Martin – Poprad 4:1 (kon.) | B. Bystrica – Košice 2:3 (po pr.) | Lipt. Mikuláš – Nitra 4:3 (1:0 po s.n.)
Trenčín – Zvolen 1:2 (kon.) | Nové Zámky – Žilina 1:0 (kon.)
po s.n. (1:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
4:3 (1:2, 2:1, 0:0 - 0:0)
HK Nitra
Nedeľa 11.09.2016, 17:00 • ENEL aréna • Tipos Extraliga (SR) • 2. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vážení športoví priatelia, vítame vás pri sledovaní hokejového zápasu 2.kola Tipsport ligy, kde domáci tím MHK 32 Liptovský Mikuláš privíta na vlastnom štadióne majstra HK Nitra. Zápas sa začína o 17:00.

MHK 32 Liptovský Mikuláš

Po návrate do najvyššej hokejovej ligy hneď v úvodnom kole vysoko zdolal MsHK Žilina 7:2, najmä zásluhou bratov Hunovcov. Liptovský Mikuláš cez prípravu posilnilo viacero odchovancov a najväčšiu silu má v útočných formáciách.
    Najproduktívnejší hráč: Richard HUNA (2+1)
    Skóre: 7:2

HK Nitra
    Prvé kolo odohrala Nitra na vlastnom ľade proti Banskej Bystrici, kde po napínavom priebehu zápasu napokon zdolala svojho súpera tesne 4:3 najmä zásluhou 2 gólov Krištofa.
    Najproduktívnejší hráč: Michal KRIŠTOF (2+0)
    Skóre: 4:3
    NItru čaká súboj na ľade nováčika z Liptova. Ako sa jej bude dariť?

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Križan – Bobček, Mezovský, Ru.Huna, Ro.Huna, Ri.Huna – Nádašdi, Burzala, Števuliak, Sukeľ, Uram – Šiška, Makovský, Kriška, Kabáč, Faith – Kadlubiak, Moravčík, Lištiak, Piatka, Laco

HK Nitra: Valent – Ordzovenský, Milam, Blackwater, Slovák, Laliberte – Mezei, Rais, Kutálek, Krištof, Ručkay – Versteeg, Konig, Bajtek, Štefanka, Macík – Pupák, Kuzma, Piačka, Bene, Chalupa

Rozhodca: Lauff, Orolin – Korba, Riš.

00:01

00:20
    Do útoku sa ihneď vrhli Liptáci. Róbert Huna sa dostal k strele, ale puk zastavili betóny brankára hostí.

01:00
    Krištof bol v rýchlo protiútoku, obtočil sa okolo Križanovej bránky a ocitol sa v obrovskej príležitosti, ale svoju šancu nevyužil.

01:45
    Vhadzuje sa po ľavici brankára Križana. Buly vyhrali hostia, ale po nepresnej prihrávke prišli o puk

02:20
    Kriška sa po Kabáčovej strele dostal medzi kruhy a okamžite vypálil, ale jeho strela bola zblokovaná.

02:35
    Nitra bola v útočnom pásme, ale domácim sa podarilo puk vyhodiť a hra sa prerušuje pre zakázané uvoľnenie.

03:26
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Ru.Huna – 2 min.).

03:30
    Ordzovenský sa perfektne natlačil až pred Križana, ale bol faulovaný Rudolfom Hunom a tak sa k zakončenie nedostal

04:23
    Nitra dala gól!

Liptovský Mikuláš v oslabení svojmu súperovi podľahol, keď v páde MATÚŠ RAIS prekonal brankára Križana.
    Asistencia: Michal Krištof.
    04:23 RAIS - 0:1

05:05
    Liptovský Mikuláš dal gól!

Rýchla odpoveď domácich. Vhadzovalo sa v útočnom pásme Liptovského Mikuláša. Domáci zostali pri puku a RUDOLF HUNA tečoval Marovačíkovu strelu a prekonal Valenta.
    Asistencia: Matej Moravčík
    05:05 Ru. HUNA - 1:1

05:44
    MHK 32 sa tlačí smerom dopredu a rýchlo kombinujú v útočnom pásme aj naďalej.

