Plíšková – Kai-Chen Chang 2:0 (kon.) | Siniaková – Halepová 2:1 (kon.)
Simona Halepová
Simona Halepová (2)
1
3 6 5
cz Streda 04.01.2017, 06:11WTA Šen-čen - Shenzhen Open (tvrdý povrch) • Osemfinále

Ode mě je to pro tento okamžik vše, budu se na Vás těšit u dalšího textového přenosu. (08:34:25)

Ve čtvrtfinále se mladá Češka utká s vítězkou utkání Stojanovičová (142. hráčka světa) x Jabeurová(192. hráčka světa). Siniaková má tak velice reálnou šanci postoupit do semifinále, čímž by překonala svůj nejlepší výsledek z tohoto podniku.

Simona Halepová určitě dnes nepodala nejlepší výkon a mnoha nevynucený chybami své soupeřce pomohla. To však nic nemění na skutečnosti, že Češka hrála výborný, pestrý tenis, který podporovala skvělým bekhendem.

Kateřina Siniaková se na turnaji v Šen-čenu dočkala největšího skalpu v kariéře, když porazila aktuálně čtvrtou tenistku světa, Simonu Halepovou!
    Česká tenistka vstoupila do utkání impozantně, když si vypracovala rychlé vedení 4:0. Ačkoliv soupeřka dokázala snížit, první set si mladá Siniaková ujít už nenechala. Ve druhé sadě se rodačka z Hradce Králové ujala vedení 4:3, při kterém dokonce měla solidně rozehraný gembol. Ten ovšem nevyužila a od téhle chvíle převzala otěže druhé sady zkušenější hráčka. Ve třetím setu si tenistky nemohly udržet servis a teprve až v šesté hře Siniaková na svém podání uspěla. Aktuálně 52. tenistka si znovu dobře rozehraný set zkomplikovala, o vítězství se však již připravit nenechala. Rozhodujícím nakonec byla 11. hra, ve které členka TK Sparty Praha vzala soupeřce podání, aby následujícím gemem dosáhla na fantastický výsledek.
    Proměněný mečbol znamenal první vítězství Siniakové nad hráčkou 10!

Konec zápasu

7:5
    Kateřina Siniaková poráží Simonu Halepovou a poprvé v kariéře vítězí nad hráčku TOP 10! V závěrečné výměně byla sice aktivnější tenistkou Rumunka, kterou nakonec zradil forhend do sítě!

A-40
    Jenže nastává mečbol číslo dvě! Dokáže Siniaková v téhle těžké chvíli uspět?

40-40
    V jedné z nejdelších výměn tohoto utkání si Halepová celou situaci výborně pohlídala, aby nakonec poslala vítězný forhend do protipohybu soupeřky.

A-40
    Mladá Češka má první mečbol v utkání poté, co výborně zaservírovala a return její protihráčky skončil v autu!

40-40
    I třetí brejkbol je odvrácený! Kateřina Siniaková se v tento těžký okamžik prezentovala fantastickým bekhendem po lajně!

40-A
    Jenže jsme svědky dalšího brejkbolu v gemu poté, co Češka odehrála úder do sítě.

40-40
    I druhá hrozba je odvrácená, zásluhu na tom mělo vydařené první podání na kříž.

30-40
    První brejkbol mladá Češka odvrací aktivní hrou.

15-40
    Simona Halepová však soupeřku rozběhala a vypracovala si dva brejkboly! Siniaková chybovala po bekhendu do autu!

15-30
    Siniaková trefuje podání na kříž, return její protihráčky končí vedle postranní lajny v autu.

0-30
    Česká tenistka pokračuje dvojchybou.

0-15
    Do téhle hry vstupuje lépe Halepová, která se prezentovala forhendem po lajně, jednoznačně nejlepším jejím v dnešním utkání.