Košice – Lipt. Mikuláš 2:0 (kon.) | Zvolen – Martin 4:3 (kon.) | Žilina – Trenčín 2:4 (kon.)
Nitra – Nové Zámky 3:1 (kon.) | Poprad – B. Bystrica 2:4 (kon.)
MsHK Žilina
2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
HK DUKLA Trenčín
Streda 14.09.2016, 18:00 • Tipsport Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 3. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 3. kola hokej Tipsport Ligy, v ktorom hokejisti MsHK Žilina privítajú na svojom ľade hráčov Dukly Trenčín. Samotný zápas sa začína o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline úvod sezóny vôbec nevyšiel podľa predstáv. V prvom kole domáci doslova vybuchli na domácom ľade, keď podľahli nováčikovi z Liptovského Mikuláša vysoko 2:7. V druhom cestovali Vlci na ľad ďalšieho nováčika – Nových Zámkov. Ani tam však Žilinčania nebodovali a podľahli miestnemu HC 1:0. V tabuľke im teda patrí posledné 10. miesto (ak nerátame HK Orange 20). Vedenie tímu zareagovalo na vzniknutú situáciu angažovaním skúseného útočníka Mareka Hovorku, ktorý má v Žiline otvorenú zmluvu. Naopak, Vlkom bude približne 2 mesiace chýbať český útočník Štěpán Novotný, ktorý utrpel zlomeninu nohy. Dôvod na radosť však môžu mať domáci fanúšikovi, ktorí by si v dnešnom zápase mali po prvý raz vychutnať novú multimediálnu kocku v žilinskej Tipsport Aréne.

Dukle Trenčín patrí v aktuálnej tabuľke 6. miesto so ziskom 3 bodov. V prvom kole Dukla porazila na domácom ľade Martin hladko 5:1. V druhom kole však vojaci podľahli na domácom ľade Zvolenu 1:2. Pred tretím kolom ohlásili i Trenčania zaujímavú posilu, pretože až do konca aktuálnej sezóny bude pod hradom Matúša Čáka pôsobiť skúsený útočník Peter Ölvecký.
    Trénerovi Milošovi Holaňovi však bude chýbať až trojica zranených hráčov – Denis Hudec, Jakub Ručkay a Martin Kalináč.

Zápas sa v Žiline začína o 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
    V drese Trenčína brázdi ľad aj skúsený Michal Novák.

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Kříž, Slovák, Gutwald, Cerenok, Drábek (A), Macejko, Selan, Prokop – Handlovský, Hovorka, Stupka (A) – Sýkora, Húževka (C), Matis – Konečný, Holovič, Švihálek – Švec E., Ondruš, Gmitter

Dukla Trenčín: Chábera (Kompas) – Novák M., Drgoň, Albers, Kozák, Hatala, Bohunický, Ryzák, Holenda – Novák L., Dlouhý, Hossa – Tybor, Hlinka, Gašparovič – Ölvecký, Veilleux, Sojčík – Novák D., Švec J., Pardavý

Rozhodca: Lauff – Gavalier, Bednár.

Tak predsa sa žilinskí fanúšikovia dočkali. Dnes bude mať premiéru nová multimediálna kocka žilinskej Tipsport arény.

Na ľade už máme trojicu rozhodcov, čakáme na príchod hráčov oboch tímov.

00:01

00:01
    Úvodné buly prvej tretiny v prospech domácej Žiliny.

00:37
    Hneď v úvode sa naskytla šanca domácim, Stupka potiahol puk po ľavej strane a hľadal pred bránkou Mareka Hovorku, no tento puk nemal napokon potrebnú presnosť.

00:58
    Vhadzuje sa po pravej ruke Jana Cháberu.

01:15
    Žilina vstúpila do zápasu aktívne, Matúš Matis si spoza bránky nakorčuľoval s pukom pred Cháberu, no nakoniec v jasnej pozícii zakončil len do brankára hostí!
    01:15 Matis neprekonal Cháberu.

01:35
    V úvodu prvej tretiny Žilina drží hostí vo vlastnom pásme, Chábera musí byť v strehu.

02:10
    Krásnu akciu predviedol štvrtý útok Vlkov, prihrávka Emila Šveca pred bránku Trenčína ale nenašla adresáta.

02:55
    Hrá sa v rýchlom tempe a s minimom prerušení, oba tímy striedajú počas hry.

