Novgorod – D. Moskva 2:3 (po pr.) | Dinamo Minsk – Jaroslavľ 4:2 (kon.) | Helsinki – CSKA Moskva 0:1 (po pr.)
Viťaz – Petrohrad 1:7 (kon.)
Jokerit Helsinki
0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1) Stav série: 0:4
CSKA Moskva
cz Pondelok 27.02.2017, 17:30 • Hartwall Arena • Play-off KHL

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (20:48:13)

Konečný stav série – 0:4

Dnešní dlouhé utkání je za námi. Po třech třetinách jsme se nedočkali žádné branky a až pět minut před koncem prvního prodloužení dokázal vstřelit gól Geoff Platt, který doslova došťoural kotouč za brankovou čáru. Domácí tak po dnešní porážce končí v play-off. CSKA Moskva postoupila po výhrách 4:2, 2:1 pp., 4:3 pp. a 1:0 pp.

Střely na branku: 25 – 40 (v prodloužení: 3 – 8)

75:29 Geoff PLATT - 0:1

75:29
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Tak přeci jen jsme se dočkali gólu! GEOFF PLATT se dostal ke kotouči za brankou soupeře. Následně se s ním obtočil kolem levé tyče a doslova ho došťoural za brankovou čáru! Asistence: Bez asistence.

75:02
    Joensuu zajímavou střelou z pravého kruhu poslal kotouč jen do lapačky připraveného Sorokina.

74:26
    Domácí se na chvíli usadili s kotoučem v útočném pásmu. Tam ale nic nevymysleli a s kotoučem tak nyní hrají hosté.

73:21
    Kotouč po vyhození Děnisova skončil v ochranné síti. Puk se ale ještě před tím odrazil od mantinelu a vylučovat se tak nebude.

72:19
    Jde vidět, že domácí už nemají mnoho sil a kotouč často bezvýznamně vyhazují do středního pásma.

71:34
    Domácí přišli o kotouč ve středním pásmu a dopředu tak mohou hosté.

71:12
    Velká skrumáž hráčů před Zapolskim. Kotouč ale nakonec skončil mimo branku.

70:40
    Domácí drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.

69:42
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu. Zatím to vůbec nevypadá, že by jeden z týmů byl blíže k brance.

68:36
    Kotouč skončil v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

68:27
    Kiselevič svou střelou od modré příliš nevyděsil Zapolského, který kotouč pohodlně chytil do své lapačky.

67:38
    Domácí chybovali ve vlastní třetině, ale nikdo z hostujících hráčů se nakonec ke kotouči nedostal.

67:08
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Sorokinem.

66:14
    Ožiganov svou střelou od modré soupeřovu branku minul.

65:53
    Vážnější šance jsme se zatím v prodloužení nedočkali. Stále se hraje v duchu první, druhé a třetí třetiny.

65:20
    Blažijevskij vybojoval kotouč v útočném pásmu. Jeho následný střelecký pokus z mezikruží ale skončil jen v lapačce Zapolského.

64:27
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.

63:16
    Petrov přišel o kotouč v útočném pásmu a dopředu tak mohou domácí.

62:59
    Ofsajd domácích. Hra se tak přesune do středního pásma.

62:29
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Zapolskim.

62:21
    Panin napřáhl ke střele od modré. Jeho pokus ale vyrazil Zapolski do ochranné sítě.

61:45
    Domácí jen odevzdali kotouč soupeři, který tak může vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.

60:56
    Lajunen vyslal na branku střelu od modré. Jeho pokus ale zablokoval jeden z obránců.

60:05
    Domácí vyhráli úvodní buly prodloužení a kotouč ihned posílají do útočného pásma.

60:01

Prodloužení začne zhruba v 20:15.

Třetí třetina je za námi. Stav utkání se ani jednou neměnil a potřetí v této sérii tak uvidíme prodloužení. Hosté dnes sice vstřelili dvě branky, ale ani jednu jim rozhodčí neuznal. Oba týmy si tak zahrají potřetí v této sérii prodloužení. V obou případech v něm byla úspěšnější CSKA Moskva. Podaří se dnes zvítězit Jokeritu?

Střely na branku: 22 – 32 (v této třetině: 10 – 11)

60:00

59:57
    Lajunen ještě vyslal tři vteřiny před koncem třetí třetiny na branku tvrdou střelu od modré, se kterou si ale Sorokin poradil.

59:49
    Domácí drží kotouč na svých holích, ale dopředu příliš nepospíchají. Vypadá to tak, že potřetí v této sérii uvidíme prodloužení.

58:51

58:00
    Poslední dvě minutky třetí třetiny!

57:11
    Jaakola se ihned z trestné lavice zapojil do hry a tvrdou střelou z vrcholu levého kruhu prověřil Sorokina, který jeho pokus ale pohodlně chytil.

