Barys – Novosibirsk 2:1 (po pr.) | Jekaterinburg – Novokuzneck 7:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Omsk 2:3 (po pr.)
Ufa – Kazaň 3:1 (kon.) | Čerepovec – Novgorod 2:3 (po pr.) | CSKA Moskva – Soči 4:3 (kon.)
Dinamo Minsk – Togliatti 8:3 (kon.) | D. Moskva – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Helsinki – Nižnekamsk 3:2 (po pr.)
Petrohrad – S.Moskva 2:4 (kon.) | Viťaz – Red Star Kunlun 5:3 (kon.) | Záhreb – HC Slovan sk 4:5 (po pr.)
Dynamo Moskva
3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Amur Chabarovsk
cz Utorok 14.02.2017, 17:30 • VTB Ice Palace • KHL

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou. (19:57:49)

Československá stopa v utkání

Lukáš Kašpar (DMS) do utkání nezasáhl
    Jan Kolář (CHA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 21:47
    Tomáš Zohorna (CHA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:49

Právě skončilo utkání mezi Dinamem Moskva a Amurem Chabarovsk. Po dvou třetinách sice hosté vedli 1:2, ale Dinamo dokázalo skóre zvrátit ve svůj prospěch. Nejprve ve 47. minutě srovnal svým lehkým nahozením Maxim Solovjov a čase 58:23 poslal svůj tým do vedení Martinš Karsums. Amuru nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře a Dinamo tak dokázalo zápas dovést do vítězného konce.

59:48
    Do konce už nezbývá moc času a vypadá to, že domácí svůj náskok uhájí.

59:23
    Metsola zůstává na střídačce a hosté to zkouší v šesti lidech v poli.

59:23
    Oddechový čas pro hosty.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí dvacetiminutovky.
    58:23 Martinš KARSUMS - 3:2

58:23
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Moskva dokonává obrat v utkání a v závěru duelu se poprvé ujímá vedení! Alxexej Cvetkov se snažil umotat svého soupeře u modré čáry a poté vyslal střelu na bránu Amuru. Tu dokázal šikovně tečovat MARTINŠ KARSUMS, který zdvihl ze sedaček své příznivce. Asistence: Maxim Solovjov a Alexej Cvetkov.

57:39
    Do konce zbývá něco málo přes dvě minuty. Podaří se někomu z týmů strhnout vedení na svou stranu?

55:45
    Ani Andrej Mironov tvrdou ranou skóre nezměnil. Na kostce nad ledem tak stále svítí stav 2:2.

54:28
    Rána Jegora Dugina gólem neskončila. Prozatím to vypadá, že duel doputuje do prodloužení.

53:38
    Vladimir Malevič svou třetí střelou v poslední periodě sice Lazušina prověřil, avšak překonat jej nedokázal.

52:49
    Arťom Podšendjalov, jenž měl v zápasech před reprezentační pauzou poměrně slušnou střeleckou formu, nyní svůj další gól nepřidal. Mestola si připsal úspěšný zásah.

51:36
    Následovat bude další reklamní přestávka.

50:12
    Na druhé straně o sobě dal vědět i Tomáš Zohorna, avšak Lazušin jeho pokus zlikvidoval.

48:29
    Domácí vyrovnávací branka povzbudila a střelecky jsou nyní aktivnější. Kokarev s Mironovem opět na Metsolu nevyzráli.
    46:42 Maxim SOLOVJOV - 2:2

46:42
    A je vyrovnáno! Tento gól si Metsoly za rámeček rozhodně nedá. Slabé nahození od modré čáry od MAXIMA SOLOVJOVA proklouzlo hostujícímu brankáři mezi betony. Druhá branka domácích jde jednoznačně za gólmanem Amuru. Asistence: Martinš Karsums a Arťom Podšendjalov.

45:47

44:53
    Hosté se zatím ke střele nedostali. Naopak Metsolu prověřili hráči Dinama, avšak ten uhájil jednobrankové vedení Chabarovsku.

43:47
    Jakov Rylov vyhodil kotouč mimo kluziště a putuje za katr na dvě minuty za zdržování hry.

43:12
    Litovčenko poprvé ve třetí třetině ohrozil Lazušina, ale ten nyní jeho střele odolal.

42:01
    Bjukvin svou ranou bránu Amuru netrefil a Metsola tak nemusel předvést další zákrok.

41:42
    Skoro dvě minuty z poslední periody uplynuly a stále čekáme na úvodní střelu tohoto dějství.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:18.

