Nitra – Vítkovice sk 0:5 (kon.) | IFK Helsinky – TPS 5:4 (2:1 po s.n.) | Kärpät – Sparta Praha 0:1 (po pr.)
Rauma – HV71 3:4 (kon.) | SaiPa – Tappara 4:2 (kon.) | Plzeň – Lugano 3:3 (kon.)
Färjestad – Liberec 2:0 (kon.) | Växjö – Mníchov 4:3 (kon.) | Skellefteå – Jyväskylä 4:2 (kon.)
Frölunda – Junosť Minsk 5:0 (kon.) | Djurgården – Kuopio 2:1 (kon.) | Bern – Salzburg 3:3 (kon.)
Zürich – Wolfsburg 5:2 (kon.) | Fribourg – Košice sk 4:1 (kon.) | Zug – Eisbären 1:2 (kon.)
Linköping – Davos 2:3 (kon.)
HK Nitra
0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
HC Vítkovice Ridera
Utorok 11.10.2016, 18:00 • Nitra aréna • Liga majstrov • 1/32 finále

Dnešné stretnutie sa skončilo jednoznačným víťazstvom Vítkovíc 0:5, vďaka ktorému postupujú hokejisti českého extraligistu do osemfinále CHL. Nitra sa s prestížnou súťažou lúči a môže sa plne koncentrovať na zápasy v Tipsport lige. (20:25:34)

59:55
    Zrejme posledné vhadzovanie stretnutia sa vhodí v strednom pásme.

59:08
    Za potlesku tribún sa dohráva dnešné stretnutie. Skvelí domáci diváci aj napriek nepriaznivému skóre povzbudzujú svoje mužstvo počas celého zápasu.

58:13
    Necelé dve minúty do konca stretnutia, pri puku sú hostia za vlastnou bránkou a zakladajú jednu z posledných útočných akcií.

57:25
    Vhadzuje sa v strednom pásme. Stretnutie sa už iba dohráva.

56:50
    Mezeiova strela od modrej bola zblokovaná na ochrannú sieť. Vhadzuje sa po pravici brankára hostí.

55:43
    Prvý úspešný zákrok brankára Hala, hra je prerušená a nasleduje reklamná prestávka.

55:25
    Po góle vystriedal Valenta v domácej bránke Halo.
    55:24 SZTURC - 0:5

55:24
    Vítkovice dali gól!
    ROMAN ZTURC po zaváhaní domácej obrany pridáva do odkrytej bránky piaty gól hostí. Asistencie: Tomáš Jáchym.

54:45
    Zakázané uvoľnenie Vítkovice.

52:50
    Laliberté páli z prvej z medzikružia, Dolejš fantasticky vyráža pravým betónom.

50:56
    Vitkovice využívajú bleskurýchle presilovku vďaka gólu MICHAELA VANDASA. Asistencie: Petr Kolouch.

50:34
    Výsledkom pästných výmen je presilovka hostí 5 na 3.

50:34
    Do šarvátky sa zapojili najskôr Slovák a Klok, následne Blackwater a Sloboda. Všetci hráči inkasovali vyšší trest za hrubosť. Za domácich navyše Slovák aj menší trest a preto hrajú hostia presilovku.

50:34
    V Nitre sa nám dlhšie hrať nebude po tom, čo sa na ľade strhla šarvátka.

50:01
    Nitra má posledných desať minút aby strelila svojmu súperovi aspoň gól.

49:08
    Po buly Pupákova strela od modrej a zákrok brankára Dolejša, ktorý hru prerušil.

49:03
    Beneho strelu zblokovala obrana hostí na ochrannú sieť. Bude sa vhadzovať po pravici brankára hostí.

48:05
    Sedlákovu strelu vyráža Valent na ochrannú sieť.

47:48
    Prihrávka puku rukou na strane hostí a vhadzuje sa v strednom pásme.

46:29
    Chalupa poslal propagačnú strelu na Dolejša a ten hru prerušil.

45:48
    Domáci v plnom počte. Vhadzuje sa pred Valentom.

45:11
    Macík skúšal v oslabení šťastie strelou spoza obrancu. Dolejš úspešne chytá.

44:45
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

44:25
    Nitra sa doposiaľ dobre bráni, Vítkovice kombinujú v útočnom pásme, ale Valent nemusel zatiaľ zasahovať.

43:46
    Vitíkovice budú hrať presilovku pri vylúčení Versteega.

43:32
    Blackwater nedokázal prekonať dezorientovaného Dolejša po odrazenom puku od zadného mantinelu.

42:35
    Kovář odzbrojil od puku Paukovčeka a hostia zakladajú útočnú akciu od svojej bránky.

41:33
    Zakázané uvoľnenie Nitra.

41:23
    Kovář strieľa od modrej a Valent chytá.

40:59
    Dolejš skryl puk do svojej moci pred atakujúcim Ručkayom.

