě v závěru zdramatizovali utkání, ale Blackhawks si přeci jen z Bell Centre odvážejí 2 body.

59:42
    Skvělý Crawford, který nyní vychytal lapačkou Byrona!

59:23
    Galchenyuk a Toews na vhazování po pravici Crawforda.

59:23
    Zakázané uvolnění hostů.
    Lavička Canadiens si vyžaduje oddechový čas.

58:57
    Canadiens se však nevzdávají. Price znovu na střídačce!
    58:38 Jonathan TOEWS - 2:4

58:38
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Zdá se, že je rozhodnuto. Prázdnou branku trefuje kapitán Hawks JONATHAN TOEWS. Asistence: Patrick Kane, Duncan Keith.

58:22
    Price na střídačce, Montreal v šesti!

58:22
    Po střele Markova je puk někde pod tělem ležícího Crawforda. Vhazovat se bude po pravici brankáře Chicaga.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:38
    Kotouč skončil mimo hrací plochu. Fanoušci Canadiens nyní výrazně podporují svůj tým.
    56:32 Shea WEBER - 2:3

56:32
    Montreal právě vstřelil branku!
    Pozor, Canadiens snižují na rozdíl jedné branky! Galchenyuk poslal kotouč na modrou čáru, kde se do něj opřel SHEA WEBER a jeho pokus skončil až za zády Crawforda. Pro beka Canadiens šestnáctá branka sezony. Asistence: Alex Galchenyuk, Alexander Radulov.

55:29
    Do konce třetí třetině zbývají necelé 4 minuty! Dokáží s tímto stavem ještě Canadiens něco udělat?

55:29
    Na druhé straně pálil Byron, Crawford schoval puk do lapačky. Hra přerušena a na řadě je další z reklamních přestávek.

54:56
    Střela Mariána Hossy, Price ramenem vyráží.

54:13
    Paciorettyho střela nad Crawfordovu branku.

52:57
    Vhazování v obranném pásmu Blackhawks.
    52:42 Paul BYRON - 1:3

52:42
    Canadiens snižují! Gallagher poslal bekhendem kotouč před branku a Crawforda prostřelil PAUL BYRON. Pro útočníka Habs je to devatenáctá branka v sezoně. Asistence: Brendan Gallagher, Brandon Davidoson.

52:23
    Zakázané uvolnění hostů, vhazovat se bude v jejich obranné zóně.

51:50
    Weberova střela zblokována Seabrookem mimo.

51:22
    Po zákroku Crawforda je na řadě je další z reklamních přestávek.

51:15
    Ve skvělé příležitosti se ocitl Radulov! Člen prvního útoku Habs však přestřelil branku.

50:32
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

50:10
    Na druhé straně musel Price zasahovat proti střele Krügera.

49:54
    Petry střela od modré zblokována Hartmanem.

48:26
    Po reklamní přestávce se vhazovalo po levici brankáře domácích, kteří nyní mohou vyvézt kotouč ze své obranné třetiny.

48:22
    Kaneova střela z první končí v náručí Careyho Price. Následuje reklamní přestávka.

47:55
    Zakázané uvolnění Montrealu, vhazovat se bude v jeho obranném pásmu.

47:21
    Crawford kryje pokus obránce Habs Brandona Davidsona.

46:59
    Toews zakládá další útočnou akci Blackhawks.

45:46
    Střelu Petryho od modré vyráží Crawford betonem do rohu.

45:15
    Danault našel křižnou přihrávkou Shawa, ten ale minul.

44:40
    Gallagher byl obrán o kotouč obránci Chicaga.

42:55
    Kingova střela z úhlu, Crawford vyráží.

42:40
    Icing domácího celku, vhazovat se bude po levici Price.

41:53
    Tvrdý hit Tannera Kera na Andrewa Shawa ve středním pásmu!

41:33
    Panarin zblokoval Danaultovu střelu, Crawford tak bez práce.

40:53
    Ofsajd domácích, vhazovat se bude ve středním pásmu.
    40:47 Artěmij PANARIN - 0:3

40:47
    Blackhawks již vedou o tři branky! Schamltz poslal před branku přihrávku, na kterou si najel ARTĚMIJ PANARIN. Ruský útočník zamířil pod horní tyč, Price bez šance. Asistence: Nick Schmaltz, Patrick Kane.

