J. Kórea – Japonsko 3:0 (kon.) | Rakúsko – Taliansko 4:2 (kon.) | Slovinsko – Poľsko 1:4 (kon.)
Slovinsko
1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
Poľsko
cz Utorok 26.04.2016, 20:00 • Spodek Katowice, Katovice, Polsko (otevřen 1971, kapacita 9000 diváků) • Majstrovstvá sveta - 1. Divízia, sk. A • 3. kolo

59:19
    Slovinsku se nedaří návrat do útočného pásma. Tohle už Poláci stoprocentně zvládnou a celá hala zpívá!

58:31
    V závěru je ještě vyloučen Paweł Dronia (POL). Jeho přestupkem bylo vražení na hrazení.

55:24
    Po pravé straně teď do šance pronikl Dziubiński! Nabruslil si před brankáře a zakončením minul jen o centimetry!

53:37
    Slovinci si nepohlídali střídání a Anže Kuralt (SLO) už míří odpykat trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

50:39
    Znovu to byl Wronka, kdo připravil svému spoluhráči velkou šanci! Zapała si nabruslil mezi kruhy a zkoušel zakončit po ledě do mezírky mezi betony Kaspera Krošelje. Neúspěšně!

48:10
    Kranjc si sjel blíže k bráně a tvrdě vypálil. Radziszewski však vystavil ukázkový semafor a puk se mu třepotá v lapačce!

47:20
    Wronka se už už dostával do střelecké pozice, ale nakonec ho zastavuje vyloučení Krzysztofa Zapały (POL), jenž dostává dvě trestné minuty za nedovolené bránění.

45:09
    Naprosto zbytečně teď Aleš Kranjc (SLO) u brány krosčekoval jednoho z domácích a Slovinsko přichází o přesilovou hru.

44:24
    Z hlediště se ozývá pískot, ale ani to sudí nepřesvědčí o tom, že Mikołaj Łopuski (POL) nefauloval. Jsou z toho dvě trestné minuty za vražení na hrazení.

42:57
    Ojedinělá akce Polska byla velmi nebezpečná. Bagiński našel volného Bepierszcze, jenž z přečíslení vypálil jen do levého betonu Kasper Krošelje.
    38:09 Tomasz MALASIŃSKI - 1:4

38:09
    Polsko právě vstřelilo branku!
    Tohle je neskutečné! Jednoznačný favorit ze Slovinska dostává čtvrtou branku! Zapała nejprve vyjel zpoza brány a zřejmě trefil tyč, ale poté se puk po mantinelu dostal k jednomu z domácích, jenž jen nahodil na Kristana. Až k brankáři však nahození neprošlo a puk byl zničehonic před TOMASZEM MALASIŃSKÝM, který střelou do odkryté brány zkompletoval hattrick! Asistence: Bartłomiej Pociecha, Krzysztof Zapała

36:52
    Sražená střela od modré čáry se objevila před Pancem, jenž mohl zakončovat do odkryté brány. Na poslední chvíli u v tom zabránil jeden z polských beků.

34:26
    A opět šikovný Wronka! Tentokrát na brankovišti našel hokejku Łopuského a Kristan musel vytáhnout fantastický zákrok!

33:09
    Poláci si zahrají druhou přesilovou hru. Andrej Hebar (SLO) je totiž potrestán za vysokou hůl.

30:59
    Velká šance pro Polsko! Nejistému Kristanovi puk po střele z mezikruží vypadl za záda, ale nikdo z domácích si volného touše včas nevšiml a slovinský brankář situaci nakonec ustál.
    27:39 Tomasz MALASIŃSKI - 1:3

27:39
    Tak to je šokující průběh! Skvělá práce Wronky, který přebral puk ve středním pásmu, na levé straně přešel do pásma Slovinska a fantastickou skrytou přihrávkou naservíroval puk před odkrytou bránu. Tam už byl připraven TOMASZ MALASIŃSKI, který si připsal druhý gól v dnešním utkání. Asistence: Patryk Wronka, Mateusz Bryk
    23:48 Mikołaj ŁOPUSKI - 1:2

23:48
    Domácí si berou své vedení zpět! Po rychlým přechodu do útoku Wronka skvěle vystřelil a ač minul, puk se odrazil k MIKOŁAJI ŁOPUSKÉMU a ten z úhlu trefil hodně malý prostor u tyče! Aréna Spodek šílí! Asistence: Patryk Wronka, Marcin Kolusz.