57:02

56:19
    Domácí opět vyhazují až za Sorokinovu branku.

56:03
    Hosté se nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu na dělší dobu.

55:26
    Domácí dokázali vyhodit a hosté tak musejí začít od začátku.

55:02
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Topi Jaakola – 2 min., sekání).

54:26
    Zakázané uvolnění domácích. Hra se tak přesune před Zapolského.

54:02
    Pihlström nebezpečnou střelou z mezikruží vyděsil Sorokina, který s velkými problémy dokázal nakonec kotouč vyrazit mimo tři tyče.

53:24
    Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

52:41
    Hosté si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.

51:40
    Mamin se dostal do samostatného úniku, ale na Zapolského nevyzrál!

50:18
    Anttila vyslal na branku střelu od modré, kterou ale zablokoval jeden z protihráčů.

49:34
    Ožiganov vyslal na branku dělovku od modré, kterou ale Zapolski pohodlně vyrazil do rohu kluziště.

49:10

48:25

47:17
    Komerční přestávka.

47:09
    Jensen jen nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ujal jeden z obránců.

46:36
    Hosté jsou momentálně aktivnějším týmem směrem dopředu a svého soupeře přehrávají.
    45:57 Neuznaná branka Geoffa Platta.

45:57
    Tak ani tato branka není hostům uznána! Stav utkání je tak stále bezbrankový!

45:57
    Rozhodčí ještě zkoumají branku u videa!

44:55
    Jaakola dostal skvělou přihrávku zpoza branky. Jeho následný střelecký pokus ale dokázal Sorokin skvěle chytit!

43:57
    Světlakov se dostal ke střele z mezikruží. Střela mu ale vůbec nesedla a kotouč tak skončil v rohu kluziště.

43:25
    Jensen napřáhl ke střele od modré. Branku soupeře ale vůbec netrefil.

43:07

42:39
    Hosté si mezi sebou špatně přihráli v útočném pásmu a jeden z domácích hráčů tak dokázal kotouč vyhodit až k Sorokinovi.

42:05
    Domácí dokázali vyhodit a hosté tak musejí začít od znova.

41:59
    Da Costa napřáhl ke střele od modré. Jeho slabý pokus ale nenadělal Zapolskému větší potíže.

41:23
    Děnisov vyslal na branku střelu od modré, kterou ale trefil jednoho z protihráčů. Ten následně dokázal kotouč vyhodit z vlastní třetiny.

41:07
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Charles Genoway – 2 min., podražení).

40:16
    Pihlström byl natlačen jedním z obránců do brankoviště a tím pádem tak posunul branku. Hra je tak vykázána do středního pásma.

40:05
    Hosté vyhráli úvodní buly třetí třetiny a kotouč ihned nahazují za branku soupeře.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:16.

Druhá třetina je za námi. Ve druhé třetině měli o něco více ze hry hosté, kteří dokonce dokázali vsítit v pětadvacáté minutě branku, kterou ale rozhodčí posléze neuznal z důvodu toho, že Alexandr Popov kotouč dopravil za brankovou čáru úmyslně bruslí. Do konce druhé třetiny se ještě ocitl ve velké šacni Ničuškin a Tělegin, ani jeden z nich ale nedokázal prostřelit Zapolského. Na začátku druhé třetiny měl velkou šanci také Niemi, ale ani on neotevřel skóre utkání.

Střely na branku: 12 – 21 (v této třetině: 6 – 15)

40:00

39:30
    Děnisov vyslal na branku střelu od modré, kterou Zapolski vyrazil jen před sebe, kde hlídkoval Tělegin. Ten ale ani na dvakrát nedokázal poslat kotouč za záda Zapolského.

39:00
    Poslední minutka druhé třetiny.

38:26
    Muršak vyslal na branku střelu z mezikruží. Jeho pokus ale skončil vysoko nad brankou.

37:29
    Jeden z domácích hráčů jen zavezl kotouč do útočného pásma, kde ale o něj vzápětí přišel.

36:47

35:28
    Mamin se dostal ke střele z pravého kruhu. Jeho povedenou střelu ale dokázal Zapolski i s menšími problémy chytit.

35:16
    Domácí svou aktivitou v útočném pásmu vybojovali kotouč. Následná střela Jormakky z pravého kruhu ale nenadělala Sorokinovi větší potíže.

34:32

34:13

34:10
    Wirtanen vyslal na branku střelu z vrcholu pravého kruhu. Sorokin ale jeho pokus vyrazil svou vyrážečkou mimo tři tyče.

33:39
    Oba týmy hrají v plném počtu.