03:20
    Žilina znovu v útočnom pásme, hostia však výborne zapracovali v obrane a puk zamieril do stredného pásma.

03:52
    Marcel Hossa sa snažil získať puk na útočnej modrej čiare, ale cez ruského obrancu Nikitu Cerenoka sa prechádza veľmi ťažko. Napokon predsa len musel zasahovať Tomek a bude sa vhadzovať po jeho ľavej ruke.

04:27
    Lukáš Kozák nahodil puk do pásma Žiliny, kde oň srdnato bojuje Radoslav Tybor. Domáca obrana zatiaľ odolala, získala puk a Vlci idú dopredu.

05:00
    Ale dlho táto aktivita netrvala, znovu sa hrá bez prerušenia a tak oba tímy striedajú počas hry.

05:15
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Konečný – 2 min., podrazenie).

05:45
    Na zápas dorazili aj fanúšikovia Trenčína a keďže vedľa na futbalovom štadióne sa hrá zápas MŠK Žilina – FC VSS Košice, tak dnes majú hostia v hľadisku jasnú hlasovú prevahu.

06:10
    Trenčínu sa zatiaľ presilová hra nedarí, Žilina príkladne bojuje a posiela puk von z obranného pásma.

06:45
    Hostia usadení v pásme, Marcel Hossa z ľavej strany míňa bránku Žiliny.

07:01
    Trenčín dal gól!
    Tak hostia nakoniec ponúknutú presilovú hru využívajú, pretože Marcel Hossa nabil ADAMOVI DRGOŇOVI, ktorý prekonal Tomáša Tomeka. Asistencie: Marcel Hossa, Michal Novák.
    07:01 DRGOŇ - 0:1

07:35
    V Žiline sa chvíľu nehralo, nastali drobné problémy v časomierou. Hostia však budú hrať ďalšiu presilovú hru.

07:45
    Tak napokon nie, presilová hra pre Žilinu. Menší trest dostáva Jakub Gašparovič za sekanie.

08:12
    Žilinčania sú síce v útočnom pásme, ale nie sú pri puku, ten hostia okamžite posielajú cez všetky čiary až k Tomášovi Tomekovi.

08:50
    Puk znovu v obrannom pásme Žiliny.

09:16
    Domáci sa síce snažia niečo vymyslieť, ich aktivitu ale prerušila prihrávka rukou.

09:35
    Vlci sa snažia dostať za každú cenu do útočného pásma, ale naozaj sa im to v týchto sekundách vôbec nedarí.

09:45
    Hostia v plnom počte.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, hostia vedú vďaka Adamovi Drgoňovi 0:1.

10:39
    Stále sa hrá rýchlo a bez prerušení, Dukla je pri chuti a momentálne zviera domácich v obrannom pásme.

11:11
    Štvrtý útok Žiliny opäť zabral, Ondrej Gmitter spoza bránky nabil na modrú čiaru Slovincovi Selanovi, no jeho strela neznamenala pre Cháberu vážnejší problém.

12:02
    Peter Ölvecký vletel do pásma Žiliny po ľavej strane a hoci bol tiesnený obrancom, tak jeho strela len tesne minula žilinskú bránu.

12:42
    Hostia budú hrať znovu presilovú hru, Chábera už je na striedačke a hostia hrajú so šiestimi korčuliarmi.

13:10
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Handlovský – 2 min., podrazenie).

13:35
    Trenčín už v útočnom pásme, hostia sa okamžite rozostavili v presilovkovej formácii.

14:01
    Ale nič im to nebolo platné, pretože Tomáš Slovák vyhodil puk až za bránku Dukly, oba tímy okamžite striedajú.

14:39
    Domáci sa teraz výborne bránia, puk znovu mieri ku gólmanovi Trenčína.

15:01
    Do konca prvej tretiny ostáva posledných 5 minút, Trenčín vedie v Žiline stále 0:1.

15:10
    Domáci v plnom počte.

15:37
    Žilinský obranca Lukáš Kříž sa vybral na ofenzívny výlet, stopku mu však vystavil obranca hostí Hatala.

16:04
    O puk sa bojuje pri žilinskej striedačke. Nakoniec rozhodca píska a nasledovať bude vhadzovanie v strednom pásme, bližšie k bránke Žiliny.

16:48
    Trenčín opäť pred bránkou Tomáša Tomeka, no tentoraz žilinský brankára nemusel vôbec zasahovať.

