Fínsko – Tím Severnej Ameriky 1:4 (kon.) | Česko – Tím Európy sk 2:3 (po pr.)
Česko
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Tím Európy
Pondelok 19.09.2016, 21:10Svetový pohár • Skupina A

Európsky výber má na svojom konte plný počet bodov. Tím zložený z hráčov ôsmich krajín vyhral aj druhý duel na Svetovom pohári, keď zdolal Čechov zaslúžene 3:2 po predĺžení. Európania boli väčšinu času lepším celkom, no doplatili na slabšiu efektivitu a nedokázali rozhodnúť ešte v riadnom hracom čase. Zverenci Ralpha Kruegera majú takmer istú účasť v semifinále, no ešte ich čaká posledný zápas v základnej skupine proti Kanade. (23:46:24)

62:06 Leon Draisaitl (EUR) - 2:3

62:06
    Tím Európy práve strelil gól! Českí hokejisti prepadli v útočnom pásme a inkasovali. Zuccarello našiel voľného LEONA DRAISAITLA, ktorý išiel sám na brankára Mrázka a presnou strelou zabezpečil svojmu tímu víťazstvo. Asistencia: Mats Zuccarello.
    61:26 Vladimír Sobotka (CZE) - 2:3

61:26
    Frolík potiahol puk do útočného pásma, prihral voľnému Sobotkovi, no jeho pokus zachytil Jaroslav Halák.

61:06
    Na opačnej strane prišla strela švihom od Gáboríka, ktorá skončila na Mrázkovej hrudi.

60:50
    Voráček sa natlačil cez Josiho do zakončenia, ale Jaroslav Halák mu vypichol puk hokejkou.

60:20
    Na ľade je obrovské množstvo priestoru. Uvidíme, komu bude viac vyhovovať formát troch proti trom.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.
    60:00 Michael Frolík (CZE)

59:50
    Seidenberg úplne nepochopiteľne napálil puk z obranného pásma až za Mrázkovu bránu a z ničoho nič daroval Čechom vhadzovanie v útočnej tretine.

59:25
    Hra sa kúskuje. Prišlo druhé prerušenie v krátkom časovom slede. Po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať pred Mrázkom.

59:00
    Posledná minúta tretej tretiny. Puk je momentálne na českých hokejkách.

57:24
    Českí hokejisti majú chuť rozhodnúť zápas ešte v riadnom hracom čase. Zblízka zakončoval Martin Hanzal, ale zase bol úspešný Jaroslav Halák.
    56:15 Michael Frolík (CZE)

56:15
    Jaroslav Halák opäť podržal svoj tím. Pri nájazde Frolíka z pravej strany vytiahol pripravený betón.

55:53
    Európsky výber zvládol oslabenie najmä vďaka viacerým zákrokom Jaroslava Haláka.

55:20
    Hemský nepríjemne vystrelil príklepom, Halák vyrazil puk pred seba a hneď prišla nebezpečná dorážka Hanzala.
    54:55 Jakub Voráček (CZE)

54:55
    Európania potrebovali prerušiť hru, pretože Marián Hossa zlomil hokejku. Voráčkovu strelu pokryl Halák a európsky výber mohol vystriedať.

54:30
    Jannik Hansen mal šancu v oslabení. Jeho strela švihom tesne minula bránu.

54:00
    Česi hrajú v plnom počte a majú veľkú možnosť otočiť skóre vo svoj prospech.

53:53
    Vylúčenie v tíme Tím Európy (Mats Zuccarello – 2 min., podrazenie).

53:10
    Frolíkovi sa otvoril priestor na brejk. Český forvard postupoval po ľavom krídle, ale nepresne vystrelil a netrafil bránu.

52:28
    Marián Hossa vystrelil od modrej čiary. Jeho príklep našiel len pripravenú lapačku Petra Mrázka.
    52:00 Jakub Voráček (CZE)

52:00
    Vylúčenie v tíme Česko (Jakub Voráček – 2 min., krosček).

