Nashville – Chicago 3:2 (kon.) | Calgary – Edmonton 3:5 (kon.) | LA Kings – Philadelphia 2:4 (kon.)
Los Angeles Kings
2:4 (0:0, 1:4, 1:0)
Philadelphia Flyers
cz Sobota 15.10.2016, 04:55 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:40.

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání základní části NHL, v němž LOS ANGELES KINGS přivítá na svém ledě PHILADELPHII FLYERS.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Králové zahájili přípravu na nový ročník NHL velmi slušně, ve třech zápasech nasázeli soupeřům třináct (!) gólů! Sestavy týmů se však v přípravě měnily a v jejím závěru prohráli Králové oba poslední zápasy – doma s Dallasem 3:6 a poté doma i s Coloradem (1:2 po prodloužení).
    Do nového ročníku pak LA vstoupilo také porážkou, ve vypjatém souboji na ledě San Jose prohrálo těsně 1:2, byť již ve 2. minutě vedlo 1:0.

Na rozdíl od svého dnešního soupeře, Philadelphia v novém ročníku NHL nesehrála ještě ani jeden zápas. Soudit tak můžeme pouze podle výsledků v přípravě, které však byly jako na houpačce. Nakonec Philadelphia z osmi zápasů přesně polovinu prohrála a zbylou polovinu vyhrála.

Předpokládané sestavy:

Los Angeles Kings: Zatkoff (Quick) – Doughty, Muzzin, Martinez, McNabb, M. Greene, Forbort – Toffoli, Kopitar, King – Lewis, J. Carter, Purcell – Nolan, Shore, Clifford – Setoguchi, Dowd, Andreoff.

Philadelphia Flyers: Neuvirth (S. Mason) – Gostisbehere, MacDonald, Streit, Provorov, N. Schultz, Manning – Simmonds, Giroux, Raffl – Voráček, Couturier, Konecny – Weise, Bellemare, Cousins – Read, Gordon, VandeVelde..

Československá stopa v utkání:

Jakub VORÁČEK (PHI)

Michal NEUVIRTH (PHI) .
    Opravdoví Králové se po 50 letech vrátili zpět do Los Angeles!

Los Angeles Kings: Zatkoff (Budaj) – Doughty, Muzzin, Martinez, McNabb, M. Greene, Forbort – Toffoli, Kopitar, King – Lewis, J. Carter, Purcell – Nolan, Shore, Clifford – Setoguchi, D. Brown, Andreoff.

Wayne Gretzky si jako správný kapitán vzal slovo během přípitku na oslavu 50. výročí organizace Los Angeles Kings.

Před začátkem utkání ještě velká hokejová sláva, kdy se na ledě Staples Center představují legendy Kings, mimo jiné Marcel Dionne, Rob Blake, Luc Robitaille a chybět nemůže ani největší z největších, Wayne Gretzky!
    Před začátkem zápasu proběhl v LA slavnostní ceremoniál.

00:01

00:20
    Philadelphia v první útočné akci.

00:27
    Vhazování po pravici Zatkoffa, domácí získávají puk.

01:05
    Travis Konecny netrefuje z pravé strany branku Kings, hosté získávají alespoň útočné pásmo.

01:48
    Michal Neuvirth musel řešit situaci u své branky a přerušil hru.

02:38
    Elitní formace Kings v útočném pásmu, Dwight King se dostal s pukem před branku Flyers a zakončil, skvělý zákrok Neuvirtha!

03:44
    Trevor Lewis nahazuje puk do útočné třetiny, odražený puk od zadního mantinelu ukryl Neuvirth ve své lapačce.

04:41
    Zatím pouze tři střely v úvodu zápasu, pokaždé stříleli domácí, hosté ještě neohrozili branku Kings.

05:06
    Icing Philadelphie, hra se tak vrací před Neuvirtha.

06:05
    Drew Doughty s pukem za vlastní brankou, rozehrávka Kings.

06:55
    Stále platí, že Jeff Zatkoff ještě nemusel zasahovat, Philadelphia těžko přechází do útočného pásma.

07:33
    Vhazování ve střední třetině, domácí vybojovali puk.

08:57
    Králové v útočném pásmu, ale v pravém rohu ztrácí puk, hosté dostávají puk ze třetiny.

