Montreal – Detroit 5:0 (kon.) | Tampa Bay – San Jose 1:3 (kon.) | NJ Devils – Buffalo 4:2 (kon.)
Philadelphia – Minnesota 3:2 (kon.) | Carolina – Washington 5:1 (kon.) | Florida – NY Islanders 3:2 (po pr.)
Pittsburgh – Toronto 4:1 (kon.) | Columbus – St. Louis 8:4 (kon.) | Nashville – Anaheim 5:0 (kon.)
Arizona – Boston 1:2 (kon.) | Calgary – NY Rangers 1:4 (kon.) | Winnipeg – LA Kings 3:2 (2:1 po s.n.)
Vancouver – Dallas 5:4 (po pr.) | Ottawa – Minnesota 1:2 (po pr.)
Montreal Canadiens
5:0 (3:0, 2:0, 0:0)
Detroit Red Wings
cz Nedeľa 13.11.2016, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Krásný sobotní večer či nedělní ráno. Vítám Vás u dalšího zápasu zámořské NHL mezi Montrealem a Detroitem.

MONTREAL CANADIENS

Habs prožívají letos snový začátek sezóny. V úvodních čtrnácti zápasech hned dvanáctkrát vyhráli v základní hrací době, k tomu přidali ještě jeden bod za prohru v prodloužení. Jediný tým, který zatím dokázal Montreal porazit v základní hrací době, jsou Modrokabátníci z Columbusu, kteří překvapili celou NHL a zničili svého soupeře 10:0. Od té doby ale už uplynula další tři kola a ve všech Habs vyhráli. Naposledy do Bell Centre přijelo Los Angeles a Králové nakonec odjížděli s výpraskem 1:4. Týmu hodně pomáhá uzdravený Carey Price, který je s úspěšností 95,3% druhý nejlepší z celé NHL.

DETROIT RED WINGS

Detroitu se nedaří zdaleka tak dobře jako jejich dnešnímu soupeři. Se sedmnácti body jsou přímo na hranici postupující osmičky Východní konference a na první Montreal ztrácejí již osm bodů. Když navíc vezmeme v potaz, že Rudá Křídla mají o jedno odehrané utkání více, tak je to po patnácti zápasech již slušná ztráta. Stejně jako v loňské sezóně probíhá velký boj o post brankářské jedničky, který zatím pro Petra Mrázka nevyplývá vůbec dobře. Zatímco český gólman má v devíti odehraných zápasech úspěšnost lehce přes 90%, Howard si po sedmi utkáních drží neskutečných 96% a je nejlepší ze všech brankářů.
    Nejnovější info přímo z úst hlavního kouče Jeffa Blashilla

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Tomáš Plekanec (MTL) 14 záp., 5 bodů, 1+4
    Petr Mrázek (DET) 9 záp., %ú 90,36, prům. 3,16
    Tomáš Tatar (DET) 15 záp., 6 bodů, 2+4

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Poslední utkání těchto týmů se datuje až do březnu tohoto roku, kdy v zápase plném zvratů nakonec zvítězili Habs 4:3.
    30. 03. 2016 Montreal – Detroit 4:3 (9. Pacioretty, 12. Byron, 47. Andrighetto, 52. Pacioretty – 33. Nyquist, 34. Mantha, 37. Green)

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – S. Weber, Jemelin, Petry, Markov, Hanley, Beaulieu – Gallagher, Plekanec, Andrighetto – Radulov, Galchenyuk, Byron – Shaw, Danault, Pacioretty (C) – Desharnais, T. Mitchell, Carr.

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Green, DeKeyser, Br. Smith, Kronwall, Marčenko, Ericsson – Nyquist, Zetterberg (C), D. Larkin – Mantha, Nielsen, Tatar – Abdelkader, Helm, Sheahan – Ott, Glendening, Bertuzzi.

Rozhodčí: Hebert, Furlatt – Murphy, Amell.

V brankách se dnes proti sobě postaví dva nejlepší gólmani celé NHL.

