Žilina – Senica 4:2 (kon.) | Myjava – Trenčín 1:0 (kon.) | Trnava – Michalovce 2:3 (kon.)
Dunajská Streda – Podbrezová 0:0 (kon.) | Ružomberok – Zlaté Moravce 6:1 (kon.) | Slovan Bratislava – Prešov 1:1 (kon.)
MŠK Žilina
4:2 (1:1)
FK Senica
Sobota 17.09.2016, 17:00 • Pod Dubňom, Žilina • Niké liga • 9. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 9. kola futbalovej Fortuna ligy, v ktorom futbalisti MŠK Žilina privítajú na svojom trávniku hráčov FK Senica. Zápas pod Dubňom sa začína o 17:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v aktuálnej tabuľke ligy 1. miesto so ziskom 19 bodov. Len o jediný bod zaostáva tím z Podbrezovej, strata Ružomberka už je však päťbodová. Žilinčania v poslednom doterajšom ligovom kole zvíťazili v Michalovciach 0:2. keď gólovú formu potvrdil úvodným gólom Špalek a následne si otvoril strelecké skóre v žilinskom drese český stopér Filip Kaša. V týždni Žilinu čakal pohárový zápas s VSS Košice, Šošoni zvíťazili bez väčších problémov 3:0.
    Strelecké poradie Žilina:
    1. Yusuf Otubanjo – 5 gólov
    2. Nikolas Špalek – 4 góly
    3. Filip Hlohovský – 4 góly

Senici patrí v aktuálnej tabuľke ligy 7. miesto so ziskom 11 bodov. V poslednom doterajšom ligovom kole remizovala na domácej pôde s MFK Ružomberok 1:1. Za Senicu skóroval v 66. minúte z pokutového kopu Pirulo. V poslednom období nastali v kádri Senice i zmeny, tím opustil Jozef Dolný, ktorý zamieril do Poľska a Jakub Krč, ktorý bude do konca januára 2017 hosťovať v Seredi. Záhorákov však posilnil brazílsky krídelník Weriton.

Zápas v Žiline sa teda začína o 17:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

MŠK Žilina: Volešák – Mazáň, Vavro, Králik, Mabouka – Hlohovský, Škvarka, Pečovský (C), Diaz – Špalek, Otubanjo.
    Náhradníci: Leško – Kaša, Letić, Haskič, Vallo, Káčer, Mandiangu.

FK Senica: Šulla – Březina, Delgado, Gutierre Weriton, Pillár – Astray, Gonchar, Kopičár, Ruiz – Turyna, Ebwelle.
    Náhradníci: Plach – Mráz, Blažek, Červeňák, Quaye, Kratochvíl.

Rozhodca: Pavlík – Ferenc, Súkeníková.

Dámy a páni, v Žiline je už všetko pripravené na začiatok zápasu, ktorý má oficiálny výkop o 17:00. Počasie sa umúdrilo, prestalo pršať a tak môžeme očakávať naozaj výborný futbal.

Oba tímy práve prichádzajú na trávnik.

1

1
    Úvodný výkop obstarali futbalisti hostí, ktorí sa snažia o založenie prvej útočnej akcie zápasu.

2
    Hneď v úvode zápasu horí tráva pred Michalom Šullom, pretože Filil Hlohovský poslal z ľavej strany pekný center na hlavu Otubanja, no nigerijský hrot v drese Žiliny nezakončil úplne ideálne a tak brankár hostí skryl loptu do svojich rukavíc.

3
    Domáci sa pustili do Senice bez rešpektu, kombinujú v strede poľa a hľadajú voľný priestor na útočnú akciu.

4
    Filip Hlohovský si zbiehal po ľavej strane, no prihrávku od Mazáňa napokon zblokoval senický Daniel Turyna.

5
    Žilinčania kombinujú v trojici na malom priestore a vyšachovali obranu hostí, Špalek následne z pravej strany posielal prízemný center pre Hlohovského, ktorý bol pred bránkou Senice. Krídelníkovi Žiliny chýbalo azda pol kroka do zakončenia.

6
    Ale pozor, pekná akcia hostí, do lopty sa zdiaľky oprel Ebwelle a je z toho rohový kop Senice.

7
    Rohový kop hostí obrana MŠK s prehľadom vyriešila, Šošoni opäť držia loptu na svojich kopačkách.

8
    Hostia znovu pohrozili, Ebwelle vysunul po ľavej strane Delgada, ktorého následný center už bol obranou Žiliny zblokovaný.

9
    Dlhý výkop Miloša Volešáka doletel k Diazovi, ktorý posunul loptu Yusufovi Otubanjovi. Nigérijčan však bol pred šestnástkou hostí zastavený a podľa domácich fanúšikov nedovolene.

