Jozef Kovalík
0
4 65
Utorok 28.02.2017, 16:42ATP Sao Paulo - Brasil Open (antuka) • 1. kolo

Federico Delbonis potvrdil úlohu favorita, ale v zápase to nemal jednoduché. Argentínsky tenista prehrával v prvom sete 3:4 a podával jeho súper. Potom však získal tri hry za sebou a dokázal vyhrať 6:4. V druhom dejstve sa opakoval rovnaký scenár, pretože Kovalík zaznamenal brejk v siedmej hre a išiel podávať. Opäť zaváhal a rozhodnutie muselo prísť až v tajbrejku. V ňom mal od začiatku mierne navrch siedmy nasadený tenista turnaja a napokon sa tešil z postupu. (18:28:16)

Koniec zápasu

7:6
    Napínavý tajbrejk je na konci. Federico Delbonis premenil druhý mečbal.

6-5
    Prvý mečbal Kovalík odvrátil. Teraz však nasleduje podanie juhoamerického antukára.

6-4
    Ani nášmu hráčovi nejde prvý servis, a tak musí o body súperiť vo výmenách. V tomto prípade neuspel a bude čeliť mečbalom.

5-4
    Kovalík si berie späť aj druhý minibrejk. Slovenský tenista sa presúva na podanie.

5-3
    Ani jednému z tenistov teraz nejde prvé podanie, čo Kovalík využil na korekciu nepriaznivého stavu.

5-2
    Náš hráč musel využiť len druhé podanie a vo výmene bol úspešnejší Delbonis.

4-2
    Kovalík získava druhý bod v rade. Po výmene strán bude ešte raz podávať.

4-1
    Slovenskému tenistovi sa podarilo zmazať prvý minibrejk a má stále šancu zdramatizovať záver druhého setu.

4-0
    Federico Delbonis reaguje piatym esom a má tajbrejk rozbehnutý na jednotku.

3-0
    Jozef Kovalík urobil druhú dvojchybu v zápase a daroval súperovi bod.

2-0
    Kovalík išiel iba cez druhé podanie a stratil fiftín. Delbonis získal prvý minibrejk.

1-0
    Federico Delbonis začal úspešne. Zvládol výmenu pri vlastnom podaní a získal bod.

6:6
    Druhé dejstvo rozhodne až tajbrejk. Kovalík si ho zabezpečil premeneným gembalom.

30-40
    Jozef Kovalík uspel v dôležitej výmene a je krok od tajbrejku.

30-30
    Delbonis rýchlo vyrovnáva, a tak po nasledujúcej výmene uvidíme mečbal alebo gembal.

15-30
    Kovalíkovi vyšlo prvé podanie a vytvoril si malý náskok.

15-15
    Federico Delbonis uspel na returne a dokázal vyrovnať stav dvanásteho gemu.

0-15
    Jozef Kovalík pridal svoje piate eso v zápase.

6:5
    Argentínsky tenista zvládol náročné chvíle na svojom podaní. Udržal si svoj servis a má vo vrecku aspoň tajbrejk.

A-40
    Federico Delbonis je zase o krok vpred. Má k dispozícii ďalší gembal.

40-40
    Nekonečná jedenásta hra stále nemá svojho víťaza. V kľúčových momentoch sa hráči naťahujú o každý bod.

A-40
    Karta sa obracia, pretože teraz má výhodu Federico Delbonis. Argentínčan si môže zabezpečiť aspoň tajbrejk.

40-40
    Ani v tomto prípade nebol Slovák úspešný. Delbonis odoláva na servise.

40-A
    Štvrtá šanca pre nášho hráča. Kovalík bojuje na returne.

40-40
    Federico Delbonis má pevné nervy. Odvrátil ďalší brejkbal v jedenástej hre.

40-A
    Slovenský tenista má zase mierne navrch, keď uspel vo výmene po druhom servise súpera.

40-40
    Delbonis zase odolal a nepustil svoje podanie v závere druhého setu.