17:27
    Tentoraz sa bojuje za bránkou hostí, Žilina bude mať v závere prvej tretiny výhodu presilovej hry.

17:30
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Kozák – 2 min., držanie).

17:52
    Žilinčania sú síce pri puku, ale vo vlastnom obrannom pásme a pomer síl na ľade sa vyrovná.

17:58
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Stupka – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

18:06
    Pekná akcia domácich, po ľavej strane nabral rýchlosť Konečný, ktorý hľadal pred bránkou Jakuba Drábeka, no všetko nakoniec vyriešil Jan Chábera, ktorý je zatiaľ oporou hostí.
    18:06 Domáci hokejisti Cháberu neprekonali.

18:55
    Puk je v strednom pásme, Trenčania ho stiahli za vlastnú bránku, oba tímy striedajú.

19:01
    Začala sa posledná minúta úvodnej tretiny.

19:30

19:58

20:00

Po prvej tretine máme v Žiline stav 0:1. O jediný doterajší gól sa postaral v 8. minúte Adam Drgoň, ktorý zužitkoval prihrávku Marcela Hossu počas presilovej hry. Druhá tretina sa začne približne o 18:45.

O chvíľu sa v Žiline začne druhá tretina dnešného zápasu.

20:01

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech hráčov Dukly Trenčín.

20:15
    No ihneď čierne čudo získali Žilinčania a vyrojili sa do útoku, všetko napokon vyriešil Chábera, ktorý podržal puk v lapačke.

20:52
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Húževka – 2 min., nedovolené bránenie).

21:12
    Domáci sa v úvode hry v oslabení oslobodzujú a posielajú puk cez všetky čiary.

21:50
    Puk opäť končí až za bránkou hostí.
    Aktuálny pohľad na ľadovú plochu

22:05
    Trenčania už sú znovu pred Tomášom Tomekom, ktorý musel zasahovať po nepríjemnej strele Michala Nováka od modrej čiary. Pred bránkou ešte vzniká drobná šarvátka.
    22:05 Pozorný Tomek v bránke domácich.

22:50
    Výbornú prácu v obrannom pásme predviedol obranca Kříž, ktorý získal puk a následne ho vyhodil cez všetky čiary.

22:52

23:25
    Znovu sa hrá v rýchlom tempe a s minimom prerušení, oba tímy striedajú počas hry.

24:02
    Opticky je hra vyrovnaná, na gólové šance však vedú hostia, domáci mali zatiaľ iba jedinú vyloženú gólovú príležitosť.

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, Trenčín stále vedie v Žiline 0:1.

25:33
    Nepríjemná strela Kevina Albersa v drese hostí od modrej čiary, všetko rieši Tomáš Tomek, ktorý podržal puk na svojej hrudi.

25:45
    Ďalší závar pred domácou bránkou, kde sa snažila uspieť prvá formácia hostí, cez Tomeka však puk do siete nepretlačila.

26:11
    Takmer mohlo zahrmieť na opačnej strane, Žilinčania sa vyrútili do rýchleho útoku, ale Chábera je dnes skutočne mužom na pravom mieste.
    26:11 Aj Chábera podržal svoje mužstvo.

26:30
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Selan – 2 min., držanie).

26:49
    Hostia z Trenčína okamžite v tlaku, strela Lukáša Kozáka od modrej čiary nebola presná.

27:13
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Novák Lukáš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

27:35
    Pomer síl na ľade máme teda vyrovnaný, pre šikovných korčuliarov na oboch stranách by to mohla byť výhoda, pretože majú na ľade viac priestoru.

28:14
    Hrá sa v útočnom pásme hostí.

28:20
    Hostia vedú už 0:2, pretože RADOSLAV TYBOR trafil puk parádne z pravej strany a ten končí v sieti nešťastného Tomáša Tomeka. Asistencia: Jakub Gašparovič.
    28:20 TYBOR - 0:2

30:00
    Máme za sebou polovicu dnešného stretnutia, Trenčín vedie v Žiline už 0:2.

30:54
    Znovu sa hrá bez prerušenie pomerne dlho, oba tímy striedajú počas hry.

32:00
    Trenčín je v týchto sekundách pri chuti, herne má navrch a drží domácich v obrannom pásme.