33:09
    Panin nahodil kotouč na branku od modré čáry. Kotouč ale zablokoval jeden z domácích hráčů těsně před Zapolskim.

32:24
    Domácí přišli o kotouč v útočném pásmu a dopředu tak peláší hosté.

31:38
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Valerij Ničuškin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., hrubost).

31:38
    Ničuškin se dostal na dvakrát ke střele těsně před Zapolskim. Ten však svůj tým teď podržel a kotouč nepustil za svá záda!
    31:08 Tvrdý hit Huhtaly za brankou soupeře zůstal nepotrestán.

31:08
    Panin schytal za vlastní brankou tvrdý hit od Huhtaly a z ledu se tak zvedá velice pomalu. Nakonec se ale na střídačku dobelhal.

30:35

29:44

29:27
    Ožiganov střelou z vrcholu levého kruhu trefil pouze jednoho z protihráčů.

29:10
    Domácí opět vyhazují a hosté tak budou muset začít od znova.

28:44
    Domácí drží kotouč na svých holích a šetří nějaké vteřinky.

28:10
    Hosté posílají na branku soupeře jednu střelu za druhou. Zapolski ale zatím odolává.

27:44
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Joey Hishon – 2 min., nedovolené bránění).

27:12
    Naumenkov dokázal vystřelit z pravého kruhu. Zapolski ale jeho pokus dobře viděl a kotouč pohodlně chytil.

26:35

26:02

25:51
    Anttila vyslal na branku střelu od modré. Jeho pokus ale Sorokin v pohodě chytil.

25:30
    24:49 Neuznaná branka Alexandra Popova.

24:49
    Hosté sice teď dokázali vstřelit branku, kterou ale rozhodčí posléze nemohl uznat, neboť Alexandr Popov dopravil kotouč do branky úmyslně bruslí.

24:23
    Blažijevskij napřáhl ke střele od modré, kterou ale nenadělal Zapolskému větší potíže.

23:50
    Hosté přišli o kotouč v útočném pásmu a dopředu tak mohou domácí.

22:55
    Naumenkov svou střelou od modré trefil pouze jednoho z protihráčů.

22:05
    Velká skrumáž teď vznikla před Zapolskim. Nakonec ale našel kotouč jeden z domácích hráčů a vyhodil ho do středního pásma.

21:36
    Niemi se skvěle uvolnil v mezikruží, ale svou následnou povedenou střelou nedokázal prostřelit Sorokina, který teď svůj tým podržel.

21:16
    Salminen vyslal na branku střelu od modré, kterou ale trefil pouze jednoho z protihráčů.

20:41

20:05
    Domácí vyhráli úvodní buly druhé třetiny a s kotoučem se ihned ženou do útočného pásma, neboť hrají ještě zhruba jednačtyřicet vteřin přesilovku pět na čtyři.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:22.

První třetina je za námi. Oba týmy vstoupily do utkání velice aktivně, ale první vážnější šance jsme se dočkali až ve dvanácté minutě, kdy se dostal zcela osamocen ke střele z mezikruží Huhtala. Jeho střelecký pokus ale skončil mimo branku. Jinak se v první třetině nic vážného nestalo a stav utkání je tak zatím bezbrankový.

Střely na branku: 6 – 6

20:00

19:45
    Domácí se teď vůbec nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.

19:10
    Rissanen napřáhl ke střele od modré. Jeho pokus ale skončil mimo branku.

19:00
    Poslední minutka první třetiny.

18:41
    Poprvé v dnešním utkání se bude vylučovat. Dvě minuty za nedovolené bránění odsedí Arťom Blažijevskij.

18:10
    Tělegin napřáhl ke střele od modré. Jeho pokus sice Zapolski špatně viděl, ale kotouč nakonec dokázal vyrazit mimo tři tyče.

17:37
    Anttila slabou střelou od modré příliš nevyděsil Sorokina, který kotouč pohodlě vyrazil do rohu kluziště.

16:44
    Ožiganov napřáhl ke střele od modré. Do jeho dělovky se položil jeden z obránců a kotouč tak zablokoval.

16:03
    Da Costa střelou od levého mantinelu nijak neohrozil branku soupeře.

15:21
    Čtyři a půl minuty před koncem úvodní třetiny jsme zatím byli svědky pouze jediné vážnější šance, kterou ale neproměnil Huhtala. Zatím se hraje také bez vyloučení.

14:58
    Kotouč skončil v hledišti. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

14:28
    Platt střelou z pravého kruhu příliš nevyděsil Zapolského.

14:03
    Ofsajd domácích. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

13:12

12:14
    Marjamäki se dostal ke střele z vrcholu levého kruhu. Jeho slabou střelu ale dokázal Sorokin pohodlně vyrazit mimo tři tyče.

