Boston – NY Rangers 1:2 (kon.) | Buffalo – Arizona 6:3 (kon.) | Washington – NJ Devils 1:0 (kon.)
Columbus – Minnesota 1:0 (kon.) | Philadelphia – Florida 2:1 (2:1 po s.n.) | Montreal – Nashville 2:1 (kon.)
Ottawa – Colorado 2:1 (kon.) | Dallas – NY Islanders 4:5 (kon.) | LA Kings – Toronto 3:2 (1:0 po s.n.)
San Jose – Vancouver 3:1 (kon.)
Washington Capitals
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
New Jersey Devils
cz Piatok 03.03.2017, 01:00 • Verizon Center, Washington • NHL

Vítám vás u on-line přenosu z nejslavnější hokejové ligy na světě. Utkání, ve kterém se střetne Washington Capitals a New Jersey Devils startuje v 01:00.

Zápasem vás provede Milan Šplíchal.

NEW JERSEY DEVILS
    Ďáblům se v této sezóně příliš nedaří. V Metropolitní divizi jsou na sedmé příčce, v tabulce konference mají pouze dvoubodový náskok na poslední Carolinu Hurricanes! Do zápasu proti Capitals jdou v roli outsidera.

WASHINGTON CAPITALS
    Domácí hokejisté jsou nejlepším týmem, jenž momentálně brázdí ledové plochy NHL. Alespoň tak mluví tabulka, která ukazuje na to, že Washington nasbíral ve dvaašedesáti zápasech 91 bodů! V utkání s Devils budou Capitals jednoznačně favoritem.

5. Marcus Johansson – 43 bodů (21+22)

Jak je v NHL zvykem, zápas začne s menším zpožděním.

00:01

00:16
    Bäckström vyhrál úvodní vhazování tohoto utkání, dopředu se ale dostali hokejisté z New Jersey.

01:09
    Wood dostal kotouč mezi kruhy a tvrdou střelou mířil jen těsně vedle.

01:40
    Williams si najel do útočného pásma a táhlou střelou prověřil brankáře Ďáblů.

02:06
    Blandisi nahodil kotouč do útočného pásma, Smith-Pelly se jej snaží dojet.

02:22
    A povedlo se. Smith-Pelly se dostal ke střele z prostoru mezi kruhy, ale Holtby jeho střelu pozorně chytil.

02:46
    Domácím nevyšel útok, ztratili kotouč a první formace Devils míří kupředu.

03:31
    O kotouč se bojuje ve středním pásmu, je k vidění dost nepřesností a chyb při rozehrávce, a to u obou celků.

04:28
    Noesen se na levém kruhu dostal ke střele. Holtby jeho pokus chytil, vhazovat se bude v obranném pásmu domácího týmu.

05:02
    Čtvrtá formace hostů nadělal soupeři problémy, ale ani Santini, ani Rooney se nedokázali prosadit.

05:44
    Ovečkin zatím nemá dobrý večer, ztratil kotouč ze svého typického místa a zklamaně se drží za hlavu.

06:18
    Útočnou akci hostů zhatil ofsajd, takže puk mají domácí.

07:00
    Je za námi sedm minut, ani jeden tým si nedokázal připravit gólovou šanci. Hraje se poměrně opatrně, kotouč mají hosté.

07:29
    Eller se probíjel v útočném pásmu ke střele, ale Greene jej dokázal odzbrojit.

08:13
    Moore má puk v moci za vlastní brankou, čeká na dostřídání spoluhráčů.

08:51
    Washington zastavil v útočné akci ofsajd, kterého se dopustil Bäckström. Vhazovat se po komerční přestávce bude ve středním pásmu.

09:18
    Hosté se při přechodu do útoku dopustili zakázaného uvolnění. Pokračovat se bude vhazováním před Schneiderem.

09:39
    Ovečkin najel do útočného pásma a z hranice levého kruhu vystřelil zápěstím, jeho rána byla zblokována do rohu.

10:00
    Rozmíška mezi Santinim a Wilsonem, oba hráči byli odtrženi rozhodčími. Za vše mohl bek Devils, který předtím fauloval.

10:00
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Santini (NJD), domácí mají přesilovou hru.