V Bell Centre již oba celky vjíždějí na led a utkání tak během pár okamžiků začne.
    Tomáš Plekanec dnes jako centr první lajny Habs

Nechybí dnes ani připomenutí zesnutí zpěváka Leonarda Cohena

Oficiality jsou za námi a jdeme na zápas.

00:01

00:18
    Domácí okamžitě pronikají do pásma a první střela od modré lajny končí těsně mimo.

00:36
    Další střelecký pokus Webera již k Howardovi prošel, ale hostující brankář si se střelou poradil.

01:34
    A první zákrok si připisuje také Price, který úspěšně zasáhl proti střel Manthy.

02:25
    Střela Mitchella končí v ochranné síti.

02:35
    Abdelkader aktivně napadá rozehrávku Habs v jejich pásmu, ale ti si s ním zatím dokáží poradit.

03:40
    Oba týmy zatím hraje velmi opatrně a na větší šanci ještě zatím čekáme.

04:17
    Montreal právě vstřelil branku!
    Tak jako bych to přivolal. Závar v pásmu Red Wings nakonec končí bezprostřední dorážkou z hole PHILLIPA DANAULTA, na kterou jž Howard neměl šanci dosáhnout. Asistence: Andrew Shaw, Max Pacioretty.
    04:17 Phillip DANAULT - 1:0

05:24
    Detroit má zatím veliký problém dostat se se pukem do útočného pásma.

06:09
    Weber ztratil puk na modré a hosté jeli dva na jednoho, ale Helm příliš dlouho čekal se zakončením, ze kterého tak nakonec nic nebylo.

06:51
    Mantha zaměstnal svou střelou Price, ale těžký zákrok to pro něj nebyl.

07:18
    Mezi kruhy se puk odrazil na hůl Danaulta, jehož střela však byla tečována těsně mimo bránu.

07:59
    Habs uskakuji na rozdíl dvou branek. PAUL BYRON se zmocnil puku na vlastní modré. Okamžitě zapnul své tryskové motory, ujel všem hráčům Red Wings a blafákem do forhendu překonal Howarda. Bez asistence.
    07:59 Paul BYRON - 2:0

08:49
    Plekanec se zmocnil puku za bránou a poslal ho na modrou, ovšem jeho spoluhráči z obrany vystřelit nedokázali.

09:35
    Danault zavezl puk do pásma a od levého mantinelu nepříjemně zaměstnal Howarda.

09:58
    Price v pohodě kryje střelecký pokus Otta.

10:30
    Začínající útok Rudých Křídel zastavuje hvizd rozhodčího – přihrávka rukou.

10:36
    Od modré to zkoušel Weber, ale jeho střela neprošla přes clonící hráče.

10:59
    A puk k Howardovi nedostal ani další obránce Markov.

11:26
    Na druhé straně nebezpečně pálil rovněž od modré Ericsson, ale bránu jen těsně minul.

12:10
    Canadiens výborně brání střední pásmo a hosté se opravdu jen velmi zřídka dostanou s pukem do jejich třetiny.

12:43
    Nepřesné nahození Webera končí zakázaným uvolněním.

12:46
    Dekeyser trefil jen clonícího Andrughetta.

13:24
    Mitchell se protáhl podél mantinelu do pásma, ale střelou z velkého úhlu si na Howarda nepřišel.

13:52
    Zakázané uvolnění Detroitu.

14:26
    Radulov dostal puk do pásma hostů, ale Habs z této dobré práce ruského bouřliváka nic nevytěžili.

15:04
    Price nyní ukazuje, že hra holí mu nedělá nejmenší problém.

15:28
    Abdelkadera narazil na mantinel Shaw (MTL) a posedí si dvě minuty na trestné lavici.

15:37
    Tomáš Plekanec získal puk a vyhazuje přes všechny čáry.

16:00
    A znovu se Montreal osvobozuje.

16:21
    Green vypálil od modré, ale pravý beton Price byl na svém místě. Následně se odraženého puku chopil jeden z obránců a vyhodil

16:50
    Tatar v souboji s Pricem neuspěl.