06:28
    NItra teraz narobila domácim problémy pred ich bránkou, ale puk do brány sa im pretlačiť nepodarilo.

07:01
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Laco – 2 min., sekanie).

07:09
    NItra hrá opäť presilovú hru, ale zatiaľ sa nevie usadiť v útočnom pásme.

07:33
    Konig vyslal prudkú strelu, ale Križan si s pukom rutinérsky poradil.

08:25
    Nitra si zatiaľ väčšiu príležitosť na skórovanie v tejto presilovej hre nevypracovala.

09:10
    Domáci v plnom počte.

09:22
    Versteeg sa snažil pred bránou nájsť Krištofa, ale ten bol dobre bránený a pri puku sú teraz Liptáci.

10:14

V rýchlom protiútoku bola teraz Nitra. K puku sa napokon dostal RADOSLAV MACÍK, ktorý nechytateľnou strelou prekonal Križana.
    Asistencie: Juraj Štefanka, Peter König
    10:14 MACÍK - 1:2

11:02
    Liptáci majú na ľade prvú formáciu. Nádašdi vystrelil a Richard Huna dobre tečoval puk pred brankárom, ale puk len tesne prešiel okolo pravej tyčky Valentovej bránky.

12:14
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Slovák – 2 min.).

12:35
    Liptáci sa zatiaľ v útočnom pásme neusadili, Nitra dobre obraňuje stredné pásmo.

12:57
    Vhadzuje sa v útočnom pásme Nitry, ktorá zostáva pri puku, ale Liptáci im ho zobrali a zakladajú útočnú akciu.

14:20
    Hostia v plnom počte.

14:21
    Vhadzuje sa v strednom pásme. Puk majú na hokejkách domáci hráči, ale nepresnou prihrávkou zapríčinili zakázané uvoľnenie a tak sa hra prerušuje.

14:35
    Pred bránou MHK 32 sa k puku teraz dostal Laliberté, ale nedokázal ho spracovať a tak ho Križan skryl do lapačky.

15:19
    Rudolf Huna sa natlačil až pred brankára hostí, ale jeho strela bola zblokovaná obrancom Nitry a tak puk skončil na ochrannej sieti.

15:34
    Nádašdi teraz nenápadne vystrelil od modrej. Puk Valentovi narobil problémy, ale napokon ho dokázal poslať do bezpečia.

16:32
    Uram spoza brány prekvapil Valenta, ale tomu sa podarilo vystihnúť jeho zámer a puk zakryl.

17:23
    Vhadzuje sa v útočnom pásme MHK 32. Puk zostal na hokejkách Nitry, ktorý okamžite vyrazili do útoku. Slovákova strela však brankára neohrozila a k puku sa dostali domáci.

18:00
    Nitra v útočnom pásme dlhšie kombinovala, ale po nie veľmi ideálnej strele puk skončil v Križanovej lapačke.

18:47
    Atmosféra na štadióne je úžasná, oba fankluby sa skvele bavia a štadión je vypredaný.

19:06
    Pomaly sa blíži koniec tretiny a oba tímy už len čakajú na prestávku a do útoku sa nehrnú.

19:25
    Vhadzuje sa v strednom pásme. Liptáci majú puk na hokejkách a prihrávajú si v obrannom pásme.

20:00

Máme tú záver prvej tretiny. Obom tímom sa už podarilo skórovať. Zápas je zatiaľ vyrovnaný a hrá sa rýchly a aktívny hokej. Uvidíme ako si oba mužstvá budú počínať v druhej tretine.

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:51.

20:01

20:20
    Richard Huna si perfektne nakorčuľoval a spoza obrancu vystrelil. Valent si napokon s pukom podaril. Nasledovala ešte strela Bobčeka, ktorá bola tečovaná, ale za brankárov chrbát puk neprešiel.

21:04
    Mezei sa snažil z uhla prekvapiť brankára domácich, ale puk letel pár centimetrov ponad bránu.

