Washington – Boston 5:3 (kon.) | Calgary – Minnesota 5:1 (kon.) | LA Kings – Colorado 5:0 (kon.)
Los Angeles Kings
5:0 (3:0, 0:0, 2:0)
Colorado Avalanche
cz Štvrtok 02.02.2017, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Přeji co nejlepší sportovní zážitek všem fanynkám a fanouškům NHL. V tomto zápase proti sobě nastoupí Los Angeles Kings a Colorado Avalanche.

Colorado Avalanche z posledních pěti zápasů prohrálo všechny. Nestačilo na Anaheim Ducks 1:2 v prodloužení na San Jose Sharks 2:3. V základní hrací době pak na San Jose Sharks 2:5, Vancouver Canucks 2:3 a Anaheim Ducks 1:5.

Los Angeles Kings z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. Poradilo si s New Jersey Devils 3:1. Carolinou Hurricanes 3:0 a Arizonou Coyotes 3:2. Tým nestačil na New York Islanders 2:4 a na Rangers 2:3.

Los Angeles Kings: Budaj (Zatkoff) – Muzzin, Doughty, Forbort, Martinez, McNabb, Gravel – Gáborík, Kopitar, D. Brown – Pearson, J. Carter, Clifford – Lewis, Dowd, Andreoff – King, N. Shore, Nolan.

Colorado Avalanche: Pickard (S. Martin) – Barrie, Ťutin, Beauchemin, Zadorov, Wiercioch, Gelinas – R. Bourque, MacKinnon, Rantanen – Landeskog, Duchene, Nieto – Comeau, Söderberg, Iginla – Grigorenko, J. Mitchell, Martinsen..

Zápas začne o něco později.
    Fotografie z rozbruslení.

00:01

00:47
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Z kraje první třetiny se dostávají domácí hokejisté do vedení. Po zajímavé kombinaci dokázal kotouč za brankovou čáru dotlačit MARIÁN GÁBORÍK. Brankář Colorada nedokázal puk zastavit a udržet před čárou. Asistence: Anže Kopitar a Dustin Brown.
    00:47 Marián GÁBORÍK - 1:0

01:41
    Brayden McNabb se dostal do další zajímavé střelecké pozice, ale nedokázal prostřelit brankáře soupeře.

01:57
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (John Mitchell – 5 min., bitka + 2 min., Vyprovokování bitky).
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Brayden McNabb – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (John Mitchell – osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).

02:40
    V Přesilové hře hrají domácí hokejisté aktivně, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře, zatím ale marně.

03:57
    Los Angeles sehrálo přesilovou hru velmi dobře, několikrát se dostala do dobré střelecké pozice, ale brankář Colorada byl vždy na svém místě.

04:20
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Marián Gáborík – 2 min., sekání).

05:50
    Početní výhodu nyní hrají Laviny, ale nemohou se dostat do lepší střelecké pozice.

06:12
    Alec Martinez využil nepřesné rozehrávky Colorada na modré čáře, a tak mohl puk poslat bezpečně daleko od své branky.

06:20

06:38
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka. Střelecky jsou v úvodu aktivnější domácí, v tomto ohledu vedou 6:2. Jedna z šesti střel se ujala, a tak Kings vedou o gól.

06:50
    Tyson Barrie posunul spoluhráče do útočného pásma. Michail Grigorenko se do lepší střelecké pozice neprobojoval.

07:07
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nathan MacKinnon – 2 min., sekání).

07:15
    Čtvrtá střela domácích v přesilových hrách v tomto zápase je úspěšná. JEFF CARTER mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení. Spencer Martin měl mezeru mezi betony a hráč Los Angeles ji trefil naprosto přesně. Kings vedou o dvě branky. Asistence: Jake Muzzin a Drew Doughty.
    07:15 Jeff CARTER - 2:0

08:02
    Matt Duchene hledal najetého spoluhráče, ale přihrávka k němu neprošla, neboť byla zablokovaná.

08:40
    Domácí mají kotouč pod kontrolou na své polovině, Jeff Carter se po rychlé akci dostal do zakončení, ale brankáře Colorada překonat nedokázal.

09:27
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se vyloženě nedostává do zakončení.

09:46
    Jake Muzzin chyboval, a tak se hosté dostali do střelecké pozice. Matt Duchene měl dostatek prostoru pro zakončení, ale slovenského Petera Budaje nepřekonal.

10:38
    Colorado Avalanche sice bylo v útočném pásmu, ale do střelecké pozice se už hokejisté v bílém nedostali.

11:18
    Nathan MacKinnon na sebe navázal protihráče a pokoušel se rychlým pasem uvolnit spoluhráče, ale to se mu nepodařilo.

11:43
    Nic Dowd se dostal do zakončení, protože se ve vlastním obranném pásmu srazili dva hráli Colorada. Domácí Dowd svůj pokus vyslal hodně vysoko nad branku.