10:34
    Kotouč je až u Holtbyho, takže hokejisté Capitals musí útočit od začátku.

10:46
    Ovečkin střílel ze svého typického místa, od levého kruhu. Jeho ránu Schneider vyrazil!

11:31
    A opět se dokázali hokejisté z New Jersey osvobodit. Přesilovka Washingtonu co nevidět skončí.

12:00

12:10
    Schneider musel na konci oslabení předvést několik těžkých zákroků, ale vše zvládl.

12:23
    Schneider se blýskl proti střele Carlsona, jenž pálil z levého kruhu. Vhazovat se bude po komerční přestávce v obranném pásmu Devils.

12:44
    Domácí sevřeli svého soupeře v jeho obranném pásmu, Schneider však nemusel předvést žádný zákrok, neboť hokejisté Capitals ani nevystřelili.

13:28
    Blandisi střílel zprava, ale přestřelil. Hosté se dostali po nějaké době do útočného pásma a měli zajímavou příležitost.

13:53
    Z levého kruhu opět pálil Ovečkin, ale znovu netrefil branku. Ruskému snajprovi to dnes moc nejde.

14:25
    Utkání není na střely bohaté, domácí vedou v poměru 6:4.

15:00
    Rooney šikovně napadal rozehrávku domácích, ale nedokázal získat kotouč, natož aby ohrozil Holtbyho.

15:32
    Orlov vyhodil puk mimo hřiště, ale jelikož šel o mantinel, nedostane obránce Capitals dvouminutový trest za zdržování hry.

16:01
    Connolly se odhodlal ke střele, Schneider puk vykopl levým betonem mimo nebezpečné území.

16:48
    O puk se bojuje za brankou Devils, zatím k němu mají blíž právě hosté.

17:27
    Hokejisté Washingtonu se provinili zakázaným uvolněním, takže se bude vhazovat před Holtbym. Stav utkání zůstává stejný – 0:0.

18:03
    Hosté sevřeli svého soupeře v jeho obranném pásmu, dvě střely od modré čáry měl Merrill, ale ani jedna neohrozila Holtbyho.

19:02
    Hosté stále drží soupeře v jeho obranném pásmu, od modré střílel Severson, ale jeho pokus byl sražen mimo.

19:12
    Dvě minuty za podražení dostává Orpik (WSH), hokejisté Devils si zahrají první přesilovou hru.

19:29
    Winnik poslal kotouč do středního pásma, vypadá to, že se domácí dokáží do konce první třetiny ubránit.

19:49
    A nyní je kotouč až u Schneidera, v této periodě gól nepadne.

20:00

Je za námi první třetina. Utkání nemá velké tempo, k vidění je spousta chyb, chybí střelecká aktivita. Branka nepadla, takže je zápas stále otevřený.

Střely: 7 – 4
    Rozbruslení hokejistů Washington Capitals

20:01

21:12

22:20
    Hosté jsou na začátku druhé třetiny aktivnějším týmem, ale zatím se nedokázali dostat ke střele.

22:41
    Změnil to Severson, ale jeho rána mířila vedle. Následně střílel i Wood, Holtby byl připraven.

23:15
    Vrána vjel do útočného pásma, ale ke střele se nedostal. Puk mají stále domácí.

23:43
    Začíná se přitvrzovat, Rooney trefil na mantinel Alznera, zatím bez odvety.

24:30
    Schneider raději přikryl kotouč před dojíždějícím Wilsonem. Vhazovat se bude v obranném pásmu Devils.

25:01
    Coleman vjel do pásma, uvolnil se a nahrál napravo najíždějícímu Cammallerimu, který vystřelil. Holtby parádním zákrokem zachránil domácí od inkasovaného gólu!

25:26
    Dvě minuty za hru vysokou holí dostává Wood (NJD), domácí mají početní výhodu.

26:00
    Střela od Shattenkirka mířila vedle.

26:10
    Ovečkin střílel do prázdné branky, do rány skočil Zajac, který ji obětavě zablokoval!

27:10
    Kuzněcov z pravého kruhu střílel a trefil tyčku! Domácí mačkají soupeře v jeho obranném pásmu jako pomeranč!

27:26

27:31
    Od modré čáry nahazoval Niskanen, Winnik puk tečoval vedle branky.

