PGE Vive – PSG HB 28:26 (kon.) | THW – Veszprém 28:31 (po 2. pol.)
Vive Kielce
28:26 (16:16)
Paris Saint-Germain HB
cz Sobota 28.05.2016, 15:20 • Lanxess Arena, Kolín nad Rýnem, Německo, kapacita 19 250 diváků • Liga majstrov - Final Four • Semifinále

Kielce se stávají prvním polským klubem, který si zahraje finále Ligy Mistrů! V předchůdci této soutěže, Poháru mistrů evropských zemí, byl polský klub ve finále naposledy v roce 1987!
    60
    Na závěr ještě kosmetická úprava skóre z ruky Møllgaarda. (28:26)
    60
    Štrlek využívá přesilovku, je skutečně rozhodnuto! Kielce postupují do finále! (28:25)

59
    Vori neudržel nervy a v přerušené hře udeřil loktem Reichmanna! Je vyloučen, PSG dohraje zápas v oslabení a zdá se, že je rozhodnuto (27:25)
    59
    Omeyer sice nejprve vychytal střelu ze střední spojky, ale na dorážku Štrleka už byl krátký! 101 sekund před koncem vedou Kielce o 2 góly! (27:25)
    58
    Honrubia z křídla o zem na bližší tyč, je to jen o gól! (26:25)
    58. Jureckiho veledůležitý gól
    58
    Jurecki při signalizované pasivní hře vystřelil z velké dálky a dává gól! O 2 góly necelé 3 minuty před koncem! (26:24)

57
    Kus je potřetí vyloučen a zápas pro něj skončil. Přesilovka PSG 3 minuty před koncem. (25:24)
    56. Štrlekův gól z brejku
    56
    Chyba Paříže v rozehrávce, Štrlek běžel do brejku, málem si hodil míč příliš daleko, ale nakonec v krkolomné pozici překonal Omeyera! (25:24)
    56
    Kombinace na pravou spojku, Lijewski střelou na druhou tyč vyrovnává! (24:24)
    54
    Nikola Karabatić se prosazuje z pivota! (23:24)
    53
    Reichmann střelou kolem hlavy vyrovnává! (23:23)

52
    Žlutá karta pro trenéra Paříže Serdarušiće. (22:23)
    51
    Hansena nahradil na sedmičce Onufrijenko a doprava o zem dává gól! (22:23)
    50
    Zorman vyrovnává! (22:22)
    47
    Opět Lijewski, drží v Kielce v kontaktu. (21:22)
    47
    Blesková odpověď Nikoly Karabatiće. (20:22)
    47
    Komnibace do pravé spojky a Lijewski podstřelil Omeyera. (20:21)
    46
    Hansen nic nevymýšlel a svoji oblíbenou ranou do šibenice zvyšuje na rozdíl dvou branek! (19:21)
    44
    Ukrajinec v pařížských službách Onufrijenko dává svůj čtvrtý gól a hosté poprvé ve druhé půli vedou! (19:20)
    41
    Abalo nádherně přešel přes protihráče a vyrovnává! (19:19)

41
    Møllgaard však srovnává počty na hřišti faulem na Aguinagaldeho. (19:18)

40
    Navíc Paczkowski Narcisse při gólové střele fauloval a je vyloučen. (19:18)
    40
    Narcisse šel jak buldozer a dal gól! (19:18)
    40
    Aguinagalde byl sice držen za dres, přesto v pádu postřelil Omeyera! (19:17)
    39
    Až nyní se středem prosadil Nikola Karabatić. (18:17)

34
    Další faul na Nikolu Karabatiće, útok na odhodovou ruku při střelbě a vyloučení Jureckiho. I on si musí dát pozor, druhá dvojka pro něj. (18:16)
    33
    Krásná přihrávka Zormana do křídla na Jachlewskiho a je to o dva góly! (18:16)
    31
    Jurecki tentokrát chybu neudělal a polský tým jde poprvé v zápase do vedení! (17:16)

28
    Kus si opět podal Nikolu Karabatiće a je již podruhé vyloučen. Ve zbytku zápasu si musí dát velký pozor. (16:16)
    28
    Štrlek však velmi rychle odpověděl. (16:16)
    27
    Faul domácích potrestal ze sedmičky fantastický Hansen. (15:16)
    26
    Jurecki z pravé spojky drží Kielce v kontaktu. (15:15)
    25
    Onufrijenko osamocený na pravé spojce, převzal míč a vymetl šibenici. (14:15)