11:44
    Huhtala se dostal zcela osamocen ke střele z mezikruží. Jeho pokus ale skončil jen těsně vedle levé tyče Sorokinovy branky!

11:22

10:47
    Kiselevič vyslal na branku střelu od modré, kterou ale trefil jednoho z obránců.

10:30
    Domácí si mezi sebou opět neporozuměli v útočném pásmu a o kotouč tak znovu přichází.

09:32
    Domácí přišli o kotouč v útočném pásmu a dopředu tak mohou hosté.

08:45
    Jormakka vyslal na branku střelu z levého kruhu. Sorokin jeho pokus dobře viděl a kotouč pohodlně chytil.

08:09
    Kiselevič jen tak lehce nahodil kotouč na branku od modré čáry. Zapolski jeho pokus raději podržel ve své lapačce.

08:04

08:04
    Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Fanoušci se zlobí, ale s tímto rozhodnutím už nic neudělají.

07:23
    Sergejev dostal nabito do mezikruží. Jeho následný střelecký pokus ale skončil vedle pravé tyče Zapolského branky.

06:58
    Světlakov vyslal na branku střelu od modré, kterou ale trefil jen brusle jednoho z bránících hráčů.

06:22
    Scott prověřil svou střelou z levého kruhu Zapolského. Ten kotouč pohodlně vyrazil mimo tři tyče.

05:43
    Platt jen nahodil kotouč do útočného pásma a následně odjel se svými spoluhráči střídat.

05:34
    Zakázané uvolnění hostů. Hra se tak přesune před Sorokina.

04:27
    Jeden z domácích hráčů napřáhl ke střele od modré. Jeho dělovku ale zablokoval jeden z obránců.

04:14

03:44
    Na ledě se toho momentálně příliš moc neděje. Hra se převážně pohybuje ve středním pásmu.

02:42
    Zaplněná Hartwall Aréna se snaží od úvodního buly vytrvale povzbuzovat svůj tým.

01:56
    Genoway drží kotouč za vlastní brankou a čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.

01:05
    Ničuškin se dostal ke střele z vrcholu levého kruhu. Jeho pokus ale skončil jen nad brankou.

00:40
    Hosté si mezi sebou neporozuměli ve středním pásmu a je z toho zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude před Sorokinem.

00:05
    Domácí vyhráli úvodní buly první třetiny a kotouč ihned nahazují za branku soupeře.

00:01

Hartwall Arénou nyní zní ruská národní hymna a následovat bude i finská.

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v modrých dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

Jokerit Helsinky: Zapolski (Helenius) – V. Lajunen (A), Jensen, Ch. Genoway, Rissanen, Lauridsen, Jaakola, Rautanen – O'Neill, Jormakka, Regin (C) – Niemi, Salminen, Huhtala – Anttila, Joensuu (A), Pihlström – Wirtanen, Marjamäki, Gymer – Hishon.

CSKA Moskva: I. Sorokin (Fasth) – Naumenkov, Kiselevič (A), Děnisov (C), Ožiganov, Panin, Ar. Sergejev, Blažijevskij – Al. Popov, K. Petrov, Ničuškin – Platt, Muršak, Scott – Tělegin, Andronov (A), V. Žarkov – P. Karnauchov, Da Costa, Mamin – Světlakov.

Rozhodčí: Bělov, Naumov – Otmachov, Raming.

x

CSKA Moskva do prvního kola play-off vstoupila velice dobře. Už v prvním zápase dokázala porazit Jokerit 4:2 hlavně díky Kiselevičovi, který vstřelil dvě branky. Ve druhém utkání se Jokerit dlouho držel, když po šedesáti minutách byl stav utkání 1:1 a šlo se tak do prodloužení, ve kterém ale byli úspěšnější domácí, kteří gólem Andronova z dvanácté minuty prvního prodloužení zvítězili a ujali se tak vedení v sérii 2:0. Ve třetím utkání v Helsinkách se opět šlo do prodloužení, tentokrát za stavu 3:3. Ovšem tentokrát rozhodl Muršak o osm minut dříve, než tomu bylo v posledním utkání. Už ve čtvrté minutě prvního prodloužení rozjásal své fanoušky.

CSKA Moskva tak vede v sérii 3:0 a je velmi blízko postupu do dalšího kola. Jokerit to ale nebude chtít jen tak vzdát a pokusí se ještě s tímto pro ně nepříznivým vývojem něco udělat.

Dnes zhruba ve 20:00 se dozvíme, jestli CSKA Moskva zvítězila a postoupila lehce 4:0 na zápasy, nebo Jokerit snížil na 3:1 a uvidíme další zápas v ruské metropoli.

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního pátého zápasu play-off KHL mezi Jokeritem Helsinky a CSKA Moskvou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.