Boavista – Belenenses 0:1 (kon.)
Boavista FC
0:1 (0:0)
CF OS Belenenses
cz Piatok 27.01.2017, 21:30 • Estádio do Bessa Século XXI, Porto (kapacita: 28.263 diváků) • Primeira Liga • 19. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.

Dobrý den, na programu je 19. kolo Primeira ligy!

Boavista FC v minulém kole zvítězila 2:1 na hřišti Aroucy. Nachází se na 9. příčce s 24 body (skóre vyrovnané 22:22).

CF OS Belenenses v minulém kole prohrálo doma 1:2 se Setubalem. V tabulce týmu patří 12. příčka s 20 body (skóre negativní 12:18)

Poslední tři vzájemná utkání
    Boavista vs. Belenenses – 0:1 (Ligový pohár)
    Belenenses vs. Boavista – 0:0
    Boavista vs. Belenenses – 1:0

Podle statistik vzájemných zápasu můžeme prorokovat, že v utkání těchto týmu mnoho branek nepadá. V posledních šesti odehraných vzájemných utkání jsme viděli buď bezbrankové utkání, popřípadě jednu vstřelenou branku v zápase. Avšak to jsou jen statistiky a uvidíme, zda dnes budou týmy pokračovat v tomto trendu nebo spustí gólové představení.

Boavista FC: Vagner – B. Machado, Sampaio, L. Tagliapietra, Talocha – Espinho, Idris, C. Santos – Bukia, Schembri, Santos
    Náhradníci: Carraca, Gomes, Makhmudov, Mbala, Meira, Mesquita, Santos

CF OS Belenenses: Cristiano – Diogo, Duarte, Diogo – Yebda, Gomes – Nunes, Camara, Edgar Ie – Ortuno
    Náhradníci: Brandao, Caeiro, Mendes (B), Pinto, Rosa, Rosell, Sousa

Rozhodčí: L. Godinho.

1

1
    Domácí vhazovali na soupeřově polovině aut, obrana hostů zafungovala a soupeře nepustila k ohrožení brány.

2
    Hosté poprvé s míčem, domácí jich dalek nepustili.

3
    Hosté hrají v modrých dresech, domácí v bílých.

4
    Yebda se provinil faulem na vlastní polovině, ale daleko od brány.

5
    Brankář domácích musel daleko od své brány, aby uklidil míč do bezpečí.

6
    Registrujeme první střelu hostujícího celku, která je sražena na rohový kop.

6
    Domácí rohový kop ubránili.

7
    Domácí postupovali do pokutového území soupeře, ale nerozuměli si v přihrávkách a obrana hostů se ubránila.

8
    Po faulu zahrávali domácí standardní situaci, následná střela neměla gólové parametry a letěla daleko od brány.

9
    Zatím sledujeme opatrný fotbal z obou stran.

10
    Domácí se drží na míči, jednu chvíli se podařilo to, že byly dva míče na hrací ploše.

11
    Žlutou kartu dostává Ortuno (CF OS Belenenses).

11
    Ortuno fauluje nebezpečně před pokutovým územím a domácí budou zahrávat zajímavou standardní situaci.

12
    Střela však míří do dobře připravené zdi. Domácí se pak ještě udrželi na míči, následný centr však nenašel žádného hráče v bílém.

13
    Hosté mají míč, ale operují s ním na vlastní polovině.

14
    Až teď se hosté dostali na dostřel brány...ale s nabídnutou standardní situací si poněkud hráči neporozuměli s rozehrávkou a míč končí v zázemí.

15
    Útočný faul domácího hráče a hosté budou rozehrávat od své branky.

16
    Hosté mají problém s přechodem do útoku.

17
    Přihrávka na Edgara byla dlouhá a míč končí v zázemí, Vagner bude rozehrávat.

18
    Další nepřesná přihrávka a hosté vytlačeni na svou polovinu hřiště.

18
    Navíc se Camara dopustil faulu a domácí budou moci mít míč.

19
    I hráči v bílém byli nyní směrem dopředu neškodní.

20
    Domácí budou zahrávat standardní situaci z levé strany po faulu Edgara.

21
    Centr šel přímo na brankáře, který s chycením míče neměl žádné problémy.

22
    Série autových vhazování na polovině hřiště.

23
    Hosté mají míč na své polovině, domácí se snaží napadat.

23
    Nyní provedl Ortuno útočný faul.

24
    Tentokrát se ani domácím nepodařilo dostat k bráně soupeře, jejich snaha skončila těsně za polovinou hřiště.

25
    Oba brankáři mohou být zatím zcela v klidu. Obrany obou týmu zatím pracují spolehlivě.

27
    Hosté jsou dlouho na míči, ale neprokombinovali se do vážnější šance, která by ohrozila Vagnera.

28
    Sampaio fauluje a hosté budou mít standardní situaci.

29
    Žlutou kartu dostává Sampaio (Boavista FC).