21:30
    Vhadzuje sa v strednom pásme po prerušení hry kvôli ofsajdu. Buly vyhrali hostia a nahodili puk do útočného pásma

21:47
    Brankár Križan ich útočné snaženie zastavil a prerušil hru.

22:01
    Nitra v útočnom pásme kombinovala okolo modrej čiary, ale strela Mezeia minula bránu Križana.

23:03
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Ru. Huna – 2 min., sekanie).

23:03
    Liptáci budú hrať opäť v oslabení. Nitra zatiaľ dobre kombinuje.

23:40
    Domácim sa konečne puk podarilo vyhodiť a aspoň nachvíľu si môžu vydýchnuť.

24:18
    Nitra hrá zatiaľ presilovku veľmi dobre, ale Križan úspešne všetky strely chytá.

24:52
    Kutálek sa natlačil pred bránku Križana, ale tam ho dobre obrancovia MHK 32 odzbrojili.

25:36
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Macík – 2 min.).

25:55
    Vhadzovať sa bude v obrannom pásme hostí. Róbert Huna mal obrovskú príležitosť vyrovnať po odrazenom puku, ale obrancovia stihli puk zblokovať.

26:46
    Strela Makovského v rýchlo protiútoku nenarobila brankárovi Valentovi moc roboty.

27:00
    Števuliak krásne našiel pred bránou osamoteného Sukeľa, ale ten trafil bankára len do betónov.

27:36
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Rais – 2 min., podrazenie).

27:43
    Ihneď po skončení jednej presilovej hry budú domáci hrať ďalšiu, ale zatiaľ sa nevedia udržať v útočnom pásme.

28:49
    Súčasné vylúčenie:
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Mezovský – 2 min.).
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Blackwater – 2 min.).

30:10
    Faith išiel sám proti brankárovi Valentovi, jeho strela neprešla za jeho chbát.

30:53
    Domáci zvýšili aktivitu a neustále ohrozujú bránku Nitry.

31:28
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Konig – 2 min., podrazenie).

31:33
    Hostia ihneď po vhadzovaní puk vyhodili mimo útočné pásmo.

32:19

Domáci v presilovej hre rýchlo zakombinovali v útočnom pásme a RÓBERT HUNA nemal problém prekonať brankára hostí.
    Asistencie: Rudolf Huna, Richard Huna.
    32:19 Ro. HUNA - 2:2

32:37

Liptáci strielajú ďaľší gól po rýchlej akcii. Uram perfektne našiel strielanou prihrávkou MATÚŠA SUKEĽA a ten puk tečoval a poslal za brankárov chrbát.
    Asistencia: Marek Uram.
    32:37 SUKEĽ - 3:2

33:22
    Tak hostia teraz dostali poriadne studenú sprchu, uvidíme ako sa s ňou dokážu vysporiadať.

33:27
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Piačka – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

33:45
    Rudolf Huna krásne potiahol akciu a pred bránkou hľadal jeho brata Richarda, ten však na puk nedotiahol.

34:54
    Táto presilová hra zatiaľ Liptákom nevychádza najlepšie, Nitra často puk vyhadzuje.

35:33
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Štefanka – 2 min., sekanie).
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Macík – 10 min. osobný trest).

36:29
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Ro. Huna – 2 min., podrazenie).

36:29
    V týchto fázach hry je na oboch stranách dosť vylúčení, ale iba Liptáci to zatiaľ dokázali využiť.

37:08
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Burzala – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

37:08
    Hrať sa teraz bude 3 na 4 .... uvidíme, či dokážu Nitrania z tejto výhody vydolovať nejaký gól.

37:24
    Domáci puk hosťom zobrali a vyhodili ho cez celú hraciu plochu.

37:57

Nitrania už boli na ľade v plnom počte a túto výhodu dokázali využiť, keď z blízkosti bránky presne trafil DAVID LALIBERTÉ.
    Asistencie: Peter Konig, Jameson Milam.
    37:57 LALIBERTÉ - 3:3

38:59
    Končí sa oslabenie Liptovského Mikuláša, ale hostia pokračujú v tlaku a nechcú Liptákov pustiť z ich obranného pásma.

39:51
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Bajtek – 2 min., sekanie).

