Nitra – Žilina 4:1 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Martin 0:3 (kon.) | B. Bystrica – Nové Zámky 4:3 (kon.)
Poprad – Trenčín 2:3 (po pr.) | Košice – Zvolen 0:2 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1) Stav série: 0:4
KAC Klagenfurt
cz Nedeľa 05.03.2017, 17:30 • Nevoga aréna • Play-off bet-at-home ICE Hockey League • Štvrťfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Po páteční porážce v Klagenfurtu stojí před Orly těžký úkol: další prohra znamená konec sezóny.

Zatímco v prvních dvou utkáních série byl stav dlouho vyrovnaný a Znojmo vždy alespoň chvíli vedlo, ve třetím duelu na ledě soupeře zaostávalo už od první třetiny. V prvních deseti minutách dvakrát inkasovalo a směrem dopředu se nedokázalo výrazněji prosadit.

"Začátek jsme zaspali, soupeř dal dvě lehké branky a poté hrál skvěle. Za stavu 0:2 už to pro nás bylo těžké," hodnotil utkání brankář Marek Schwarz, který předvedl vynikající výkon a zlikvidoval několik vyložených šancí Klagenfurtu.

Orly trápí především produktivita v ofenzivě, ve třech utkáních dali pět branek, tři z nich ovšem vstřelil obránce Libor Šulák. Z útočníků se prosadili jen David Bartoš a Tomáš Plíhal z první formace – oba v prvním utkání série. Střelbu a její efektivitu musí Orli nutně zlepšit, pokud chtějí pomýšlet na úspěch.

"Musíme dát nějaké slepené góly, klidně ušmudlanou střelou, to se zatím nepovedlo. Doma to chce za každou cenu uspět a vrátit sérii do Rakouska. Takhle to nesmí skončit," burcuje kapitán týmu Jiří Beroun.

To Klagenfurt je na koni, za stavu 3:0 cestuje v sobotu do Znojma se sebevědomím a odhodláním sérii ukončit. "Nesmíme ale podléhat uspokojení. Čtvrté vítězství bývá často to nejsložitější," upozorňuje útočník Stefan Geier.

Právě jeho první útok s bratrem Manuelem a veteránem Thomasem Kochem je zatím nejnebezpečnější formací KAC, skóroval v každém utkání a celkem zařídil už pět gólů ve znojemské síti. Bezchybný defenzivní výkon v posledním duelu pomohl k čistému kontu Tomáši Dubovi, jehož úspěšnost zákroků v play-off se pohybuje nad 95 procenty.

KAC Klagenfurt: Duba (Madlener) – P¨Kapstad, Fischer, Robar, Schumnig, Strong, Duller, Kurath – Geier M., Koch, Geier S. – Richter, Hurtubise, Pance – Ganahl, Neal, Lundmark – Schettina, Hundertpfund, Brucker – Vallant.

Rozhodčí: Lemelin, Siegel – Nothegger, Verworner.

00:01

00:29
    Obrovská šance hned na úvod! Yellow Horn naservíroval parádní přihrávku Bartošovi, který mohl poslat puk do odkryté sítě, jenomže trefil pouze přesouvajícího se Dubu.

02:27
    Sledovali jsme boj o střední pásmo. Obranné řady pečlivě bránily vlastní modrou, brankáři tak byli bez práce.

02:51
    Lakos dostal na modrou přihrávku, jeho nahození ale Duby rozhodit nemohlo.

03:06
    Na druhé straně tečoval střelu od mantinelu Koch, i Schwarz si ale poradil.

03:36
    Akce Orlů zastavena, ofsajd.

04:30
    Odpískáno další postavení mimo hru. Hra se strašně kouskuje.

05:17
    Da Costa se naštval, od modré napřáhl a dělovkou provětral Dubovu výstroj.

06:11
    Další ofsajd, následuje komerční přestávka.

06:32
    Bořutova střela trefila do nohy Podešvu, odkud se puk odrazil přímo před Dubu, který pohodlně nastavil svoji lapačku.

07:08
    Nádherná kombinace KAC na jeden dotek. Jediné štěstí pro Znojmo bylo, že se M. Geier nedíval, jinak by mohl poslat puk do prázdné klece.

07:57
    Šeda se dostal k odražené střele, v obrovské šanci ale trefil pouze tyč!

07:57
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Csamango – 2 min., hákování).

08:10
    Odražený kotouč schoval znojemský gólman do lapačky. Vhazovat se bude po jeho levici.

08:41
    Klagenfurtu přesilovka příliš nevychází, Orli dobře brání a nepouští soupeře do zakončení.

