Kanada – Švajčiarsko 9:1 (kon.) | Švédsko – Slovensko 7:2 (kon.) | USA – Česko 8:0 (kon.)
USA
8:0 (0:0, 3:0, 5:0)
Česko
cz Piatok 22.04.2016, 02:30 • Ralph Engelstad Arena • Majstrovstvá sveta U18 • Štvrťfinále

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek noci, nebo dobré ráno. (04:51:11)

Mezi tři nejlepší hráče utkání z českého týmu byli vybráni brankář Josef Kořenář a útočníci Ondřej Najman a Filip Zadina.

Nejlepší hráči utkání: Clayton Keller (USA) – Marek Zachar (CZE)

Američané naprosto ovládli třetí třetinu, když se za záda českých brankářů trefili hned pětkrát. Tři body v utkání zaznamenal Graham McPhee, který se postaral o dvě branky a na třetí přihrál. Američané si tak zaslouženě připisují pátou vysokou výhru v řadě a postupují do semifinále.

59:50
    Od modré to zkusil ještě Fox, mířil ale těsně vedle.

59:25
    Poslední vteřiny se dohrávají v útočném pásmu Američanů.

58:54
    Českému výběru se po pár vteřinách podařilo vyhodit puk z vlastního pásma a šetřit tak zbývající vteřiny.

58:20
    Na trestnou lavici míří další z Čechů. Lukáš Doudera si odpyká dvě minuty za vysokou hůl.
    58:02 Ryan LINDGREN - 8:0

58:02
    USA právě vstřelilo branku!
    Američané opět bleskově využívají přesilovku. RYAN LINDGREN si před dvěma hráči stáhl puk na levou stranu, prokličkoval na kruh a mířil přesně pod horní tyč Grohovy branky. Asistence: Nicholas Pastujov.

57:55
    Ondřej Vála (CZE) si odsedí menší trest za krosček.

57:38
    Mezi českými hráči kličkoval do útoku Lockwood, od pravého hrazení se ale až k brance nedostal.

57:10
    Frederic spíš jen nahodil puk z mezikruží a vyprášil Grohovy betony.

56:35
    Karafiát na nic nečekal a zkusil to z mezikruží, americký brankář byl ale na správném místě, a tak puk mířil jen do jeho výstroje.

55:35
    Čeští junioři puk opakovaně vyhazují z vlastního pásma, přes Američany se ale před Oettingera dostávají jen stěží.

54:30
    Teď už si cestu do útoku našli i čeští reprezentanti, přes Američany se ale těžko prosazují.

53:50
    Svěřenci trenéra Cola se dál drží v útočném pásmu, Češi k nim ale rychle přistupují, a tak teď chvíli Groh nemusel zasahovat.

53:30
    Střelu jednoho z domácích ještě přizvedl Najman, puk tak skončil vysoko nad českou brankou.

52:38
    Kvasnička zkusil překvapit Oettingera střelou od modré čáry, americký gólman na jeho pokus ale dobře viděl a puk vykopl.

52:08
    Američané míří znovu před českou branku, Groh ale moc práce nemá.

51:40
    Sirota to zkusil z levé strany, trefil ale jen výstroj připraveného Oettingera.

51:02
    Reichel prosprintoval podél levého mantinelu až ke kruhu a posílal přihrávku zpátky Kvasničkovi, ten už ale neměl komu přihrát.

50:20
    Budík trefil od modré jen jednoho z bránících hráčů domácího celku.
    49:51 Joey ANDERSON - 7:0

49:51
    Keller prokličkoval ve vlastním oslabení mezi českými hráči a poslal dobrou přihrávku do jízdy těsně před branku JOEYMU ANDERSONOVI, který mířil přesně za českého brankáře. Asistence: Clayton Keller.

49:20
    Češi si zahrají další přesilovku. Zachary Walker (USA) míří na dvě minuty na trestnou lavici za hrubost.

48:36
    Fox napřáhl v mezikruží a českého brankáře trošku vylekal, mířil ale těsně vedle pravé tyčky.

48:05
    Frederic jen nahodil puk od vrcholu kruhů na českou branku, trefil ale jen zadní mantinel.

47:46
    Američané dál kombinují před českou brankou a hostujícímu výběru pořádně pletou hlavy.

47:20
    Greenway posílal v mezikruží přihrávku doprava Sanchezovi, ten s tím ale nepočítal, a tak se mu nepovedlo zastavit puk.

46:59
    Anderson trefil zblízka jen bránícího Nováka.