39:51
    Do konca tretiny zostáva 9 sekúnd a tak si Liptáci na začiatku tretej tretiny zahrajú takmer celú presilovú hru.

40:00

Skončila nám druhá tretina dnešného stretnutia. Diváci dnes v Liptovskom Mikuláši vidia kvalitný hokejový zápas s množstvom útočných akcií. Liptáci v druhej tretine dokázali po sebe streliť dva rýchle góly a dostali sa tak na pár minút do vedenia. Nitranom sa podarilo vyrovnať stav stretnutia v presilovej hre 5 na 3. Domáci budú na začiatku tretej tretiny hrať presilovú hru, uvidíme ako s ňou obrana Nitry poradí.

40:01

40:14
    Domáci sa usadili v útočnom pásme, ale po nepodarenej strele od modrej čiary sa k puku dostala Nitra a puk vyhodila.

41:10
    Števuliak sa po Sukeľovej prihrávke dosta s pukom medzi kruhy , ale jeho strela bola zblokovaná.

42:12
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Kabáč – 2 min.).
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Versteeg – 2 min.).

42:46
    Nitrania zakladajú akciu z vlastného pásma, ale Milamova strela bola veľmi nepresná a k puku sa dostali hostia.

43:27
    Nádašdi sa dostal do útočného pásma a prudko vypálil. Puk letel tesne okolo pravej žrde.

43:51
    Krásna akcia domácich. Na jej konci Uram prihrával Sukeľovi, ale tomu sa nepodarilo zakončiť.

44:17
    Kriška vystrelil z medzikružia, ale Valent dokázal puk zastaviť.

44:26
    Vhadzuje sa v útočnom pásme domácich, ale k puku sa dostali hostia a zakladajú útočnú akciu.

44:56
    Dnešné stretnutie sleduje 3100 divákov.

44:56
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Laco – 2 min.).
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Bajtek – 2 min.).

45:18
    Domáci kombinujú v útočnom pásme. Uram presne našiel pred bránkou Sukeľa, ale ten bol tlakom nebol schopný zakončiť.

46:04

46:04
    Nitra hrá teraz presilovú hru 4 na 3.

46:30
    Liptáci zatiaľ úspešne puk vyhadzujú mimo obranné pásmo.

46:45
    Po strele nitrianskeho obrancu puk skončil na ochrannej sieti a hra sa prerušuje.

46:56
    Konig prudko vypálil od modrej čiary, Štefankov teč skončil opäť na ochrannej sieti a tak je hra vykázaná do stredného pásma.

47:39
    Nitra má výhodu o jedného hráča ešte pol minúty

47:59
    Vhadzuje sa opäť v strednom pásme a Liptovský Mikuláš už hrá s piatimi hráčmi.

48:45
    Liptáci majú puk na svojich hokejkách a kombinujú vo vlastnom pásme.

49:34
    Nádašdi po vstupe do útočného pásma okamžite vypálil. Valent puk skryl do lapačky.

50:09
    Vhadzuje sa v útočnom pásme Nitry. Pri puku sú ale domáci hráči a zakladajú útočnú akciu.

50:31
    Nitra je v útočnom pásme, ale gólovú príležitosť si kombináciami vytvoriť zatiaľ nevie.

51:42
    Versteeg si nakorčuľoval medzi kruhy a vystrelil. Puk trafil len pravú tyčku Križanovej brány.

52:31
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Ro. Huna – 2 min., hákovanie).

52:40
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Mezei – 2 min., sekanie).

52:40
    Nitrania si tak sami pokazili možnosť hrať presilovú hru a hrať sa bude 4 na 4.

53:00
    O puk sa bojuje v strednom pásme, ale tento súboj vyhrali hostia a zakladajú rýchly protiútok, ale obrancovia MHK 32 ich pri mantinely odzbrojili.

53:50
    Obrovská šanca domácich. Rudolf Huna si obkorčuloval bránu a trafil len tyčku Valentovej brány.

54:20
    Domáci teraz zvýšili obrátky a vytvorili si teraz viacero príležitostí na vsietenie gólu, ale ani jednu nedokázali využiť.