28:14
    Holtby špatně rozehrál, kotouč získal Coleman, najel si do střelecké pozice a prověřil brankáře Capitals. Po komerční přestávce se bude vhazovat v obrannén pásmu domácího týmu.

29:00
    O kotouč se bojuje v rohu obranného pásma Capitals.

29:26
    Johansson si nabruslil skoro až před Schneidera a z prostoru mezi kruhy střílel, brankář Devils si s jeho pokusem poradil.

29:47
    Vhazovat se bude v obranném pásmu hokejistů z New Jersey.

30:12
    Máme za sebou polovinu utkání a stále gól nepadl. Oba týmy měly několik šancí, ale brankáři jsou zatím pozorní.

30:57
    Hosté sevřeli soupeře v jeho obranném pásmu, Wood si sjel do prostoru mezi kruhy, ale skvělého Holtbyho nedokázal nadvakrát překonat!

31:23
    Hosté byli opět aktivní v útoku, Wood střílel, ale tentokrát branku netrefil.

32:13
    Domácí se dostali do útočného pásma, ale Kuzněcov prováhal pravý čas, kdy měl střílet.

33:20
    Winnik se chtěl pokusit o střelu z pravého kruhu, ale v poslední chvíli mu byl puk vypíchnut jedním z obránců Devils.

34:00
    O kotouč se bojuje v obranném pásmu New Jersey, blíže k němu mají domácí. Také jej získali, ale vyhnali se zpět do středního pásma.

34:18
    A domácí se při snaze o rychlý přechod do útoku dostali do zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude před Holtbym.

35:00
    Do konce prostřední části zbývá pět minut.

35:31
    Hall si najel zprava do útočného pásma, bekhendovou střelou Holtbyho nepřekonal, protože mířil vedle.

36:03
    Na druhé straně předvedl něco podobného Johansson, brankář Schneider se blýskl krásným zákrokem!

37:10
    Carey se dostal v útočném pásmu ke střele z pravého kruhu, ale jeho pokus zblokoval jeden z obránců mimo nebezpečný prostor.

37:49
    Domácí mají puk ve středním pásmu a chystají se dostat do útočného.

38:00
    Bitka! Ve středním pásmu se do sebe pustili Orlov a Blandisi, rvačka byla velmi vyrovnaná!

38:00
    Orlov (WSH) i Blandisi (NJD) vidí za bitku pětiminutový trest.

38:47
    Wilson (WSH) v obranném pásmu sestřelil Cammalleriho, který chvilku předtím podrazil jiného protihráče. Na Wilsona se ještě dral Noesen, ale rozhodčí další rvačku nedovolil. Vyloučen je pouze útočník Capitals.

39:06
    Domácí se zatím brání dobře, nyní se bude vhazovat dokonce ve středním pásmu.

39:31
    Beagle vjel do útočného pásma Devils a z pravého kruhu prověřil Schneidera.

40:00

Je za námi prostřední třetina, kterou v jejím závěru okořenila bitka. Pěstmi si to rozdali Orlov a Blandisi. Gól ale nepadl žádné, takže se pravděpodobně rozhodne ve třetí periodě.

Střely: 14 – 9 (7:4, 7:5, -:-)

Další třetina začne přibližně v 2:55.

40:01

40:47

41:24
    Ke střele z prostoru mezi kruhy se dostal Bäckström, ale mířil vedle! Tohle byla solidní šance.

41:53
    Na druhé straně se ukázal Holtby, který vychytal střelu z pravého kruhu. U kotouče jsou domácí.

42:12
    Rychlý protiútok Devils zastavil ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

44:40
    Domácí drží kotouč na svých hokejkách, ale zatím se nedostali k ohrožení branky, kterou hájí Schneider.

45:03
    Na druhé straně střílel z levého kruhu Wood, jenže Holtby pozorně chytá.

45:10
    Winnik se dostal při přejetí do útočného pásma do ofsajdu, takže útočná akce Washingtonu končí neúspěchem.

45:41
    Orlov nahodil kotouč od modré čáry, ale nikdo z jeho spoluhráčů jej netečoval do branky.

45:51
    Dvě minuty za podražení vidí Severson (NJD), domácí mají možnost skórovat v přesilové hře.