40:01

Třetí třetina mezi Canadiens a Blackhawks za malou chvíli začne! Jste připraveni?

Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 25 – 15
    Zblokované střely: 13 – 17
    Hity: 17 – 14
    Vyhraná vhazování (%): 54 – 46
    Využité přesilové hry: 0/2 – 0/1

Druhá třetina tohoto utkání je již také minulostí. Hostům se krátce po polovině druhé dvacetiminutovky podařilo přidat druhou branku, to když střela Johnnyho Oduyi od modré čáry zapadla do branky Careyho Price. Oba celky tak odchází do šaten za stavu 2:0 pro Blackhawks.

40:00

39:29
    Přechod do útočného pásma Montrealu nevyšel.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:43
    Krüger projel do útočného pásma a vyzkoušel Priceovu pozornost.

38:31
    Nyní se zakázaným uvolněním provinili domácí. Vhazuje se po levé ruce Careyho Price.

37:57

37:50
    Jemelin vyslal na Crawforda prudkou ránu. Brankář Chicaga připraven.

37:29
    Útočná akce Chicaga končí postavením mimo hru. Na vhazování ve středním pásmu se staví Byron a Schmaltz.

37:20
    Bekhend Gallaghera, Crawford vyráží vyrážečkou.

36:10
    V Bell Centre probíhá reklamní přestávka.

36:00

35:51
    Galchenyuk ve skvělé příležitosti minul Crawfordovu branku!

35:22
    Přihrávka rukou, hra vykázána do neutrální zóny.

35:13
    Prudká rána Webera trefila Crawforda do masky. Rozhodčí ihned přerušili hru.

34:09
    Byron ihned vyzkoušel Crawfordovu pozornost, ten byl ale připraven.

34:00
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Patrick Kane – 2 min., hákování).

33:54
    Signalizovaný trest pro Chicago.

33:17
    Campbell minul Crawfordovu branku, následně Canadiens vyhazují na zakázané uvolnění.

32:30
    Nepřesná rozehrávka Chicaga, píská se icing.

32:14
    Crawford přikryl po další střele Lehkonena kotouč pod rukavici a vhazovat se bude v obranné třetině Blackhawks.

31:47
    Lehkonenova střela skončila na zadním mantinelu.

31:39
    Kotouč skončil mimo hrací plochu, na řadu přichází další z reklamních přestávek.

31:07
    Blackhawks v postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

31:00
    Puk opravdu brankovou čáru nepřešel, vhazovat se bude po pravici Price.

31:00
    Rozhodčí ještě prohlížejí videozáznam, zda-li kotouč nepřešel brankovou čáru.

31:00
    Další dobrá příležitost Chicaga! Pánik si však forhendovým blafákem na Price tentokrát nepřišel.
    30:49 Johnny ODUYA - 0:2

30:49
    Hosté vedou o dvě branky! Střela JOHNNYHO ODUYI od modré skončila za zády překvapeného Careyho Price. Pro beka černých jestřábů je to druhá branka sezony. Bez asistence.

30:31
    31 vteřin po polovině zápasu vede Chicago v Montrealu stále 1:0. Na střely jsou ale aktivnější hráči domácího týmu (15:8).

30:31
    Rozhodčí pískají přihrávku rukou, na řadu přichází reklamní přestávka.

30:10
    Hartmanova střela z mezikruží mimo.

29:57
    Hjalmarsson s pukem ve středním pásmu.

28:52
    Toewsův bekhend, Price si připisuje dobrý zákrok.

27:47
    Kane trefuje z úhlu tyč Priceovy branky!

27:21
    Markovova střela mimo branku střeženou Corey Crawfordem.

27:17

26:35

26:09
    Po Weberově nabídce pálil z první Pacioretty, Crawford jen vyrazil.

25:17
    První přesilová hra v utkání pro Montreal. Dokáže zhodnotit tuto početní výhodu a srovnat skóre zápasu?

25:17
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Tanner Kero – 2 min., podražení).

25:01
    Rána z hole Trevora van Riemsdyka skončila v náručí Careyho Price.

24:31
    Price nejprve vyrazil Keithovu střelu, poté ale ještě od modré pálil Keithův parťák z obrany Hjalmarsson. Brankář Habs obstál i na podruhé.

23:30
    Mitchell zblokoval Oduyovu střelu do rohu.

