Buffalo – Edmonton 4:3 (po pr.) | NJ Devils – Vancouver 3:2 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 4:2 (kon.)
Philadelphia – Florida 3:2 (po pr.) | St. Louis – Montreal 3:2 (po pr.) | Nashville – Colorado 4:3 (kon.)
Winnipeg – Detroit 3:4 (1:2 po s.n.) | Chicago – Arizona 4:0 (kon.) | Dallas – Calgary 1:2 (kon.)
Dallas Stars
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Calgary Flames
cz Streda 07.12.2016, 02:40 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Vítám vás u dalšího on-line přenosu ze zámořské NHL, ve kterém nás čeká souboj mezi Dallasem Stars, jenž v American Airlanes Center přivítá Calgary Flames. Utkání startuje něco málo po půl třetí ráno.

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Lindell, Klingberg, Honka, Hamhuis, Jo. Benn, Johns – Ja. Benn (C), Seguin, Eaves – Roussel, Faksa, Spezza (A) – Korpikoski, Eakin, B. Ritchie – McKenzie, D. Shore, Cracknell.

Calgary Flames: Ch. Johnson (Elliott) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, D. Wideman, Jokipakka, Engelland – J. Gaudreau, S. Bennett, Chiasson – Versteeg, Monahan, Brouwer – Tkachuk, Backlund, Frolík – Ferland, Stajan, Hathaway.

Rozhodčí: Morton, Luxmore – Murchison, Murray.

00:01

00:28
    Jamie Benn přihrál na modrou Lindellovi, jenž ihned vystřelil, ale jeho pokus zastavil hned první bránící hráč Calgary.

01:01
    Podobně si na druhé straně vedl i jeden z útočníků hostujícího celku, když kotouč letí až do ochranné sítě.

01:24
    Spezza parádně nahrál do druhé vlny Jordie Bennovi, jehož dělovku Johnson vytáhl do rohu kluziště.

02:09
    Gaudreou zavezl puk do útočného pásma, kde však následně nepřesně nahrál na modrou, čímž tak vyhnal hosty z třetiny.

02:39
    Stars jen odevzdávají puk za bránu Johnsona, kam si pro něj dojíždí jeden z obránců Calgary.

03:15
    Giordano dostal nabito na modré čáře a jeho dělovka jen proletěla kolem brány Dallasu.

03:53
    Tkachuk si přebral ve středním pásmu kotouč a vletěl s ním do útočného pásma, kde i vystřelil, jenže jeho střela šla mimo tři tyče domácí klece.

04:56
    Calgary drží puk ve svém útočném pásmu, ale hostující hokejisté se zatím nemohou procpat do nějakého zakončení.

05:08
    Dallas následně získal puk a domácí hokejisté jej rychle poslali přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

05:29
    Lindell nahrál na Eavese, jenže tomu přeskočil puk přes hokejku, takže je z útoku Dallasu nic.

06:18
    Stars znova jen dostávají puk za bránu Calgary, ale zde jejich útok končí, protože se k němu dostává Gioardano.

06:44
    Giordano následně poslal puk přes celé kluziště, kde u něj byl první Tkachuk, jenže jeho pokus neměl potřebnou sílu.

07:13
    Stars se následně přesunuli do útoku, kde od modré střílel Hamhuis a jeho pokus skončil v lapačce Johnsona.

07:35
    Versteeg nahrál na střed útočného pásma Monahanovi, avšak jeho následnou střelu zblokoval Ritchie.

07:55
    Roussel se cpal s pukem až před bránu Calgary, kde ho nakonec hosté natlačili na svého brankáře a rozhodčí následně přerušili hru.

08:45
    Jamie Benn měl být vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl, ale rozhodčí nakonec tento trest ruší, protože domácí kapitán obličej Widemana těsně netrefil.

09:24
    Flames se drží ve svém útočném pásmu, ale hosté opět jen nebezpečně kombinují kolem brány Lehtonena.

09:57
    Stars nakonec vyvezli kotouč až do svého útočného pásma, kde se o něj svádí souboj u mantinelu.

10:22
    Calgary se při svém dalším útoku dostalo do postavení mimo hru, takže se po komerční přestávce bude vhazovat ve střední třetině.

10:39
    Roussel poslal ze středního pásma na Johnsona, který viděl dojíždějící hráče, takže raději schoval kotouč pod svou lapačkou.