40:01

V druhej tretine Vítkovice pridali tretí gól z hokejky Illeša a tak majú hostia pred záverečnou časťou hry pohodlný trojgólový náskok.

40:00

39:01
    Do konca druhej tretiny zostáva 1 minúta. Hrá sa dlhšie bez prerušenia, avšak ani jedno mužstvo sa nedostalo do výraznejšej šance.

37:57
    Vhadzuje sa pred brankárom hostí.

36:44
    Valent si pripisuje ďalší úspešný zákrok a hru prerušuje. Obe mužstvá striedajú.

35:57
    Szturcova strela od modrej končí na hrudi domáceho brankára.
    34:24 ILLEŠ - 0:3

34:24
    Nedáš dostaneš sa potvrdilo. Najskôr pred Dolejšom sa neujal Lalibertého tečovaný pokus. Z následného protiútoku dostal puk na os klziska JAKUB ILLEŠ a vymietol pavučinu v ľavom hornom rohu domácej bránky. Asistencie: Jan Hudeček.

33:25
    Domáci v plnom počte. Nahodený puk skončil na hrudi domáceho brankára a hra je prerušená.

32:41
    Puk na ochrannej sieti a vhadzuje sa pred Valentom.

32:25
    Nitra má prvú minútu oslabenia za sebou, hostia sa nevedia usadiť v útočnom pásme.

31:22
    Slovák to prehnal s aktivitou v útočnom pásme a rozhodca ho poslal na trestnú lavicu za hákovanie.

29:40
    Ordzovenský strieľa nebezpečne z prvej, brankár Dolejš vyráža jeho strelu do rohu.

28:59
    Vhadzuje sa pred domácim brankárom.

28:01
    Ďalší únik hostí cez os klziska, tentokrát zakončoval Kalouch. Jeho strela tesne minula domácu bránku.

27:41
    Valent skryl puk do svojej moci a hru prerušil. Následne Mezei dôrazným spôsobom čistí priestor pred svojim brankárom.

26:58
    Slovák sa natlačil s pukom až do bránkoviska a posunul Dolejša na bránku, ktorá sa posunula a rozhodca hru prerušil.

26:17
    Štenka sa ocitol v podobnej príležitosti ako hostia pri prvom góle, brankár Dolejš sa stihol včas presunúť a vykryť si priestor.

25:30
    Bene skúšal pozornosť brankára Dolejša z pravého kruhu, ten jeho pokus chytá a hru prerušuje.

24:15
    Hostia v plnom počte.

23:19
    Nasleduje vhadzovanie pred Valentom. Nitra sa nevie usadiť v útočnom pásme, dokonca mohla inkasovať z hokejky Olesza.

22:55
    V oslabení unikol Olesz, ale jeho strela neslávila úspech.

22:10
    Nitra má šancu znížiť pri vylúčení Koloucha.

21:55
    Macíkovu prihrávku spoza bránky nezužitkoval Krištof pred odkrytou Dolejšovou bránkou.

20:44
    Oleszova strela letela tesne nad domácu bránku.

20:01

Po prvej tretine Vítkovice vyhrávajú v Nitre 0:2, kedy sa dokázali najskôr presadiť pár sekúnd po nevyužitej presilovej hre 5 na 3 gólom Květoňa. Druhý gól pridali hostia po tvrdej strele Tomiho.

20:00

19:40

18:53
    Aktívny Vandas mohol skórovať vo vlastnom oslabení, potom čo uspel v súboji 1 na 1, obkorčuloval domácu bránku, Valent sa však stihol presunúť včas.

17:45
    Akciu domácich zastavil hvizd rozhodcu pre prihrávku puku rukou.

17:33
    Nitra si zahrá prvú presilovku pri vylúčení Balana.

17:22
    Vhadzuje sa v útočnom pásme domácich.
    16:18 TOMI - 0:2

16:18
    Jednoduchý prechod hostí do útočného pásma, tvrdá strela VOJTECHA TOMIHO a hostia strieľajú druhý gól. Asistencie: Jakub Illeš, Jan Hudeček.

15:11

14:55
    Ďalšia diera v domácej obrane, do úniku sa dostal Vandas, ktorý zvolil blafák na forhend. Valent si dobre postrážil priestor medzi betónmi a podržal svoje mužstvo.

14:28
    V Nitra aréne je reklamná prestávka, po ktorej sa bude vhadzovať po pravici brankára hostí.

14:22
    Ručkay s Puzičom predviedli tvrdý súboj o puk v rohu klziska.

12:46

12:30
    Tyčka zvoní aj na strane Vítkovic po strele Blackwatera.

11:59
    Hra je prerušená po tom, čo sa puk dostal do hľadiska. Vhadzuje sa pred brankárom Dolejšom.

11:35
    Puk za bránkou hostí a obe mužstvá striedajú počas hry.

09:48
    Valent si pripisuje Ďalší úspečný zákrok po strele Szturca.