22:59
    Seabrookovo nahození do útočného pásma, k puku se však dříve dostávají hráči Canadiens.

21:58
    Zakázané uvolnění Chicaga, vhazovat se bude v jeho obranném pásmu.

21:04
    Na druhé straně to zkoušel Panarin, Price však zasahovat nemusel.

20:55
    Pacioretty přihrál Weberovi, jehož střela minula Crawfordovu branku.

20:10
    Keithova střela zblokována Jemelinem.

20:01

Hráči se vrátili ze šaten na ledovou plochu Bell Centre. Druhá třetině začne co nevidět!

Trestné minuty: 2 – 0

První třetina utkání mezi Canadiens a Blackhawks je tedy minulostí. Po brance Patricka Kanea z 13. minuty vede Chicaga v Montrealu 1:0.

V rohu u Crawfordovy branky zůstává na ledové ploše ležet útočník Chicaga Arťom Anisimov! Vypadá to na nějaký problém s levou nohou.

20:00

19:59
    Závar před Crawfordem! Od modré vypálil Shea Weber a k dorážce se ještě dostal Alexander Radulov!

19:35
    Nepřesná rozehrávka Hjalmarssona končí zakázaným uvolněním.

19:18
    Po zakázaném uvolnění domácích se hra přesune do jejich obranného pásma.

19:11
    Ofsajd Chicaga.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:49
    Dobrý zákrok Crawforda proti střele Jemelina od modré. Vhazování po pravici brankáře Hawks.

18:40
    Přechod Montrealu do útočného pásma nevyšel. Vhazovat se bude opět v neutrální zóně.

17:56
    Vhazovat se bude ve středním pásmu poté, co kotouč opustil ledovou plochu.

17:29
    Přihrávka rukou, vhazovat se bude v obranném pásmu Canadiens.

16:57
    Střela Shawa neprošla na Crawfordovu branku.

16:25
    Pokus Paula Byrona zamířil nad Crawfordovu branku.

14:59
    Střela z hole kapitána Chicaga Jonathana Toewse zamířila mimo Priceovu branku.

14:47
    Od modré pálil z první Pánik, Price zasahuje.

14:12
    Kotouč skončil mimo hrací plochu, hra je přerušena a na řadu přichází další reklamní přestávka.

13:18
    Teč Lehkonena, Crawford opět pozorný.

12:39
    Střela Jordieho Benna mimo Crawfordovu branku.
    12:23 Patrick KANE - 0:1

12:23
    Blackhawks otevírají skóre zápasu! Anisimov zavezl ktoouč do útočného pásma, přihrál PATRICKU KANEOVI, a ten zamířil přesně k tyči Priceovy branky! Pro nejproduktivnějšího hráče Blackhawks jednatřicátá branka sezony. Asistence: Arťom Anisimov, Niklas Hjalmarsson.

11:56
    Od levého manintelu střílel kapitán Montrealu Max Pacioretty. Crawford má puk v náručí a připisuje si pátý zákrok v utkání.

11:37
    Zakázané uvolnění Habs.

11:24
    Kotouč skončil na střídačce Canadiens, vhazovat se bude znovu v neutrální zóně.

11:20
    Ofsajd Chicaga, následuje další reklamní přestávka.

10:23
    Po nepřesné rozehrávce jednoho z beků Blackhawks se ke střele dostal Gallagher. Jeho pokus byl však zblokován Oduyou a Crawford tak zasahovat nemusel.

09:33
    Puk skončil v hledišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.

09:29

09:08
    Keith nabil Toewsovi, ale jeho střela byla zblokována mimo hrací plochu.

08:30
    Začala druhá minuta trestu Shawa.

07:59
    Nyní už proti ráně Seabrooka od modré zasahuje Price levým betonem.

07:40
    Seabrookova střela od modré zblokována mimo.

07:29
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Andrew Shaw – 2 min., podražení).

07:24
    Na Crawforda to zkoušel Andrew Shaw. Brankář Chicaga byl však na svém místě.

06:28
    Po necelých sedmi minutách první třetiny jsme zatím viděli pouze po jedné střele na obou stranách.

06:28
    Seabrook zblokoval střelu Radulova do ochranné sítě. Následuje první reklamní přesávka.

05:51
    Špatná rozehrávka domácích a k puku se tak dostávají hráči Hawks.

04:53
    Střelu Jordieho Benna zblokoval Hartman, Crawford tak zasahovat nemusel.