30
    Střílený centr vyráží Vagner nad bránu, bude následovat rohový kop.

30
    Bude následovat druhý rohový kop...

31
    S tímto si obrana domácích taky poradila.

31
    Navíc Gomes fauluje a domácí budou moci založit útok.

32
    Nezaložili nic, hosté se brzy ujali míče a jdou do útoku.

32
    Ve vápně po kontaktu Talocha upadl Diogo, avšak to by chtěl po rozhodčím moc, aby mu toto odpískal. Až moc ochotně šel k zemi.

34
    Střela, kterou vyprodukoval jeden z domácích hráčů pozdravila diváky na tribuně.

35
    Vagner si musel pro míč doběhnout, aby ho vzal do bezpečí před dobíhajícím hostujícím hráčem.

36
    Statistika vzájemných zápasu, která hovoří, že v utkáních padá nejvýše jedna branka za zápas se plně zatím naplňuje. Neregistrujeme zatím žádnou velkou šanci, která by vedla k otevření skóre.

37
    Pro upřesnění, jde o posledních 6 vzájemných zápasu... domácí si vytvořili menší tlak před pokutovým územím, ale obrana hostů je nepustila k žádné střele.

38
    Machado se provinil faulem a hosté rozehrávají.

39
    Camara fauluje na polovině hřiště, domácímu Idrisovy se to poněkud nelíbí a rozhodčí ho musel hodně důrazně zklidnit.

40
    Idris se pravděpodobně zklidnil, avšak centr do pokutového území obrana hostů v pohodě ubránila.

41
    Faul Machada, hosté budou moci rozehrát.

42
    Centr a hlavička Camara letěla někam na tribunu.

43
    Cristiano má po nepřesném pasu míč a bude rozehrávat.

44
    Útočný faul domácích.

45
    Do hry uvedl míč Cristiano a hosté se usadili na polovině hostů.

45
    Bohužel, hosté jsou v útoku bezzubí, to se dá vlastně říct i o domácích.

45

Druhý poločas začne přibližně v 22:32 .

Viděli jsme velmi opatrný fotbal z obou stran. Oba týmy hrají zodpovědně z obrany. Ani jeden z týmů si nevytvořil vážnou šanci. Po prvním poločase nám tedy na ukazateli svítí stav 0:0 a my budeme sledovat, zda se tento stav změní v poločase druhém. Pro zajímavost přidávám jednu statistiku – střely na branku 0:1!

46

46
    Rozhodčí Godinho zahájil druhý poločas, dočkáme se v něm branky? To uvidíme v následujících 45 minutách.

47
    Hosté na polovině domácích...

47
    Nepodařilo se jim ohrozit bránu soupeře.

48
    Střela hostujícího hráče z pravé strany letěla hodně mimo bránu.

50
    Zatím opravdu neregistrujeme žádnou šanci.

51
    Boj o míč uprostřed hřiště.

52
    Camara byl faulován a hosté budou moci poslat nějaký ten centr do pokutového území.

53
    Ne, míč prolétl do zázemí, Vagner bude odkopávat.

54
    O něco více jsou aktivnější hosté.

54
    O tom svědčí i držení míče 47%:53%.

55
    Camara opět faulován, hosté se usadili na polovině domácích.

55
    Vagner však nemusel řešit žádnou složitou situaci.

56
    Belenenses právě vstřelilo branku!
    Až z vlastní poloviny hosté založili útok, míč dostal Camaro, který přihrává na pravou stranu a JOAO DIOGO neměl žádný problém doklepnout míč do prázdné brány.

58
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Bukia, přichází Mbala.

59
    Žlutou kartu dostává Camara (CF OS Belenenses).

59
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Carvalho, přichází Makhmudov.

60
    Domácí na vzniklý stav reagují dvojitým střídáním.

60
    Centr domácích odvrací Hanin na rohový kop.

61
    Domácí se dostali ke střele, ale střela byla blokována obráncem.

62
    Tak jsme se nakonec dočkali úvodní branky tohoto zápasu. Nyní budeme sledovat, jak domácí na tento stav zareagují. Zatím prostřídali hráče.

63
    Žlutou kartu dostává Duarte (CF OS Belenenses).

63
    Centr z levé strany Cristiano vyráží.

64
    Po faulu na Camara budou moci hosté ohrozit Vagnera.

65
    Centr se snesl na branku Vagnera. Vagner jen pro jistotu vyskočil a kontroloval, kdyby si to míč rozmyslel a chtěl přece jít do brány.