40-A
    Jozef Kovalík má výhodu brejkbalu. Slovenský tenista dnes už dvakrát prelomil podanie svojho súpera.

40-40
    Federico Delbonis urobil druhú dvojchybu v zápase. Kovalík sa dotiahol na zhodu.

A-40
    Juhoamerický hráč nezaváhal v dôležitej situácii. Napriek slabšiemu druhému podanie získal výhodu.

40-40
    Delbonis odmietol stratu servisu a prvým podaním si zabezpečil vyrovnanie.

30-40
    Tri body Slováka otáčajú vývoj tohto gemu. Kovalík má brejkbal.

30-30
    Slovenský tenista sa po dvoch esách súpera nevzdal a dokázal vyrovnať.

30-15
    Jozef Kovalík uspel na returne a znížil na rozdiel jediného bodu.

30-0
    Argentínčan zaznamenal hneď vzápätí štvrté eso.

15-0
    Federico Delbonis začína jedenásty gem tretím esom.

5:5
    Kovalík zvládol náročnú situáciu, pretože prípadná strata podania by znamenala jeho prehru.

15-40
    Federico Delbonis znížil, no Kovalík je stále vo výhodnejšej pozícii.

0-40
    Tri gembaly pre nášho reprezentanta.

0-30
    Slovenskému tenistovi teraz vychádza prvé podanie, takže nemá problém zapisovať body na svoje konto.

0-15
    Jozef Kovalík podáva na udržanie sa v zápase a nemôže si dovoliť zaváhanie.

5:4
    Federico Delbonis nechal zabudnúť na nedávnu stratu servisu. Deviatu hru uzavrel druhým esom v zápase.

A-40
    Výhoda pre Argentínčana. Delbonis sa dostal do lepšej pozície.

40-40
    Kovalík nevyužil brejkbal, no nemal veľkú šancu, pretože Juhoameričan išiel cez prvý servis.

30-40
    Argentínsky tenista nezvládol dôležitý moment, po druhom servise bol vo výmene horší a bude čeliť brejkbalu.

30-30
    Delbonis zvládol výmenu po druhom podaní a dokázal vyrovnať.

15-30
    Slovenský tenista opäť uspel na returne a má možnosť pomýšľať na ďalšie brejkbaly.

15-15
    Kovalík rýchlo vyrovnáva stav deviatej hry. Záver druhého setu bude určite dramatický.

15-0
    Delbonis sa presunul na podanie a pokračuje v zbieraní bodov.

4:4
    Opakoval sa rovnaký scenár ako v prvom sete. Kovalík nedokázal potvrdiť brejk, a tak začíname prakticky od začiatku.

40-30
    Federico Delbonis sa presadil na prijme a má prvý brejkbal v druhom dejstve.

30-30
    Kovalík dokázal vyrovnať stav ôsmej hry, no stále je pod tlakom a nemôže si dovoliť zaváhanie.

30-15
    Slovenský tenista reaguje na nepriaznivý vývoj a znižuje na rozdiel jediného bodu.

30-0
    Zase išiel Kovalík iba cez druhé podanie a Delbonisovi sa podarilo opäť získať fiftín.

15-0
    Kovalík prvýkrát v druhom sete stráca bod pri vlastnom podaní. Súper sa presadil cez druhý servis.

3:4
    Jozef Kovalík bol úspešný a pôjde podávať na potvrdenie brejku. V prvom sete v rovnakej pozícii zaváhal a nakoniec celé úvodné dejstvo stratil.

30-40
    Juhoameričan nezvládol dôležitý moment a bude čeliť prvému brejkbalu v druhom sete. Kovalík má zase šancu získať servis súpera v siedmej hre.

30-30
    Delbonis ihneď zareagoval a podarilo sa mu zabodovať po prvom podaní.

15-30
    Slovák opäť zabodoval na returne a prvýkrát v druhom sete vytvoril zaujímavú zápletku, ktorá by mohla priniesť brejkbal.

15-15
    Argentínsky tenista tentoraz neuspel v dlhšej výmene. Kovalíkovi sa podarilo vyrovnať.