10
    Pečovský poslal stredom poľa parádnu loptu pre Špaleka, ktorý sa však trošku splašil a jeho projektil letel dosť vedľa bránky Senice.

11
    Preberajú sa aj domáci fanúšikovia, ktorí svojimi hlasivkami ženú Žilinu dopredu.

11
    Žilina dala gól!
    Krásna a rýchla kombinácia domáceho tímu, ideálnu loptu pred bránku Senice dostal MICHAL ŠKVARKA, ktorý bezpečne prekonal bezmocného Michala Šullu.

12
    Žilina hrá v úvode naozaj výborne, vidíme množstvo kombinácií na jeden dotyk, rýchlosť v práci s loptou je skutočne obdivuhodná.

13
    Ivan Diaz sa snažil vysunúť po pravej čiare Otubanja, no útočník MŠK si zle spracoval loptu a tá napokon končí za postrannou čiarou.

14
    Žilinčania kombinujú na vlastnej polovici a do hry sa zapája aj brankár Miloš Volešák.

15
    Rohový kop domácich zahral nakrátko Mazáň s Hlohovským. Filip následne poslal center do šestnástky Senice, ale lopta končí len vedľa bránky Michala Šullu.

16
    Hlohovský v ostrom bežeckom súboji so Seničanom Goncharom, ktorý v šestnástke hostí padá a píska sa faul domáceho hráča.

18
    Rýchla akcia domáceho tímu, na jej konci bol Otubanjo, ktorý sa predral cez dvoch hráčov hostí. Jeho prízemná strela však letela ďaleko od pravej tyče Šullovej bránky.

19
    Žilina je pri chuti a na bránku hostí sa valia lavínovité útoky Šošonov.

20
    Filip Hlohovský posielal z pravej strany znovu výborný center na zadnú tyč kde číhal Otubanjo, no tesne pred ním odhlavičkoval loptu na rohový kop senický Delgado.

21
    Skutočne, obrana hostí má teraz plné ruky a nohy práce. Michal Šulla preto dlhšie podržal loptu v rukaviciach a nechal trochu spoluhráčov vydýchať.

22
    Fantastické čítanie hry v podaní Michala Šullu! Michal Švarka poslal parádnu kolmicu dopredu pre Otubanja, no pred útočníkom domáceho tímu loptu odkopol skvelý brankár Senice.

23
    Máme za sebou polovicu prvého polčasu, Žilina zatiaľ vedie gólom Michala Škvarku z 11. minúty 1:0.

24
    Domáci sa snažia rýchlo pridať druhý gól, ale zdá sa, že senická obrana už stojí na podstatne pevnejších nohách než v úvode dnešného zápasu.

25
    Po dlhšom čase sa lopta dostala na hrote Senice k Turynovi, lenže k tomu okamžite dostúpil stopér Martin Králik a o loptu ho obral.

26
    Rohový kop Senice David Březina, no obrana Žiliny túto loptu s prehľadom odvrátila do stredu poľa.

27
    Po rohovom kope Žiliny sa do útoku vybral Seničan Delgado, ktorý sa snažil vysunúť Ebwelleho, lenže táto lopta nemala potrebnú razanciu ani presnosť.

28
    Obrovská šanca Žiliny, Michal Škvarka ostal sám pred Šullom, skúšal senického gólmana obstreliť, ale ten loptu parádny zákrokom nohou poslal vedľa svojej brány!

29
    Rohový kop domáceho tímu odvrátila obrana hostí na ďalší rohový kop pre Žilinu.

30
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Pedro Astray, prichádza Samuel Mráz.

31
    Senica sa snažila dostať do rýchleho prečíslenia, no Róbert Mazáň vytiahol z talóna taktický faul a vyslúžil si dohovor od hlavného rozhodcu Pavlíka.

32
    Hra sa nám mierne upokojila, domáci sa už tak netlačia do zakončenia a obrana hostí si môže po dlhom čase vydýchnuť.

33
    Seničania sa skúšajú presadzovať dlhými loptami za obranu MŠK. Jedna takáto práve letela na Daniela Turynu, ktorého však postrážil Ernest Mabouka.

34
    V Žiline sa aktuálne poriadne rozpršalo.

35
    K najaktívnejším hráčom Senice v prvom polčase patrí rozhodne Alain Richard Ebwelle, ktorý však teraz spôsobil prihrávkou domov problém pre Šullu, ktorý loptu vykopával snáď z bránkovej čiary.

36
    Na domácej strane je dnes pri chuti Michal Škvarka, jeho strela z 20 metrov bola tečovaná tesne nad bránku Senice.