22:40
    První přesilová hra pro Polsko. Jurij Repe (SLO) je potrestán za držení.

20:22
    Poláci se očividně nepoučili. Adam Borzecki (POL) dostává dvě trestné minuty za vysokou hůl.
    15:28 Dorážka Saboliče brankou neskončila.

15:28
    Dělovku od modré čáry Radziszewski jen vyrazil a Sabolič dorážel ze vzduchu. Puk minul bránu jen o centimetry!

15:17
    Čtvrté vyloučení polského týmu v této třetině! Tentokrát hráli domácí v šesti a na trestnou lavici už míří Maciej Urbanowicz (POL).

14:34
    Miha Verlič si sjel před brankáře, dostal puk a rychlou kličkou se snažil zakončit mezi betony polského brankáře. Ten situaci opět ustál.

13:47
    Žiga Jeglič dostal puk mezi kruhy, avšak zakončením trefil jen vyrážečku dobře postaveného brankáře Polska!

12:38
    Slovinsko semklo svého soupeře a je tady další přesilová hra pro favorizovaný celek. Dvouminutový trest za hákování inkasuje Michał Kotlorz (POL).

07:16
    Polsko se dostává opět do oslabení. Dvě trestné minuty za podražení dostává Maciej Urbanowicz (POL).
    06:50 Žiga JEGLIČ - 1:1

06:50
    Slovinsko právě vstřelilo branku!
    Teď už ale favorité svého soupeře rozebrali a je srovnáno! Robert Sabolič už mohl střílet, ale místo rány na rozhozeného brankáře zvolil přihrávku před prázdnou bránu a ŽIGA JEGLIČ už měl hodně jednoduchou práci. Asistence: Robert Sabolič

06:00
    Aktivita Slovinska odměněna přesilovou hrou. Adam Bagiński (POL) dostává dvě trestné minuty za hrubost.
    03:54 Tomasz MALASIŃSKI - 0:1

03:54
    Hala bouří, protože domácí reprezentace se dostává zcela po zásluze do vedení! Slovinci nedokázali rozehrát z vlastního pásma a výsledkem byla střela od modré čáry, kterou dobře postavený TOMASZ MALASIŃSKI tečoval mimo dosah zaskočeného Kristana. Asistence: Paweł Dronia

00:52
    Skvělý vstup do zápasu v podání polského týmu! Po kombinaci v útočném pásmu tvrdě vypálil Borzecki a puk se otřel o tyčku!

Lukáš Podleśny

Góly a asistencie: 7. Jeglič (Sabolič) – 4. Malasiński (Dronia), 24. Łopuski (Wronka, Kolusz), 28. Malasiński (Wronka, Bryk), 39. Malasiński (Pociecha, Zapała)

Slovinsko: Kristan (od 41. Krošelj) – Kovačevič (A), Kranjc, Repe, Gregorc, Pretnar, Vidmar, Milovanovič – Jeglič, Tičar (A), Sabolič – Verlič, Pance, Urbas (C) – Kuralt, Mušič, Ograjenšek – Pešut, Koblar, Hebar – Ropret
    Poľsko: Radziszewski (Odrobny) – Borzecki, Bychawski, Kruczek, Dronia, Wajda, Bryk, Kotlorz, Pociecha – Zapała, Wronka, Malaśinski – Chmielewski, Pasiut (A), Łopuski – Urbanowicz, Dziubiński, Kolusz (C) – Bagiński (A), Bepierszcz, Galant

Rozhodca: Stephen Reneau (USA), Marian Rohatsch (GER) – Jakov Palej (RUS), Anton Semjonov (EST)

Diváci: 6.500