46:06
    Český výběr teď ale drží domácí dál od své svatyně a šetří čas především ve středním pásmu.

45:52
    Vojtěch Budík (CZE) si odpyká dvě minuty za hrubost. Američané ak mají k dispozici další přesilovku.

44:20
    Američané se dál drží před českou brankou, Groh ale zatím moc práce nemá.

43:53
    Ve stejném čase dochází ke střídání českých brankářů. Josefa Kořenáře nahrazuje v brance Dominik Groh.
    43:53 Nicolas PASTUJOV - 6:0

43:53
    Tak tohle je pořádná rána pro český výběr. Po třinácti vteřinách od páté branky inkasují Češi znovu, když se odražený puk podařilo dorazit do odkryté branky NICOLASI PASTUJOVOVI. Asistence: Graham McPhee.
    43:40 Graham MCPHEE - 5:0

43:40
    GRAHAM McPHEE se dostal nikým nehlídám od levého mantinelu až do mezikruží, na nic nečekal a mířil přesně pod horní tyč. Asistence: Nicholas Pastujov, Adam Fox.

42:48
    Američané se opakovaně snaží přejít až před Kořenáře, s českými obránci to teď mají ale docela těžké.

42:30
    Kodýtek se pokoušel najít skulinku mezi Oettingerovou výstrojí a pravou tyčkou, to se mu však nepovedlo.

42:01
    Oba týmy jsou kompletní a oba hráči z trestné lavice také spěchají střídat.

41:20
    Američané se znovu drží v útočném pásmu a kombinují. McPhee ale nedokázal projít přes vracející se hráče.
    40:36 Clayton KELLER - 4:0

40:36
    Hra ve čtyřech lépe vyšla domácímu výběru, který se hned po pár vteřinách znovu prosazuje. CLAYTON KELLER dostal dobrou přihrávku k pravé tyči a prostřelil českého brankáře. Asistence: Adam Fox, Ryan Lindgren.

40:01
    Ještě se sirénou byli současně vyloučeni: James Greenway (USA) na dvě minuty za sekání a Martin Havelka (CZE) na dvě minuty za vražení.

40:01

Po druhé třetině odchází do kabin spokojenější hráči pod vedením trenéra Dantona. Američané se prosadili dvakrát během jediné minuty už na začátku prostřední části po střelách Caseyho Mittelstadta a Trenta Frederica, v přesilovce pak domácí bleskově udeřili potřetí, když se trefil Joey Anderson.

40:00

39:31
    Ještě v posledních vteřinách druhé třetiny se domácí drží před Kořenářovou brankou.

39:10
    McPhee byl blízko další brance. Z hranice brankoviště ale přestřelil tři tyče české branky.

38:43
    Američané ale ke svěřencům trenéra Reichla velmi rychle přistupují, Češi tak nemají prostor cokoliv vymyslet.

38:28
    Český výběr se usadil v útočném pásmu a kombinuje.

38:01
    Vhazování před domácím strážcem svatyně znovu zvládli lépe Američané a vyráží do útoku.

37:39
    Teď už jsou v útočném pásmu i Češi, přes bránící Američany se jim ale zatím nepodařilo dostat puk až k Oettingerovi.

37:12
    Američané se dál drží před českou svatyní, český výběr hledá skulinku, kudy by vyhodil puk.

37:07
    Sanchez spíš jen nahodil puk od dolní hranice pravého kruhu. S jeho pokusem si Kořenář hravě poradil a schoval puk ve výstroji.

36:48
    Před americkým brankářem pak dorážela dvojice českých hráčů, domácí gólman ale jejich úmysly dobře přečetl a včas nastavil betony.

36:30
    Češi se snaží projít dobrou americkou obranou až před Oettingera.
    35:35 Joey ANDERSON - 3:0

35:35
    Američané bleskově využívají přesilovou hru! Keller poslal dobrou přihrávku Bellowsovi k pravé tyčce, který ještě z otočky poslal puk před brankoviště volnému JOEYMU ANDERSONOVI, který mířil přesně mezi betony Kořenáře. Kieffer Bellows, Clayton Keller.

35:13
    David Kvasnička (CZE) si tak odsedí dvě minuty za držení protihráče.

35:02
    Kvasnička se téměř pověsil na unikajícího Mittelstadta, který tak už v pádu nemohl zakončit. Trestné střílení se ale konat nebude.

34:38
    Domácí se znovu tlačí do útoku.

34:03
    Až za branku Američanů vyvezl puk Kurovský, ani on ale neměl v dohledu nikoho ze svých spoluhráčů.

