Brémy – Stuttgart 6:2 (kon.)
Werder Brémy
6:2 (3:1)
VfB Stuttgart
Pondelok 02.05.2016, 20:15 • Weserstadion, Bremen • Nemecká Bundesliga • 32. kolo

Prvý polčas skončil výsledkom 3:1 v prospech domácich a rovnakým pomerom skončilo aj druhé dejstvo dnešného duelu. S konštatovaním, že tím Werder Brémy zdolal na domácej pôde VfB Stuttgart vysoko 6:2, sa s Vami lúčim a prajem príjemný zvyšok večera. (22:08:52)

90+2

90+1
    V absolútnom závere stretnutia sa dostali domáci do výbornej šance, ale po strele z pravej strany pokutového územia trafil Ujah len konštrukciu hosťujúcej svätyne. K riadnemu hraciemu času druhého polčasu sa nadstavujú dve minúty.

90
    Žltú kartu dostáva po faule na Insúu domáci obranca Theodor Gebre Selassie (Werder Brémy).

88
    Striedanie v tíme Werder Brémy: z ihriska odchádza Zlatko Junuzović, prichádza Alejandro Gálvez.
    86. Anthony Ujah (BRM) - 6:2

86
    Werder Brémy dali gól!
    Po nedôraznom bránení jedného z hosťujúvicch hráčov pri pravej postrannej čiare sa lopta dostala na kopačky ANTHONYHO UJAHA, ktorý sa nikým neatakovaný dostal až pred hosťujúcu bránu a bez problémov prekonal gólmana Stuttgartu.

86
    Po nenápadne vyzerajúcej akcii hostí sa k strele zo strednej vzdialenosti odhodlal Alexander Maxim, ale jeho prudký pokus minul domácu bránu.

85
    Dnešný duel vstupuje do svojej poslednej päťminútovky a viac-menej sa stretnutie už len dohráva.

83
    Na ľavej strane útočnej polovice sa snažil predrať do zakončenia hosťujúci Maxim, ale domáca obrana si s jeho snahou poradila a odvrátila loptu do bezpečného stredu pola.

83
    Striedanie v tíme Werder Brémy: z ihriska odchádza Claudio Pizarro, prichádza Anthony Ujah.

81
    Striedanie v tíme VfB Stuttgart: z ihriska odchádza Lukas Rupp, prichádza Artem Kravec.
    80. Fin Bartels (BRM) - 5:2

80
    Po páde v osobnom súboji dokázal Pizarro nahrať Öztunalimu, ktorý sa pekne predral po ľavej strane vápna až k bráne, kde zvolil prihrávku do stredu pokutového územia na FINA BARTELSA, ktorý strelou do odkrytej brány vsietil svoj druhý gól v zápase a zrejme definitívne rozhodol dnešný duel.

78
    Hostia pekne zakombinovali na ľavej strane útočnej polovice, ale následne si nerozumel Kostič s Insúom a lopta po nepresnom pase do behu skončila mimo hracej plochy, odkiaľ ju späť do hry vrátia hráči Werderu.

77
    Druhý polčas sa nehrá v tak vysokom tempe ako ten prvý, stále veľa nepresbostí na jednej či druhej strane.

75
    Domáci zahrávali priamy kop zo strednej vzdialenosti po faule Schwaaba, ale ich center smerujúci do pokutové územia hostia odvrátili.

74
    Po Kostičovom pokuse o center z ľavého krídla odvrátil loptu na roh domáci kapitán Fritz. Po rohu nebezpečne hlavičkoval Niedermeier, ale minul domácu bránu. Loptu späť do hry vráti odkopom do brány gólman Wiedwald.

73
    Maxim sa hnal za centrom na pravé krídlo, ale zbytočne, ešte predtým bol totiž hosťujúci záložník v ofsajde.

Tomáš Pajerský

Góly: 10. Bartels, 33. Barba (vla.), 42. Öztunali, 64. C. Pizarro, 80. Bartels, 86. Ujah – 26. Didavi, 53. Barba

Karty:   90. Gebre Selassie (BRM) – 9. Emiliano Insúa (STU)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 4:7. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 12:14.
    Werder Brémy: Wiedwald – Gebre Selassie, Vestergaard, Djilobodji, Santiago García – Fritz, Grillitsch – S. Yatabaré (36. Öztunali), Junuzović (88. Gálvez), Bartels – C. Pizarro (83. Ujah).
    Náhradníci: Tremmel – Sternberg, Gálvez, Fröde, Öztunali, Ujah, Yıldırım.

VfB Stuttgart: Tytoń – Zimmermann, Niedermeier, Barba (61. Ristl), Emiliano Insúa – Schwaab – Maxim, Rupp (81. Kravec), Didavi (44. Werner), Kostić – Harnik.
    Náhradníci: Langerak – Klein, T. Šunjić, Ristl, Kravec, Werner, Tašči.

Rozhodca: F. Brych – M. Borsch, S. Lupp