50:54
    Tutovka Európanov. Chárovu strelu od modrej čiary vyrazil Mrázek pred seba, kde bol pripravený Thomas Vanek a ihneď dorážal. Rakúsky útočník však stroskotal na českom gólmanovi.

49:56
    Jakub Voráček ostal na chvíľu ležať na ľadovej ploche. Ehrhoff ho totiž nechtiac trafil pukom rovno do tváre. Český útočník odišiel na striedačku po vlastných nohách.

49:00
    Obrovská šanca Čechov na tretí gól. Európania prepadli v útoku a ponúkli súperovi brejk dvoch proti jednému. Protiútok zakončil Jaškin strelou do Haláka.
    48:31 Martin Hanzal (CZE) - 2:2

48:31
    Česko dalo gól! Naši severozápadní susedia sú dnes mimoriadne efektívni a napriek nízkemu počtu striel dokázali vyrovnať. Po nahodení od modrej čiary sa puk odrazil od zadného mantinelu pred bránu a MARTIN HANZAL ho poslal do siete. Asistencie: Vladimír Sobotka, Aleš Hemský.

47:10
    Jakub Voráček si našiel odrazený puk na osi klziska a príklepom preveril pozornosť Jaroslava Haláka.

46:42
    Vylúčenie v Tíme Európy (Thomas Vanek – 2 min., podrazenie).

46:10
    Josi s Vanekom si zavadzali na ľavom krídle a pripravili sa o rýchly brejk. Vanek následne fauloval, no hra pokračuje ďalej, pretože Česi držia puk a o chvíľu si zahrajú presilovku.

45:20
    Európania ovládli začiatok tretej tretiny. Na strely vyhrávajú jasne 35:14.

44:30
    Českí hokejisti musia opäť doťahovať náskok svojho súpera. Prípadná prehra by ich s najväčšou pravdepodobnosťou zbavila šance postúpiť do semifinále.
    42:17 Mats Zuccarello (EUR) - 1:2

42:17
    Tím Európy práve strelil gól! Petr Mrázek pred minútou výborne zasiahol, ale teraz mu prepadla do siete strela MATSA ZUCCARELLA. Nórsky útočník vystrelil spoza obrancu a český brankár neudržal puk v lapačke. Asistencia: Jaroslav Halák.

42:06
    Európsky výber stále čaká na prvú využitú presilovku na Svetovom pohári. Česi ustáli nepríjemné chvíle.

41:12
    Česi prežili najhoršie a po návrate vylúčeného Nakládala vytiahol Petr Mrázek neuveriteľný zákrok, keď padal na ľad a zvládol chytiť do lapačky strelu Romana Josiho, ktorá mierila do siete.
    40:23 Roman Josi (EUR)

40:23
    Európania majú veľkú možnosť na skórovanie, pretože hrajú presilovku piatich proti trom. Prvá strela od modrej čiary však skončila na Mrázkovi.

40:06
    Vylúčenie v tíme Česko (Michal Jordán – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

40:01

Prvá polovica druhej tretiny bola jasne v réžii Európanov, ktorí mali hernú prevahu aj množstvo šancí. V 31. minúte z toho vyťažili gól Zdena Cháru, ale potom sa upokojili a pustili do hry českých hokejistov, ktorí o tri minúty neskôr vyrovnali vďaka presnej strele Jakuba Voráčka.

40:00
    40:00 Marián Gáborík (EUR)

39:10
    Vylúčenie v tíme Česko (Jakub Nakládal – 2 min., podrazenie).

38:23
    Mats Zuccarello vystrelil spoza obrancov, puk prešiel až na Mrázka, ktorý lapačkou vytlačil jeho pokus.

37:30
    Záver druhej tretiny sa hrá vo vysokom tempe a bez prerušení. V poslednej dvadsaťminútovke sa máme na čo tešiť.

36:45
    Kopitar našiel výborne postaveného Vaneka v útočnom pásme, ale ten ešte zbytočne hľadal Hansena.