33:27
    Kolem české branky se protáhl McPhee, který se vracel z trestné lavice, zpoza brány ale neměl komu přihrát.

33:06
    Domácímu týmu se ale daří trávit oslabení především mimo své pásmo.

32:49
    Češi se probojovali do útočného pásma, kde svádí s Američany bitvu o puk u hrazení.

32:34
    Po dohrání zůstal u levého mantinelu chvíli ležet Kristian Reichel, kterému jeden z Američanů zřejmě vyrazil dech. K českému útočníkovi tak spěchal realizační tým české reprezentace, po chvíli ale Reichel sám odjel na střídačku.

31:50
    Američané opakovaně vyhazují puk z vlastního pásma a šetří čas, který musí strávit ve čtyřech.

31:23
    Další početní výhoda pro českou reprezentaci. Graham McPhee (USA) si odsedí dvě minuty za americký tým, který se na ledě objevil v šesti.

30:40
    Mittelstadt posílal na pravou stranu přihrávku Yamamotovi, ten ale promáchl, a tak Kořenář nemusel zasahovat.

30:09
    Američané znovu pletou hlavy českého výběru a kombinují před českou svatyní

29:15
    Hellickson našel na pravé straně připraveného Yamamota, který tvrdě pálil. Kořenář měl ale betony na správném místě.

29:00
    Po úpravě ledu se hra stěhuje znovu před Kořenáře.

29:00
    Po střele jednoho z Američanů z pravého kruhu cinkala za Kořenářem tyčka!

28:40
    Kousal se dostal téměř sám až před americkou svatyni, tam jej ale dobruslili domácí a nedovolili mu zakončit.
    27:40 Kachyňovo nahození se pokusil tečovat Pavlík, brankář Oettinger ale svůj tým podržel.

27:40
    Kachyňa jen nahodil puk na americkou branku a z těsné blízkosti se pokoušel tečovat puk za Oettingera Pavlík. Útočník první formace ale nedokázal dostat puk až za pohotového amerického gólmana.

26:59
    Teď už si cestu do útoku našli i čeští junioři, puk ale mají ve své moci především Američané.

26:15
    Američané jsou hladoví po dalších gólech a drží se v útočném pásmu.
    25:51 Trent FREDERIC - 2:0

25:51
    Necelou minutu po prvním gólu se Američané znovu prosazují. TRENT FREDERIC vybojoval puk u pravého mantinelu, najel si téměř do mezikruží a poslal puk přesně mezi betony českého brankáře. Asistence: William Lockwood.

25:20
    Američané se snaží rychle přidat další branku a cpou se téměř až do brankoviště Kořenáře.
    24:50 Casey MITTELSTADT - 1:0

24:50
    CASEY MITTELSTADT byl ve správnou dobu na správném místě, a tak se mu podařilo kolem pravé tyčky dostrkat po Brownově nahození puk až za Kořenáře. Asistence: Logan Brown.

24:22
    Kvasnička přihrával ve vlastním pásmu Havelkovi, do přhrávky ale sáhl jeden z Američanů.

23:58
    Američani se dál cpou do útoku, jejich pokusy ale zatím obětavě blokují čeští hráči.

23:33
    McPhee zkoušel tečovat puk mezi Kořenáře a levou tyčku, český brankář byl ale připraven.

22:59
    Američané jsou zpět před českou brankou, ani jim se ale nedaří přes obětavě bránící Čechy dostat puk až na branku.

22:40
    Teď už se ale českému nároďáku podařilo dostat puk z vlastního pásma, na branku Oettingera ale nevystřelili.

22:16
    Ani buly před Kořenářem Čechům nevyšlo, a tak kolem českého brankáře proletěla střela jednoho z Američanů. Ta ale jen orazítkovala mantinel.

22:02
    Češi se dál marně snaží vyhnat Američany z vlastní třetiny, ti ale s klidem kombinují.

21:38
    Hellickson se pokoušel kolem pravé tyčky ještě tečovat poskakující kotouč, amerického obránce ale zastavili čeští mladíci.

21:11
    Ti se také hned derou dopředu. Češi mají problém vyhodit puk z vlastního pásma.

20:57
    Zakázané uvolnění přestěhovalo hru znovu před Oettingera, na vhazování ale byli úspěšnější domácí.

20:37
    O chvíli později zaduněl po střele z pravého kruhu za Kořenářem zadní mantinel.

20:08
    Keller zatáhl puk do pásma Američanů, kde šetřil čas do návratu Greenwaye.