09:04
    Puk na ochrannej sieti a bude sa vhadzovať pred brankárom hostí.

08:01
    Hrá sa nám dlhšie bez prerušenia, pri puku domáci hráči, ktorí skúšajú vymyslieť niečo prekvapivé v útočnom pásme.

06:56
    Rovnaké prečíslenie hostí ako pre pár minútami, tentokrát po strele Illeša zvoní pravá tyčka domácej bránky.

05:20
    Vitkovice nasťahované v útočnom pásme, domáci sa nevedia dostať k puku a akcia hostí končí zblokovanou strelou na ochrannú sieť.

03:55
    Hostia mohli pridať druhý gól, v úniku 2 na 1 nezakončil ideálne Illeš a Valent nemusel zasahovať.
    02:44 KVETON - 0:1

02:44
    Nitra ustála oslabenie avšak po naskočení domáceho hráča z trestnej lavice sa puk dostal k osamotenému DÁVIDOVI KVĚTOŇOVI, ktorý nemal problém prekonať domáceho brankára. Asistencie: Patrik Zdráhal.

02:40
    Domáci v plnom počte.

01:59
    Odrazený puk pred Valentom domáci brankár zaľahol a hru prerušil.

01:44
    Klok páli z prvej, Valent vyráža.

01:03
    Prihrávka puku rukou na strane hostí a hra je prerušená. Vhadzuje sa v strednom pásme.

00:36
    Hostia majú k dispozícii 90 sekúnd presilovky 5 na 3. Na trestnú lavicu si sadol Slovák.

00:05
    Hneď v úvode tretiny vylúčenie na domácej strane a menšia strkanica medzi otváracími päťkami. Na trestnú lavicu si sadol Milam.

00:01

V hľadisku je aj pár desiatok fanúšikov hostí . Domáci diváci doposiaľ zaplnili tribúny redšie ako sme v Nitre zvyknutí.

Na ľade sú aktéri dnešného stretnutia, prebehne úvodná znelka CHL a stretnutie nám môže začať.

V odvete 1. kola play-off Ligy majstrov sa pod Zoborom predstaví HC Vítkovice Ridera. V prvom vzájomnom zápase si český extraligista vybojoval zrejme nedosiahnuteľný sedemgólový náskok a jednou nohou sú hráči Vítkovíc už v osemfinále.

Pred vyše 4200 divákmi sa strelecky presadili aj Slováci vo vítkovickom drese Karol Sloboda a Michael Vandas. Hráčom Vítkovíc sa v prvom stretnutí darilo aj v početnej nevýhode, keď v presilovke zaznamenali tri góly a jeden strelili dokonca vo vlastnom oslabení.

V nedeľnom zápase s Pardubicami zaznamenal v ostravskom drese úspešnú premiéru syn Petra Šťastného Yan, ktorý strelil víťazný gól. Pravidlá registrácie Ligy majstrov však nedovoľujú jeho zasiahnutie do utorkového zápasu.

Corgoni napriek jasnej prehre v prvom zápase však nedajú kožu lacno a pokúsia sa o malý zázrak. K tomu im dopomôže ďalší hráč v podobe skvelých fanúšikov. Aj vďaka fanúšikom Nitra túto sezónu nestratila na vlastnom klzisku doposiaľ ani bod. V poslednom odohratom zápase Nitra vyhrala nad nováčikom z Liptovského Mikuláša presvedčivo 4:1. O výhre rozhodol aktuálny slovenský majster v druhej tretine, ktorú vyhrali Corgoni 3:0.

Či sa Nitre podarí si udržať domácu neporaziteľnosť a budeme svedkami malého zázraku sa dozviete aj z nášho prenosu, na ktorý vás pozývam.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dalibor Sklár

Góly a asistencie: 3. Kveton (Zdrahal), 17. Tomi (Hudecek, Illeš), 35. Illeš (Hudeček), 51. Vandas (Kolouch), 56. Szturc (Jáchym)

HK Nitra: Valent – Milam, Versteeg, Rais, Mezei, Ordzovenský, König P., Pupík, Piačka – Blackwatter, Laliber, Slovák – Krištof, Ručkay, Kutálek – Macík, Bajtek, Štefanka – Bene, Paukovček, Chalupa
    HC Vítkovice Ridera: Dolejš – Sloboda, Klok, Výtisk, Urbanec, Sedlák, Kovář, Krenželok, Puzič – Zdráhal, Květoň, Balán – Jáchym, Olesz, Szturc – Němec, Kolouch, vandas – Tomi, Hudeček, Illéš

Rozhodca: Baluška, Smetana – Šefčík, Výleta
    04.10.2016
    Vítkovice - Nitra 7:0

Góly a asistencie: 6. Tomi (Sloboda), 32. Vandas (Baranka, Kolouch), 38. Hudeček (Tomi, Kovář), 41. Roman (Olesz, Vandas), 48. Sloboda (Roman), 50. Roman (Vandas, Sloboda), 55. Olesz