Nacional – Moreirense 0:1 (kon.) | Setúbal – Tondela 0:1 (kon.) | Guimarães – Praia 1:1 (kon.)
Rio Ave – Benfica 0:1 (kon.)
CD Nacional
0:1 (0:1)
Moreirense FC
cz Nedeľa 24.04.2016, 17:00 • Estádio da Madeira, Funchal (kapacita: 8.589 diváků) • Primeira Liga • 31. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Moreirense zavítá v neděli odpoledne na hřiště Nacionalu, proti kterému se bude snažit venku upevnit pozici mimo sestupové pásmo. Hostující fotbalisty dělí od sedmnácté Academicy pouhých pět bodů a v závěru letošní sezóny NOS Ligy si nemohou dovolit zbytečně ztrácet body. Utkáním 31. kola mezi Nacionalem a Moreirense Vás provede Tomáš Reiner.

CD Nacional: Rui Silva – João Aurélio, Rui Correia, Belkaouri, Sequeira – Aly Ghazal, Washington – Witi, Bonilha, Salvador Agra – Soares. (rozestavení 4-2-3-1)
    Náhradníci: Gottardi, Alan, Boubacar, Jota, Campos, Ricardo Gomes, Luís Aurélio.

Moreirense FC: Stefanovic – Coronas, Marcelo Oliveira, André Micael, Evaldo – Palhinha, Fábio Espinho, Vitor Gomes – Iuri Medeiros, Rafael Martins, Nildo. (rozestavení 4-3-3)
    Náhradníci: Nilson, Danielson, Alan Schons, Ernest, Boateng, Filipe Gonçalves, Sagna.

Rozhodčí: Manuel Mota. Asistenti: Paulo Vieira, José Gomes. Čtvrtý rozhodčí: João Matos.

Fotbalisté obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše a utkání mezi Nacionalem a Moreirense může začít.

1

1
    Hlavní rozhodčí Manuel Mota dal pokyn k zahájení utkání, jehož výkop obstarali hostující fotbalisté Moreirense.

3
    Moreirense právě vstřelilo branku!
    VITOR GOMES se prosazuje po necelých 180 sekundách a posílá hostující Moreirense do vedení 1:0!! Fábio Espinho se dostal uprostřed šestnáctky ke střele, kterou zablokoval jeden z jeho spoluhráčů. Hostům to ale nakonec nevadilo, protože k dorážce se dostal Vitor Gomes a pravačkou rozvlnil síť.

6
    Ze zápasu uplynulo úvodních pět minut a Nacional se zatím marně snaží otřepat z brzkého gólu Takový start zřejmě neočekával nikdo.

7
    Vitor Gomes mohl vzápětí rychle vstřelit svůj druhý gól, jenže tentokrát ho o něj připravil ofsajd.

8
    Nacional se snaží dostat do pokutového území Moreirense, hostující fotbalisté ale skvěle brání a nepouští domácí tým do žádné šance.

10
    Nacional vybojoval v desáté minutě rohový kop, po kterém se dostal uvnitř pokutového území k zakončení Soares, hlavička domácího útočníka ale zamířila vedle pravé tyče a hostující brankář Stefanovic mohl zůstat v klidu.

13
    João Aurélio se snažil přenést hru dlouhým diagonálním pasem, hráči Moreirense ale jeho úmysl přečetli.

15
    Ze zápasu uplynulo necelých patnáct minut. Moreirense vede po brzkém gólu Vitora Gomese na hřišti Nacionalu 1:0.

19
    Oba týmy svádí během posledních pěti minut tuhý boj o střed hřiště a ani jeden z týmů se nemůže dostat k ohrožení soupeřovy brány. Obě defenzivní řady fungují na jedničku, ta domácí ovšem s jednou vadou na kráse.

21
    Žlutou kartu dostává João Palhinha (Moreirense FC).

22
    João Palhinha to přehnal s důrazem a po ostrém faulu se stal prvním potrestaným hráčem dnešního utkání.

23
    Rui Silva zůstává ležet na hřišti a stěžuje si bolest ve stehně. Hra je přerušena a na hřiště vybíhají lékaři.

24
    Rui Silva už je zpět na nohou a vypadá to, že v zápase bude pokračovat. Vše se ale může rychle změnit.

26
    Nacional začíná být směrem vpřed hodně nebezpečný, pozorná obrana Moreirense ale zatím tlaku svého soupeře odolává.

28
    Moreirense bleskově odpovědělo na tlak domácího týmu a Rafael Martins vypálil nebezpečně zpoza šestnáctky, brankář Rui Silva byl ale ve střehu a míč ukryl ve svých rukavicích!

30
    Nacional začíná být směrem vpřed pasivní a Moreirense přebírá iniciativu.

32
    Rui Correia se ocital ve skvělé brankové příležitosti a ještě chtěl vylepšit střeleckou pozici pro Salvadora Agru, jeho následný pokus byl ale sražen na rohový kop.

35
    Do konce prvního poločasu zbývá odehrát deset minut a na Estádio da Madeira se hra přelévá ze strany na stranu, ovšem bez nějakých větších brankových příležitostí.

36
    Nildo se ocital ve slibné brankové příležitosti, Rui Silva ale dokázal jeho pokus zneškodnit a vzápětí mu pomohli obránci, kteří míč odkopli do bezpečí!

37
    Domácí obránce Belkaouri zůstal ležet na trávníku poté, co se v hlavičkovém souboji tvrdě srazil s jedním ze svých spoluhráčů.