04:08
    Panarinova střela a první zákrok v utkání pro Careyho Price.

03:08
    Skvělý obranný zákrok Schmaltze, který zneškodnil útočnou akci Canadiens.

02:41
    Toews se s pukem daleko nedostal, hrají obránci Canadiens.

01:51
    Oduya s kotoučem za Crawfordovou brankou.

01:27
    Zakázané uvolnění Blackhawks.

01:16
    Crawford přikryl kotouč pod rukavici a další vhazování tak proběhne v obranné zóně Chicaga.

00:55
    Kotouč skončil mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:29
    Schmaltzova střela zblokována Pettrym.

00:17
    Rozhodčí pískají postavení mimo hru Montrealu.

00:01

Na úvodní vhazování se staví Alex Galchenyuk a Jonathan Toews, utkání může začít!

Zahajovací formace obou týmů nastoupeny na ledové ploše Bell Centre.

Z:45 V:27 P:15 OG:113 PR:2,54 ÚS(%):91,9 SO:2

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – Markov, S. Weber (A), Jemelin, Petry, Davidson, Jo. Benn – Pacioretty (C), Galchenyuk, Radulov – Byron, Danault, Gallagher (A) – Lehkonen, Plekanec, A. Shaw – King, Ott, T. Mitchell.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith (A), Hjalmarsson, Oduya, Seabrook (A), B. Campbell, T. van Riemsdyk – Schmaltz, Toews (C), Pánik – Panarin, Anisimov, P. Kane – Hartman, Kero, Hossa – Rasmussen, Krüger, Tootoo.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Kelly Sutherland – Devin Berg, Brian Murphy.

Zajímavosti:

Brankář Habs Carey Price dnes nastoupí do branky k zápasu číslo 500!

Útočník Blackhawks Patrick Kane si připsal v posledních osmi zápasech 13 kanadských bodů (10 branek, 3 asistence).

2. místo v západní konferenci, 91 bodů

Blackhawks patří druhé místo v Centrální divizi. Jejich ztráta na první Minnesotu Wild činí jeden bod.
    Také Chicago má skvělou formu. Z posledních deseti utkání dokázalo zvítězit osmkrát. V posledním odehraném zápase porazilo doma (již zmíněnou) Minnesotu Wild 4:2. Vítěznou branku vstřelil Trevor van Riemsdyk. Corey Crawford si v brance připsal 42 zákroků a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.
    Svěřence Joela Quennevilla nyní čeká třízápasový trip. Po zápase s Canadiens se ještě střetnou s dalšími dvěma týmy z Atlantické divize: s Ottawou Senators a s Torontem Maple Leafs.

5. místo ve východní konferenci, 86 bodů

Habs jsou momentálně na čele Atlantické divize, kde mají náskok pouhých dvou bodů před Ottawou Senators.
    Z posledních deseti utkání dokázali svěřenci Clauda Juliena vyhrát v osmi případech. Z posledních sedmi utkání se pak radovali z výhry šestkrát! V minulém utkání zvítězili na ledě Edmontonu Oilers 4:1. Po dvou brankách vstřelili Paul Byron a Max Pacioretty. Zápas odchytal Carey Price a připsal si 24 zákroků.
    Montrealu zbývá do konce sezony odehrát 13 zápasů (včetně dnešního). Již nyní mají však o 4 body více ve srovnání s loňskou sezonou, ve které do vyřazovacích bojů nepostoupili.

Montreal Canadiens – Nashville Predators 2:1

Zdravím všechny příznivce nejlepší hokejové soutěže na světě! Základní část NHL pomalu spěje ke svému konci, každý bod se tak nyní počítá. Na dnešním programu zámořské soutěže je 9 zápasů. Zde budete moci sledovat souboj mezi Montrealem Canadiens a Chicagem Blackhawks. Utkání začne krátce po půl jedné ráno! Přenosem Vás provede Jiří Sameš.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Jiří Sameš

Góly a asistencie: 53. Byron (Gallagher, Davidson), 57. S. Weber (Galchenyuk, Radulov) – 13. P. Kane (Anisimov, Hjalmarsson), 31. Oduya, 41. Panarin (Schmaltz, P. Kane), 59. Toews (P. Kane, Keith)

Rozhodca: Hebert, Sutherland – Berg, Murphy

Diváci: 21 288