Chabarovsk – Togliatti 1:0 (kon.) | Vladivostok – Kazaň 3:4 (0:1 po s.n.) | Red Star Kunlun – Nižnekamsk 2:1 (kon.)
Barys – CSKA Moskva 4:0 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – HC Slovan sk 4:2 (kon.) | Ufa – Soči 1:3 (kon.)
Jaroslavľ – S.Moskva 6:3 (kon.) | Viťaz – Novgorod 3:0 (kon.)
po s.n. (0:1)
Admiral Vladivostok
3:4 (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
Ak Bars Kazaň
cz Utorok 20.09.2016, 11:30 • Fetisov Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Dovolte mi, abych popřál všem fanynkám a fanouškům hokeje co nejlepší sportovní zážitek. V tomto zápase KHL proti sobě nastoupí Vladivostok a Kazaň.

Kazaň – Dynamo Moskva 4:1

Hostující celek je v tabulce Východní konference na sedmém místě s 16 body. Domácí Vladivostok je až na 12 pozici s 10 body.

Sledujeme slavnostní představení hráčů obou týmů.

00:01

00:11
    Stěpan Zacharčuk si připsal výborný obranný zákrok, před svou brankou se obětavě položil do střely protihráče, který tak nedokázal vystřelit.

01:07
    Anton Glinkin se dostal do zakončení, domácí brankář zasahovat nemusel, neboť kotouč byl tečovaný mimo branku.

02:37
    Oskars Bartulis se dostal do dobré střelecké pozice, kotouč získal mezi kruhy, ale brankáře Emila Garipova v brance Kazaně překonat nedokázal.

03:00
    Tři minuty hry jsou pryč, zatím jsme neviděli žádnou vážnější akci na jedné či druhé straně.

03:28
    Kotouč se po střele dotkl ochranné sítě nad brankou Admiralu, následovat tak bude buly v jeho obranném pásmu.

03:53
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Vasilij Tokranov – 2 min., vysoká hůl). Naprosto zbytečný faul posílá hostující celek do čytřminutového oslabení.

04:36
    Vladivostok se snaží v přesilové hře vstřelit úvodní branku zápasu, zatím ale naráží na dobře organizovanou hru bránící se čtveřice.

05:10
    Výborně se hosté brání v dlouhém oslabení. Admiral se momentálně nemůže stabilně dostat do útočného pásma.

06:11
    Na ledě se vystřídali obě přesilovkové formace Vladivostoku. Ani jedna si nedokázala vytvořit vylouženou střeleckou pozici.

07:00
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Gól v přesilové hře. Po krásné akci se do zakončení dostal DMITRIJ SAJUSTOV, který nastavil hůl do střely Tkajčova. Domácí se díky využité početní výhodě dostávají do vedení. Asistence: Vladimir Tkačjov, Robert Sabolič.
    07:00 Dmitrij SAJUSTOV - 1:0

07:30
    Po vstřelené brance je domácí celek dál aktivní, snaží se své vedení navýšit. Zatím ale marně.

08:00
    Ak Bars Kazaň se musí bránit i při hře pět na pět. Domácí fanoušci hlasitě podporují Admiral, což pochopitelně povzbudí hráče Admiralu.

08:15
    Sergej Barbašev se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale jeho rána byla ztečovaná.

09:57
    Kazaň vstřelila branku!
    Po delší pasáži bez střeleckého pokusu se k pěkné akci odhodlali hosté. Atte Ohtamaa skvělou zadovkou našel Jiřího Sekáče, který se dostal ke střele. Puk se dostal k ALEXANDRU SVITOVOVI, který nadvakrát překonal domácího gólmana. Z ničeho nic hostující celek vyrovnává. Asistence: Jiří Sekáč, Atte Ohtamaa.
    09:57 Alexandr SVITOV - 1:1

10:30
    Sledujeme rychlý hokej, který se přenáší ze strany na stranu, ani jeden celek nechce udělat chybu. Po útočné pasáži dostává hlavní slovo defenziva.

11:01
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetině. Zatím jsme viděli dvě branky, jednou se prosadili domácí a jednou hosté. Gólmani mnoho práce nemají.

11:25
    Výborně to myslel Arťom Čibisov, jeho rána nebo spíše střelecký pokus myšlený na teč byl zblokovaný obránci. Směr hry domácí Anton Volčenkov rychle otáčí.

11:50
    Nikita Serebrjakov toho mnoho neviděl, spíše instinktivně máchl rukou a kotouč našel v rukavici. Dobré čtení hry od domácího brankáře.