35:00
    Hra sa vyrovnala. Česi po Chárovom góle pridali a sú oveľa lepším tímom ako v prvých tridsiatich minútach.
    33:28 Jakub Voráček (CZE) - 1:1

33:28
    Česko dalo gól! Roman Josi nezachytil puk na modrej čiare, za jeho chrbát sa dostal JAKUB VORÁČEK, ktorý mal pred sebou otvorený priestor a strelou švihom prekonal Jaroslava Haláka. Asistencie: Michal Jordán, Milan Michálek.

33:00
    Česi po inkasovanom góle paradoxne ožili a sú aktívnejší. Hemský teraz zbytočne váhal s koncovkou a prihrával pred bránu, kde nemal spoluhráča.

31:54
    Momentálne platí zaujímavá štatistika. Európania na prebiehajúcom Svetovom pohári stále neinkasovali, Česi naopak čakajú na svoj prvý gól.

30:50
    Mohlo byť vyrovnané. Európania neboli dostatočne dôrazní pred bránou a česká strela prepadla Halákovi za chrbát. Seidenberg odpálil puk na poslednú chvíľu z bránkovej čiary.
    30:05 Zdeno Chára (EUR) - 0:1

30:05
    Tím Európy práve strelil gól! Česi boli dlhú dobu pod tlakom a napokon neodolali. Po viacerých strelách uspel ZDENO CHÁRA, ktorého príklep z uhla prekvapil Petra Mrázka. Asistencie: Thomas Vanek, Pierre-Édouard Bellemare.

28:30
    Európania majú v druhej tretine jasne navrch. Na Mrázka vyslali už 21 striel, Halák čelil iba 8 pokusom.
    28:20 Christian Ehrhoff (EUR)

28:20
    Ďalšia veľká príležitosť pre európsky výber. Draisaitl posunul puk medzi kruhy krajanovi Ehrhoffovi, ktorý trafil do hrude Mrázka.

26:50
    Chárova strela síce neprešla na bránu, ale odrazený puk sa dostal k Mariánovi Hossovi, ktorý zblízka trafil žŕdku.
    26:31 Pierre-Édouard Bellemare (EUR)

26:31
    Petr Mrázek išiel za bránu rozohrať, ale puk nezachytil a takmer sa nestihol vrátiť späť. Český gólman včas zasiahol proti strelám Vaneka aj Bellemara.

25:50
    Ondřej Palát prešiel cez európsku obranu a bekhendom nepríjemne vystrelil na Jaroslava Haláka, ktorý si pripísal dôležitý zákrok.

24:45
    Tomáš Tatar sa uvoľnil v obkľúčení troch českých hokejistov a nečakane vystrelil okolo obrancov. Mrázek zase úspešne zasiahol.

24:00
    Českí hokejisti prežili ťažké chvíle v dvoch oslabeniach aj pri trestnom strieľaní. Vďaka spoľahlivému Mrázkovi všetko zvládli a udržali remízový stav.

23:12
    Česi pohrozili v oslabení. V prečíslení dvoch proti jednému prišlo zakončenie Plekanca, ktoré zneškodnil Jaroslav Halák.
    22:31 Anže Kopitar (EUR)
    22:31 Michal Kempný (CZE)

22:31
    Michal Kempný v oslabení chytil puk do rukavice v bránkovisku a hlavný rozhodca nariadil trestné strieľanie. Jeho realizáciu si zobral na starosť Anže Kopitar, ktorý nevyužil svoju príležitosť.

21:47
    Vylúčenie v tíme Česko (Milan Michálek – 2 min., krosček).

21:23
    Dve veľké šance pre európsky výber. Najskôr Draisaitlovu prihrávku nevyužil na skórovanie Gáborík a potom zblízka neskóroval Draisaitl.
    20:49 Anže Kopitar (EUR)

20:49
    Európania si dlho posúvali puk po rohoch, ale napokon vyprodukovali strelu. Kopitar trafil iba pripraveného Mrázka.