46:14
    Hokejisté Devils se poprvé osvobodili vyhozením kotouče až k Holtbymu.

46:33
    A opět je puk až u brankáře Capitals, domácí to musí zkusit znovu od začátku.

46:46
    Vhazovat se bude ve středním pásmu poté, co byl Shattenkirkovi odpískán ofsajd.

47:12
    Carlson z levého kruhu pálil, ale jeho pokus mířil těsně vedle!

47:21
    Washington právě vstřelil branku!
    Domácí se dostávají do vedení! Šikovně to udělal JAKUB VRÁNA, který našel puk v prostoru před brankou a jednoduše přehodil Schneidera – 1:0! Asistence: Jevgenij Kuzněcov, John Carlson.
    47:21 Jakub VRÁNA - 1:0

48:12
    Schneider kryl další střelu, tentokrát se pokusil o rychlou rozehrávku, hosté musejí útočit, pokud chtějí pomýšlet na body.

48:44
    A další zákrok brankáře New Jersey. Vhazovat se bude v obranném pásmu hostů.

49:19
    Do útočného pásma si najel Wood a střelou z levého kruhu prověřil Holtbyho.

50:00
    Posledních deset minut ve třetí třetině. Kotouč mají hosté, kteří jej drží v útočném pásmu.

51:03
    Dvě minuty za podražení obdržel Blandisi (NJD), Capitals mají další přesilovou hru.

51:35
    Z prostoru mezi kruhy střílel Williams, bohužel pro domácí byla jeho střela sražená.

51:48
    Nyní Schneider podržel svůj tým, nebezpečně pálil aktivní Williams. Brankář Devils střelu vyrazil ramenem.

52:24
    Shattenkirk zkusil od modré čáry vystřelit, ale Schneider zasahovat nemusel.

53:03

53:27
    Connolly (WSH) dostává dvě minuty za sekání a další dvě za nesportovní chování. Hosté mají čtyřminutovou přesilovou hru!

54:03
    Od modré čáry střílel Palmieri, ale pozorného Holtbyho nepřekonal. Vhazuje se v útočném pásmu Devils.

54:12
    Po další střele končí kotouč mimo ledovou plochu.

54:40
    Domácí se osvobodili vyhozením puku až za branku Schneidera. Hosté to musí zkusit od začátku.

55:01
    Znovu se kotouč dostal mimo ledovou plochu, tentokrát se bude vhazovat ve středním pásmu.

55:18
    Seversenovu střelu srazil mimo Carlson, u puku stále Ďáblové.

56:00
    Hostům se přesilová hra nedaří, puk je opět v jejich obranném pásmu. Tohle Washingtonu rozhodně vyhovuje.

56:58
    Z přesilové hry zbývá Devils necelá půlminutka, navíc se hra opět přerušila. Hosté budou mít co dělat, aby dokázali vyrovnat.

57:27

57:41
    Střelou z levého kruhu se prezentoval Orlov, jenže Schneidera nepřekonal.

58:04
    Přechod do útoku Ďáblům neprošel, protože se provinili ofsajdem. Vhazovat se bude ve středním pásmu, pro hosty plyne čas velmi rychle.

58:33
    Hosté odvolali brankáře, hrají v šesti v poli!

58:39
    Rána pro hosty, Wood (NJD) byl vyloučen za krosček na dvě minuty. Přitom šlo o velmi zbytečný zákrok mimo hru.

58:51
    Schneider si připisuje po střele Carlsona další zákrok.

59:14
    Ďáblové jsou v oslabení, přesto míří Schneider na střídačku, Devils hrají v pěti!

59:40
    Ovečkin netrefil z dobré pozice prázdnou branku, zbývá dvacet sekund do konce zápasu.

59:51
    Holtby zastavil nahození ze středního pásma a raději ho ukryl v lapačce. Bude se vhazovat v obranné třetině Capitals.

59:51
    Oddechový čas pro hosty.

Utkání končí, z vítězství se radují domácí hokejisté, kterým stačila jediná branka. Tu vstřelil ve 48. minutě Jakub Vrána. Utkání nebylo bohaté na střely, oba brankáři si přesto připsali několik těžkých zákroků.

Střely: 24 – 15