09:18
    Rychlý brejk domácích, Jordan Nolan přihrává z pravé strany Cliffordovi, ale je to přihrávka na paty...
    Prohlédněte si nádherné video! Flyers se vrací zpět do práce.

10:15
    Anže Kopitar se snažil dostat ke střele, ale nepovedlo se.

10:42
    Tentokrát již Neuvirth musel zasahovat, z pravé strany pálil Tyler Toffoli.

11:02
    Sedmá střela Los Angeles, hosté ještě nevystřelili na Zatkoffa, Voráček v ofsajdu, hra přerušena.

12:10
    Domácí opět v útočném pásmu, Purcell ale ztratil puk na modré.

13:22
    Philadelphia zatím marně dobývá útočné pásmo, Kings v defenzivě výteční.

13:51
    Ale je tu gólová šance hostů, Shayne Gostisbehere napřáhl v mezikruží, puk ale netrefil ideálně, Zatkoff nemusel zasahovat.

14:29
    A vzápětí další střela hostů, z pravé strany vyzkoušel pozornost Zatkoffa Boyd Gordon, neuspěl.

15:27
    Ivan Provorov nedokázal odehrát puk z vlastní třetiny, to se povedlo až jeho spoluhráčům.

15:52
    Andy Andreoff nedovoleně atakuje u mantinelu Travise Konecneho a dostává dvouminutový trest, přesilová hra Philadelphie.

16:28
    Jeff Zatkoff chytá střelu Nicka Cousinse, výtečný zákrok domácího gólmana.
    16:28 Jeff Zatkoff předvedl po bleskovém přesunu fenomenální zákrok a sebral gól Markovi Streitovi!

17:10
    Philadelphia v útočném pásmu, to již neplatí, Mark Streit ztrácí puk.

17:44
    Posledních deset sekund z přesilové hry Philadelphie, defenziva Kings odpaluje puk ze třetiny.

17:52

18:25
    Vhazování před Neuvirthem, puk skončil nad plexisklem.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

20:00

První třetina končí nerozhodným výsledkem, což je ale důsledek hokeje, který sledujeme – hra postrádá tempo, nasazení, jako by se hrála teprve příprava na nový ligový ročník... v úvodu zápasu byl lepší domácí tým, který však na Neuvirtha v brance Philadelphie nevyzrál. Hosté se do hry dostali až v závěru první části, ale také oni ztroskotali na dobře chytajícím Zatkoffovi.
    Od Los Angeles Kings to zatím není to pravé ořechové.

20:01
    Wayne Simmonds dostal dvouminutový trest za sekání, přesilová hra Kings.

21:05
    Domácím se zatím vůbec nedaří při přesilové hře, hosté vyhazují jeden puk za druhým.

21:52
    Tak až v samém závěru se Kings dostávají do útočného pásma.

22:01
    Hosté v plném počtu, v posledních sekundách přesilové hry si dobrou střelu připisuje Alex Martinez, kterého Michal Neuvirth vychytal.

22:55
    Před Neuvirthem se nyní povaloval puk po střele Shoreho.

23:55
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Vůbec první útočná akce Philadelphie ve druhé třetině končí gólem, z mezikruží dokázal překonat Zatkoffa BOYD GORDON. Asistence: Nick Cousins a Brandon Manning.
    23:55 Boyd GORDON - 0:1

24:15
    Domácí rozehrávají z vlastní třetiny, což se jim ale moc nedaří.

24:43
    Studená sprcha pro LA! SEAN COUTURIER se dostal před Zatkoffa, kterého překonáván povedenou kličkou do bekhendu. Asistence: Travis Konecny a Shayne Gostisbehere.
    24:43 Sean COUTURIER - 0:2

25:15
    Králové nyní v útočném pásmu, střelu Tylera Toffoliho, z pravé strany, lapil zatím bezchybný Michal Neuvirth.

25:50
    Nyní již hosté v útočném pásmu, souboj v levém rohu.

26:35
    Králové se sice dostanou do útočného pásma, ale tam se jim nyní nedaří předvést nějakou kloudnou akci.

27:02
    Jeff Zatkoff máchl lapačkou a chytá střelu Shayna Gostisbehereho.

27:45
    Shayne Gostisbehere dokázal zablokovat střelu Trevora Lewise, dobrý obranný zákrok.

28:20
    Anže Kopitar zaváží puk do útočného pásma, přichází i střela z levé strany, Neuvirth sráží za branku.

