Columbus – NY Rangers 2:3 (kon.) | Calgary – Arizona 0:5 (kon.)
Calgary Flames
0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
Arizona Coyotes
cz Utorok 14.02.2017, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Hostující celek vyhrává tento zápas jednoznačně 5:0. V úvodu zápasu měli domácí několik šancí, které nedokázali proměnit, a pak se už prosazovali jen hosté. Arizona bere body za výhru 5:0. Flames poprvé v letošní sezóně v domácím prostředí nevstřelili ani gól. (05:44:15)

59:00
    Hlasatel právě oznámil poslední minutu hry.

58:43
    V poklidném tempu se zápas dohrává.

58:20
    Znovu se brankář Mike Smith zapojil do rozehrávky svého celku. Tentokrát jej soupeř neatakoval.

57:48
    Michael Frolík se probojoval do střelecké pozice, brankáře Smitha překonat nedokázal. Podobně si vedl i o něco později Kris Versteeg.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:50
    Nyní si hosté pomohli jen za cenu zakázaného uvolnění, a tak se bude vhazovat před jejich brankou

56:25
    Arizona hraje zkušeně, pokouší se držet hru v bezpečné vzdálenosti od své branky.

55:18
    Sledujeme klidnější pasáž hry, domácí se sice snaží vstřelit čestný úspěch, ale pochopení pro to nemá brankář Mike Smith.

55:00
    Pět minut zbývá do konce zápasu, hostující celek vede stále o pět branek.

53:56
    Alexandr Burmistrov vyrazil do útoku při vlastním oslabení. Našel Christiana Dvoraka, který hattrick ještě odmítl. Otázkou je, zda bude mít další šanci.

53:45
    Přesilovou hru mají k dispozici znovu domácí, kteří se ani nyní nemohou stabilněji dostat do útočného pásma.

52:47
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Tobias Rieder – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

52:32
    Po komerční přestávce zápas pokračuje třetí třetinou, která se vzhledem ke skóre spíše jen dohrává.

52:03

51:40
    Sean Monahan měl na holi první branku svého celku, ale z dobré pozice nedokázal přesněji zakončit. Velká šance Flames zůstává neproměněná.

51:15
    Nyní Calgary velmi špatně rozehrálo, a tak je z toho jen zakázané uvolnění.

50:42
    Hosté hrají ve čtyřech, minuta přesilovky ještě zbývá.

50:40
    Martin Hanzal výborně vyhodil kotouč z obranného pásma, jeho spoluhráči tak mohou vystřídat.

50:31
    Mike Smith kryje puk po střele domácího útočníka. Buly před jeho brankou. Výborné čtení hry od brankáře.

50:15
    Přesilovka pět na tři pro domácí, kteří se dostali do útočného pásma.

50:03
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Oliver Ekman-Larsson – 2 min., nesportovní chování).

49:40
    Calgary nyní hraje svou přesilovou hru, v níž se pokusí překonat brankáře Arizony, který zatím drží čisté konto.

49:30

49:14
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, pak bude následovat zkrácená přesilovka domácích.

48:42
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Brendan Perlini – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

48:26
    Shane Doan dostal puk do útočného pásma, ale rychle o třetinu hosté přišli. Tato přesilovka se Arizoně nedaří podle představ.

47:40
    Mike Smith rád pracuje s holí, někdy se mu rozehrávka nepovede a namaže tak soupeři na gól. Ani dnes se rozehrávek rozhodně nebojí, zatím nechyboval.

47:30
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Kris Versteeg – 2 min., sekání).

47:30
    Christian Dvorak se probojoval do zakončení, ale byl faulovaný, následovat budou dvě trestné minuty.

46:35
    Obrázek hry je stále stejný, domácí se nemohou dostat do útočného pásma, naopak hosté hrají v naprosté pohodě.

45:24
    Brett Kulak dostal prostor na útočné modré čáře, vystřelil na branku, tu však trefit nedokázal.

44:36
    Hostující celek kontroluje hru, hraje podstatně lépe a míří za výhrou v tomto zápase, do jehož konce chybí něco přes patnáct minut.

44:06
    Alex Chiasson se pokoušel něco vymyslet před brankou soupeře, ale do zakončení se probojovat nedokázal.