55:05
    Števuliak vletel do útočného pásma, odpútal sa od obrancu a spomedzi kruhov vystrelil, ale brankár jeho puk vyrazil betónom.

55:30

55:44
    Hrá sa opäť 4 na 4. Súboj v rohu ihriska vyhrali domáci a s pukom sa vybrali na útočný výlet.

56:37
    Nepresnou prihrávkou o puk prišli a Nitra teraz kombinuje vo vlastnom obrannom pásme.

57:28
    Milam vystrelil prudko od modrej čiary. Túto strelu Križan vyrazil na ochrannú sieť a tak sa hra prerušuje.

57:36
    Do konca 3. tretiny máme ešte 2 a pol minúty a obe mužstvá už hrajú s plným počtom hráčov.

58:30
    Macík sa dostal k strele spomedzi kruhov, ale puk minul bránu Križana.

59:15
    Tímy sa snažia neurobiť chybu a tak sa príliš dopredu netlačia.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

V tretej tretine žiadny gól nepadol a tak zápas bude pokračovať predĺžením 5. min 3 na 3.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:14
    V rýchlo protiútoku Rudolf Huna prihrával pred bránu Róbertovi Hunovi, ale ten nedokázal puk do brány hostí.

60:40
    Ďalšia obrovská šanca domácich. Utočník MHK 32 už mal pred sebou len prázdnu bránu, ale pod tlakom puk nedokázal trafiť.

61:11
    Pri puku sú hostia, ale domáci dobre bránia a nepúšťajú ich cez stredné pásmo.

61:42
    Buly v útočnom pásme Nitry vyhrali Liptáci a nasťahovali sa do útočného pásma.

62:20
    Ručkay bol v obrovskej príležitosti, ale jeho strela minula bránu.

62:55
    Nitra bola teraz aktívna a viacero krát sa dostala k nebezpečnej strele.

63:10
    Križan teraz zaexceloval po strele Milama. Nitra je teraz veľmi nebezpečná a nepúšťa domácich z obranného pásma.

63:40
    Laliberté bol azda v najväčšej príležitosti v predĺžení. Po prihrávke od Slováka mal pred sebou odkrytú bránku, ale Križan zmaril jeho úmysel a prerušil hru.

64:10
    Na druhej strane bol za bránkou Rudolf Huna, ale nepodarilo sa mu ohroziť Valentovu bránu.

Oddychový čas domácich.

64:35
    Do konca predĺženia zostáva 25 sekúnd

64:45
    Robert Huna bol v protiútoku ale bol pod tlakom a vystreliť sa mu nepodarilo.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

Po krátkej úprave hracej plochy bude zápas pokračovať samostatnými nájazdmi. V predĺžení si oba tímy vypracovali viacero príležitostí, ale brankári parádne svoje tímy podržali.

Samostatné nájazdy začínajú.

1. séria
    0:0
    Krištof to skúšal blafákom, no neuspel.

1. séria
    0:0
    Huna sa pokúšal o strelu pomedzi betóny, Valent bol pozorný.

2. séria
    0:0
    Slovákova strela trafila len Križanovu vyrážačku.

2. séria
    1:0
    Piatka presnou strelou prestrelil betóny Valenta.

3. séria
    1:0
    Milamov blafák Križan vystihol.

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím MHK 32 Liptovský Mikuláš.

Autorom víťazného gólu je PIATKA.
    PIATKA - 3:3

Vypredaný štadión Liptovského Mikuláša skanduje. Nováčik Tipsport ligy si zaslúžene poradil po samostatných nájazdoch s majstrom z Nitry. Na Liptove sa hral rýchly a kvalitný zápas s úžasnou bodkou na záver. Atmosféra dnes bola nezabudnuteľná. (19:46:43)

Michael Hruška

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 6. Ru. Huna (Moravčík), 33. Ro. Huna (Ru. Huna, Ri. Huna), 33. Sukeľ (Uram), rozh. náj. Piatka – 5. Rais (Krištof), 11. Macík (Štefanka, König), 38. Laliberté (Konig, Milam)