40
    Rui Silva po zákroku proti střele Nilda vypadá v pořádku poté, co si ve 23. minutě utkání stěžoval na bolest ve stehenním svalu.

45
    Bonilha nedokázal proměnit největší šanci Nacionalu, když si naběhl na přední tyč a poté z blízkosti vypálil, jeho následná střela ale zamířila těsně mimo!

45+2
    Žlutou kartu dostává Nenê Bonilha (CD Nacional).

45+2

Moreirense vyšel parádně vstup do utkání a již ve třetí minutě se ujalo vedení zásluhou dorážejícího Vitora Gomese. Nacional mohl odpovědět v závěru prvního poločasu, když se na přední tyči ocitl v obrovské šanci Bolinha, jeho následná střela ale zamířila mimo. Skóre po prvním poločase. Nacional 0 Moreirense 1.

Druhý poločas začne přibližně v 18:03.

46

46
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Nenê Bonilha, přichází Luís Aurélio.

47
    Luís Aurélio se uvedl ihned po příchodu na hřiště nebezpečnou střelou, brankář Stefanovic byl ale připraven a jeho pokus zneškodnil!

48
    Žlutou kartu dostává Tiquinho Soares (CD Nacional).

50
    Nacional oživil svou hru po přestávce střídáním a hned na to mohl vyrovnat, nyní se ale do další šance snaží dostat marně.

55
    Hra se odehrává mezi oběma šestnáctkami a Moreirense stále vede na hřišti Nacionalu 1:0. Pokud dnes hosté získají tři body, výrazně se přiblíží záchraně.

59
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Witi, přichází Ricardo Gomes.

60
    Žlutou kartu dostává Marcelo Oliveira (Moreirense FC).

61
    Hodina hry je za námi a Moreirense stále vede na hřišti Nacionalu 1:0. Vývoj utkání určuje jediný gól, který padl již ve třetí minutě, kde se prosadil Vitor Gomes.

62
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Washington, přichází Nuno Campos.

65
    Nacional sice po třech střídáních drží míč častěji na svých kopačkách, jenže mu to není nic platné. Domácí se marně snaží dostat do zakončení a Moreirense stále úspěšně brání svůj jednobrankový náskok.

69
    Moreirense během dosavadního průběhu utkání zaznamenalo pouze jednu střelu na bránu, jenže právě jeho jediná přesná střela určuje ráz dnešního utkání.

70
    Nacionalu střídající hráči nikterak výrazně nepomohli a jejich hra začíná být jednotvárná. Domácí sice kontrolují míč, jenže směrem vpřed jsou naprosto neškodní.

73
    Moreirense málem přidalo pojišťující gól! Vitor Gomes se pokusil vstřelit svůj druhý gól v dnešním zápase, brankář Rui Silva ale jeho proti střele skvěle zasáhl a vyrazil ji na rohový kop!

78
    Držení míče:

Nacional 60% Moreirense 40%

79
    Moreirense přepustilo iniciativu Nacionalu a v závěru utkání bude spoléhat na rychlé protiútoky, po jednom z nichž před šesti minutami málem podruhé v utkání udeřil Vitor Gomes.

80
    Domácí nejsou schopni vymyslet nějakou překvapivou finální přihrávku, kterou by zaskočili obranu Moreirense. Šance nepřichází ani po centru ze stran.

81
    Iuri Medeiros pohotově vypálil zpoza šestnáctky a jeho následná střela těsně minula Silvovu bránu!

82
    Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Rafael Martins, přichází Boateng.

85
    Do konce utkání zbývá odehrát pět minut a vypadá to vypadá, že Moreirense zásluhou jedné přesné trefy z úvodu zápasu dokráčí za třemi důležitými body.

87
    Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Vitor Gomes, přichází Filipe Gonçalves.

90
    Devadesát minut se téměř naplnilo a Nacional se během druhého poločasu dostal k pěti střelám, jenže ani jedna z nich nezamířila na bránu a brankář Stefanovic je bez práce.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.

90+2
    Žlutou kartu dostává Boateng (Moreirense FC).

90+3

Moreirense zaznamenává důležité vítězství, o kterém rozhodl již ve třetí minutě utkání Vitor Gomes. Hostující záložník měl další dvě slibné šance, jenže ani jednu z nich nevyužil, stejně jako na opačné straně domácí hráči Nacionalu, kteří doplatili na nepřesnou koncovku. Konečný výsledek. Nacional 0 Moreirense 1. (18:56:51)

Tomáš Reiner

Góly: 3. Vitor Gomes

Karty:   45+2. Bonilha (NAC), 48. Soares (NAC) – 21. Palhinha (MRE), 60. Oliveira (MRE), 90+2. Boateng (MRE)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 10:6. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 11:11.
    CD Nacional: Rui Silva – João Aurélio, Rui Correia, Belkaouri, Sequeira – Aly Ghazal, Washington (62. Nuno Campos) – Witi (59. Ricardo Gomes), Bonilha (46. Luís Aurélio), Salvador Agra – Soares. (rozestavení 4-2-3-1)
    Náhradníci: Gottardi, Alan, Boubacar, Jota.

Moreirense FC: Stefanovic – Coronas, Marcelo Oliveira, André Micael, Evaldo – Palhinha, Fábio Espinho, Vitor Gomes (87. Filipe Gonçalves) – Iuri Medeiros, Rafael Martins (82. Boateng), Nildo. (rozestavení 4-3-3)
    Náhradníci: Nilson, Danielson, Alan Schons, Ernest, Sagna.

Rozhodca: Manuel Mota. Asistenti: Paulo Vieira, José Gomes. Čtvrtý rozhodčí: João Matos