43:01
    Domácí se nedaří vůbec nic a nejraději by se už viděli v kabině po zápase. Naopak Arizona si užívá každou minutu.
    42:12 Christian DVORAK - 0:5

42:12
    Arizona právě vstřelila branku!
    Dominance hostujícího celku pokračuje dál, Coyotes dávají další branku, tentokrát svůj důraz v brankovišti přetavit ve druhý dnešní gól CHRISTIAN DVORAK. Asistence: Shane Doan a Luke Schenn.

41:53
    Mnoho zajímavých momentů v úvodu třetí třetiny k vidění není.

40:01
    Střídání v brance týmu Calgary Flames. Odchází Chad Johnson, přichází Brian Elliott.

40:01

Tři branky přidala Arizona ve druhé třetině, a tak vede po čtyřiceti minutách 4:0. Domácí jsou v zápase horším týmem, nemohou se stabilně udržet v útočném pásmu.

40:00

39:17
    Chad Johnson kryje střelecký pokus od modré čáry, hra je přerušena.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:50
    Kevin Connauton se zkoušel dostat do zakončení, k puku se ale probojovoat nedokázal.

38:22
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, v poklidném tempu se dohrává druhá třetina, optickou převahu mají ale domácí.

37:49
    Flames se při pokusu dostat se do útočného pásma provinili postavením mimo hru. Vhazovat se tak bude ve střední třetině.

37:07

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetině, vhazovat se bude před brankou Coyotes.

36:27
    Mark Giordano jako obránce vypálil od modré čáry, jeho pokus byl ale zablokovaný obranou soupeře.

36:02
    Domácí hokejisté se v přesilovce poměrně snadno dostali do útočného pásma, kde se pokoušeli něco vymyslet. Následně ale o pásmo přišli.

35:07
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Josh Jooris – 2 min., hákování).

34:54
    Arizona se dostala do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

34:15
    Po dlouhé době se do zajímavé střelecké pozice dostali domácí. TJ Brodie zakončoval z dobré pozice, ale s jeho pokusem si výborně poradil brankář soupeře.

32:31
    Hokejistům Flames se v tomto zápase nedaří vůbec nic, nemohou se stabilně dostat do útočného pásma, pořádně vystřelit. Fanoušci Calgary nesledují dobrý duel.
    31:08 Ryan WHITE - 0:4

31:08
    Velká nedůslednost domácí obrany znamená další inkasovanou branku. Tentokrát to byl RYAN WHITE, který dostal mmoho prostorou pro zakončení, vystřelený puk si do vlastní branky ztečoval jeden z domácích hráčů. Asistence: Luke Schenn a Christian Dvorak.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu, hostující celek vede o tři branky a takticky tento náskok drží a kontroluje.

29:37
    Kreativní Johnny Gaudreau hledal pasem před branku najetého spoluhráče, který se do zakončení přes obránce nedostal.

29:02
    Max Domi a Radim Vrbata se dostali do brejku dva na jednoho. Prvně jmenovaný přihrával a Vrbata pálil z první do připraveného gólmana.

28:34
    Oliver Ekman-Larsson špatně rozehrál, a tak se do velké šance dostal domácí Sean Monahan. Vypadalo to, že tato akce skončí gólem, ale na poslední chvíli vložil hůl do rány obránce Luke Schenn.

27:51
    Mnoho krásných hokejových momentů momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Hostující celek zkušeně kontroluje hru.

26:56
    Johnny Gaudreau vystřelil zápěstím, a tak musel brankář Mike Smith zasahovat.

26:30
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Coyotes kontrolují hru a jsou opticky aktivnější.

26:03
    Tobias Rieder bojuje v útočném pásmu, ale příliš dlouhou dobu se tam neudržel.

25:27
    Micheal Ferland to vzal na sebe a pokoušel se něco změnit. Následně dostal puk na modrou, odkud jeho spoluhráč vystřelil. Puk hostující obrana zablokovala před brankou.

