Schalke – Frankfurt 0:1 (kon.)
FC Schalke 04
0:1 (0:1)
Eintracht Frankfurt
Piatok 27.01.2017, 20:30 • Veltins Arena, Gelsenkirchen • Nemecká Bundesliga • 18. kolo

V druhom polčase napokon gól nepadol, a tak sa Frankfurt vďaka zisku troch bodov posunul na tretiu pozíciu bundesligovej tabuľky, kde zostane minimálne do zajtra. Po zmene strán sme videli nezaujímavý a vyrovnaný futbal, v ktorom sa domáci trápili smerom dopredu. Futbal sa hrá na góly, ten strelili hostia, a tak zaslúžene odchádzajú domov s tromi bodmi.

Ďakujem vám za pozornosť. (22:24:41)

90+4

90+3
    Höwedes zakončil aj napriek ťažkému centru, no hlavičkoval v záklone, čo sa podpísalo na nepresnosti.

90+2
    Pokazená akcia, nakopnutá lopta smerom dopredu, kde Meier získal pár sekúnd.

90+2
    Štadión sa poriadne vyprázdnil, no ešte stále nie je koniec, pretože domáci si momentálne prihrávajú loptu na útočnej polovici.

90+1
    Zápas sa natiahne ešte o štyri minúty a nejaké sekundičky za striedanie!

90+1
    Striedanie v tíme Eintracht Frankfurt: z ihriska odchádza Mijat Gaćinović, prichádza Shani Tarashaj.

90
    Začala plynúť posledná minúta riadnej hracej doby a všetci sú zvedaví na údaj, ktorý prinesie štvrtý rozhodca.

89
    Naldo zachytil center letiaci z ľavej strany, odkop sa mu nepodaril, a tak pripravil svoj tím o cenné sekundy.

88
    Hostia zvládajú koncovku na jednotku. Smerom dopredu a aj dozadu hrajú stopercentne a nedávajú svojmu súperovi veľké šance na strelenie vyrovnávajúceho gólu.

87
    Hlavný arbiter teraz napomínal Kolašinaca a Seferovića, ktorý do seba strkali po osobnom súboji.

86
    Schalke sa vôbec nedarí rozložiť na útočnej polovici, a tak nemôžeme hovoriť o nejakom tlaku alebo zovretí súpera v jeho šestnástke.

85
    Striedanie v tíme Eintracht Frankfurt: z ihriska odchádza Aymen Barkok, prichádza Michael Hector.

83
    Veltins Arena nie je úplne zaplnená a vidno mnoho prázdnych sedačiek. Na začiatku zápasu však bol pohľad iný a to znamená, že niektorí diváci sa už na trápenie nedokázali dlhšie pozerať.

82
    Vysoký center Caligiuriho bol veľmi nepresný. Heinz Lindner s uvedením lopty do hry trocha počkal a navyše ju v strede ihriska zobrali jeho spoluhráči.

81
    Zápas sa dostal do úplného záveru, na tabuli stále svieti stav 0:1. Hostia to majú smerom dozadu pomerne jednoduché, keďže Schalke moc nehryzie.

79
    Z ihriska odchádza Nabil Bentaleb, ktorého som pred malou chvíľou skritizoval. Prichádza ukrajinský šikovný záložník Jevhen Konopljanka.

77
    Nabil Bentaleb namiesto toho, aby potvrdil svoje kvality a pomohol v ofenzíve zbytočne debatoval s rozhodcom a dostal žltú kartu.

75
    Frankfurt je blízko pri súperovej šestnástke a veľmi rád by strelil poisťovací gól, ktorý by znamenal menej nervov v záverečných minútach.

74
    Seferović nádherne vysunul Chandlera, ktorému stihol odkopnúť loptu spod nôh vedľa ihriska jeden z domácich.

71
    Je dobré, že sa začína hrať zo strany na stranu. Tento štýl hry môže mať za následok aj góly.
    70. Guido Burgstaller (SCH)

70
    Burgstaller je dnes veľmi nebezpečný, no ani tentoraz nedokázal premeniť dobrú príležitosť v gól! Jeho strela po autovom vhadzovaní preletela tesne povedľa!