37
    Senica dala gól!
    Tak a z ničoho nič zahrmelo pred bránkou Žiliny, pretože Ebwelle poslal z pravej strany ideálnu loptu pred bránku Žiliny, kde stále pripravený SAMUEL MRÁZ a bez problémov ju poslal za chrbát Miloša Volešáka.

39
    Žltú kartu dostáva Adrián Kopičár (FK Senica).

40
    Do konca prvého polčasu máme necelých 5 minút a v Žilina máme aktuálne stav 1:1.

41
    Rohový kop Žiliny zahral Michal Švarka, no táto lopte neznamenala pre hostí žiadne vážnejšie nebezpečenstvo.

42
    Tvrdý zákrok hráča hostí na Diaza, ktorý sa skrúcal od bolesti na trávniku a čuduj sa svete, hlavný rozhodca nepískal.

42
    Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Adrián Kopičár (FK Senica).

42
    Nuž a exžilinský Adrián Kopičár bol dnes zjavne premotivovaný a vďaka dvom zbytočným žltým kartám a následnej červenej karte oslabuje svoj tím.

43
    Tak v závere prvého polčasu nám na trávniku trochu zahoreli vášne, verme, že prestávka obom tímom prospeje a futbalisti sa budú sústrediť len a len na hru.

44
    Žilina drží síce loptu na svojich kopačkách, ale na vlastnej polovici.

45
    Krásna kombinačná akcia Žiliny, Špalek vysunul do zakončenia Škvarku, no píska sa postavenie mimo hry pre hráča Žiliny.

45
    V prvom polčase sa bude nadstavovať minimálne 1 minúta.

45+1
    V samom závere prvého polčasu tu máme ešte rohový kop pre domáci tím.

45+1
    Táto štandardná situácia však nebola pre obranu Senice nebezpečná.

45+1

Po prvom polčase máme v Žiline stav 1:1. Domáci išli do vedenia v 11. minúte zásluhou Michala Škvarku, ale v 37. minúte vyrovnal za hostí Samuel Mráz. Druhý polčas sa začne približne o 18:00.

46

46
    Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmeny v zostavách.

47
    Žilina od úvodu druhého polčasu hrá znovu aktívne a viac drží loptu na svojich kopačkách.

49
    Priamy kop domácich z dobrej pozície, domáci fanúšikovia skandujú "my chceme gól".

50
    Hlohovský loptu z priameho kopu síce zatočil pekne, ale tento center bol pre Šullu doslova lahôdkou.

51
    Zmätky pred bránkou Senice, Šulla sa vrhol pod nohy Otubanja a aj keď s problémami, ale predsa mu loptu zobral.

52
    Po dlhšom čase už sú vpredu aj Seničania, ktorí sú oslabení o Adriána Kopičara, ktorý v prvom polčase putoval predčasne pod sprchy.

53
    V Žiline sa počasie zase trošku umúdrilo, verme, že to vydrží až do konca stretnutia.

54
    Hlohovský si v šestnástke hostí výborne prebral loptu, poslal ju na nabiehajúceho Špaleka, ktorému v sklze chýbalo pár centimetrov aby ju poslal do siete.

54
    Žltú kartu dostáva David Březina (FK Senica).

54
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Alain Richard Ebwelle, prichádza Filip Blažek.

55
    Adrián Guľa už stojí pri postrannej čiare a rázne rozdáva pokyny svojim hráčom. Senica už sa stiahla do mohutnej defenzívy.

57
    V Žiline nám tempo hry mierne upadlo, domáci majú hru vo svojich rukách, ale Senica pozorne a hlavne výborne bráni a drží domácich na dištanc od svojej bránky.

58
    Domáci znovu v kombinácii v strede poľa, následný center na Hlohovského výborne odvrátil Ihor Gonchar.

60
    Krásna prihrávka Róberta Mazáňa pred bránku Senice, MICHAL ŠKVARKA loptu trafil ideálne a svojom druhým gólom v zápase dostáva Žilinu do vedenia pomerom 2:1.

61
    Tribúny v Žiline razom ožili a i aktivita domácich hráčov je podstatne vyššia.

63
    Dnešné stretnutie sleduje 1886 divákov.

65
    Ospravedlňte prosím drobný výpadok internetového pripojenia, v Žiline máme aktuálne stále stav 2:1 pre domáci MŠK.

66
    Žilinčania sa stále tlačia do zakončenia, snažia sa stoj čo stoj prelomiť obranný val Senice.

67
    O útočnú aktivitu hostí sa stará Daniel Turyna, ktorý je však na hrote osamotený a tak nemám veľmi šancu na úspech.

68
    Žilinčania sa tlačia dopredu, ale pozor, chybujú v obrane a je z toho penalta!