15-0
    Federico Delbonis je opäť na ťahu. V prvej výmene išiel cez druhé podanie a získal bod.

3:3
    Kovalík zaznamenal štvrté eso v zápase. V druhom sete nestratil na servise ani jeden bod.

0-40
    Jozef má možnosť získať tretiu čistú hru za sebou.

0-30
    Slovenský tenista sa presadil vo výmene a získal ďalší fiftín.

0-15
    Kovalík začína úspešným prvým servisom, po ktorom pravidelne boduje.

3:2
    Delbonis reaguje rovnakou mincou. Čistou hrou si zase zabezpečil náskok.

40-0
    Federico zase boduje a bleskovo si vypracoval tri gembaly.

30-0
    Argentínsky tenista poľahky zvyšuje svoj náskok.

15-0
    Delbonisovi nepadá prvý servis ako v úvodnom sete, ale aj vo výmenách dokáže pravidelne bodovať.

2:2
    Druhá čistá hra pre nášho tenistu v druhom sete. Kovalík zatiaľ nestratil ani jeden bod.

0-40
    Jozef Kovalík má tri gembaly. Opäť využil svoje kvalitné podanie.

0-30
    Slovák teraz ešte vylepšil svoje štatistiky ďalším získaným bodom.

0-15
    Kovalík si udržuje vynikajúcu úspešnosť po prvom podaní. Získal až 84% výmien.

2:1
    Juhoameričan zase nezaváhal pri vlastnom servise a udržuje si malý náskok.

40-30
    Federico Delbonis má výhodu jedného gembalu, ktorý získal po prvom podaní.

30-30
    Kovalík sa dotiahol na súpera a zdramatizoval priebeh tohto gemu.

30-15
    Delbonis opäť zabodoval, no teraz si musel vybojovať fiftín v dlhšej výmene.

15-15
    Argentínčan si však hneď pripísal úspešné prvé podanie a vyrovnal.

0-15
    Delbonis išiel iba cez druhé podanie, čo využil Kovalík využil na returne.

1:1
    Jozef Kovalík reagoval čistou hrou a najrýchlejším možným spôsobom vyrovnal stav druhého setu.

0-40
    Tri gembaly pre nášho hráča.

0-30
    Slovenský tenista si opäť pomohol dobrým podaním.

0-15
    Kovalíkovi vyšiel prvý servis a poľahky získal úvodný fiftín.

1:0
    Delbonis zvládol vstup do druhého setu a natiahol svoju šnúru víťazných gemov na štyri.

40-15
    Dva gembaly pre juhoamerického antukára.

30-15
    Federico Delbonis sa môže oprieť o kvalitný prvý servis a Kovalík je často len v úlohe štatistu.

15-15
    Kovalík sa presadil na returne, keď využil slabšie druhé podanie svojho súpera.

15-0
    Po krátkej pauze pokračuje duel druhým dejstvom. Delbonis začína na servise ziskom bodu.

6:4
    Pred pár minútami to vyzeralo, že Kovalík je na najlepšej ceste získať prvý set, no potom dvakrát stratil svoje podanie a prehral tri hry v rade.

40-30
    Dôležitá výmena sa stala korisťou argentínskeho tenistu. Federico Delbonis má prvý setbal.

30-30
    Kovalík si pomohol kvalitným prvým servisom a vyrovnal stav desiatej hry.

30-15
    Náš tenista išiel zase len cez druhé podanie a opäť ťahal vo výmene za kratší koniec.

15-15
    Po druhom servise Kovalíka mal Argentínčan uľahčenú úlohu a vo výmene si vybojoval bod.

0-15
    Kovalík podáva na udržanie sa v prvom sete a začína ziskom fiftínu.

5:4
    Argentínsky tenista otočil vývoj prvého setu, keď získal dve hry v rade a dostal nášho hráča pod tlak.

40-30
    Delbonis zvládol lepšie kľúčovú situáciu a má výhodu jedného gembalu.