70
    Nie, nejde to domácim v dnešnom zápase spôsobom, akým sa snažia presadiť.

69
    Pre zmenu si vypracovali štandardku aj baníci, ktorí majú na vyrovnanie približne 25 minút.
    67. Alexander Meier (FRN)

67
    Eintracht rozohral štandardku nakrátko, loptu tečoval Meier, no zamieril tesne vedľa pravej tyčky!

66
    Striedanie v tíme FC Schalke 04: z ihriska odchádza Alessandro Schöpf, prichádza Daniel Caligiuri.
    65. Haris Seferović (FRN)

65
    Nastasić sa snažil vysunúť jedného z útočníkov, no dlhý nákop skončil v pripravenom náručí hosťujúceho gólmana Lindnera.

64
    Po ďalšej akcii domácich ktorá sa skončila neúspechom kopal Lindner od svoje bránky.

63
    V posledných minútach sa nehrá príliš vo veľkom tempe, tímy akoby čakali na chyby svojho súpera.

62
    Striedanie v tíme Eintracht Frankfurt: z ihriska odchádza Branimir Hrgota, prichádza Haris Seferović.

59
    Držanie lopty: 47% – 53%.

58
    Eintracht Frankfurt hrá veľmi dobre, keď sa snaží hrať s loptou aktívne a zároveň ďaleko od svojej svätyne.

56
    Lindner zatiaľ neinkasoval a drží nádej na zisk čistého konta a troch bodov, ktoré sú pre Frankfurt veľmi dôležité.
    55. Guido Burgstaller (SCH)

55
    Bentaleb pripravil ľahúčky centrom do vápna pozíciu pre Burgstallera, ktorý pohladil loptu kopačkou, no skončila mimo!

54
    Burgstaller sa oprel do odrazenej lopty bez vymýšľania, no silou sa všetko vyriešiť nedá. Lopta skončila vysoko nad bránou súpera.

53
    Schalke strieda po prvý raz: z ihriska odchádza Johannes Geis, prichádza Donis Avdijaj.

52
    Zbytočný faul pri čakaní na center v súperovej šestnástke spôsobil to, že Lindner bude kopať smerom od svojej bránky.

52
    Po faule na Choupo-Motinga chceli domáci rozohrať ihneď, no hlavný arbiter situáciu ihneď vrátil na jej počiatok.

50
    Schalke je smerom dopredu aktívne, ale to je tak všetko. Jeho snaha nie je okorenená o strelecký pokus, nehovoriac o gól.

48
    Bastian Oczipka je prvým hráčom so žltou kartou. Stredopoliar Eintrachtu ju zbadal za tvrdý faul pri autovej čiare.

48
    Zatiaľ je to z oboch strán len zahrievanie sa po príchode z kabíny na horúcu pôdu Veltins Areny.

46
    Eintracht zahájil druhú polovicu zápasu, v ktorej je o krok bližšie k víťazstvu, no čaká ho dlhých 45-minút plus nadstavenie.

46

Prvý polčas je minulosťou. Súboj medzi dvomi tímami z hornej polovice tabuľky vyznieva lepšie pre hostí, ktorí sú v tomto momente na tretej pozícii tabuľky. O jediný gólový moment doterajšieho priebehu sa postaral kapitán Frankfurtu Meier, ktorého si pri štandardke nepostrážil Naldo a poľahky otvoril skóre.

Druhý polčas začne približne o 21:32.

45+2

45+1
    Meier sa po peknom centri dostal k hlavičke, no lopta skončila na šťastie domácich vedľa brány.

45+1
    Hlavný arbiter pridal ešte dve minúty, no aj napriek tomu Eintracht len dohráva polčas.

45
    Plynie posledná minúta prvého polčasu, v ktorom sú spokojnejší hostia.

43
    Hrgota sa dokázal vymotať medzi viacerými hráčmi a vypálil, no jeho pokus bol zrazený.

42
    Fährmann rozohral nakrátko a zavelil do ďalšieho útoku baníkov, ktorí by najradšej vyrovnali ešte do zmeny strán, tým by z nich opadol tlak.