69
    Alebo nie? Tak hlavný rozhodca Pavlík sa ešte radí svojim asistentom. Áno, bude to penalta.

70
    Červenú kartu dostáva Martin Králik (MŠK Žilina).

71
    Autorom gólu z pokutového kopu je JOSE ANTONIO RUIZ..

72
    Stav máme teda vyrovnaný 2:2 a oba tímy majú na trávniku už len 10 hráčov.

72
    Žltú kartu dostáva Filip Blažek (FK Senica).

73
    Tak v týchto minútach je to skutočne veľmi nervózne.

73
    A predstavte si to, po priamom kope FILIPA HLOHOVSKÉHO končí lopta v pravom dolnom rohu Šullovej bránky!

74
    Tak toto sú pre domácich divákov infarktové minúty, dosť ťažko ich prežívajú aj obaja tréneri na lavičkách.

74
    Žltú kartu dostáva Alberto Delgado (FK Senica).

75
    Krásna akcia domácich, Otubanjo sa po ľavej strane vrútil do šestnástky hostí, jeho technická strela tesne míňa ľavú tyč Šullovej bránky!

76
    Tak v týchto minútach sa hrá skutočne hore – dole, zdá sa, že Senica v záverečných minútach otvorí hru a bude sa snažiť vyrovnať.

78
    Miloš Volešák dlhým odkopom posiela svojich spoluhráčov dopredu.

78
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Daniel Turyna, prichádza Paul Quaye.

79
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Michal Škvarka, prichádza Filip Kaša.

80
    Žilina teda stiahla z hry dvojgólového Michala Škvarku a posilnila defenzívu českým stopérom Filipom Kašom.

81
    Po ostrom súboji končí jedne hráčov hostí v reklamnom pútači a vyzerá to na veľmi bolestivý stret.

81
    Žltú kartu dostáva Viktor Pečovský (MŠK Žilina).

82
    Domáci sa snažia pridať ešte jeden gól, projektil Filipa Kašu však mieri vedľa bránky hostí.

83
    Zraneným hráčom hostí je David Březina, ktorý sa krívajúc vracia na trávnik.

83
    Nuž a zdá sa, že o víťazovi dnešného zápasu je rozhodnuté, pretože FILIP HLOHOVSKÝ parádne napriahol a prestrelil nešťastného Michala Šullu v bránke Senice.

84
    Krásna zakončenie predviedol senický Ruiz, ktorý sa do centrovanej lopty oprel nožničkami, jeho pokus ale mieril len do stredu bránky a tak Volešák nemal vážnejší problém.

85
    Žilinčania kombinujú na vlastnej polovici, do hry príde mladý Kristián Vallo.

86
    Domáci už hrajú s veľkým prehľadom a vychutnávajú si ovácie svojich fanúšikov.

87
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Nikolas Špalek, prichádza Kristián Vallo.

88
    Hostia sa dnes ale prezentujú sympatickým výkonom, bohužiaľ, ofenzíva Žiliny je v top forme.

89
    V samom závere zápasu ešte hlavička Róberta Pillára, ktorá však smerovala vedľa Volešákovej bránky.

90
    Domáci znovu kombinujú na vlastnej polovici.

90
    Do hry v drese Žiliny príde ešte Miroslav Káčer.

90
    V druhom polčase sa bude nadstavovať minimálne 1 minúta.

90+1
    Hlohovský sa snažil vymyslieť ešte jeden center do šestnástky hostí, bude z toho rohový kop domácich.

90+1
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Filip Hlohovský, prichádza Miroslav Káčer.

90+1

Máme tu koniec zápasu. S konštatovaním, že Žilina porazila Senicu 4:2 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok víkendu. Dočítania, priatelia. (18:49:05)

Dávid Švec

Hľadáme spravodajcu pre tím FK Senica. Viac informácií tu.

Góly: 11. Škvarka, 60. Škvarka (Mazáň), 73. Hlohovský, 83. Hlohovský – 37. Mráz (Ebwelle), 71. Ruiz (pen.)

Karty:   81. Pečovský (ZIL) – 39. Kopičár (SEN), 54. Březina (SEN), 72. Blažek (SEN), 74. Delgado (SEN)   42. Kopičár (SEN)   70. Králik (ZIL)

MŠK Žilina: Volešák – Mazáň, Vavro, Králik, Mabouka – Hlohovský (90+1. Káčer), Škvarka (79. Kaša), Pečovský (C), Diaz – Špalek (87. Vallo), Otubanjo.

FK Senica: Šulla – Březina, Delgado, Gutierre Weriton, Pillár – Astray (30. Mráz), Gonchar, Kopičár, Ruiz – Turyna (78. Quaye), Ebwelle (54. Blažek).

Rozhodca: Pavlík – Ferenc, Súkeníková