12:27
    Gabriel Landeskog se z otočky dostal do zakončení, puk domácí branku minul o nějaký metr a půl.

12:54
    Peter Budaj musí být pozorný, bude se vhazovat před jeho brankou. Buly domácí hokejisté zvládli, a tak se směr hry otáčí.

14:08
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden tým se nedokáže probojovat do vyložené střelecké pozice.

15:20
    Kevin Gravel promáchl kotouč na útočné modré, a tak přišli domácí o útočné pásmo.

16:00
    Probíhají poslední minuty hry v první třetině. Ve třetině, která vyšla domácím na výbornou.

16:35
    Dustin Brown vybojoval puk v útočném pásmu, do zakončení se však neprobojoval přes dobrou práci obránce.

17:00
    Domácí hrají takticky velmi dobře, vedou o dva góly a dál pokračují ve hře před brankou soupeře.

17:15
    Nyní musel ovšem na druhé straně zasahovat Peter Budaj. Matt Duchene si vybruslil až před branku, odkud vystřelil. Slovenský gólman byl pozorný.

17:42
    Před koncem první třetiny přidávají domácí hokejisté další branku. Hodně prostoru dostal JEFF CARTER, který dokázal překonat brankáře soupeře. Spencer Martin zatím své spoluhráče příliš nepodržel. Asistence: Devin Setoguchi.
    17:42 Jeff CARTER - 3:0

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

19:45
    Už se pravděpodobně nic nestane, puk mají domácí v útočném pásmu.

20:00

Domácím vyšla první třetina na výbornou. Jedenáct střel vyslali na branku soupeře a vstřelili tři branky. Colorada na Petera Budaje vyslalo šest střel.

20:01

20:59
    Domácí pokračují v aktivní hře, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře. Anže Kopitar se dostal do zakončení, ale minul.

21:42
    Na druhé straně musel po střele Matta Duchenea zasahovat Peter Budaj. Dokázal si poradil s jeho pokusem.

22:18
    Sledujeme svižný úvod druhé třetiny. Hra se přelévá ze strany na stranu.

23:17
    Spencer Martin kryje střelecký pokus domácího hráče. Kings vedou o tři branky a styl hry nasvědčuje tomu, že si zápas nenechají vzít.

24:11
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Derek Forbort – 2 min., držení protihráče).

24:24
    Gabriel Landeskog vystřelil od modré čáry, jeho pokus končí na zadním mantinelu.

24:57
    Další rána hostů, hra je přerušena. Vhazovat se bude v obranném pásmu Kings.

25:17
    Francois Beauchemin vystřelil, Blake Comeau bránil brankáři Kings a Jarome Iginla následně dopravil kotouč do sítě. Rozhodčí po kontrole videa tento gól neuznávají pro nedovolené bránění brankáři.

25:41
    Peter Budaj měl co dělat, aby střelu Gabriela Landeskoga zastavil před brankovou čárou. Nakonec se mu to podařilo.

26:07
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Anže Kopitar – 2 min., hákování).

26:11
    Los Angeles je nyní ve čtyřech. Vyloučený Derek Forbort se vrací do hry.

27:12
    Jeff Carter ujel v oslabení do přečíslení dva na jednoho. Před brankou přihrál a Devin Setoguchi z první střílel. Branku však minul.

28:07

29:24
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu, domácí hokejisté zvládli dlouhé oslabení a nyní se vrací ke své aktivní hře.

30:42
    Hostující brankář Spencer Martin rozhodně nepůsobí jistým dojmem, další střela ze střední vzdálenosti mu vypadla z výstroje a málem se do zakončení dostal další hráč Kings.

32:09
    Domácí hokejisté špatně založili akci, k puku se dostal hostující Francois Beauchemin. Jeho rána byla zablokovaná, Peter Budaj zasahovat nemusel.

33:12
    Kings kontrolují hru, jejích náskok je dostatečný, Colorado se nemůže propracovat do vážnější šance.

33:47
    Los Angeles nemohlo pro postavení mimo hru do útočného pásma, a tak kotouč jen nahodilo na branku a domácí formace šla střídat.

34:51
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

35:04
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou domácích.

Jordan Nolan opustil střídačku Kings a zmizel v útrobách stadionu. Více informací k jeho odchodu momentálně není. Uvidíme, zda se jedná o nějaké zranění nebo úpravu výstroje.

36:32
    Colorado se dostalo do postavení mimo hru, následovat bude buly ve středním pásmu.

37:26
    Kings se po delší době dostali do útočného pásma, kde kombinovali. Následně se dostal do zakončení Jeff Carter. S jeho pokusem si brankář Spencer Martin poradil.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:48
    V poklidném tempu se třetina dohrává, k vidění není mnoho střel.

39:04
    Francois Beauchemin vystřelil od modré čáry, ale minul branku Kings.