20:01

Úvodných dvadsať minút neprinieslo ani jeden gól. Stále tak platí fakt, že Jaroslav Halák ešte na Svetovom pohári neinkasoval a jeho nepriestreľnosť trvá už 80 minút. Slovenský brankár zlikvidoval v prvej tretine päť striel, jeho protivník Petr Mrázek až osem.

20:00

19:45
    Vylúčenie v tíme Česko (Michal Kempný – 2 min., hákovanie).
    18:43 Zdeno Chára (EUR)

18:43
    Obrovská šanca pre Tím Európy. Tomáš Tatar prihral medzi kruhmi ideálne postavenému Kopitarovi, ktorý našiel ešte v lepšej pozícii úplne voľného Cháru, no jeho pokus Mrázek vyrazil na ochrannú sieť.

18:08
    Tatar s Hossom vybojovali pri mantineli puk pre Andreja Sekeru, ktorý neváhal a tvrdo vypálil od modrej čiary. Mrázek bol pripravený a predviedol úspešný zákrok.
    16:40 Roman Josi (EUR)

16:40
    Josi ušiel českým zadákom po ľavej strane a následne prihrával pred bránu Hansenovi. Dánsky útočník nedosiahol na puk a nemohol zakončiť.

16:20
    Palát nahodil puk medzi húštinu tiel, ktorá stála pred Halákom. Slovenský brankár dobre zasiahol a pomohli mu aj obrancovia.

15:28
    Aleš Hemský si hodil puk medzi obrancov, ale tí ho vytlačili mimo ideálnej streleckej pozície. Zatiaľ dominujú defenzívy nad útokom.

14:49
    Nino Niederreiter sa dostával do nádejnej situácie, keď mal pred sebou len jedného brániaceho hráča. Rozhodca však zastavili akciu európskeho výberu, pretože videl prihrávku rukou.

14:00
    Česká reprezentácia má v týchto chvíľach hernú prevahu. Pomohli jej k tomu aj dve presilovky, ktoré naopak Európanov vyviedli z tempa.

13:22
    Česi nevyužili ani druhú presilovku v tomto zápase. V jej závere Hanzal zadovkou prihrával pred odkrytú bránu, ale nenašiel spoluhráča.

12:30
    Českí hokejisti dokázali na minútu zovrieť svojho súpera, ale nedostali sa k žiadnemu ohrozeniu brány.

11:22
    Vylúčenie v Tíme Európy (Zdeno Chára – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

10:30
    Európania sa na pár sekúnd usadili v útočnom pásme a kombinovali. Josi s Nielsenom však nič nevymysleli.

09:45
    Dmitrij Jaškin vystrelil spoza obrancu z ľavého krídla, puk sa obtrel o konštrukciu brány, no z vonkajšej strany.

09:01
    Mark Streit sa vrátil na ľad. Európania bez problémov zvládli prvé oslabenie.
    08:30 Jakub Nakládal (CZE)

08:30
    Čechom ostáva do konca početnej výhody už iba necelých tridsať sekúnd. Halák musel riešiť iba nahodený puk od Šustra a následný teč Hanzala.

07:45
    Česi už dvakrát v krátkom časovom úseku stratili pásmo vlastným zaváhaním na modrej čiare.

07:01
    Vylúčenie v Tíme Európy (Mark Streit – 2 min., držanie).

06:30
    Kempný vyslal delovku od modrej čiary a tesne pred bránou tečoval puk Milan Michálek. Medzitým však došlo k faulu a Česi si zahrajú presilovku.

05:45
    Jordánovo nahodenie obrancovia európskeho výberu zblokovali a následná dorážka Jaškina smerovala vedľa brány.

05:01
    Približne minútu sa hralo len v strednom pásme. Ani jednému z tímov sa nedarilo prejsť do útočnej tretiny a usadiť sa tam. Snahu Čechov zastavil Pastrňákov ofsajd.
    03:40 Tomáš Tatar (EUR)

03:40
    Obaja brankári mali prácu. Najskôr Halák kryl Kempného strelu od modrej čiary a potom Mrázek zasahoval pri neprehľadnej situácii v bránkovisku.