17:22
    Smith trefil od modré Danaulta, který následně pohotově puk odpálil pryč.

17:28

18:06
    Green vypálil z kruhu, ale Price byl opět pozorný.

18:06
    Glendening (DET) následně sekl přes lapačku Price a už míří na lavici hanby.

18:18
    Red Wings vyhazují přes všechny čáry.

18:41
    Přihrávku na Plekance srazil vysoko do ochranné sítě Mantha.

18:48
    Markov si vyjel s pukem mezi čárky, ale jeho střela proletěla těsně vedle brány.

18:57
    Minutu budou hrát domácí 5 na 3. Ott (DET) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

19:00
    Bleskové využití dvojnásobné přesilovky. Galchenyuk vyhrál buly přímo na hůl Radulova, který okamžitě přiklepl na SHEE WEBERA a ten nekompromisně propálil Howarda. Asistence: Alexander Radulov, Alex Galchenyuk.
    19:00 Shea WEBER - 3:0

19:57
    Ke střele od mantinelu se ještě dostal Petry, ale vzdálenější kout brány netrefil.

20:00

První třetina je minulostí a oddychnout si mohou hlavně hosté. Ti v první periodě inkasovali hned třikrát a je tak možné, že se v zápase dočkáme nastoupení Petra Mrázka. Druhá třetina začne přibližně v 02:12.

Střely v první třetině 10:7
    Price si v roli rozehrávače připsal třetí asistenci u první branky Habs.

Na začátku druhé části nás ještě čeká necelá minuta přesilovky Montrealu.

20:01

20:30
    Detroit zatím dobře brání obranou modrou.

20:46
    Další vyhození až k Priceově bráně.

20:51
    Galchenyuk (MTL) sekl přes rukavice DeKeysera, za což si odsedí dvě minuty.

21:01

21:10
    Montreal dostává kotouč do středního pásma.

21:31
    A znovu se Habs v pohodě osvobozují.

21:55
    V obrovské šanci byl Kronwall. Švédský obránce dostal nabídku mezi kruhy, ale Price opět předvedl skvělý zákrok.

22:38
    Domácí jeli v oslavení dva na jednoho, ale Mitchell v dobré pozici bránu minul.

23:49
    Plekancovo nahození dojeli první obránci Detroitu a je to zakázané uvolnění.

24:00
    Green příliš dlouho vyčkával se střelou až nakonec trefil jen clonícího hráče.

24:57
    Detroit si zahraje další přesilovku. Hanley (MTL) zasáhl Nielsena vysokou holí natolik nešikovně, že je z toho dvojnásobný trest.

25:23
    Montreal zatím brání skvěle a hrálo se dokonce chvíli v pásmu Red Wings.

25:46
    Závar před bránou Montrealu, po kterém se puk chvíli povaloval před brankovištěm. O touši však nevěděl nikdo z hostujících hráčů a Canadiens se tak opět dokázali ubránit.

26:14
    Střelcký pokus Larkina byl sražen vysoko nad bránu Price.

26:22
    Tatar by nebyl špatný baseballista, ale jeho dorážka nakonec těsně minula bránu.

26:57
    Nielsen z mezikruží napálil puk do náručí Price.

27:02
    Petry vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

27:22
    A znovu kotouč letí až k Howardovi.

27:37
    Zetterberg se až příliš dychtivě hnal do útočného pásma a je to ofsajd.

27:59
    Dlouhý oblouček k bráně Howarda, domácí brání naprosto perfektně.

28:28
    Smithův nástřel tečoval jeden z jeho spoluhráčů, ale kotouč se mezi tři tyče nevešel.

28:58

29:08
    Price přidržel nahození od mantinelu a domácí tak mohou přeskupit svoje řady a po dlouhém, ale výborně ubráněném oslabení ukázat i něco dopředu.

29:44
    Howard skryl v rukavici střelu Hanleyho od modré čáry.