12:15
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Dmitrij Sajustov – 2 min., podražení). Přesilovou hru si nyní zahraje Ak Bars.

12:20
    Puk míří až za branku Emila Garipova. Skvěle dokázala bránící se čtveřice kotouč zastavit.

12:45
    Výbornou práci odvedl jeden z domácích beků, který se obětavě vrhl po kotouči. Kazaň by jinak dorážela do odkryté branky.

13:25
    Hostující celek hraje přesilovou hru velmi dobře, domácí se s vypětím všech sil brání. Nikita Serebrjakov má hodně práce před svou brankou.

14:03
    Dmitrij Lugin nyní poslal kotouč přes všechny čáry, domácí tak mohou vystřídat. To už se blíží konec oslabení.

14:15
    Admiral se vrací do plného počtu, hosté nedokázali svou první početní výhodu proměnit.

14:40
    Znovu se hlasitě ozývají domácích fanoušci, kteří se snaží dotlačit své oblíbence k vedoucí brance v zápase.

15:11
    Osobních soubojů začíná přibývat a sudí mají více práce s umravňováním hráčů na obou stranách.

15:21
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Čerepanov – 2 min., podražení).

15:50
    Admiral Vladivostok vyhrál buly v útočném pásmu, hned se dostal do zakončení, s pokusem Roberta Saboliče si brankář poradil.

16:19
    Gól v přesilové hře posílá domácí tým do vedení. Ze střední vzdálenosti vystřelil JONATHON BLUM. Emil Garipov vyrazil kotouč jen nad sebe a puk následně spadl za brankovou čáru. Díky šťastné brance se domácí Admiral dostává do vedení. Asistence: Dmitrij Sajustov, Robert Sabolič.
    16:19 Jonathon BLUM - 2:1

17:00
    Kazaň po inkasované brance začíná diktovat tempo hry a pokouší se rychle vyrovnat. Střelecký pokus Michaila Varnakova končí zblokovaný v rohu hrací plochy.

17:15
    Admiral je znovu hnán hlasitou podporou fanoušků do útočného pásma, nyní se však Sergej Barbašev dostal do postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

17:50
    Oba celky střídají, na hrací ploše momentálně není k vidění pohledný hokej.

18:25
    Kotouč se pohybuje ve středním pásmu, ani jeden tým už nechce inkasovat. První třetina se v poklidném tempu dohrává.

18:50
    Jiří Sekáč se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale neměl komu by adresoval přihrávku, a tak jen nahodil na branku a šel střídat.

19:00
    Poslední minuta hry v první třetině. Domácí kontrolují hru a nedávají soupeři možnost kombinovat.

19:35
    Poslední minuta podle předvedené hry se dohrává jen z povinnosti, aby týmy už by se nejraději viděly v kabině. Buly v útočném pásmu Ak Barsu.

20:00

Tři branky nabídla první třetina. V přesilovce poslal domácí do vedení Dmitrij Sajustov. O necelé tři minuty později vyrovnal Alexandr Svitov. Zatím rozhodující branku v přesilové hře vstřelil se štěstím Jonathon Blum. Po první třetině vedou domácí 2:1.

Za malý moment začne druhá třetina.

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrávají domácí hokejisté, kteří do ní vstupují aktivněji.

20:55
    Sergej Barbašev se dostal do zakončení, ale jeho střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel.

21:56
    Sledujeme rychlý hokej, který nenabízí mnoho střel na branku. Dmitrij Lugin z levé strany vystřelil a brankář Emil Garipov kotouč raději chytil.

22:25
    Obrázek hry se proti první dvacetiminutovce příliš nezměnil. Sledujeme zajímavý hokej, který nabízí aktivnější hru domácího celku. Ten se ale nemůže dostat do zakončení.

23:10
    Nikita Serebrjakov toho mnoho neviděl, ale i tak dokázal kotouč vystřelený od modré čáry zastavit.

23:43
    Anton Volčenkov vystřelil od modré čáry. Kotouč se odrazil k volnému ARŤOMU ZEMČJONOKOVI, který s velkou dávkou štěstí prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Domácí vedou o dvě branky. Asistence: Anton Volčenkov.
    23:43 Arťom ZEMČJONOK - 3:1

24:15
    Domácích hokejistů je najednou plný led. Hostující tým se tak tak brání. Momentálně Admiral vládne dění na ledové ploše.