32:07
    Žilinský Michal Švihálek sa vybral na útočný výlet a následne sa doňho pred bránkou Trenčína pustila až štvorica hráčov hostí. Tak tomu sa hovorí hra v oslabení.

32:45
    Domáci Vlci zdvihli hlavy a snažia sa ešte niečo vymyslieť, hostia dnes však výborne bránia.

33:20
    Žilina je síce v útočnom pásme, ale je to taký jalový tlak. Opticky áno, prakticky nie.

33:55
    Obrovská chyba žilinského obrancu Gutwalda, ktorý ponúkol puk ako na podnose pre Marcela Hossu, ten však nechal vyniknúť Tomáša Tomeka.
    33:55 Marcel Hossa nepotrestal chybu domácich.

34:29
    Domáci posielajú puk cez všetky čiary, napriek tomu sa pokračuje v hre a Trenčín sa okamžite tlačí dopredu.

35:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelých 5 minút.

35:23
    Vhadzuje sa v strednom pásme, bližšie k bránke hostí.

36:05
    Žilinčanom snahu uprieť nemožno, ale kvalita predvedenej hry zatiaľ vôbec nezodpovedá menám v kádri Vlkov.

36:36
    Žilinčania sa vydávajú na ďalší útok od vlastnej bránky, ich snaha končí ale príliš skoro a puk získavajú hráči Dukly Trenčín.

37:03
    Marek Hovorka sa po príchode z Košíc pomaly udomácňuje v žilinskom drese. Snažil sa vysunúť do úniku Václava Stupku, no tentoraz ho puk neposlúchol.

37:45
    Vhadzuje sa pred bránkou Tomáša Tomeka.

38:18
    Hostia zvierajú domácich v obrannom pásme, tí v týchto sekundách veru nevedia kam skôr skočiť.

38:51
    Neuveriteľné! Prečíslenie Žiliny 2 na 1, Tomáš Sýkora volil namiesto prihrávky na Matisa zakončenie, následne sa snažil asi na päťkrát pretlačiť puk popod betón Cháberu, ale ten je dnes skutočne výborný.

38:51
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Sýkora – 2 min., hrubosť).

39:03
    Nuž a hostia ponúknutú presilovú hru prakticky okamžite využívajú, pretože MICHAL NOVÁK pridáva tretí gól Trenčína. Asistencie: Radek Dlouhý, Lukáš Novák.
    39:03 Novák MICHAL - 0:3

40:00

Po druhej tretine vedie Trenčín v Žiline už 0:3. Druhý gól hostí zaznamenal v 29. minúte Radoslav Tybor, v 40. minúte pridal tretí gól Michal Novák. Tretia tretina sa začne približne o 19:43.

O malú chvíľu sa začne tretia tretina dnešného zápasu.

40:01

40:01
    Úvodné buly tretej časti hry v prospech Trenčína.

40:50
    Žilina už musí vrhnúť všetky sily do útoku, hostia naopak môžu hrať pohodlne a zo zabezpečenej obrany.

41:30
    Štadiónom v Žiline sa nesie pokrik "Dukla, Dukla", fanúšikovia hostí dnes skrátka nemajú na tribúnach adekvátnu konkurenciu.

42:08
    Žilina dala gól!
    Tak toto bol skutočne gól z obrovskej vôle a odhodlania. Pred bránkou hostí vznikla trma – vrma a v nej puk prepasíroval za Cháberov chrbát MARCEL HOLOVIČ. Bez asistencie.
    42:08 HOLOVIČ - 1:3

42:35
    Žilinčania chceli dať rýchly gól, čo sa im aj podarilo, uvidíme teda aký bude vývoj tretej tretiny.

43:07
    Puk je v obrannom pásme Vlkov, ktorí ho však majú na hokejkách a okamžite sa tlačia dopredu.

43:31
    Za bránkou Tomáša Tomeka vzniká ďalšia šarvátka, vylučovať sa ale nakoniec nebude. Vhadzovanie po pravej ruke žilinského brankára.

44:16
    Znovu sa hrá dlho bez prerušenia, sekundy utekajú a to domácim veľmi nevyhovuje.

45:03
    Michal Švihálek sa snažil nájsť spoza bránky hostí nabiehajúceho spoluhráča, puk ale napokon zastavil pozorný Lukáš Kozák.

45:50
    Konečne sa hrá obojstranne dobrý hokej, domáci sa snažia vsietiť kontaktný gól, Trenčín hrozí výbornými protiútokmi.

