Chievo – Cagliari 1:0 (kon.) | Udinese – Neapol 1:2 (kon.) | Juventus – Pescara 3:0 (kon.)
Chievo Verona
1:0 (0:0)
Cagliari Calcio
cz Sobota 19.11.2016, 15:00 • Marco Antonio Bentegodi, Verona • Talianska Seria A • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Italská nejvyšší soutěž má na programu další kolo a my budeme sledovat duel mezi Chievem a Cagliari. Mírným favoritem je domácí celek.

Chievo Verona má zatím na svém kontě 15 bodů a při skóre 12:14 se nachází na dvanáctém místě v tabulce. V posledních týdnech se ale Chievo trápí, protože z posledních pěti zápasů ani jednou nevyhrálo, pouze dvakrát remizovalo. Dnes mají tedy domácí o motivaci postaráno.

Cagliari Calcio je na tom podobně. Hosté mají o bod více a na svém kontě tak mají bodů 16 a při skóre 20:29 se nachází na jedenáctém místě. Hosté z posledních pěti zápasů také třikrát prohráli, ale k tomu přidali dvě výhry. Naposledy ale prohráli v Turíně 1:5.

Poslední vzájemné zápasy

Chievo – Cagliari 1:0
    Cagliari – Chievo 0:2
    Cagliari – Chievo 0:1
    Chievo – Cagliari 0:0

Chievo Verona: Sorrentino – Cacciatore, Gamberini, Spolli, Gobbi – Izco, Radovanović, L. Castro – de Guzmán – Floro Flores, Pellissier.
    Náhradníci: Confente, Seculin – Cesar, Sardo, N. Rigoni, Parigni, Frey, Costa, Inglese, Jallow, Meggiorini.

Cagliari Calcio: Storari – Ceppitelli, Salamon, Alves, Bittante – Barella, Munari, Padoin – Di Gennaro – Farias, Giannetti.
    Náhradníci: Rafael, Colombo – Isla, Melchiorri, Borriello, Sau, Pajač, Deiola, Dessena..

Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel mezi Chievem a Cagliari začne za malý okamžik.

Vše je připraveno, jdeme na to.

1

1
    Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté.

2
    Hosté nic nevymysleli a dopředu hned šli domácí, ale jejich akce skončila nepovedeným centrem a od své branky bude rozehrávat Marco Storari.

4
    Hosté se usadili na polovině svého soupeře a snaží se něco kloudného vymyslet.

5
    Ale nakonec se domácí borci, kteří hrají ve žlutých dresech, dokázali ubránit.

7
    Jeden z domácích hráčů má zdravotní problémy a nevypadá to s ním dobře. Zřejmě bude muset domácí Chievo už v sedmé minutě střídat.

8
    Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Antonio Floro Flores, přichází Riccardo Meggiorini.

9
    Tak domácí skutečně střídali a hned na začátku utkání musí tedy řešit menší komplikaci.

11
    Domácí to zkusili po pravé straně, ale přihrávku do vápna Mariano Izco nezvládl a žádný z jeho spoluhráčů se tak k míči nedostal.

13
    Na druhé straně se po centru dostal k hlavičce Niccolò Giannetti, ale měl to velmi těžké a míč skončil vysoko nad břevnem.

15
    A po akci domácího celku zakončoval Gamberini, ale ani on netrefil zařízení a na první střelu na branku tak stále čekáme.

17
    Oba celky se tlačí dopředu, ale zatím je k vidění pouze mnoho nepřesností a je vidět, že se hraje o důležité body.

20
    Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje a hraje se hlavně uprostřed hrací plochy. Úvodních dvacet minutek toho příliš nenabídlo.

22
    Domácí hráč po rychlé akci nyní dostal míč do sítě, ale jeho branka nakonec kvůli ofsajdu neplatí.

24
    Bruno Alves nyní pořádně zajel do protihráče a byl důrazně napomínám. Zatím se to obešlo bez žluté karty.

26
    Nyní jsou o něco aktivnější hostující fotbalisté, ale zatím směrem dopředu nevymysleli vůbec nic.

28
    Žlutou kartu dostává Luca Bittante (Cagliari Calcio).

30
    Je za námi úvodních třicet minutek a zatím to žádná ofenzivní show tedy rozhodně není. Chievo hraje s Cagliari stále bez branek.

32
    Domácí Radovanović to vyzkoušel z přímého kopu, ale jeho rána byla zblokována a Marco Storari tedy zasahovat nemusel.

34
    K vidění je zatím opravdu mnoho faulů. Rozhodčí to nemá lehké a je jen otázkou času, kdy začne rozdávat žluté karty.