25:00
    Pět minut hry ve druhé třetině je pryč. Domácí hokejisté jsou podstatně aktivnější a Ak Bars se musí bránit.

25:36
    Emil Garipov si počkal na střelu Sergeje Barbaševa a kotouč elegantně ukryl do rukavice.

26:10
    Dmitrij Lugin si sjel s kotoučem na holi mezi kruhy a pokusil se vystřelit. Jeho projektil byl obránci ztečovaný do rohu.

26:35
    Roman Abrosimov se prezentoval výborným čtením hry. Obětavým způsobem se položil do střely protihráče. Gólman Kazaně tak zasahovat nemusel.

27:11
    Sledujeme rychlý hokej, který mnoho střel nenabízí, hraje se ze strany na stranu. Ani jeden celek nechce chybovat. Na hře je to znát.

27:19
    Jonathon Blum, autor jedné z branek, se nyní pokusil dlouhým pasem vyslat spoluhráče do brejku, ale chyběla přesnost.

27:45
    Následovat bude komerční přestávka, kotouč vylétl z hrací plochy na tribunu.

28:15
    Nikita Serebrjakov v brance domácích momentálně nemá mnoho hráče. Vladivostok nepouští soupeře do zakončení.

28:31
    Admiral Vladivostok kontroluje hru a soupeři dává naprosté minimum střeleckých možností.

29:00
    Devět minut hry ve druhé třetině je pryč. Sledujeme sice rychlý hokej, ale střel na branku k vidění mnoho opravdu není.

29:25
    Nyní to byl Andrej Sigarjov, kdo se dostal ke střele od modré, brankář Kazaně byl pozorný, a tak puk vyrazil před sebe, kde hrál obránce.

29:50
    Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Domácí upravili svůj náskok na dvě branky a nyní míří poklidně za výhrou.

30:15
    Nikita Serebrjakov kontroloval letící kotouč, ten minul branku, píská se zakázané uvolnění Ak Barsu.

30:21
    Jiří Sekáč to vzal na sebe, mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelecký pokus, který schoval za obránce.

30:50
    Hra se přelévá ze strany na stranu, mnoho hokejově krásných momentů k vidění není.
    Zahráli jste si někdy na zamrzlé řece? :-)

ODR season is underway. #MadeOfHockey (repost via @tarvainen)

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey (@ccmhockey),

31:35
    Dlouhou pasáž bez nějaké atraktivní akce ukončil střelecký pokus Dmitrije Lugina. Gólman Emil Garipov byl připřavený, buly po jeho levé ruce.

32:10
    Admiral Vladivostok je jednoznačně lepším týmem, v osobních soubojích má převahu, bruslí podstatně rychleji. Hosté mají nohy asi ještě někde mimo zimní stadion.

32:35
    Rychle se blížíme do finální fáze druhé třetiny, k vidění je rychlý hokej, ale střel na branku je velmi málo.

33:33
    Vasilij Tokranov našel volného ALEXANDRA SVITOVA, který schoval svůj střelecký pokus za obránce. Domácí brankář mnoho neviděl a kotouč pustil za svá záda. Hosté po dlouhé době vystřelili na branku a rána se ukázala jako gólová. Asistence: Vasilij Tokranov, Stěpan Zacharčuk.
    33:33 Alexandr SVITOV - 3:2

34:00
    Šest minut zbývá do konce druhé třetiny a hostující celek je po vstřelení brance rázem jednak ve hře, ale také výrazně aktivnější.

34:20
    Domácí celek se nyní musí bránit, neboť hráčů Kazaně je plná ledová plocha, opticky mají velkou převahu.

34:35
    Nikita Serebrjakov musí být nyní hodně pozorný, kotouče létají na jeho branku ze všech možných stran.

35:00
    Pět minut druhé třetiny je před námi a sledujeme stále rychlý hokej, který se mnoho nepřerušuje.

35:36
    Robert Sabolič vybojoval kotouč v útočném pásmu, v jeho snaze ještě pokračovali spoluhráči. Ke střele na branku se už nedostali.

35:50
    Hostující tým se dokázal osvobodit jen za cenu vyhození přes všechny čáry, hra se vrací do obranného pásma Kazaně.

36:10
    Znovu jsou domácí nastěhovaní před brankou soupeře. Kombinují za brankou, ale ke střele se přes dobře hrající defenzivu nemohou probojovat.

36:35
    Sergej Barbašev hledal svého kolegu na druhé straně hrací plochy, ale přihrávky se zmocnil obránce.