11:22
    Klingberg vystřelil od modré čáry a jeho střela skončila na bývalém obránci Dallasu Jokkipakkovi.

11:58
    Calgary se drží ve svém útočném pásmu a uvidíme co zde hosté tentokrát vymyslí.

12:18
    Od modré nakonec vystřelil Jokipakka, jehož rána skončila na betonech Lehtonena.

12:46
    Stars se pustili do rychlého protiútoku, jenže jejich akci pokazila nepřesná rozehrávka, takže kotouč následně skončil v lapačce Johnsona.

13:07
    Tkachuk se už málem hnal sám na Lehtonena, ale parádně zasáhl Honka, jenž mu vysekl hůl z hole.

13:15
    Dallas právě vstřelil branku!
    Stars se prosazují z následného protiútoku! CURTIS MCKENZIE si ve středním pásmu sebral kotouč a domácí uháněli ve dvou na jednoho, když akci řešil MCKENZIE střelou na bližší tyč, která Jonsonovi propadla za jeho záda.
    13:15 Curtis MCKENZIE - 1:0

13:41
    Johns napřáhl na modré čáře a jeho rána končí až ve výstroji hostujícího brankáře.

14:03
    Seguin vletěl s pukem do útočné třetiny, kde i vystřelil, ale jeho pokus letěl hodně mimo bránu Calgary.

14:39
    Spezza chtěl přihrát najíždějícímu Korpikoskému, ale to by jeho pas musel projít hned přes dva hráče v bílém dresu.

15:22
    Cracknell přistrčil puk McKenziemu, avšak jeho střela šla tentokrát mimo bránu Calgary.

15:39
    Flames se následně dostali do protiútoku dvou na jednoho, kde střílel Backlund a jeho pokus Lehtonen vyrazil za svou klec.

17:07
    Stars dostali puk do svého útočného pásma, jenže Calgary je odtud velmi rychle vyhnalo.

17:32
    Chiasson si dobře najížděl za obranu Dallasu na dlouhý pas, jenže hostující útočník byl nakonec v pásmu dříve než puk, takže je Flames odpískán ofsajd.

17:39
    Ihned po vhazování se k puku dostal Honka, který jej sice delší dobu zpracovával, ale nakonec vystřelil a kotouč skončil u Johnsona.

17:45
    Tentokrát už Honka neudržel puk v útočném pásmu, takže se Dallas dostává do ofsajdu.

18:10
    Spezza se pokusil obtočit kolem brány Calgary a Johnson snad ani nevěděl, jak jeho zakončení zneškodnil.

18:32
    Wideman se dostal ke střele z pravé strany, kterou Lehtonen vyrazil a následně odpálil puk holí.

19:17
    Klingberg po svém zaváhání přišel o puk, ale švédský obránce svou chybu rychle napravil, když následně zastavil akci Calgary.

20:00

Prvních dvacet minut je již minulostí. Viděli jsme v nich velmi zajímavou podívanou po které vedou domácí hokejisté 1:0, když se po rychlém protiútoku prosadil McKenzie.

20:39
    Frolík dostal pas na útočnou modrou čáru, avšak zde kotouč neudržel a rychle o něj přišel.

21:22
    Flames se však poté stejně usadili v útočném pásmu, kde střílel Tkachuk a jeho pokus Lehtonen vytáhl mimo svou bránu.

21:49
    Domácí hokejisté se následně dostali do postavení mimo hru, takže se bude vhazovat ve střední třetině.

22:02
    Gaudreau se z čista jasna objevil za obranou Dallasu a jel sám na Lehtonena, kterého chtěl překonat kličkou mezi jeho betony, ale domácí brankář tento prostor uzavřel.

22:28
    Wideman se nádherně dostal až k bráně Dallasu, ale zde následně se svou střelou narazil na Lehtonena.

23:10
    Kotouč je sražena mimo hrací plochu, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.

23:36
    Frolík parádně přihrál před bránu Dallasu, kam si najížděl jeho spoluhráč, ale tento pas zblokoval Honka.

24:07
    Calgary je zatím v úvodních minutách druhé třetiny mnohem lepším celkem a uvidíme zda se jejich snaha přetaví i v nějakou branku.

24:46
    Hosté opět nebezpečně kombinovali kolem brány Dallasu a Jordie Benn nyní zřejmě zabránil téměř jisté brance.