25
    Kus fauloval Nikolu Karabatiće, kterému se na nohy moc nechtělo. (14:14)
    25
    Bielecki opět vyrovnává. Pro něj první střela v zápase. (14:14)

25
    Luka Karabatić stáhl k zemi Aguinagaldeho a dostává žlutou kartu. (13:14)
    24
    A znovu nezastavitelný Hansen! Tento hráč v posledních minutách vyloženě drží svému týmu vedení. (13:14)
    23
    Neuvěřitelná přestřelka posledních minut. Jurecki opět vyrovnává. (13:13)
    22
    Onufrijenko znovu vrací hostům vedení. (12:13)
    22
    Reichmann vyskočil z křídla velmi vysoko a podstřelil Omeyera. (12:12)
    21
    Opět Hansen, již 5. gól v zápase! (11:12)
    21
    Aguinagaldeho odpověď byla velmi rychlá. (11:11)
    21
    Nejlepší střelec Ligy Mistrů ukazuje, proč je výjimečným hráčem. Hansen se opět idividuálně prosadil ke gólu. (10:11)
    20
    Brejk Kielců, Lijewski vyrovnává! (10:10)
    20
    Reichmann se ze sedmičky nemýlil. (9:10)
    18
    Paříž sice šla do brejku, avšak nakonec z toho byla krátká kombinace, na jejímž konci byla tvrdá rána Hansena k tyči. (8:10)
    17
    Reichmann však bleskově snižuje. (8:9)
    17
    Hansen se individuálně dostal přes obranu a dává svůj první gól ze hry. (7:9)
    16
    Jurecki dokázal snížit v oslabení. (7:8)
    16
    Abalo fauloval, ale nepískalo se. Z brejku se prosadil Honrubia. (6:8)
    15
    Neomylný Hansen sedmičku opět proměňuje. (6:7)

15
    Chrapkowski zápasnicky složil na pivotu soupeře a neje že je vyloučen, hází se sedmička. (6:6)
    15
    Výborná přesilovka Kielců, je vyrovnáno! Čupić z pravého křídla. (6:6)
    14
    Aguinagalde byl na pivotu naprosto osamocen a neměl problém tuto situaci využít. Je to zase jen o gól. (5:6)

14
    Nikola Karabatić srazil soupeřova pivota do branoviště a je vyloučen. (4:6)

10
    Lijewski se zároveň při gólu zachoval nesportovně a je vyloučen. (4:6)
    10
    Lijewski bleskovým úderem snižuje. (4:6)
    10
    Abalo si opět krásně naskočil a zvýšil již na rozdíl tří gólů! (3:6)
    8
    Sedmimetrový hod Paříže. Hansen neváhal a bez naznačení posílá svůj tým do dvoubrankového vedení. (3:5)
    7
    Vori dává svůj druhý gól. (3:4)
    6
    Zorman dává již svůj druhý gól v zápase. (3:3)
    5
    Abalo odčilil svůj faul parádním náskokem z křídla. (2:3)
    5
    Čupić naznačil jen jednou a o zem bezpečně proměnil sedmičku. (2:2)
    4
    Onufrijenko okamžitě po rozehrání vrací PSG vedení. (1:2)

3
    Jurecki svým faulem srovnává počty na hřišti. (1:1)
    3
    Zorman využil volného místa v obraně a dává první gól polského celku. (1:1)

3
    Vori zadržel protihráče před střelbou a je prvním vyloučeným zápasu. (0:1)

2
    Nikola Karabatić fauloval a vidí žlutou kartu. (0:1)
    1
    Vori byl sice na pivotu stažen za ruku, přesto dokázal vystřelit a dát gól! (0:1)

Libor Štěpán

Vive Kielce: Szmal, Šego – Aguinagalde, Bielecki, Chrapkowski, Čupić, Jachlewski, Jurecki, Kus, Lijewski, Markowski, Paczkowski, Reichmann, Štrlek, Tkaczyk, Zorman
    Paris Saint-Germain HB: Annonay, Omeyer – Abalo, Accambray, Gunnarsson, Hansen, Honrubia, L. Karabatić, N. Karabatić, Kounkoud, M'tima, Melić, Møllgaard, Narcisse, Onufrijenko, Vori

Rozhodca: Geipel, Helbig (oba GER)

Diváci: 19 250