39:15
    Tanner Pearson a Devin Setoguchi se dostali do brejku dva na jendoho. Výborně Patrik Wiercioch zastavil akci domácích. Stav zápasu zůstává nezměněn.

39:48
    Hosté se dostali před branku Budaje, který musí být pozorný.

40:00

Ve druhé třetině jsme branku neviděli. Aktivní hra Kings pokračovala dál. Do několika šancí se dostali také hosté, ale ti nedokázali prostřelit Budaje. Stav zápasu je stále stejný, 3:0 vedou hokejisté Los Angeles.

40:01

40:20
    Zápas pokračuje třetí třetinou, domácí nerozehráli dobře, rozhodčí pískají icing. Buly před brankou Kings.

41:47
    Hostující celek se snaží z kraje třetiny snížit, doplácí ale na nepřesnost střelby.

42:10
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Joe Colborne – 2 min., podražení).

44:01
    Velmi dobře sehráli domácí přesilovu hru, dostali se do několika velmi dobrých pozic. Jejich tlak trval i po návratu vyloučeného hráče na led a vteřinu po konci přesilovky se dokázal povedenou střelou prosadit DUSTIN BROWN. Asistence: Nic Dowd a Kevin Gravel.
    44:01 Dustin BROWN - 4:0

45:00
    Pět minut hry je pryč, hokejisté Los Angeles navýšili svoje vedení a míří za výhrou.

46:09
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

46:23
    Hostům nelze odepřít snahu s výsledkem něco udělat, ale nemohou se stabilněji propracovat do útočného pásma. Domácí hrají velmi dobře takticky.

47:33
    Jarome Iginla vystřelil z kruhu, a tak musel domácí brankář zasahovat. Peter Budaj situaci zvládl, a tak přerušuje hru.

48:11
    Dwight King se dostal do zajímavé pozice, ale nedokázal přesněji zakončit. Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny třetí třetiny.

50:21
    Hraje se zejména ve středním pásmu, mnoho šancí k vidění není. Obrany hrají momentálně velmi dobře, nedávají útočníkům prostor pro zakončení.

50:46
    Domácí přidávají další gól. Z poza branky nahodil kotouč DWIGHT KING. Hostující obránce Eric Gelinas nešťastně srazil puk bruslí do vlastní branky. Hokejistům Los Angeles dnes vychází opravdu všechno. Bez asistence.
    50:46 Dwight KING - 5:0

51:40
    Sledujeme klidnější pasáž hry, optickou převahu mají domácí hokejisté, kteří míří za poklidnou výhrou v tomto zápase.

52:45
    Los Angeles se usadilo v útočném pásmu, kde kombinuje.

54:14
    John Mitchell se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Nejprve ale komerční přestávka.

54:48
    Dustin Brown se probojoval do zajímavé střelecké pozice, ale brankáře Colorada překonat nedokázal.

55:07
    Takticky hrají domácí velmi dobře, vedou o pět branek a kontrolují hru.

56:13
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Devin Setoguchi – 2 min., podražení).

57:00
    Domácí hrají oslabení zodpovědně, soupeři nedávají mnoho prostoru.

57:40
    Tyson Barrie dostal puk na modrou čáru, Matt Duchene vystřelil. Jeho pokus byl zablokovaný, Peter Budaj zasahovat nemusel.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:13

59:00
    Poslední minuta hry.

59:06
    Joe Colborne otáčí směr hry, snaží se založit útočnou akci.

59:22
    Kings mají puk pod kontrolou.

59:40
    Páté čisté konto v této sezóně pro Petera Budaje.

Los Angeles Kings vyhrává tento zápas jednoznačně 5:0. Domácí udělali velký krok k výhře již v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Ve třetí části pak přidali další dvě branky. Peter Budaj vychytal čisté konto.

Tři hvězdy utkání:
    1. Dustin Brown (LAK) 1+1
    2. Peter Budaj (LAK) 22 zák., 0 gólů, 100 %
    3. Jeff Carter (LAK) 2+0

Československá stopa v utkání:
    Peter Budaj (LAK) 60 minut, 22 zákroků, 0 gólů, 100% (07:23:49)

Jan Prošek

Góly a asistencie: 1. Gáborík (Kopitar, D. Brown), 8. J. Carter (Muzzin, Doughty), 18. J. Carter (Setoguchi), 45. D. Brown (Dowd, Gravel), 51. King

Los Angeles Kings: Budaj (Zatkoff) – Muzzin, Doughty, Forbort, Martinez, McNabb, Gravel – Gáborík, Kopitar, D. Brown – Pearson, J. Carter, Clifford – Lewis, Dowd, Setoguchi – King, N. Shore, Nolan.
    Colorado Avalanche: S. Martin (Pickard) – Barrie, Ťutin, Beauchemin, Zadorov, Wiercioch, Gelinas – R. Bourque, MacKinnon, Rantanen – Landeskog, Duchene, Nieto – Comeau, Söderberg, Iginla – Grigorenko, J. Mitchell, Colborne.