Florida – Nashville 2:1 (kon.) | NJ Devils – Toronto 2:4 (kon.) | Chicago – Carolina 2:1 (kon.)
Colorado – NY Islanders 2:1 (po pr.) | Vancouver – Calgary 4:2 (kon.) | Anaheim – Arizona 3:2 (po pr.)
Buffalo – Winnipeg 4:3 (kon.) | Philadelphia – Tampa Bay 4:2 (kon.) | LA Kings – Minnesota 4:3 (po pr.)
Los Angeles Kings
4:3 (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)
Minnesota Wild
Sobota 07.01.2017, 22:15 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Zápas sa napokon končí po predĺžení a vyznel lepšie pre slovenské farby, keď si druhý bod do tabuľky pripisujú LA Kings. Favorit z Minnesoty si odnáša len jeden bod. V predĺžení boli domáci aktívnejší, a teda si výhru zaslúžili. To je pre túto chvíľu odo mňa všetko. Dovidenia. (00:55:11)

63:32 Tanner Pearson (LAK) - 4:3

63:32
    Kings dali gól! ANNER PEARSON si skvele nakorčuľoval pred bránu hostí, kde dostal parádnu prihrávku a dobrým tečom rozhodol o dnešnom víťazovi. Asistencie: Alec Martinez, Anže Kopitar.

62:40
    Budaj stál dobre pri tyčke a puk do svojej brány nepustil, ten sa ocitol len na mantinely za bránou.

61:58
    Marián Gáborík čakal na modrej čiare na prihrávku, ale napokon sa puku nedotkol, a teda nasleduje zakázané uvoľnenie.

61:10
    Darcy Kuemper mal problémy, pretože pred nim stáli dvaja hráči LA, ale napokon pre hostí všetko dobre dopadlo.

60:30
    Zatiaľ majú puk na svojich hokejkách častejšie hostia, avšak len pri vlastnej bráne.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Domáci napokon výhru neudržali a ideme do predĺženia. Spytovať si svedomie môže Drew Doughty.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.
    59:18 Zach Parise (MNS) - 3:3

59:18
    Minnesota Wild dáva gól! Hostia napokon vyrovnávajú z presilovej hry. ZACH PARISE stál pred Budajom a na druhý pokus ho aj prekonal. Asistencie: Eric Staal, Mikko Koivu.

58:51
    Domáci vyhrali buly a puk jednoducho vyhodili z obranného pásma.

58:43
    Oddychový čas hostí.

58:43
    Vylúčenie v tíme Los Angeles Kings (Drew Doughty – 2 min., hákovanie).

58:00
    Minnesota skúša power-play.

57:20
    Hostia sa usadili v útočnom pásme a vymýšľali nebezpečné veci pred bránou Budaja.

56:37
    LA zastavilo svoj útok, aby jeho hráči mohli vystriedať. Každopádne sa nemá kam ponáhľať.

Patrik Žažo

Góly a asistencie: 28. J. Carter, 32. Gáborík (J. Carter, Doughty), 41. Muzzin (Doughty, J. Carter), 64. Pearson (Martinez, Kopitar) – 4. M. Koivu, 8. Coyle (Pominville), 60. Parise (E. Staal, M. Koivu)

Los Angeles Kings: Budaj (Zatkoff) – Doughty (A), Forbort, Martinez, Muzzin, Gravel, McNabb – J. Carter (A), Kopitar (C), Pearson – D. Brown, Dowd, Gáborík – Nolan, N. Shore, King – Andreoff, Lewis, Clifford – Setoguchi.
    Minnesota Wild: Kuemper (Dubnyk) – Brodin, Folin, Spurgeon, Suter (A), Dumba, Prosser, Scandella – Niederreiter, E. Staal (A), Parise – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Coyle, Haula, Pominville – Graovac, Stewart, Gabriel.

Rozhodca: O'Halloran D. (Can), L'Ecuyer F. (Can)