30-30
    Argentínčan sa zase dotiahol. Nasledujúci fiftín bude veľmi dôležitý.

15-30
    Federico Delbonis urobil prvú dvojchybu v dnešnom dueli.

15-15
    Prichádza rýchle vyrovnanie juhoamerického tenistu, ktorému vyšiel prvý servis.

0-15
    Delbonis sa presunul na podanie, ale prvý fiftín putuje na konto Slováka.

4:4
    Do tretice to Argentínčanovi vyšlo. Kovalík nezužitkoval možnosť na potvrdenie brejku a prvý set začína odznova.

A-40
    Federico Delbonis zase pohrozil na returne a má tretí brejkbal v tejto hre.

40-40
    Jozefovi sa podarilo vyrovnať na zhodu. Slovenský tenista má stále možnosť potvrdiť brejk.

40-30
    Prvá hrozba bola odvrátená. Kovalík čelí ešte jednému brejkbalu.

40-15
    Doteraz bol Kovalík na servise suverénny, no Delbonis zabojoval a má dva brejkbaly.

30-15
    Kovalík reaguje na nepriaznivý stav, keď sa mu podarilo znížiť na rozdiel jedného fiftínu.

30-0
    Slovák prvýkrát stratil fiftín pri svojom prvom servise. Delbonis sa dostal do nebezpečného náskoku.

15-0
    Jozef Kovalík nevykročil dobre za potvrdením brejku. Urobil prvú dvojchybu.

3:4
    V druhom prípade bol však úspešnejší Slovák. Jozef Kovalík využil tretiu brejkbalovú šancu v zápase a prvý set má výborne rozbehnutý.

30-40
    Federico Delbonis odvrátil úvodnú hrozbu. Pomohol si prvým servisom.

15-40
    Jozef Kovalík si vypracoval dva brejkbaly. Jeden mal už v prvej hre, no nevyužil ho.

15-30
    Argentínčan zvládol náročnú pozíciu, keď použil iba druhé podanie. Aj tak výmenu získal.

0-30
    Kovalík zase uspel na returne a dostáva svojho súpera pod tlak.

0-15
    Slovák využil, že Delbonis išiel iba cez druhé podanie a pripísal si bod.

3:3
    Jozef Kovalík zaznamenal druhú čistú hru v zápase. Pri podaní stratil iba jeden fiftín.

0-40
    Kovalík si vypracoval tri gembaly vďaka tretiemu esu v zápase.

0-30
    Slovenský tenista pokračuje v zbieraní bodov. Delbonis je zatiaľ na returne neškodný.

0-15
    Kovalík potvrdzuje, že po prvom servise nestráca body a stále je stopercentný.

3:2
    Delbonis využil až druhý gembal, no aj tak si postrážil svoj servis.

40-15
    Tretia čistá hra po sebe z toho nebude. Kovalík znižuje na rozdiel dvoch bodov.

40-0
    Argentínčan už neťaží len zo svojho podania, ale presadzuje sa aj v dlhších výmenách.

30-0
    Federico Delbonis si vypracoval náskok dvoch fiftínov, keď zvládol výmenu po druhom podaní.

15-0
    Obaja hráči kvalitne podávajú, a tak rýchlo pripisujú na svoje konto fiftíny.

2:2
    Jozef Kovalík zaznamenal rovnako čistú hru a zatiaľ stratil na podaní jediný bod.

0-40

0-30
    Jozef pokračuje v kvalitnom predstavení pri vlastnom podaní a nedáva Delbonisovi veľa šancí.

0-15
    Kovalík je zatiaľ suverénny vo výmenách po prvom podaní, keď získal štyri zo štyroch možných fiftínov.

2:1
    Argentínsky tenista tentoraz nemal žiadne ťažkosti a svoje podanie si podržal čistou hrou.

40-0
    Tretíkrát sa opakoval rovnaký scenár a Federico Delbonis pohodlne získal fiftín.

30-0
    Argentínčan zase uspel pri prvom podaní a získal bod.