24:47
    Hra Calgary Flames se s další inkasovanou brankou totálně rozpadla, Flames nedokáží stabilněji vybojovat do útočné pásmo.
    24:04 Jordan MARTINOOK - 0:3

24:04
    Skvělé čtení hry předvedl nyní JORDAN MARTINOOK, který ve středním pásmu nabral rychlost, dobruslil odražený kotouč a pověsil ho pod horní tyčku. Domácí brankář nedokázal razeagovat. Asistence: Ryan White a Connor Murphy.

23:10
    Domácí hokejisté nejsou momentálně schopní něco vymyslet v útočném pásmu, do kterého se také dostávají velmi obtížně.
    22:38 Christian DVORAK - 0:2

22:38
    Hosté se z kraje druhé třetiny dostávají do dvoubrankového vedení. Pohotovou střelou z druhé vlny se po výborné Perliniho přihrávce prosazuje CHRISTIAN DVORAK. Asistence: Brendan Perlini, Oliver Ekman-Larsson.

22:14
    Nyní to hostující Kevin Connauton zkoušel po druhé straně a byl o poznání úspěšnější.

21:53
    Kevin Connauton to zkoušel od modré čáry, ale jeho pokus byl zablokovaný prvním hráčem, který před ním stál.

21:24
    TJ Brodie čeká na dostřídání spoluhráčů, a tak má kotouč za vlastní brankou a nikam se nežene.

20:53
    Styl hry, který jsme viděli v první třetině, sledujeme i nyní.

20:30
    Sam Bennett se pokoušel tečovat kotouč před brankou soupeře, ale nepodařilo se mu to. Nechybělo mnoho a domácí měli na svém kontě velkou šanci.

20:01

Hostující hokejisté vedou o jednu branku po první třetině. Povedenou tečí se prosadil Martin Hanzal. Domácí Flames musí přidat, pokud chtějí zápas zdramatizovat.

20:00

19:30
    Tobias Rieder se pokoušel zakončovat z první, ale rána se mu nepovedla podle představ.

19:10
    Jordan Martinook dostal hru do útočného pásma, následně o něj ale přišel.

18:43
    Arizona se nyní dostala do útočného pásma v rozporu s pravidly, a tak se píská postavení mimo hru.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:59
    Tentokrát přes všechny čáry vyhodili domácí, a tak se bude vhazovat v útočném pásmu Coyotes.

17:20
    Arizona špatně rozehrávala svou akci, píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před její brankou.

16:40
    Alexandr Burmistrov to vzal na sebe a od modré neuspěl. Na druhé straně Mike Smith senzačně vychytal nadvakrát zakončujícího Seana Monahana!

16:10
    Josh Jooris clonil před brankou, následovala rána od modré čáry, která až k domácímu brankáři neprošla. Puk byl zastavený obránci.

15:30
    Garnett Hathaway dobře atakoval rozehrávku soupeře ve středním pásmu, a tak se mohli jeho spoluhráči zkusit probojovat do útočné třetiny.

15:01
    Dostáváme se do finální části první třetiny, ani jeden celek momentálně nedominuje.

14:57
    Kris Versteeg,dnes hodně aktivní, se dostal do další šance, tentokrát trefil rukavici brankáře. Následovat bude komerční přestávka.

14:04
    Oba týmy střídají za hry, do led přicházejí odpočinutí hráči.

13:24
    Michael Frolík dostal hru do útočného pásma, a pak i zakončil. Brankář Smith kryje jeho ránu.

12:55
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Na hře domácích je viditelná snaha o vyrovnání, ale do lepší střelecké pozice se nemohou probojovat.

11:41
    Arizona uklidňuje hru, a díky přesné přihrávce přes střední pásmo se dostala do útočného pásma. Tam nic nedokázala vymyslet.

10:36
    Tři střely vyslali domácí na branku soupeře, brankář Smith si dokázal poradit.

10:16
    Polovina přesilové hry je pryč, domácí celek si dokázal vytvořit jednu šanci, kterou proměnit nedokázal.

09:21
    Kris Versteeg se dostal v přesilovce do výborné střelecké pozice, ale nedokázal překonat brankáře soupeře. Mike Smith nyní své spoluhráče podržel.

09:15
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Christian Dvorak – 2 min., držení protihráče).

09:01
    Michael Frolík bojoval hluboko v útočném pásmu o puk, ale nedokázal jej získat.