03:06
    Mrázek musel v posledných sekundách zasahovať hneď pri niekoľkých strelách. Pred chvíľou skryl do lapačky Josiho príklep.

03:02
    Jakub Voráček je späť na ľade. Tím Európy v druhej polovici početnej výhody ožil a viackrát ohrozil bránu českého výberu. Od modrej nebezpečne pálil Mark Streit.

02:00
    Európania premrhali prvú minútu presilovej hry. Petr Mrázek nemusel zasahovať.

01:02
    Vylúčenie v tíme Česko (Jakub Voráček – 2 min., hákovanie).

00:38
    Česi mali veľkú šancu na otvorenie skóre. Voráček našiel medzi kruhmi voľného Michálka, ktorý však namieril vysoko nad bránu.

00:01

Česko: Mrázek (Neuvirth) – Šustr, Nakládal, R. Polák, Kempný, Z. Michálek, Jordán – Voráček, Plekanec (C), Palát – Pastrňák, Hanzal, M. Michálek – Hemský, Sobotka, Červenka – Birner, Jaškin, Frolík.

Tím Európy: Halák (Greiss) – Sekera, Chára, Josi, Seidenberg, Streit, Ehrhoff – Tatar, Kopitar (C), Hossa – Gáborík, Nielsen, Zuccarello – Rieder, Draisaitl, Niederreiter – Vanek, Bellemare, Hansen.

Svetový pohár pokračuje druhými zápasmi v skupinách. Európsky výber môže potvrdiť dobrú formu z posledných dvoch duelov proti Česku, ktoré v prvom stretnutí dostalo debakel od Kanady.

Česko absolvovalo pred štartom prestížneho turnaja tri prípravné zápasy. Najskôr si dvakrát, ešte na európskej pôde, zmeralo sily s Ruskom. Zbornej síce v Petrohrade podľahlo 3:4, ale doma v Prahe triumfovalo 2:1 po samostatných nájazdoch. Po príchode do zámoria mali zverenci Josefa Jandača naplánovanú generálku proti výberu Severnej Ameriky do 23 rokov, ktorý zdolali 3:2. Víťaznú pohodu si však nepreniesli do prvého súťažného zápasu. S domácou Kanadou totiž prehrali jednoznačne 0:6. V tomto stretnutí dostal v českej bráne dôveru Michal Neuvirth, no proti Tímu Európy sa medzi tri žrde postaví Petr Mrázek.

Tím Európy sa zohrával za pochodu, pretože výber zložený z hráčov ôsmich krajín predtým spolu nikdy nehral. Možno aj to sa prejavilo v dvoch prípravných proti zámorským mladíkom, s ktorými prehral 0:4 a 4:7. Oveľa lepší výkon predviedli Európania v poslednom prípravnom súboji proti Švédom, v ktorom boli efektívni a vyhrali suverénne 6:2. Na tento výsledok dokázali nadviazať aj v prvom stretnutí na Svetovom pohári, v ktorom porazili USA 3:0. Veľký podiel na víťazstve Tímu Európy mali aj dvaja Slováci. Marián Gáborík strelil rozhodujúci gól a Jaroslav Halák vychytal čisté konto.

Vítame vás pri on-line prenose. Zápas sa začína o 21:00.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 34. Voráček (Jordán, M. Michálek), 49. Hanzal (Sobotka, Hemský) – 31. Chára (Vanek, Bellemare), 43. Zuccarello (Halák), 63. Draisaitl (Zuccarello)

Česko: Mrázek (Neuvirth) – Šustr, Nakládal, R. Polák, Kempný, Z. Michálek, Jordán – Hemský, Plekanec (C), Palát – Pastrňák, Hanzal, M. Michálek – Voráček, Sobotka, Červenka – Birner, Jaškin, Frolík.