37:00
    Tři minuty do konce třetí třetiny.

37:09
    Nikita Serebrjakov raději přikryl kotouč. Vhazovat se bude před brankou Admiralu. Sledujeme rychlou pasáž hry. Diváci se rozhodně nenudí.

37:15
    Máme zde informaci pro novináře, dnešnímu utkání přihlíží 5 419 platících fandících diváků.

37:50
    Zejména první formace domácích dělá velké problémy hostující obraně. Ta zatím s vypětím všech sil brání.

38:25
    Robert Sabolič se dostal snadno do útočného pásma, k zakončení se už neprobojoval.

39:00
    Rychlý hokej přesouvá druhou třetinu do poslední minuty.

39:20
    Skvěle zastavil domácí brankář brejk soupeře. Anton Glinkin nedokázal puk poslal pod výstrojí maskovaného muže. Kazaň útočí.

39:35
    V poklidném tempu, bez střel na branku, se dohrává prostřední třetina.

39:50
    Dmitrij Lugin se dostal do zakončení, ale jeho střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel.

40:00

Dvě branky přinesla prostřední třetina. Domácí Arťom Zemčjonok upravil na 3:1. Poslední slovo měli hosté, jmenovitě Alexandr Svitov snížil na rozdíl jediné branky. Třetina skončila za stavu 3:2.

40:01

40:01
    V brance hostujícího celku došlo ke změně, do hry nastoupil Stanislav Galimov.

40:30
    Hostující celek se dokázal ubránit a následně se dostal do útočného pásma. Střela od modré se neujala.

40:57
    Kazaň se snaží vyrovnat, proti jsou pochopitelně domácí fanoušci, kteří ženou své oblíbence vpřed.

41:26
    Andrej Popov hlídkoval před brankou, kotouč se k němu nedostal, výbornou práci odvedl domácí bek Samvel Mnacjan, který zblokoval přihrávku na volného hráče.

42:01
    Dmitrij Lugin na druhé straně vyzkoušel pozornost brankáře. První ostrý zákrok pro Stanislava Galimova.

42:37
    Rychlý hokej, který se mnoho nepřerušuje, pokračuje i ve třetí třetině.

43:02
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden celek nechce udělat chybu. Hraje se hodně takticky.

43:30
    Ak Bars Kazaň je momentálně horším, ale obránci tohoto týmu skvěle blokují střely a pomáhají tak svému brankáři.

44:02
    Hosté budou hrát přesilovku, nyní mají ponechanou výhodu.

44:21
    Gól v ponechané výhodě. Skvěle to sehráli hosté. Stěpan Zacharčuk vystřelil, kotouč se dostal k volnému FJODORU MALYCHINOVI, který měl dostatek prostoru na zpracování, srovnání puku na holi a skórování. Je vyrovnáno. Asistence: Stěpan Zacharčuk, Jiří Sekáč.
    44:21 Fjodor MALYCHIN - 3:3

44:59
    Pět minut hry ve třetí třetině je pryč. Hosté dokázali v ponechané výhodě vyrovnat stav zápasu. Následovat bude reklamní přestávka.

45:28
    Po rychlé střele Jamese Wrighta musel hostující Stanislav Galimov zasahovat. Podržel kotouč, buly před jeho brankou.

46:30
    Delší dobu jsme neviděli střelecký pokus na branku. Po brance hostujícího týmu se hra velmi vyrovnala.

47:04
    Nyní se za hlasité podpory dostal do zajímavé střelecké pozice domácí Sergej Barbašev. Hostující brankář kotouč našel mezi betony.

48:13
    Sledujeme rychlý hokej, který nenabízí mnoho střelecký šancí.

49:04
    Zbytečně se nepřerušuje, rozhodčí nemají v této třetině mnoho práce, týmy hrají celkem ukázněně.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny. Nyní hrál domácí celek v šesti.

50:01
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Jason Akeson – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

50:14
    Ak Bars Kazaň vyhrál buly v útočném pásmu. Následně se ke střele dostal Stěpan Zacharčuk. Jeho střelecký pokus domácí brankář kryl.

51:00
    Polovina přesilové hry je pryč. Hosté to nesehráli špatně, ale chybí jim klid při zakončení. Domácí se s vypětím sil brání.

51:27
    Vladimir Tkačjov dostal puk do útočného pásma, pak ale domácí obětavou hrou dokázali kotouč dopravit do středního pásma a střídají.