28:54
    Jakub Voráček se vymotal z rohu před Jeffa Zatkoffa, kterého se pokusil překonat, ale byl vyveden z rovnováhy, domácí gólman má puk pod svou lapačkou.

30:00
    Jsme přesně v polovině utkání, hosté vedou o dva góly, což je pro domácí hodně nepříjemné.

30:48
    Jordan Nolan bojuje o puk v rohu třetiny Flyers, jeho spoluhráči posléze udrželi pásmo.

31:27
    Fantastický zákrok Neuvirtha, který vyrazil puk po střele Aleca Martineze, ten pálil z pravé strany, to byla vyložená šance!

32:04
    Travis Konecny to udělal výtečně, v pozici, odkud mohl již zakončovat, ještě přihrál na pravou stranu, Zatkoff se položil na led a SEAN COUTURIER toho dokonale využil ke skórování. Asistence: Travis Konecny a Jakub Voráček.
    32:04 Sean COUTURIER - 0:3

32:46
    Zakázané uvolnění Králů, kterým druhá třetina zatím vůbec nevychází.

33:53
    Travis Konecny se neprodral do středního pásma, domácí dobře napadají rozehrávku.

35:09
    Letců je nyní doslova plný led, hosté jsou lepší, domácí se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

35:44
    Před dojíždějícím Readem musí zasahovat Jeff Zatkoff, hra přerušena.

36:16
    Philadelphie již přestřílela svého soupeře – aktuálně mají Letci na svém kontě 20 střel, Králové 18.

36:39
    Do brejku se nyní dostal Travis Konecny, ale jeho střelu mezi betony dokázal Jeff Zatkoff vyrazit. Neprosadil se ani z dorážky Jakub Voráček.

38:03
    To už je hodně nepříjemné, střelu Ivana Provorova, od modré, dokázal Zatkoff vyrazit, ale poté Trevor Lewis nechal zakončit MARKA STREITA, který z ostrého úhlu, z levé strany, dokázal skórovat. Asistence: Ivan Provorov a Nick Cousins.
    38:03 Mark STREIT - 0:4

38:32
    Zatkoff má puk ve své lapačce a raději přerušuje hru.

38:52
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Domácí se přece jenom prosazují, po vyhraném vhazování Anže Kopitara pálí od modré DREW DOUGHTY, který překonává Neuvirtha v brance Flyers. Asistence: Anže Kopitar.
    38:52 Drew DOUGHTY - 1:4

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:32
    Matt Read dostal puk do útočného pásma, které ale hosté neudrželi.

40:00

Skončila gólově vydatná druhá třetina, kterou jasně ovládli hokejisté Philadelphie. Ti totiž nasázeli domácímu týmu hned čtyři branky, a to v rozmezí patnácti minut. Králové byli pod velkou dekou, ale nakonec by přece jenom trochu naděje mohl přinést gól Doughtyho, v samém závěru třetiny, kterým domácí snížili na 1:4.

2. třetina:

Los Angeles Kings: 9

Philadelphia Flyers: 21.

Další třetina začne přibližně v 6:52.

40:01

41:10
    Nahozený puk do útočné třetiny, Králové se ale k němu nedostávají.

41:45
    Souboj za brankou Neuvirtha, opět jsou úspěšnější hosté, kteří dostávají puk ze třetiny.

42:10
    Ale v úvodu třetí třetiny zatím aktivnější domácí.

43:01
    A domácí svou aktivitu v úvodu třetí části vyjádřili i gólově! BRAYDEN MCNABB vypálil od modré, z levé strany a puk se odrazil od bránícího Streita do branky. Asistence: Alec Martinez a Dwight King.
    43:01 Brayden MCNABB - 2:4

43:35
    Hosté se dostali do útočného pásma, ale pouze na chvíli, nyní již hrají opět domácí.

44:51
    Matt Greene ztrácí puk ve vlastní třetině, domácí se nyní nemohou vymanit.

45:08
    Jordan Nolan teprve třetím hráčem, který je dnes vyloučen, hosté si zahrají přesilovou hru.

45:15
    Bleskově se prosazují hosté, ale gól nebyl uznán, Wayne Simmonds totiž bránil brankáři Zatkoffovi v zákroku.
    45:15 Simmondsův gól nebyl správně uznán kvůli nedovolenému bránění brankáře. Dobrá práce rozhodčích.