36
    Domácí nyní dobře kombinovali, ale nakonec je opět zradila přesnost. Cagliari se tedy i tentokrát v pohodě ubránilo a nyní kombinuje na své polovině.

38
    Nakonec se hosté dopředu přeci jen vydali, ale přihrávka do vápna nenašla adresáta a nic z toho tedy nebylo.

39
    Rohový kop pro hosty.

40
    Ze svého prvního rohu ale hosté nic nevytěžili a vypadá to, že v prvním poločase se už branky nedočkáme.

42
    Žlutou kartu dostává Ivan Radovanović (Chievo Verona).

43
    Rohový kop i pro domácí celek.

44
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Rozehrávat bude Marco Storari, který samozřejmě nikam nepospíchá.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1

První poločas je za námi. Sledujeme vyrovnaný zápas, který toho zatím příliš nenabídl a Chievo tak hraje s Cagliari stále bez branek. Viděli jsme pouze mnoho nepřesností a faulů, tak snad to bude ve druhém dějství větší podívaná.

Druhý poločas začne přibližně v 16:03.

Hráči se vrací zpět na trávník, takž druhý poločas začne za malý okamžik.

46

48
    Ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme v sestavách, jako na začátku utkání.

49
    Rohový kop pro Chievo.

50
    Z rohu ale nic nebylo a u míče jsou hosté, kteří nikam nepospíchají a trpělivě kombinují.

52
    Nakonec se hosté dopředu vydali, ale z jejich akce nebylo vůbec nic a u míče už jsou hráči ve žlutém, tedy domácí Chievo.

54
    Chievo právě vstřelilo branku!
    A je z toho úvodní branka zápasu! Po hezké kombinaci se do vápna dostal MASSIMO GOBBI, který šikovně prostřelil brankáře a Chievo jde tedy do vedení 1:0!
    54. Massimo GOBBI - 1:0

56
    Domácí brankář měl nyní práci, ale s propagačním pokusem si v pohodě poradil a stav se nemění.

58
    Žlutou kartu dostává Luca Ceppitelli (Cagliari Calcio).

60
    Je před námi posledních třicet minutek a vzhledem k tomu, že Chievo už vede 1:0, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.

62
    Žlutou kartu dostává Nicolás Spolli (Chievo Verona).

63
    Bruno Alves to vyzkoušel z dálky a byl to hodně zajímavý pokus, po kterém míč proletěl těsně vedle pravé šibenice!

65
    Na druhé straně vybojovalo Chievo rohový kop.

66
    Po rohu se ke střele dostal Lucas Castro, ale z hranice velkého vápna branku minul o několik metrů.

68
    Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Niccolò Giannetti, přichází Federico Melchiorri.

69

70
    K hlavičce se dostal aktivní Lucas Castro, který byl v dobré pozici, ale z blízkosti branku nakonec trestuhodně minul!
    70. Castro hlavou branku minul

72
    Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Bartosz Salamon, přichází Mauricio Isla.

73

74
    Ale ani z tohoto rohu nic nevymysleli a stav se tedy stále nemění. Před námi je posledních zhruba dvacet minutek.

76
    Z dálky to vyzkoušel hostující Nicoló Barella, ale poslal míč jen do míst, kde byl připravený Stefano Sorrentino.

78
    Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází David Di Gennaro, přichází Marco Borriello.

80
    Hosté se tlačí dopředu, ale příliš se jim nedaří a vypadá to, že všechny body dnes získá domácí Chievo, které stále vede pouze o jednu branku.

82
    Ke střele se dostal hostující Farias, ale ani on nedokázal trefit branku a rozehrávat tak bude Stefano Sorrentino.

84
    Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Sergio Pellissier, přichází Roberto Inglese.

86
    Rohový kop pro Cagliari.

87
    A další roh pro hosty.

87
    Hosté už zahrávali devět rohových kopů, ale ani z jednoho nic nevytěžili a stále tedy prohrávají.

89
    Žlutou kartu dostává Gianni Munari (Cagliari Calcio).

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+2
    Žlutou kartu dostává Fabrizio Cacciatore (Chievo Verona).

90+3

Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavý a velmi vyrovnaný zápas, který nakonec rozhodla jedna jediná branka. Prosadil se Massimo Gobbi a rozhodl tak o tom, že Chievo porazilo Cagliari těsně 1:0. Řekl bych, že dnes nevyhrál lepší celek, ale šťastnější.

To je z mé strany vše, hezký zbytek soboty. (16:53:39)