09:05
    Rána z vrcholu kruhu zaplula přímo do lapačky Marka Schwarze.

09:31
    Stehlík ukořistil puk a vyhodil jej o mantinel ven ze třetiny. Orli můžou poslat na led čerstvé síly.

09:57

10:07
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Da Costa – 2 min., nedovolené bránění).

11:10
    Domácí se osvobozují a střídají.

11:57
    Stehlík vykryl ránu od modré, Šeda následně osvobodil svoje mužstvo vyhozením na druhou stranu hřiště.

12:07

14:21
    Csamango zavezl kotouč do útočného pásma, jeho následná přihrávka ale nenašla žádného spoluhráče.

14:47
    Yellow Horn se dostal před bránou ke kotouči, v obtížné situaci ale nedokázal bekhendem ideálně zakončit.

14:47
    Komerční přestávka.

15:06
    Lakosova rozehrávka se odrazila od sudího přímo na hůl Kocha, který ve slibné pozici nezakončil vůbec dobře. Lahůdka pro znojemského brankáře.

15:27
    Plíhal ze středního pásma nahodil obloučkem na Dubu, ten podržel puk v lapačce.

15:47
    Puk je ve znojemské brance! Lundmark přihrával Ganahlovi, který dopravil kotouč do sítě nohou. Rozhodčí jdou zkoumat na video, zda šlo o úmysl.

15:47
    Gól neplatí!

16:17
    Lakos skvěle vyslal do brejku Yellow Horna, ten však neměl dostatečnou rychlost, proto alespoň prověřil Dubu zápěstím.

18:37
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (M. Geier – 2 min., držení protihráče).
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Beroun – 2 min., hákování). Hrát se bude čtyři na čtyři.

19:24
    Lundmark výborně okradl protihráče o puk ve středním pásmu, jeho následná střela švihem ale letěla hodně mimo.

20:00

První třetina je u konce, moc zajímavou podívanou jsme v ní teda neviděli. Střel bylo minimum, stejně tak gólových akcí. Asi největší šanci měl Jan Šeda, který trefil tyč. Doufejme, že se v dalších pasážích utkání obraz hry rapidně zlepší.

Klagenfurt právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení. Jeden ze znojemských obránců upadl s pukem u mantinelu, využít toho dokázal STEFAN GEIER, který si kotouč vzal, nabruslil s ním před Schwarze a střelou zápěstím mu nedal šanci. Bez asistence.

22:03
    Pěkná Pucherova náhravka Berounovi, který okamžitě pálil. Bývalý znojemský gólman Tomáš Duba ale obstál.

24:02
    Dnes se hra strašně kouskuje, rozhodčí navíc s vhazováním nespěchají.

25:27
    Podešva byl atakován protihráčem zezadu, rozhodčí ale zůstal klidný. Z protiútoku pak zahrozil Lundmark, který překonal obranu a následně si i položil gólmana, kotouč mu ale v posledním okamžiku před střelou přeskočil hokejku.

26:50
    Komedie. Jeden z hráčů KAC upadl a rozhodčí se rozhodl vyloučit znojemského hráče.

26:50
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Yellow Horn – 2 min., držení protihráče).

27:06
    Hosté se sami vyhnali z útočného pásma, Šeda poté výborným napadáním ušetřil několik vteřin oslabení.

28:30
    Výborným zákrokem udržel po nebezpečné dorážce puk před brankovou čarou Schwarz, Šulák mu navíc skvěle pomohl tím, že kotouč okamžitě odpálil do bezpečí.

30:58
    Akce Znojma zastavena, přihrávka rukou.

31:32
    Schwarz schoval skákavý pokus od mantinelu do lapačky, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

33:13
    Výborně Marek Špaček! Dostal přihrávku na vrchol kruhu, pohotovou kličkou obešel obránce a ještě se bekhendem pokoušel procpat puk Dubovi mezi betony. Avšak marně.

33:42
    Orli právě vstřelili branku!
    Konečně!!! MAREK ŠPAČEK se dostal na kruhu ke kotouči, který bez váhání poslal lehkým obloučkem na bránu a dosud neoblomný Duba vůbec nic neviděl! Asistence: Tomáš Plíhal.

33:50
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Kapstad – 2 min., vražení na hrazení).

33:56
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Lakos – 2 min., faul loktem).

35:25
    Emoce obrovsky stoupají, bude se znovu vylučovat.

35:25
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Bořuta – 2 min., nedovolené bránění).

35:44
    KAC se sám vyhodil z útočného pásma, když Koch nezpracoval na modré přihrávku.

35:56
    Hosté v plném počtu, Znojmo ve čtyřech.