24:57
    Radek Faksa (DAL) je prvním hráčem, který usedne na trestnou lavici, když dostává dvě minuty za hákování.

25:28
    Lindell parádně přečetl rozehrávku Calgary a získal puk, který následně odpálil co nejdále od brány Dallasu.

25:51
    Troy Brouwer (CGY) předčasně ukončuje přesilovku Calgary, když dostává dvě minuty za sekání.

26:07
    Backlund zachytil rozehrávku Dallasu a z mezikruží vystřelil a jeho ránu Lehtonen vyrazil před sebe, kde byl Gaudreau, jenž následně netrefil bránu Dallasu.

26:29
    Stars poté ujeli ve dvou na jednoho, kde Ritchie dostával přihrávku před prázdnou klec, ale domácí útočník nedokázal trefit puk.

26:39
    Gaudreau jel znova sám na Lehtonena, kterého tentokrát zkoušel překonat kličkou do bekhendu, ale i tohle domácí brankář chytil.

26:59
    Spezza se objevil zcela sám za obranou Calgary, jenže následně vůbec netrefil klec Flames a puk se navíc od mantinelu odrazil mimo hrací plochu.

27:32
    Honka vystřelil od modré čáry a jeho pokus končí někde ve výstroji Johnsona.

27:56
    Brouwer se vrací na hrací plochu, a tak se bude znova hrát v plném počtu hráčů na obou stranách.

28:23
    Johns se dostal k odraženému puku ve útočné třetině, když následně ihned vystřelil a puk opět končí u Johnsona.

28:52
    Roussel se pokoušel procpat přihrávku na své spoluhráče, ale tento pas si hostující hokejisté pohlídali.

29:08
    Honka se velmi dobře prodral až do zakončení, které Johnson vyrazil a Flames následně poslali puk přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

29:20
    Klingberg nahodil puk směrem na bránu Flames, kde ho ještě tečoval McKenzie, ale Johnson byl na svém místě.

29:46
    Calgary se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma, ale Cracknell ho zde velmi rychle zaváží zpět.

29:59
    Cracknell si zde nakonec vybojoval i faul, když ho Engelland (CGY) krosčekoval, a dostává tak dvě minuty.

30:11
    Ve vlastním oslabení se k zakončení dostal Backlund, jehož střelu Lehtonen vyrazil do rohu kluziště.

30:47
    Stajan ujel sám na Lehtonena, kde chtěl zkusit kličku do bekhendu, avšak ta mu vůbec nevyšla.

31:12
    Eaves vystřelil z levé strany a jeho střela končí u brankáře Calgary.

31:23
    Honka dostal nabito na modré čáře, jenže Johnson měl volný výhled, takže to pro něj byl lehký zákrok.

31:32
    Chiasson poslal puk přes celé kluziště.

31:48
    Tentokrát to byl Hamilton, kdo osvobodil Flames z jejich obranného pásma.

32:02
    Hosté jsou již kompletní a byli to spíše Flames, kdo byl v přesilovce Dallasu nebezpečnější.

32:18
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Hostující hokejisté ujeli ve dvou na nikoho a Flames tuhle akci vyřešili na jedničku, když byl na konci kombinace JOHNY GAUDREAU, jenž už dostal puk do brány Dallasu. Asistence: Alex Chiasson, Sean Monahan.
    32:18 Johnny GAUDREAU - 1:1

33:12
    Frolík se dostal k zakončení z pravé strany a jeho střelu Lehtonen vyrazil mimo sovu klec.

33:50
    Backlund poslal puk mezi kruhy, kam si najížděl jeden z jeho spoluhráčů, avšak domácí následné zakončení zblokovali.

34:23
    Další útočná akce Calgary končí už na útočné modré, když se zde hosté dostali do ofsajdu.

34:58
    Dallas získal puk ve středním pásmu, a tak se Stars následně vydali do útoku, kde nakonec střílel Ritchie a Johnson si připisuje další úspěšný zákrok.

35:13
    Branka Calgary nakonec neplatí, protože domácí trenér Ruff si vyžádal přezkoumání ofsajdu a po prohlédnutí videa se skutečně jednalo o postavení mimo hru při vstupu do útočné třetiny!

35:57
    Wideman vystřelil ze středu útočného pásma, avšak jeho střela byla zblokována mimo bránu Dallasu.