I prostřední dějství je minulostí. V jeho úvodu se domácí ze své přesilovky neprosadili a následoval trest. Svou početní výhodu totiž využil Amur. Tvrdou ranou od modré čáry se prosadil Ilja Gorochov. Ve 29. minutě potrestal vyloučení Chabarovsku svým gólem Juuso Hietanen, který snížil na 1:2. A protože další branka již nepadla, odnáší si hosté do kabin vedení 1:2.

40:00

39:00
    Byla ohlášena poslední minuta druhé periody.

37:25
    Nyní se ani jeden z celků nedostává do zakončení a gólmani tak příliš práce nemají.

34:56
    Po dalších pokusech hostů zůstává stav skóre nezměněn. Skórovat se nepodařilo Janu Kolářovi, Kirillu Kapustinovi ani Vladimiru Malevičovi.

32:45
    Následovat bude reklamní přestávka.

32:25
    Dinamo sice podruhé dostalo kotouč za záda Metsoly, ale jeden z domácích hráčů jej tam dopravil vysokou holí a hlavní sudí po konzultací s videem branku neuznávají.

30:25
    Tarasov s Hietanenem opět dobývali bránu Amuru, avšak druhou branku prozatím nepřidali.
    28:34 Juuso HIETANEN - 1:2

28:34
    Také domácí využívají početní výhodu a snižují na 1:2 ze svého pohledu! Ilja Nikulin nabil na levou stranu JUUSO HIETANENOVI, který vypálil od modré čáry. Jeho dělovka prošla Metsolovi mezi betony a kotouč skončil až za brankovou čárou. Asistence: Ilja Nikulin a Martinš Karsums.

26:52
    Dinamo bude mít k dispozici další početní výhodu. Amur hrál totiž v šesti a dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů.

24:33
    Andrej Mironov Metsolu nezaskočil. Hostující brankář si prozatím počíná velmi zdatně.

23:49
    Litovčenko ani Byvalcev své fanoušky potřetí nerozradostnili. Lazušin si připisuje další dva úspěšné zásahy.

22:36
    Vladimiru Brjukvinovi se nepodařilo snížit a hosté tedy stále vedou 2:0.
    21:32 Ilja GOROCHOV - 0:2

21:32
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Amur bleskově využívá svou přesilovou hru a odskakuje svému soupeři na rozdíl dvou gólů! Ihned po vyhraném buly přiťuknul puk Litovčenko ILJU GOROCHOVOVI, jenž tvrdou střelou nad beton Lazušina rozvlnil síť za Dinama podruhé. Asistence: Vjačeslav Litovčenko a Alexej Byvalcev.

21:27
    Vyrovnaný počet na ledě netrval dlouho. Menší trest za podražení dostává Konstantin Gorovikov.

21:18
    Vyloučený Gorochov naskočil na led z trestné lavice a hraje se znovu v pěti proti pěti.

21:10
    Amuru se podařilo vyhodit a jeho oslabení pomalu končí.

20:46
    Nikulin ani Hietanen neuspěli se svými přesilovkovými pokusy. Dinamo ovšem pokračuje v tlaku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:23.

Právě skončila první třetina duelu. Po opatrném začátku z obou stran jsme se úvodní branky dočkali až v 15. minutě. To se po přihrávkách Nazarova a Dědunova radoval z gólu Vitalij Popov. V závěru dvacetiminutovky byl ještě vyloučen hostující Ilja Gorochov, což znamená, že na začátku druhého dějství bude mít Dinamo k dispozici zkrácenou početní výhodu.

20:00

19:42
    Amuru se podařilo vyhodit a čas vyměřený pro první dějství se pomalu nachýlil.

19:18
    První přesilovku zápasu si zahrají domácí hráči. Ilja Gorochov totiž dostává dvě minuty za podražení.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

17:02
    Višněvskijho rána minula bránu Chabarovsku. Metsola tak nemusel vůbec zasahovat.

16:46
    Igor Ruděnkov svým pokusem donutil k zákroku Lazušina. Na druhý přesný zásah si hosté musí počkat.

15:23
    Je zde další komerční přestávka, díky které mají hokejisté chvíli oddechu navíc.
    14:14 Vitalij POPOV - 0:1

14:14
    Máme tady úvodní gól utkání a hosté z Chabarovsku se ujímají vedení! Jurij Nazarov našel s trochou štěstí svou přihrávkou zpoza domácí klece v ideální pozici před bránou VITALIJE POPOVA, jenž svou ranou překonává Lazušina v bráně Moskvy. Asistence: Jurij Nazarov, Pavel Dědunov.