52:01
    Admiral Vladivostok hraje v plném počtu, vyloučený hráč se vrací do hry.

52:23
    Stanislav Galimov kryje kotouč, buly před jeho brankou. Stav zápasu je stále vyrovnaný.

53:00
    Sedm minut zbývá do konce třetí třetiny. Hostující celek se snaží rozhodnout, ale nemůže najít recept na obranu domácího týmu.

53:32
    Anton Glinkin měl kotouč v útočném pásmu a dostal se až ke střele. Nikita Serebrjakov našel kotouč v rukavici, buly před jeho brankou.

54:02
    Rychlý hokej pokračuje dál. Závěr třetí třetiny se nezadržitelně blíží. Vypadá to, že oba týmy vyhlížejí nastavený čas.

54:50
    Domácí obránci dostali kotouč z obranného pásma velmi rychle, následně založili akci, v níž pokračoval Jason Akeson. K přesnému zakončení měl jeho pokus poměrně daleko.

55:31
    Hra je přerušená, vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.

55:51
    Buly v obranném pásmu Admiralu, Anton Volčenkov vyhrál souboj o kotouč. Směr hry se otáčí.

56:13
    Finální část třetí třetiny je tu. Stav zápasu je vyrovnaný, a tak pravděpodobně uvidíme prodloužení.

57:10
    Poslední tři minuty hry ve třetí třetině jsou právě rozehrány.

58:10
    Obrovskou šanci měl hostující celek, ale domácí brankář se vyznamenal skvělým zákrokem.

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině.

59:25
    Další velká šance Kazaně. Ani tentokrát se hostující celek nedokázal prosadit.

59:50
    Už se nic nestane, uvidíme prodloužení.

60:00

V třetí třetině vyrovnal Fjodor Malychin, a tak uvidíme prodloužení.

60:01

60:34
    Domácí se dostali do útočného pásma, k zakončení už ale ne. Na druhé straně Justin Azevedo nevyužil prostoru, který měl mezi kruhy.

61:20
    Admiral Vladivostok má puk za svou brankou a snaží se o postupný útok.

61:38
    Ak Bars se brání velmi dobře a napadá hned po ztrátě kotouče, domácí útok to má obtížné.

62:09
    Zatím jsme v prodloužení žádnou vážnější šanci neviděli.

63:00
    Probíhají poslední dvě minuty prodloužení.

63:04
    Stanislav Galimov rozehrál kotouč za brankou na svého obránce, a tak pomohl založit akci, v níž pokračoval Michail Varnakov.

63:35
    V poklidném tempu se dohrává prodloužení, s největší pravděpodobností uvidíme nájezdy.

64:00
    Poslední minuta prodloužení právě zahájena.

64:41
    Už se nic nestane, domácí brankář si se střelou od modré čáry dokázal poradit.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení nepřineslo branku, a tak uvidíme nájezdy.
    I v přerušení hry je koho sledovat.

Samostatné nájezdy začínají.

1. séria
    0:0
    Dmitrij LUGIN neproměňuje. Střelou mezi betony neuspěl.

1. séria
    0:1
    Vladimir TKAČJOV proměňuje. Pohrál si s brankářem a proměnil.

2. séria
    0:1
    Vladimir TKAČJOV neproměňuje. Nemyslel to zle, ale neuspěl.

2. séria
    0:1
    Anton GLINKIN neproměňuje. Gólman ho skvěle vychytal.

3. séria
    0:1
    Jason AKESON neproměňuje. Nedal, je konec, hosté vyhrávají.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Ak Bars Kazaň.
    Autorem vítězné branky je VLADIMIR TKAČJOV. Elegantně zakončil pod horní tyčku a rozhoduje.
    Vladimir TKAČJOV - 3:4

Po základní hrací době byl stav zápasu nerozhodný. V nájezdové loterii o své výhře rozhodli hostující hokejisté, prosadil se Vladimir Tkačjov.

Česká stopa v zápase
    Jiří Sekáč (KZN) 0+2, 2 střely, čas na ledě 15:42 (14:04:24)

Jan Prošek

Góly a asistencie: 7. Sajustov (Tkačjov, Sabolič), 17. Blum (Sajustov, Sabolič), 24. Zemčjonok (Volčenkov) – 10. Svitov (Sekáč, Ohtamaa), 34. Svitov (Tokranov, S. Zacharčuk), 45. Malychin (S. Zacharčuk, Sekáč), rozh. náj. Tkačjov