30:24
    Mantha se po dobrém presingu zmocnil puku v útočném pásmu, ale jeho snažení nakonec přímou střelu na bránu nepřineslo.

30:56
    Zakázané uvolnění Rudých Křídel, hra se stěhuje před Howarda.

31:16
    Danault dostal přihrávku do jízdy, protáhl se až do pravého kruhu, ale jeho bekhendovou střelu vyrazil Howard ramenem.

31:22
    Hodně nepříjemná situace pro Howarda. Radulov nahodil puk zpoza brány a brankář Red Wings vůbec nevěděl, kde má kotouč. Toho si ale všiml Paul Byron a puk doklepl do brány hostů.

Hosté si vybírají svou challange, dle nich měl Howard puk pod kontrolou a Byron klepl do jeho betonu.

Tohle bude těžké rozhodnutí. Howard puk úplně pod kontrolou neměl, ale Byron skutečně zasáhl jen jeho beton.

BRANKA NEPLATÍ!

32:01
    Howard výborně vyrazil střelu Galchenyuka.

32:15
    A Howard musel okamžitě řešit další nepříjemnou situaci, kdy ny něj nepříjemně dorážel Radulov.

32:29
    Další zákrok hostujícího gólmana proti Gallagherovi.

32:43
    Howard jen vyrazil střelu Webera, ale domácí se následně k dorážce neprotlačili.

33:46
    Dělovku od modré vyslal na Howarda Markov, ale americký gólman v posledních minutách drží svůj tým.

34:09
    Parádní zadovkou našel Radulov Galchenyuka, který z kruhu ale bránu těsně přestřelil.

34:41
    A nyní se k zakončení dostal sám Radulov, ale Howard byl opět na svém místě. V posledních minutách ale sledujeme obrovský tlak Montrealu a ze strany Rudých Křídel je to jen čekání na gól.

35:04
    Ericsson (DET) míří na trestnou lavicí poté, co zasáhl Plekance hokejkou do obličeje.

35:13
    Domácí se dnes podruhé prosazují v přesilové hře. Po narážečce vypálil z kruhu Galchenyuk a jeho střelu nejspíše neúmyslně tečoval ANDREW SHAW a umístil tak kotouč do brány. Asistence: Alex Galchenyuk, Andrej Markov.
    35:13 Andrew SHAW - 4:0

36:26
    Bekhendový pokus Paciorettyho neprošel až k Howardovi.

36:49
    V Bell Centre je definitivně vymalováno. Hodně nešťastný moment, při kterém se nahození zpoza brány MAXE PACIORETTYHO odrazilo od brusle bránícího Helma za záda bezmocného Howarda. Asistence: Andrew Shaw, Phillip Danault.
    36:49 Max PACIORETTY - 5:0

37:30
    Montreal v pohodě drží kotouč na svých hokejkách.

38:44
    Howard vyrážečkou zasahuje proti střele od mantinelu.

39:04
    V rohu za bránou Habs se do sebe pustili Jemelin (MTL) s Larkinem (DET) a po menší ruční výměně názoru oba míří na dvě minuty na trestnou lavici.

39:51
    Bertuzzi se pokusil o objetí brány a zasunutí puku za Price, ale obrana Canadiens mu tuto variantu zakončení na poslední chvíli zhatila.

40:00

Druhá třetina zabrala téměř hodinu čistého času. Nejvíce se na tom podepsala dlouhá konzultace hlavního sudího s videorozhodčím, po které nebyl nakonec domácímu týmu uznán gól na 4:0. Ale Canadiens rozhodně nic nezabalili. Naopak od tohoto momentu doslova válcovali Rudá Křídla a do konce třetiny přidali nejen čtvrtou, ale také pátou branku a jdou si pro další přesvědčivé vítězství.

Střely v druhé třetině 15:10
    Střely celkem 25:17

40:01

40:01
    Střídání v týmu Detroit Red Wings: ze hřiště odchází Jimmy Howard, přichází Petr Mrázek.