40
    Domácim sa podarilo vyriešiť kombináciu v zadných radoch a na malom priestore sa vymotali. Na druhej strane však Goretzka nedokázal vymyslieť nič zmysluplné.

39
    Geisov center padol do druhej vlny na Kolašinaca, ktorého strela skončila zablokovaná jedným z hostí!

38
    Schalke sa veľmi snaží, no nejde to vôbec. Uvidíme, čo prinesie tento rohový kop, ktorý vybojoval Schöpf.

37
    Po prerušenej hre je lopta nazad v pohybe. Majú ju hostia, ktorí si prihrávajú v okolí deliacej čiary.

35
    Začínajú hrať aj nervy, pretože hosťujúci hráč ležal na zemi a domáci nezahrali loptu vedľa trávnika.
    33. Alexander Meier (FRN) - 0:1

33
    Frankfurt dal gól!
    Hlavná zbraň Eintrachtu ALEXANDER MEIER využil to, že ostal nepokrytý a po prihrávke Hasebeho trafil do odkrytej časti svätyne! Veľkú chybu spravil Naldo, ktorý si nepostrážil Meiera a nechal mu priestor.

32
    Kolašinac zastavil rozbehnutého Chandlera a Frankfurt má príležitosť v podobe priameho kopu.

31
    Hostia si pohadzujú loptu na vlastnej polovici, no príliš veľ času nemajú, pretože Schalke hrá vysunuté a aktívne napáda.

30
    Polhodina hry je za nami, stav je bezgólový a uvidíme, či sa niektorý z tímov do polčasu presadí.

28
    Od úvodných sekúnd sledujeme futbal, ktorý sa hrá celoplošne medzi obomi šestnástky, ale chýba mu väčšie nasadenie a strelecké pokusy.

27
    Fährmann prečítal prudký center a schoval ho do svojho náručia bez väčších problémov.

26
    Po odmlke sa majú šancu pripomenúť hostia, ktorí sa chystajú na rohový kop.

25
    Maxim Choupo-Moting je v posledných minútach veľmi aktívny, no tentoraz si nepostrážil pohyb a postranný rozhodca mu zapískal ofsajd.

24
    Po štandardke zakončil hlavou Choupo-Moting, no mieril vedľa brány.
    23. Guido Burgstaller (SCH)

23
    Burgstaller sa uvoľnil a dostal sa k centru Choupo-Motinga, no jeho hlavičku Lindner vytlačil končekmi prstov nad bránu!

22
    Gaćinović pálil spoza pokutového územia vysoko nad bránku. Fährmannov odkop uviazol v strede ihriska, no jeden z hráčov Frankfurtu fauloval.

20
    Frankfurt, ktorý hrá v jasných červených dresoch, momentálne kombinuje na polovici trávnika.

19
    Markus Weinzierl zatiaľ len pozoruje priebeh zápasu a príliš do toho svojim zverencom nezasahuje, no určite by chcel vidieť gól v súperovej sieti.

17
    Na druhej strane fauloval Hasebeho Burgstaller. Schalke vsadilo na agresívnu hru, ktorá funguje, no mala by mať určitú mieru.

16
    Matija Nastasić už bol napomenutý a aj napriek tomu fauluje naďalej. Zatiaľ sa však vo Veltins Arene žltá farba neobjavila.

15
    Z rohového kopu sa už Frankfurtu nepodarilo Fährmanna dostať do pozornosti.

14
    Hrgota sa veľmi pekným spôsobom dostal do šestnástky a podarilo sa mu vypáliť, no Nastasić stihol zraziť nad bránu!

13
    Po ďalšej nepodarenej akcii nasledoval dlhý odkop gólmana Lindnera. Po ňom Choupo-Moting stratil loptu a Die Adler, ako sa hosťom prezýva, otáčajú hru.

12
    Die Königsblauen sú lepší, no okrem prihrávania si na útočnej polovici nič viac neukázali.

11
    Hosťujúci hráči sa v doterajšom priebehu nevedeli poriadne usadiť, loptu len nakopávajú dopredu a pre Schalke je to ľahká práca.

9
    Nastasić môže byť rád, že za tento zákrok nezbadal žltý kartu, pretože do Hrgotu vošiel veľmi nebezpečne nohami napred.