36:07
    Kotouč je tečován až na střídačku Dallasu, takže se po komerční přestávce bude vhazovat ve středním pásmu.

36:14
    Tentokrát se do ofsajdového postavení dostali domácí hokejisté, takže nás čeká další vhazování ve středním pásmu.

36:36
    Engelland vystřelil z pravé strany útočného pásma, ale jeho pokus šel hodně mimo bránu Dallasu.

37:00
    Jokipakka poslal puk na teč před bránu Stars, avšak zde jeho nabídku zastavil Klingberg.

37:47
    Johns se dostal s pukem až za bránu Calgary, odkud se snažil přihrát mezi kruhy, ale Johnson si jeho pas pohlídal a kotouč ukořistil.

38:37
    Cracknell jen poslal puk do obranného pásma Calgary, kde si jej za svou bránou přebírají hostující hokejisté.

39:05
    Wideman vystřelil od modré čáry a jeho pokus ještě tečoval jeden z hráčů Calgary a Lehtonen měl co dělat, aby puk vytěsnil mimo svou klec.

39:39
    Gioardano se za svou bránou dostal do menších potíží, které Dallas následně využil a domácí se dostávají k puku.

40:00

Calgary bylo ve druhé třetině jasně lepším celkem, když se na bránu Dallasu valil jeden útok za druhým, ale díky fantastickému Lehtonenovi domácí hokejisté inkasovali pouze jedinou branku, a to když na finského brankáře jeli sami dva hráči Calgary, kteří jej vykombinovali na jedničku.

40:15
    Klingberg vystřelil od modré čáry, avšak jeho střela byla na své cestě zblokována.

40:30
    Hra je přerušena, protože branka hostů není ve své základní pozici, a tak je potřeba jí zakotvit zpět.

41:05
    Eaves se odhodlal ke střele z pravé strany a jeho rychlá rána orazítkovala břevno hostující klece!

41:40
    Spezza přihrál do pravého kruhu Klingbergovi, jehož střelu Johnson schoval ve své výstroji.

41:44
    Dallas vyhrál následné vhazování a střela od modré byla parádně tečována, avšak Johnson byl dobře postavený a puk vyrazil.

42:17
    Flames nahodili puk směrem na Lehtonena, který jej raději ukryl ve své lapačce.

42:40
    Roussel byl nyní zcela jasně zahákován a domácí publikum si žádalo vyloučení, ale ani jeden rozhodčí ruku nezvedá.

43:05
    Faksa objel bránu Calgary, aby následně přihrál Eavesovi, jehož střela končí na hostujícím brankáři.

43:43
    Johnson se teda v úvodu třetí třetiny rozhodně nenudí, když směrem na něj létá jedna střela za druhou.

44:17
    Versteeg zavezl puk do útočného pásma Dallasu, ale zde o něj velmi rychle přišel, takže jsou u puku domácí.

44:26
    Jenže Stars jej následně poslali přes celé kluziště na zakázané uvolnění, a tak se hra přesune před Lehtonena.

45:20
    Ani jeden z týmů nechce udělat chybu, a podle toho také nyní vypadá hra ne ledě, kde sledujeme hodně nepřesných přihrávek ve středním pásmu.

46:18
    Seguin poslal puk do útočného pásma, jenže zde vypomáhá svým spoluhráčům Johnson.

46:46
    Engellund vystřelil od modré čáry a jeho střela byla na své cestě zblokována domácí obranou.

46:59
    Versteeg poslal puk do hlediště, takže se po komerční přestávce bude vhazovat ve středním pásmu.

47:28
    Stars se na malý okamžik dostali do svého útočného pásma, ale hosté je odtud velmi rychle vyhnali.

48:23
    Jordie Benn vystřelil od modré čáry a se svou střelou trefil Shora do helmy, od které se kotouč odrazil do ochranné sítě.

48:30
    Ritchie to nyní zkoušel z hodně velkého úhlu, ale jeho střela šla hodně mimo bránu Flames.

49:01
    Jordie Benn se dostal k další střele od modré, ale ani tentokrát se jeho pokus nedostal až k Johnsonovi.

49:16
    Brett Ritchie (DAL) dostává dvě minuty za držení protihráče, a Calgary si tak zahraje svou druhou přesilovou hru.