46:38
    Vhadzovanie v strednom pásme, dopredu idú znovu hokejisti Žiliny.

47:03
    Marcel Hossa z ľavej strany príklepom minul bránku Vlkov.

47:16
    Na opačnej strane sa pred bránku Trenčína predieral Marcel Holovič, projektil z jeho hokejky bol ale tečovaný vysoko nad bránu Jana Cháberu.

48:12
    Vojaci z Trenčíne ale rovnako vycerili zúbky, Tomáš Tomek musel po dlhšom čase zasahovať.

49:01
    Znovu sa hrá v rýchlom tempe, oba tímy striedajú počas hry, puk je za bránkou Tomáša Tomeka.

49:36
    Tomáš Sýkora sa snažil prebiť pred bránku hostí, bol však faulovaný.

49:49
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Novák Michal – 2 min., hákovanie).

50:01
    Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 10 minút.

50:19
    Žilina je v tlaku pred bránkou hostí.

50:49
    Domáci sa preveľmi snažia, ich útočnú akciu ale zastavil Chábera.

51:16
    Puk mieri von z pásme hostí, Žilina už ale naozaj vrhá všetky sily do útoku.

51:49

52:12
    Za bránkou hostí operoval Michal Švihálek, po ktorého akcii sa snažil pretlačiť puk do siete hostí Lukáš Kříž. Nuž a máme na ľade ďalšiu šarvátku.

52:58
    Žilina sa veľmi snaži, ale či to bude stačiť aspoň na vyrovnanie, tak to je veľmi otázne. Obrana Dukly Trenčín dnes stojí na pevných nohách.
    52:58 Dnes je Cháberu prekonať veľmi náročné.

53:02
    Václav Stupka sa pred medzi kruhy a strelou švihom nechal vyniknúť lapačku Jana Cháberu!

53:39
    Črtala sa ďalšia útočná akcia domácich, lenže Macejkovi v rozhodujúcom momente puk preskočil čepeľ hokejky.

54:07
    Žilina dáva druhý gól a dostáva sa na dostrel hostí! Michal Švihálek našiel excelentnou prihrávkou z ťažkej pozície MAREKA HOVORKU, ktorý z prvej prepálil bezmocného gólmana hostí. Asistencia: Michal Švihálek.
    54:07 HOVORKA - 2:3

54:30
    Nuž a čaká nás napínavý záver tretej tretiny.

55:01
    Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.

55:39
    Puk je za bránkou Žiliny, Vlci zoraďujú svoje útočné šíky a tlačia sa dopredu.

56:24
    Žilina tlačí, Vlci sa snažia stoj čo stoj vyrovnať.

56:59
    Puk je v útočnom pásme domácich, na hokejkách ho majú ale hráči Dukly Trenčín.

57:24
    Hostia výborne vykrývajú vlastnú modrú čiaru.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

58:12
    Oddychový čas domácich.

58:20
    Domáci brankár Tomáš Tomek mieri na striedačku, bránka Žiliny je prázdna!

59:12
    je rozhodnuté, pretože štvrtý gól Trenčíne vsietil do prázdnej žilinskej brány MARCEL HOSSA. Bez asistencie.
    59:12 HOSSA - 2:4

V Žiline sa skončil zápas tretieho kola hokejovej Tipsport Ligy, v ktorom hokejisti MsHK Žilina podľahli Dukle Trenčín 2:4. To je odo mňa zo Žiliny na dnes všetko, ďakujem za pozornosť verím, že nášmu portálu zachováte svoju priazeň. Dobrú noc a príjemné strávenie zajtrajšieho sviatku želá Dávid Švec. (20:25:26)

Dávid Švec

Góly a asistencie: 43. Holovič, 55. Hovorka (Švihálek) – 8. Drgoň (Hossa, Novák Michal), 29. Tybor (Gašparovič), 40. Novák Michal (Dlouhý, Novák Lukáš), 60. Hossa

HK DUKLA Trenčín: Chábera (Kompas) – Novák M., Drgoň, Albers, Kozák, Hatala, Bohunický, Ryzák, Holenda – Novák L., Dlouhý, Hossa – Tybor, Hlinka, Gašparovič – Ölvecký, Veilleux, Sojčík – Novák D., Švec J., Pardavý

Rozhodca: Lauff – Gavalier, Bednár