8
    Schalke malo druhý rohový kop, tentoraz z opačnej strany. Geisov center smeroval na Höwedesa, no frankfurtská obrana ho pokryla.

7
    Höwedes išiel po pravej strane dopredu, no Meier sa mu postavil do cesty a aj za cenu nedovoleného zákroku.

6
    Hosťom sa nepodarilo vymyslieť vôbec nič, a tak môžu v pohode z vlastnej polovice založiť útok.
    5. Guido Burgstaller (SCH)

5
    Schöpf vymyslel nádhernú prihrávku za obranu, Burgstaller rozvlnil sieť, no rozhodca zbadal veľmi tesný ofsajd, ktorý možno ani nebol!

3
    Frankfurt sa po prvý raz dostal na útočnú polovicu, no dlhá prihrávka skončila odkopom pozorného zadáka Nalda. Ten dnes tvorí trojzáprah s Nastacićom a Höwedesom.

2
    Choupo-Moting držal loptu príliš dlho, nikomu neprihral a takmer ju odovzdal súperovi, no napokon situáciu zvládol.

1
    Schalke si ihneď vybojovalo rohový kop, no Geissov center bol odvrátený.

1
    Domáci hráči sa postarali o úvodnú rozohrávku zápasu, ktorý otvoril 18. kolo najvyššej nemeckej súťaže.

1

Hráči už vystúpili z tunela na trávnik. Za perfektného chorea a spievania domácich tribún sa všetko pripravuje na úvodný výkop.

FC Schalke 04: Fährmann – Höwedes, Naldo, Nastasić – Schöpf, Goretzka, Geis, Bentaleb, Kolašinac – Choupo-Moting, Burgstaller.
    Náhradníci: Nübel – Konopljanka, Stambouli, Kehrer, D. Caligiuri, Avdijaj, Badstuber.

Eintracht Frankfurt: Lindner – D. Abraham, Hasebe, Vallejo – Chandler, Mascarell, Gaćinović, Oczipka – Hrgota, Barkok – Meier.
    Náhradníci: Bätge – Seferović, M. Hector, Besuschkow, Tarashaj, Zorba, Tawatha.

Rozhodca: Hartmann – Leicher, Schüller.

Vážení športoví priatelia, vítam vás pri sledovani online textového prenosu zo zápasu nemeckej Bundesligy. O 20:30 štartuje jej 18. kolo, v ktorom FC Schalke 04 privíta vo Veltins Arene Eintracht Frankfurt.

Schalke po 17 odohraných zápasoch figuruje na 10. pozícii najvyššej nemeckej súťaže. Zverenci trénera Markusa Weinzierla dokázali vyhrať šesť zápasov, tri razy remizovali, a tak majú 21 bodov.
    V poslednom ligovom vystúpení zdolali doma Ingolstadt tesne 1:0. O troch bodoch pre domácich rozhodol až v 92. minúte hrdina Burgstaller.
    Najlepším strelcom baníkov je Nabil Bentaleb, ktorý rozvlnil sieť dovedna štyri razy, sekunduje mu trojgólový Choupo-Moting.

Eintracht je na tom o čosi lepšie, keďže je na priečke, ktorá ho posúva do baráže o účasť v Európskej lige. Frankfurt je s 29 bodmi a kolísavou formou z posledných zápasov na 6. mieste.
    V minulom zápase nestačil tím vedený Nikom Kovačom na RB Lipsko, ktoré bolo favoritom. Domáci vyhrali pomerne hladko a to 3:0. Compper a Werner strelili gól do polčasu, po zmene strán uzavrel vlastencom Vallejo.
    Alexander Meier je so štyrmi gólmi na čele frankfurtských štatistík, jeho tím skóroval dohromady 22-krát.

Posledný vzájomný zápas odohrali tieto dva tímy v rámci prvého kola, ktoré sa hralo 27. augusta. Šťastnejší boli hráči Frankfurtu, ktorý na domácej pôde vyhrali po góle Meiere z 13. minúty. Ten istý hráč nepremenil po zmene strán pokutový kop a po červenej karte Hectora sa ešte Eintracht bál o výsledok, no Schalke ho nezaskočilo.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.