49:30
    Jordie Bennovi se podařilo zpoza klece vyhodit puk přes celé kluziště.

49:49
    Flames využívají přesilovou hru! Gaudreau nahrál zpoza klece Monahanovi, jehož první střelu ještě Lehtonen vyrazil, avšak na dorážku už byl krátký. Asistence: Johny Gaudreau.
    49:49 Sean MONAHAN - 1:2

50:17
    Seguin se dostal do bekhendového zakončení, které však Johnson dokázal zastavit.

50:36
    Hamilton nahodil puk od mantinelu směrem na bránu Dallasu a Lehtonen musel být u své tyče připravený.

51:31
    Johns se nyní nemohl pustit do útočného pásma, protože by se tím domácí hokejisté dostali do ofsajdu.

52:01
    Wideman vystřelil od modré čáry a jeho rána končí přesně v lapačce Lehtonena.

52:21
    Lindell dostal přihrávku na levou stranu, kde se snažil překonat Johnsona střelou na bližší tyč, avšak hostující brankář si tento prostor pohlídal.

52:32
    Hostující hokejisté poslali puk až na svou střídačku, takže se bude znova vhazovat před Johnsonem.

52:51
    Další útočná akce domácích hokejistů je překažena hvizdem čárového rozhodčího, když se Stars dostávají do postavení mimo hru.

53:40
    Seguin sice nyní vystihl vyhození Flames, ale následně byl v útočné třetině sám proti čtyřem.

54:32
    Eaves vystřelil z pravé strany a jeho pokus Johnson vyrazil před sebe, kde ještě dorážel Seguin, ale ani on si na hostujícího brankáře nepřišel.

55:06
    Chiasson následně zavezl puk až do útočného pásma, aby hokejisté Calgary mohli odejít vystřídat.

55:16
    Eakinovu střelu z pravého kruhu Johnson bez potíží kryje a po jeho dalším zákroku nás čeká zřejmě poslední reklamní pauza utkání.

55:25
    Ritchie vystřelil z pravé strany na Johnsona, který neměl puk pod kontrolou a Dallasu se následně podařilo dostat puk do brány Calgary, avšak dle rozhodčí ho tam natlačili společně i s Johnsonem.

55:51
    Kotouč skončil mimo hrací plochu, kam jej dostal Giordano i s pomocí mantinelu, takže se bude jen vhazovat v obranné třetině Calgary.

56:13
    Jeden z hráčů Calgary poslal puk na svou střídačku, a tak se bude znova vhazovat v obranné třetině Flames.

56:38
    Frolík vyvezl puk až do útočného pásma Calgary, čímž tak získal nějaké vteřiny pro svůj tým.

57:13
    Flames nyní poslali puk přes celé kluziště, takže je hostům odpískáno zakázané uvolnění.

57:47
    Bennett se s pukem dostal až do útočného pásma, kde chtěl přihrát svému spoluhráči, jenže tento pas zastavila obrana Dallasu.

58:23
    Ritchie ještě nahazoval puk do útočného pásma před červenou čárou, takže je Dallasu odpískáno zakázané uvolnění.

58:36
    Lehtonen míří na svou střídačku!

58:56
    Spezza poslal puk přímo na Johnsona, který jej stihl ukrýt před dotírajícím Jamiem Bennem.

59:12
    Calgary se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.

59:37
    Seguin orazítkoval tyč hostující klece!

Flames se tedy ve třetí třetině podařilo otočit vývoj utkání na svou stranu, když se v přesilové hře prosadil Monahan, jenž tak rozhodl o tom, že Calgary porazilo Dallas 2:1.

Michael Frolík (DAL) – 0+0 -1, 2 střely, čas na ledě 16:20

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy zase na počtenou. (05:18:52)
    Gól Curtise McKenzieho Dallasu nestačil.

Jan Matúš

Góly a asistencie: 14. McKenzie – 33. J. Gaudreau (Chiasson, Monahan), 50. Monahan (J. Gaudreau)

Calgary Flames: Ch. Johnson (Elliott) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, D. Wideman, Jokipakka, Engelland – J. Gaudreau, S. Bennett, Chiasson – Versteeg, Monahan, Brouwer – Tkachuk, Backlund, Frolík – Ferland, Stajan, Hathaway.

Rozhodca: Morton, Luxmore – Murchison, Murray