Prehľad udalostí na LOH Rio 2016 - 12. deň | (kon.) | | | Prehľad udalostí na LOH Rio 2016 - 13. deň | (kon.) |
K2 1000 m - rozjazdy a semifinále (muži) | (kon.) | | | K1 500 m - rozjazdy a semifinále (ženy) | (kon.) |
K2 1000 m - finále (muži) | Víťaz: Max Rendschmidt/Marcus Gross (GER) (kon.) | | | C1 200 m - finále (muži) | Vítěz: J. Čeban (UKR) (kon.) |
K2 200 m - finále (muži) | Vítěz: Španělsko (kon.) | | | K1 500 m - finále (ženy) | Víťaz: Danuta Kozaková (HUN) (kon.) |
Hod kladivom - kvalifikácia (muži) | (kon.) | | | Hod oštepom - kvalifikácia (muži) | K. Walcott (TTO) (kon.) |
100 m prekážky - semifinále (ženy) | Vítěz: B. Rollinsová (USA) (kon.) | | | Skok do diaľky - finále (ženy) | Vítěz: T. Bartolettaová (USA) (kon.) |
200 m - semifinále (muži) | Vítěz: U. Bolt (JAM) (kon.) | | | 200 m - finále (ženy) | Vítěz: E. Thompsonová (JAM) (kon.) |
100 m prekážky - finále (ženy) | Vítěz: B. Rollinsová (USA) (kon.) | | | Desaťboj (muži) | Vítěz: A. Eaton (USA) (kon.) |
Vrh guľou - kvalifikácia (muži) | Vítěz: R. Crouser (USA) (kon.) | | | Skok do výšky - kvalifikácia (ženy) | (kon.) |
Štafety 4 x 100 m - rozbehy (ženy) | Vítěz: Jamajka (kon.) | | | Štafety 4 x 100 m - rozbehy (muži) | Vítěz: Spojené státy americké (kon.) |
400 m prekážky - finále (muži) | Vítěz: K. Clement (USA) (kon.) |
Preteky mužov | Víťaz: A. Brownlee (GBR) (kon.) |
Celodenný live blog | (kon.) |
Tímy (muži) – finále | Vítěz: Čína (kon.) |
Do 51 kg - semifinále (ženy) | (kon.) | | | Do 56 kg - semifinále (muži) | (kon.) |
Do 75 kg - semifinále (muži) | (kon.) | | | Do 81 kg - finále (muži) | Olympijský vítěz: Julio Cesar LA CRUZ (CUB) (kon.) |
Individuálne preteky - štvrťfinále (muži) | (kon.) |
Preteky žien | (kon.) | | | Preteky mužov | (kon.) |
Preteky žien - kvalifikácia | Vítěz: O. Nowacká (POL) (kon.) | | | Preteky mužov - kvalifikácia | Vítěz: A. Lesun (RUS) (kon.) |
10 m veža (ženy) - semifinále | Vítěz: J. Si (CHN) (kon.) | | | 10 m veža (ženy) - finále | Vítěz: Žen Čchien (CHN) (kon.) |
Do 49 kg - opravy, o bronz, finále (ženy) | Vítěz: S. Kim (KOR) (kon.) | | | Do 58 kg - opravy, o bronz, finále (muži) | Vítěz: S. Zhao (CHN) (kon.) |
Do 57 kg - predkolo (ženy) | (kon.) | | | Do 68 kg - predkolo (muži) | (kon.) |
Do 57 kg - štvrťfinále a semifinále (ženy) | (kon.) | | | Do 68 kg - štvrťfinále a semifinále (muži) | (kon.) |
Maďarsko - Brazília | 13:4 (kon.) | | | Čierna Hora - Chorvátsko | 8:12 (kon.) |
Grécko - Španielsko | 9:7 (kon.) | | | Taliansko - Srbsko | 8:10 (kon.) |
Voľný štýl do 69 kg - finále (ženy) | Vítěz: S. Došová (JPN) (kon.) | | | Voľný štýl do 53 kg - kvalifikácia (ženy) | (kon.) |
Voľný štýl do 63 kg - kvalifikácia (ženy) | (kon.) | | | Voľný štýl do 75 kg - kvalifikácia (ženy) | (kon.) |
Voľný štýl do 53 kg - finále (ženy) | Vítěz: H. Maroulisová (USA) (kon.) | | | Voľný štýl do 63 kg - finále (ženy) | Vítěz: R. Kawajová (JPN) (kon.) |
Voľný štýl do 75 kg - finále (ženy) | Vítěz: E. Wiebeová (CAN) (kon.) |
Holandsko - Nemecko | 1:2ph (kon.) | | | Belgicko - Argentína | 2:4 (kon.) |
Tímy - kvalifikácia technická | (kon.) |
Deň druhý (ženy) | (kon.) |
koniec udalosti
Do 81 kg - finále (muži)
Olympijský vítěz: Julio Cesar LA CRUZ (CUB)
Na stupínek nejvyšší právě vystoupil olympijský vítěz polotěžké váhy v Riu de Janeiru a kapitán kubánského týmu Julio Cesar LA CRUZ (CUB), pro něhož je to neopakovatelný a na LOH vůbec první zážitek, o to možná ještě cennější.
(21:02:06)
|
||
Stříbrnou medaili stejně jako v roce 2012 na olympijských hrách v Londýně přebírá Adilbek NIYAZYMBETOV (KAZ).
|
||
Bronzovými medailisty se stávají Joshua BUATSI (GBR), který vystoupil na nejnižší stupínek jako první, a Mathieu Albert Daniel BAUDERLIQUE (FRA).
|
||
Obhájce stříbrné medaile z Londýna 2012 Adilbek Niyazymbetov doplatil proti Juliovi La Cruzovi na nepřesnost.
|
||
Julio Cesar La Cruz poráží ve finále polotěžké váhy Adilbeka Niyazymbetova, stříbrného medailistu z Londýna 2012, který svůj úspěch v Brazílii zopakoval, a po vítězství 3:0 na body se stává olympijským vítězem! Kuba má velice silné generace boxerů a tenhle sport jí zkrátka patří.
|
||
3. kol
|
Julio Cesar La Cruz byl tentokrát tím boxerem, který zahnal svého soupeře do rohu a ještě předtím mu uštědřil pěkný pravý hák! Fanoušci reagují a ženou Kazacha kupředu. Pomůže to?
|
|
2. kol
|
Druhé kolo bylo sice hodně vyrovnané a Niyazymbetov předvedl dvakrát velice pěkný pravý hák s levým na bradu, jenže pravé háky La Cruze byly také přesné a navíc velice pohledné! Druhé kolo jde na konto La Cruze z Kuby!
|
|
1. kol
|
Julio Cesar La Cruz byl během prvního kola přesnější a zásluhou jednoho pěkného levého háku ho získal na svou stranu – třikrát 10 bodů!
|
|
1. kol
|
Adilbek Niyazymbetov z Kazachstánu také není žádným ořezávátkem, když během své kariéry získal celkem pět medailí, z nichž čtyři jsou stříbrné. Poslední stříbro vybojoval Niyazymbetov na olympijských hrách 2012 v Londýně!
|
FINÁLE POLOTĚŽKÉ VÁHY (75-81 KG)
Julio Cesar LA CRUZ (CUB) v Adilbek NIYAZYMBETOV (KAZ) 3:0
Julio Cesar LA CRUZ (CUB) v Adilbek NIYAZYMBETOV (KAZ) 3:0
Tomáš Reiner
@ReinyTom