08:26
    Arizona Coyotes se pokouší hrát dál aktivně a přidat další branku, střelecky ale zaostává za svým soupeřem, nicméně na góly vede.
    06:45 Martin HANZAL - 0:1

06:45
    Max Domi vyhrál buly v útočném pásmu, Radim Vrbata vystřelil a přes brankou jeho ránu tečoval mimo dosah brankáře MARTIN HANZAL. Asistence: Radim Vrbata a Max Domi.

06:35
    Christian Dvorak osvobozuje svůj tým, poslal kotouč do útočného pásma. Hostující gólman těžce vydechuje. Komerční přestávka se nyní hodí.

06:07
    Sledujeme pasáž hry, v níž jsou domácí aktivnější, znovu zakončoval Kris Versteeg, Mike Smith pozorný.

05:40
    Kris Versteeg obkroužil část útočného pásma, přenechal zakončení na spoluhráče, který minul zařízení.

05:00
    Pět minut hry je pryč a Mike Smith se zapojil do rozehrávky svého celku. Nechybělo mnoho a "namazal" soupeři na střelu do prázdné brány.

04:21
    Mikael Backlund nabral rychlost ve středním pásmu, vjel do útočného a bekhendovou stranou hole vystřelil. Následně neuspěl z ostrého úhlu Michael Frolík.

03:59
    Buly v útočném pásmu Arizony vyhrál Max Domi, ale jeho spoluhráč ihned vypálil mimo bránu.

03:35
    Ani jeden tým se nemůže stabilněji prosadit v útočném pásmu. Nyní musel po delší době zasahovat Chad Johnson, který si poradit se střelou od modré čáry.

02:35
    Vhazování se bude opakovat, sudí vykázali domácího hráče z vhazování.

02:14
    Flames nyní bojovali o kotouč v útočném pásmu, ale proti přesile se nedokázali prosadit.

02:00
    Deryk Engelland vypálil od modré čáry, jeho pokus byl tečovaný, ale brankář si s kotoučem dokázal poradit.

Pre-game puck work.

Příspěvek sdílený Calgary Flames (@nhlflames),

00:55
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, sledujeme klidnější úvod zápasu. Ani jeden celek se nikam nežene.

00:16
    Jamie McGinn se jako první hráč dostal do dobré střelecké pozice, měl před sebou odkrytou část branky, ale kotouč nedokázal zvednout.

00:01

Zápas za malý moment začne.

Calgary Flames: Ch. Johnson (Elliott) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, D. Wideman, Kulak, Engelland – J. Gaudreau, Monahan, Brouwer – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, S. Bennett, Chiasson – Ferland, Stajan, Hathaway.

Arizona Coyotes: M. Smith (Domingue) – Ekman-Larsson, Schenn, Goligoski, Stone, Connauton, C. Murphy – Domi, Hanzal, Vrbata – Rieder, Burmistrov, J. McGinn – Perlini, Dvorak, Doan – Martinook, Jooris, White..

Utkají se spolku dva týmy z dolní poloviny tabulky Západní konference. Z posledních pěti zápasů vyhrálo vždy Calgary.

Calgary Flames z posledních pěti zápasů vyhrálo čtyři. V prodloužení si poradilo s Ottawou Senators 3:2, v základní hrací době s Minnesotou Wild 5:1, v prodloužení s New Jersey Devils 4:3 a v nájezdech s Pittsburghem Penguins 3:2. Tým nestačil na New York Rangers 3:4.

Arizona Coyotes z posledních pěti zápasů vyhrála dva. Po nájezdech porazila San Jose Sharks 3:2 a v prodloužení Pittsburgh Penguins 4:3. Tým nestačil na Los Angeles Kings 2:3, Chicago Blackhawks 3:4 a v prodloužení na Montreal Canadiens 4:5.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 7. Hanzal (Vrbata, Domi), 23. Dvorak (Perlini, Ekman-Larsson), 25. Martinook (White, C. Murphy), 32. White (Schenn, Dvorak), 43. Dvorak (Doan, Schenn)

Calgary Flames: Ch. Johnson (41. Elliott) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, D. Wideman, Kulak, Engelland – J. Gaudreau, Monahan, Brouwer – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, S. Bennett, Chiasson – Ferland, Stajan, Hathaway.