12:56
    Gorovikovova střela Metsolu nezaskočila a hostující brankář stále drží čisté konto svého týmu.

11:35
    Juuso Hietanen nahazoval na bránu Chabarovsku, ale jeho pokus minul domácí klec.

10:26
    Aťušov a ani Rylov nic neudělali s bezbrankovým stavem. Brankáři obou celků jsou prozatím bezchybní.

09:10
    Další pokus Ilji Nikulina. Proti němu se opět vyznamenal Metsola v bráně Amuru.

08:36
    Ilja Nikulin nepřekonal Metsolu, jenž si připisuje další úspěšný zásah do statistik utkání.

07:26
    Hra je nyní přerušena a ve VTB Ice Palace následuje komerční přestávka.

06:13
    Denis Kokarev nevyzrál na Metsolu a zatím tedy stále čekáme na úvodní branku zápasu.

05:15
    Vjačeslav Ušenin prověřil svou ranou Lazušina. Strážce moskevské svatyně však i nyní odolal.

04:05
    Nikulinovi se nepodařil přechod do útočného pásma a atak Moskvy tak ztroskotal.

03:36
    Úvod utkání se hraje prozatím v poklidném tempu. Oba brankáři sice museli zasahovat, ale žádný z jejich zákroků nebyl nikterak složitý.

02:34
    Lazušin musel znovu zasahovat. Tentokrát na něj pálil Oleg Li, avšak ani ten nepřekonal domácího brankáře.

01:29
    I Jegor Dugin se svým prvním střeleckým pokusem Dinama neuspěl. Metsola si rovněž připisuje úspěšný zákrok.

00:35
    Tomáš Zohorna vyzkoušel své štěstí, ale svou první ranou Lazušina nepřekonal.

Tomáš Zohorna

Přestože Amur vyhrál svá poslední čtyři utkání, nemá naději jakkoliv nahlédnout do vyřazovacích bojů. S jednasedmdesáti body po 57 zápasech mu náleží 12. místo ve Východní konferenci a na aktuálně osmou Ufu ztrácí již 11 bodů.
    I Chabarovsk si počíná v defenzívě poměrně zdatně. V dosavadním průběhu inkasoval jen 122 gólů a patří mezi nejlépe bránící mužstva ligy. Naopak v útoku to již tak slavní není. Pouhých 100 vstřelených branek dělá z Amuru druhý nejhorší tým KHL.
    Mizerně si rovněž vede na ledech soupeřů. Po sedmadvaceti střetnutích drží 13.místo v tabulce venkovních týmů v rámci jejich konference.

Vladislav Ušenin 22 (12+10)

Dinamo momentálně okupuje čtvrtou pozici v Západní konferenci s celkovým počtem 104 bodů a účast v play off tak již má jistou.
    Moskva si navíc vede velmi zdatně jak v obraně, tak i v útoku. Sto padesát sedm vstřelených branek a sto sedm obdržených ji řadí v těchto směrech na přední příčky celé soutěže.
    Před vlastními fanoušky také nehraje vůbec špatně. Ze sedmadvaceti duelů vytěžila 53 bodů, které stačí na prozatimní sedmé místo v tabulce domácích týmů Západní konference.

Alexej Cvetkov 27 (7+20)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Radomír Fukala

Góly a asistencie: 29. Hietanen (I. Nikulin, Karsums), 47. Solovjov (Karsums, Podšendjalov), 59. Karsums (Solovjov, Cvetkov) – 15. V. Popov (Nazarov, Dedunov), 22. Gorochov (Litovčenko, Byvalcev)

Dynamo Moskva: Lazušin (Jerjomenko) – D. Višněvskij, Hietanen, Rylov, I. Nikulin, Mironov, Solovjov, J. Zajcev – Podšendjalov, Gorovikov, Kokarev – Čebykin, Karsums, Cvetkov – Sopin, Kokujov, Rybakov – Dugin, A. Galimov, Tarasov – Brjukvin.
    Amur Chabarovsk: Metsola (Pečurskij) – Gorochov, Kondratěv, Aťušov, Malevič, Ľutov, Kolář, Jelesin – T. Zohorna, Byvalcev, Litovčenko – O. Li, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin – Kapustin, Rudenkov, Krysanov – Nazarov, Dedunov, V. Popov.

Rozhodca: Gašilov, Ovčinnikov – Šišlo, Zacharenkov