15-0
    Federico Delbonis si udržuje vysokú úspešnosť prvého servisu a Kovalík má sťaženú úlohu na prijme.

1:1
    Slovenský tenista uzavrel druhú hru esom.

15-40
    Jozef Kovalík zvládol ďalšiu výmenu lepšie ako jeho súper a má k dispozícii dva gembaly.

15-30
    Druhý servis Slováka už nebol taký agresívny, a tak sa Delbonis presadil vo výmene.

0-30
    Nasleduje prvé eso nášho tenistu.

0-15
    Jozef Kovalík si pomáha dobrým prvým podaním a poľahky získava fiftín.

1:0
    Delbonis zvládol prvý gem na servise a napriek problémom sa dostal do vedenia.

A-40
    Federico Delbonis má opäť mierne navrch. Argentínčan sa dostal k druhému gembalu.

40-40
    Delbonis zmazal brejkbal prvým esom.

40-A
    Máme tu prvý brejkbal. Jozef Kovalík ukázal dobrý postreh na returne a môže prelomiť podanie súperovi.

40-40
    Juhoamerický tenista musel prvýkrát využiť druhé podanie a vo výmene sa tešil náš hráč.

40-30
    Federico Delbonis otáča vývoj prvej hry a troma bodmi v rade sa dostáva do vedenia.

30-30
    Argentínčan išiel vo všetkých štyroch prípadoch cez prvé podanie a v posledných dvoch výmenách mu to stačilo na fiftín.

15-30
    Delbonis zatiaľ odmieta komplikácie na servise a nepúšťa Kovalíka k brejkbalom.

0-30
    Opakoval sa rovnaký scenár. Slovák dokázal dvakrát úspešne returnovať kvalitné podanie súpera.

0-15
    Federico Delbonis začal úspešným prvým servisom, ale Kovalík sa dostal do výmeny a zabodoval.

0:0

Hráči sú pripravení na kurte. Ako prvý pôjde podávať Federico Delbonis, no ešte predtým nasleduje rozohrávka.

Predpoveď počasia pre Sao Paulo nie je priaznivá. V Brazílii by malo pršať v priebehu celého týždňa a aj počas tohto zápasu môžeme očakávať zrážky. Uvidíme, ako sa nakoniec situácia vyvinie.

Federico Delbonis je nasadenou sedmičkou turnaja a momentálne sa nachádza na 54. mieste svetového rebríčka. Argentínčan obľubuje antuku, a tak hral v tejto sezóne na harde len jediný duel. V prvom kole Australian Open hladko podľahol Američanovi Johnsonovi, ktorému nezobral ani jeden set. Potom sa presunul na najpomalší povrch a absolvoval turnaje v Buenos Aires a Riu de Janeiro. V oboch prípadoch prešiel cez úvodnú prekážku, no v druhom kole prehral so Sousom resp. Schwartzmanom.

Jozef Kovalík stále márne bojuje o prienik do najlepšej svetovej stovky. Aktuálne mu patrí 118. pozícia. Slovenský tenista začal sezónu výborne, keď na podujatí ATP v indickom Chennai prešiel z kvalifikácie až do štvrťfinále a na svojej ceste zdolal aj Marina Čiliča. Potom však nasledovali horšie výsledky. Výpadok v prvom kole kvalifikácie na Australian Open, prehra v druhom kole challengeru v Rennes a neúspech v daviscupovom stretnutí proti Maďarsku. Kovalík si napravil chuť až po prechode na juhoamerickú antuku. V Buenos Aires prešiel cez kvalifikáciu do hlavnej súťaže a rovnako sa mu to podarilo v Sao Paule, kde si poradil s domácim Sorgim a Španielom Carballesom Baenom.

Pôjde už o tretí vzájomný duel týchto dvoch tenistov. V roku 2012 vyhral jasne Delbonis, ktorý triumfoval na antukovom challengeri v Sao Paule hladko 2:0 na sety. V roku 2015 nasledoval ďalší súboj na antuke v marockej Mohammedii, kde sa tešil Kovalík po víťazstve 2:1 na sety.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.