36:37
    A znovu potyčky, konečně dnešní zápas dostává ten správný náboj.

36:37
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Novák – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Hundertpfund – 2 min., hrubost).

36:50
    Klagenfurt hraje přesilovku pět na čtyři, Znojmo vyhazuje kotouč přes celé kluziště.

37:25

37:29
    Nádherné kombinace Orlů! Da Costa ujel do protiútoku, doprovázen Šulákem. Francouzský reprezentant zvolil přihrávku na znojemského Pavla Bureho s číslem osmdesát osm, který jen o kousíček v obrovské rychlosti přestřelil.

39:02
    Icing domácího mužstva.

40:00

Prostřední pasáž dnešního duelu je za námi. Zpočátku jsme sledovali stejně jako v první třetině poměrně nudnou podívanou, poté se hra však dost vyostřila a docházelo k mnoha potyčkám. Ve druhé dvacetiminutovce jsme také viděli dvě branky, což na atraktivnosti také přidalo. Do kabin týmy odešly za nerozhodného stavu 1:1, ve třetí třetině nás tak čeká jistě velké drama.

Další třetina začne přibližně v 19:19.

40:01

40:13
    Hned na úvod třetí třetiny odpískán icing.

Mezitím, co se ve Znojmě hraje třetí třetina, v Innsbrucku byl určen první semifinalista, kterým se stala Vídeň!

41:10
    Manuel Geier jel sám na bránu, v těsném tlaku znojemskou obranou ale přestřelil.

42:33
    Šulák ujížděl sám na bránu, gól sice nedal, vymohl si alespoň přesilovku pro svůj tým.

42:33
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Duller – 2 min., podražení).

43:09
    Pucher neskutečnou přihrávkou z rohu našel úplně volného Da Costu, který ale příliš dlouho čekal, zatímco se Duba stihl přesunout.

43:43
    Bartošova přihrávka přeskočila Lakosovu hůl, Orli musí založit nový útok.

44:09
    Bartoš se dostal před bránou ke kotouči, bekhendem však trefil pouze boční síť.

44:33

44:34
    KAC ujel do přečíslení dva na jednoho, Hundertpfund volil střelu zápěstím, Schwarz si ale poradil.

45:29
    Šulák vybojoval další přesilovku!

45:29
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Schumnig – 2 min., podražení).

47:01
    Je tam! SEAN MCMONAGLE při přesilovce napřáhl na modré a prostřelil všechno, co mu stálo v cestě! Asistence: Colton Yellow Horn.

47:44
    Stehlík prokličkoval pásmem mezi třemi protihráči, poslední překážku nesoucí jméno Duba však nepřekonal.

48:06
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Podešva – 2 min., podražení).

Dnešní utkání sleduje 3307 diváků.

48:31
    Marek Biro ukořistil kotouč a ihned jej vyhodil.

48:45
    Novák s Manuelem Geierem se pošťuchovali a osekávali, půjdou si oba dva sednout na dvě minuty.

48:45
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (M. Geier – 2 min., hrubost).

50:06

52:01
    Znojmo se snaží držet puk na svých hokejkách, soupeř tak má velké problémy vybojovat kotouč.

52:52
    Tak to není dobré. Kapstadovu střelu Schwarz vyrazil před sebe, kde nechala znojemská obrana dorážet STEFANA GEIERA, jemuž se povedlo propasírovat kotouč mezi výstrojí brankáře do sítě. Asistence: Kevin Kapstad.

54:19
    KAC se pokouší urvat vedení na svoji stranu, znojemská defenzíva je ale proti a vyhazuje na zakázané uvolnění.

55:47
    Kotouč vyletěl mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:22
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Da Costa – 2 min., držení protihráče).

56:49
    Schwarz vyrazil střelu z hodně ostrého úhlu do ochranné sítě, vhazovat se bude po jeho levici.

57:12
    Hosté se vyhodili z útočného pásma, znojemská čtveřice tak může vystřídat.

57:33
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Hurtubise – 2 min., podražení).

57:42
    Šulákova střela minula bránu a vyletěla ven z pásma.

58:07
    Schwarz se výborně natáhl proti střele Kapstada a schoval ji do lapačky.

58:22

59:41
    Orli si vytvořili velký tlak, několikrát bušili na bránu, ale Duba zůstal nepřekonán.

60:00

Je konec, Orli sahali po první výhře v sérii, soupeř ale dokázal vyrovnat a dnešní zápas tak půjde podruhé v letošním čtvrtfinále do prodloužení.

Prodloužení začne přibližně v 20:07.