66
    Nebezpečně z pravé strany přihrával hostující hráč do malého vápna, avšak k míči se jako první dostal domácí hráč a odkopává kulatá nesmysl do autu.

67
    Domácí se posléze dostali do útoku, avšak Machado nestihl míč na hrací ploše a hosté budou vhazovat.

68
    Tak nakonec nebudou, pomezní rozhodčí viděl faul na Machada a domácí budou moci poslat centr do šestnáctky.

69
    Ten nepřinesl nic vážného, avšak domácí se dostali k další standardní situaci, tentokrát z levé strany.

69
    Žlutou kartu dostává Diogo (CF OS Belenenses).

70
    Míč se snesl na branku, Cristiano jen kontroloval dotykem ruky na břevno.

71
    Rohový kop hostů nepřinesl ohrožení brány. I když pak se dostal ke střele jeden z hráčů v modrém, ale střela mu vůbec nesedla.

72
    Střídání v týmu CF OS Belenenses: ze hřiště odchází Ortuno, přichází Rosell.

73
    Santos fauluje a hosté budou posílat centr do šestnáctky.

74
    Ten se ale vůbec nepodařil a domácí zakládají protiútok.

74
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Schembri, přichází Gomes.

74
    Protiútoku hostů velmi záhy dala stopku hostující obrana.

76
    Útočný faul Tagliapietry a hosté se ujmou míče na své polovině.

77
    Camara z pravé strany nebezpečně centroval a míč proletěl podél celého vápna a taktéž v blízkosti levé tyče. Toto můžeme dnešním zápase považovat řekněme za „pološanci“.

78
    Odkop brankáře Cristiana nebyl přesný a skončil v zázemí.

79
    Hosté se s přibývajícím časem dostávají do častějších protiútoků do otevřené obrany. Jeden takový momentálně domácí obrana ubránila.

80
    Žlutou kartu dostává Yebda (CF OS Belenenses).

80
    Standardní situace pro domácí....

81
    No, a jeden z domácích hráčů hlavičkoval centr ve vápně a Cristiano měl plné ruce práce, aby míč neskončil za jeho zády.

82
    Následovaly dva rohové kopy, ani jeden z nich domácí nedokázala využit ke vstřelení vyrovnávací branky.

83
    Domácí zatlačili soupeře a mají další rohový kop.

84
    Ani ten nepřinesl pozdvižení před Cristianem.

85
    Jeden z domácích zůstal ležet ve vápně, rozhodčí je naprosto v klidu.

85
    Zmatek ve vápně hostů, nakonec střela vysoko nad bránu. Hodně dobré práce odvedl domácí Tagliapietra.

86
    Střídání v týmu CF OS Belenenses: ze hřiště odchází Yebda, přichází Sousa.

87
    Na trávníků leží jeden z hostujících hráčů...

87
    Avšak někdo mu hodně rychle pomohl na nohy a už se hraje.

88
    Poslední dvě minuty řádné hrací doby, dokáží domácí vyrovnat? Před malou chvíli k tomu neměli daleko.

89
    Domácí se nemohou dostat do nějakého souvislejšího tlaku a pomalu jim dochází čas.

90
    Obrana hostů dobře odvrací vysoké míče.

90+1
    Rozhodčí se rozhodl nastavit ještě pět minut. To je poměrně dost času pro domácí!

90+2
    Obrana hostů si počíná prozatím skvěle a nepouští domácí k žádné střelecké možnosti.

90+3
    Domácí nyní budou muset vyklidit pole po útočném faulu.

90+3
    Do šance se dostával jeden z domácích hráčů, výborný obranný zákrok Dioga uchránil hosty od pohromy.

90+4
    Následný rohový kop nepřinesl nic.

90+5
    Střela domácích byla blokována a hosté mohou ještě střídat a této možnosti v poslední minutě nastavení využívají.

90+5
    Střídání v týmu CF OS Belenenses: ze hřiště odchází Camara, přichází Brandao.

90+6
    Žlutou kartu dostává Cristiano (CF OS Belenenses).

90+6
    Cristiano tak dlouho zdržoval, až uviděl žlutý papírek.

90+6
    To mu ale nejspíš nevadí, protože rozhodčí ukončil zápas a hosté nakonec těsně vítězství ubránili.

90+6

Ve druhém poločase jsme mohli vidět o něco lepší fotbal než v poločase předchozím. Viděli jsme jednu branku v podání hostů, konkrétně se prosadil Diogo. Hosté si vítězství dle mě zasloužili, byli po celé utkání aktivnějším týmem a domácí začali hrát až když prohrávali. Ono s jednou střelou na branku za celý zápas se těžko vítězí.
    To je ode mě vše a někdy opět u nějakého on-line přenosu na shledanou.

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 10:6. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 18:21. (23:31:08)