45:43
    Průnik Toffoliho po pravém křídle, Neuvirth chytá a za jeho brankou se strhla potyčka.

46:25
    Až teprve nyní se hosté na chvíli dostali do útočného pásma, Zatkoff ale nemusel zasahovat.

47:04
    Shayne Gostisbehere spíše nahazuje puk od modré, ale zablokoval ho bránící Alec Martinez.

47:08

48:44
    Letci ve vlastní třetině, Mark Streit rozehrává.

48:57
    A Jeff Zatkoff si připisuje výborný zákrok, z levé strany se dostal do zakončení Michael Raffl.

50:00
    Posledních deset minut řádné hrací doby, domácí stále prohrávají, byť je to již pouze o dva góly.

50:45
    Králové v útočném pásmu, Kopitar pálí z pravé strany, Neuvirt vyráží.

50:53
    Andrew MacDonald dostává dvouminutový trest za držení Kopitara v osobním souboji, domácí mají přesilovou hru.

51:15
    Jeff Carter netrefuje z levé strany branku Neuvirtha, domácí zůstávají v útočném pásmu.

51:32
    Pierre-Édouard Bellemare se obětavě vrhl do střely Doughtyho, puk míří ze třetiny Flyers.

51:56
    Z levé strany pálí Devin Setoguchi, ale puk zamířil vedle branky.

52:53

53:34
    Přečíslení tři na dva nevyřešili nyní hosté ideálně, puk se svezl za branku Zatkoffa, domácí mohou rozehrát.

54:38
    Doughty ani Muzzin nyní nevyzráli na Neuvirtha.

54:48
    A Letci vyváží puk ze třetiny a na chvíli odlehčují vlastní přetížené defenzivě.

55:15
    Začala již poslední pětiminutovka, dělovka Jeffa Cartera zblokována nad plexisklo.

55:48
    Setoguchi bojuje o puk v útočném pásmu, Letci se nyní zaměřují hlavně na pozornou defenzivu.

56:05
    Jakub Voráček vyhazuje alespoň do středního pásma.

57:21
    Iva Povorov zablokoval střelu Aleca Martineze, ale hosté se musí i nadále bránit.

57:24
    Blíží se okamžik, kdy Zatkoff zamíří na střídačku a domácí to zkusí v šesti.

58:15
    A ten okamžik přišel právě nyní, Jeff Zatkoff opouští branku, domácí to zkouší v šesti.

58:40
    Kings v útočném pásmu, ale je to souboj u mantinelu.

58:53
    Sean Couturier zaútočil na hattrick, prázdnou branku LA však netrefil, místo toho se tak píská icing Philadelphie.

58:53
    Oddechový čas pro domácí.

59:00
    Posledních šedesát sekund a je tu vyloučení na obou stranách, za Kings dostává dvě minuty Muzzin za nedovolené bránění, za hosty pak putuje na trestnou Dale Weise za hákování.

Je konec! Philadelphia vstupuje vítězně do nového ročníku, výraznou měrou k tomu přispěl svým skvělým výkonem Michal Neuvirth v brance! Králové naopak musí čelit druhé porážce a stále tak čekají na první vítězství.
    Hosté rozhodli o svém vítězství excelentním výkonem ve druhé třetině a byť pak domácí v závěru druhé třetiny snížili, poté i na začátku té třetí přidali druhý gól, na víc se již nezmohli, Letci si zápas velmi dobrým taktickým výkonem pohlídali a zaslouženě vítězí.

Jakub VORÁČEK (PHI) 0+1, 2 střely, čas na ledě 16:26

Michal NEUVIRTH (PHI) 23 zákroků, 2 góly, 92%.

Tři hvězdy utkání:
    1. Sean COUTURIER (PHI) 2 + 0
    2. Travis KONECNY (PHI) 0 + 2
    3. Drew DOUGHTY (FLA) 1 + 0

Dnešní utkání sledovalo 18 453 diváků.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (07:40:03)
    Králům první domácí zápas sezony nevyšel a Tyler Toffoli tentokrát vyšel naprázdno.

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 39. Doughty (Kopitar), 44. McNabb (Martinez, King) – 24. Gordon (Cousins, Manning), 25. Couturier (Konecny, Gostisbehere), 33. Couturier (Konecny, Voráček), 39. Streit (Provorov, Cousins)

Rozhodca: St. Pierre, Skilliter – Nagy, Rody

Diváci: 18 453