60:01

60:22
    Schwarz schoval lehké nahození do své rukavice, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

62:35
    Sledujeme poměrně zajímavý hokej. Týmy se střídají v útočení a brankáři musí být ve střehu.

63:46
    Lundmark napálil po nádherné individuální akci tyč! Všichni svatí stáli při znojemském mužstvu.

65:44
    Další tyč! Strong z vrcholu kruhu vypálil zápěstím a trefil pravou tyčku znojemské klece.

66:34
    Csamango přenechal kotouč Podešvovi, který napřahoval ke střele, trefil však pouze hůl protihráče.

67:32
    Da Costa přihrál rozjetému Yellow Hornovi, který v obtížné situaci poslal puk k pravé tyčce Duby, který ale roztáhl svoje betony a nepropustil za svá záda vůbec nic.

68:46
    Bartoš přihrál na modrou Lakosovi, který okamžitě tvrdě vypálil. Kotouč se odrazil od Duby kousíček od Bartošovy hole, znojemský odchovanec ale nedokázal dopravit puk do sítě.

69:37
    Neuvěřitelné! Špaček přihrál rozjetému Csamangovi, který se řítil sám na bránu, avšak netrefil bránu!

70:14
    Csamango od modré prověřil Dubu, ale trefil jej pouze do náruče.

70:14
    Znojmo je v prodloužení jasně lepší, ale pozor...

70:23
    Puk je na střídačce KAC, vhazovat se bude ve středním pásmu.

71:30
    Zakázané uvolnění domácích.

73:14
    Lakos to vzal na sebe, projel střední pásmo a snažil se procpat se mezi dva obránce. To se mu sice nepovedlo, vzápětí se ale znovu dostal ke kotouči a tvrdou ránou prověřil Dubovu pozornost.

73:34
    Fanoušci pískají, rozhodčí je ale nekompromisní – dvě minuty pro Znojmo.

73:34
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Biro – 2 min., hákování).

74:00
    Plíhal zkušeně podržel kotouč a poté jej vyhodil.

74:48
    Orli se zásluhou Nováka osvobozují a posílají na led čerstvé síly.

75:09
    Pance byl úplně sám u tyčky, Schwarz ale na poslední chvíli stihl nastavit svůj beton!

75:19
    Šulák znovu vyhazuje.

75:34

77:39
    Marek Schwarz teď vytáhl neuvěřitelný semafor proti střele Ganahla! Výborně!

78:09
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Lundmark – 2 min., vysoká hůl).

78:57
    Hostům se podařilo vyhodit, Znojmo rozjíždí nový útok.

79:21
    Stehlík se marně natahoval po kotouči, který doputoval do středního pásma.

80:00
    Prodloužení skončilo.

První prodloužení nám nabídlo strhující podívanou, která vykompenzovala předešlé nepříliš atraktivní třetiny. KAC si trefil v úvodu dvě tyčky, poté však Orli plně převzali otěže zápasu do své moci. Branku jsme však neviděli, a tak si počkáme na prodloužení číslo dvě.

80:01
    Začalo druhé prodloužení.

80:09

80:54
    Špaček nahazoval před bránu, Plíhal se ale po přihrávce marně natahoval.

82:37
    A je rozhodnuto. THOMAS KOCH se nejlépe zorientoval v předbrankovém závaru a střelou pod horní tyčku posílá KAC do semifinále EBEL.
    Bez asistence.

Je dobojováno. Orli se statečně prali, na vítězství to ale nestačilo. Klagenfurt měl v druhém prodloužení stále síly dost a díky Kochově přesné střele nyní slaví na znojemském zimním stadionu postup do semifinále.

Pro Znojmo tím končí letošní sezóna. Hezký zbytek dne. (20:56:28)

Tomáš Teplý

Góly a asistencie: 34. Špaček (Plíhal), 48. McMonagle (Yellow Horn) – 22. Geier S., 53. Geier S. (Kapstad), 83. Koch

HC LERAM Orli Znojmo: Schwarz (Nechvátal) – Šulák, Stehlík, Lakos, McMonagle, Bořuta, Biro, Kadeřávek – Da Costa, Bartoš, Yellow Horn – Špaček, Plíhal, Novák – Beroun, Pucher, Podešva – Csamangó, Šeda, Györi – Hughesman.
    KAC Klagenfurt: Duba (Madlener) – Kapstad, Fischer, Robar, Schumnig, Strong, Duller, Kurath – Geier M., Koch, Geier S. – Richter, Hurtubise, Pance – Ganahl, Neal, Lundmark – Schettina, Hundertpfund, Brucker – Vallant.

Rozhodca: Lemelin, Siegel – Nothegger, Verworner