20:01

V první třetině se fanoušci v Ralph Engelstad Areně gólu nedočkali. Nepomohly tomu ani dvě přesilovky amerického výběru. Ve druhé třetině budou navíc oba týmy dohrávat ještě devět vteřin ve čtyřech.

20:00

19:48
    Reichel vyvezl puk až na pravý kruh, mířil ale hodně mimo americkou branku.

19:22
    Fox poslal z levé strany přihrávku Bellowsovi, tomu ale puk trochu vyskočil, a tak se jej snažil srazit do branky ještě ze vzduchu, to se mu ale nepovedlo.

19:06
    Ani jeden z týmů se nikam nežene a šetří čas, který zbývá do konce první třetiny.

18:09
    Současně vyloučeni: Marek Zachar (CZE) za nafilmovaný pád a James Greenway (USA) za hákování. Oba na dvě minuty.

17:44
    Až do brankoviště se natlačil Brown, puk ale nakonec nedokázal docpat až za záda českého brankáře.

17:06
    Na modré čáře napřahoval ke střele jeden z Američanů, nakonec ale trefil jen brusle Vály.

16:34
    Domácí se dál drží v útočném pásmu a kombinují, Češi jen marně hledají příležitost k vyhození kotouče.
    16:00 Tlak Američanů v přesilové hře zakončila rána Frederica z otočky, kterou však dokázal Kořenář zastavit.

16:00
    Američané přidělávají českému výběru pořádné starosti. Frederic dostal dobrou přihrávku zpoza brány těsně před Kořenáře, z otočky ale trefil jen připraveného brankáře.

15:19
    Další faul českého výběru! Ondřej Kachyňa trochu přidržel jednoho z Američanů, a tak putuje na dvě minuty na trestnou lavici.

15:10
    Fox na modré čáře dlouho váhal, co vlastně s pukem. Nakonec ho jen ometl kolem hrazení.

14:40
    Češi aktivně napadají rozehrávku domácího celku, zatím se ale nemohou dostat k puku.

14:10
    Češi si teď sami zavařili, nepřesnými přihrávkami totiž dostali puk přesně na hole Američanů, kteří se tak o něco déle udrželi v pásmu.

14:00
    Napodruhé už měl ale tak trochu i štěstí. Pokus Američanů z pravé strany nemohl přes bránící hráče vidět, přesto dokázal zasáhnout a sklapnout včas betony.

13:39
    Lindgrenovu střelu z hranice pravého kruhu dokázal český brankář vykopnout pryč.

13:15
    Češi mají velký problém dostat se z amerického tlaku, zatím se jim nedaří vyhodit puk z vlastní třetiny.

12:39
    Mittelstadt vyvezl puk podél levého mantinelu až do dolní části kruhu, kde hledal, komu by přihrál, jeho přihrávku ale zblokovali čeští hráči.

12:23
    Vála s Kantnerem ujeli až před americkou branku, Kantner ale trefil jen Oettingerovy betony.

11:36
    Nakonec se to českému výběru přece jen na chvíli podařilo a dostal puk z vlastní třetiny.

11:20
    Češi se snaží vyhnat Američany alespoň na chvíli ze svého pásma a aktivně napadají. Američané se ale dobře drží na puku.

10:45
    Domácí se drží před Kořenářovou klecí a doráží ze všech stran, český brankář ale drží svůj tým ve hře.

10:24
    První přesilovku si zahrají Američané. Obránce Lukáš Doudera (CZE) si odpyká menší trest za nedovolené bránění.

09:49
    Najman s Kantnerem se snažili najít skulinku u pravé tyčky Oettingerovy branky, americký brankář ale všechny stihl utěsnit.

09:19
    Luce zkusil rychle přejít přes útočnou modrou čáru, tam si na něj ale počkali čeští obránci a obrali jej o puk.

08:30
    Bellows to zkusil z pravé strany, z těsné blízkosti ale českého brankáře překonat nedokázal.

08:06
    Kurovský to zkusil ještě v pádu, dostrkat puk k Oettingerově brance se mu ale nepovedlo.

07:40
    Anderson se prohnal za vyhozeným pukem, u kotouče a zadního mantinelu ale byli dřív dva z vracejících se hráčů českého výběru.
    Ralph Engelstad Arena krátce před zahajovacím buly.

07:10
    Teď už jsou v útočném pásmu hráči v červených dresech, ani oni ale zatím Oettingera ohrozit nedokázali.

06:50
    Američané se drží v útočném pásmu, ke střele na branku se ale nemůžou dostat.

06:23
    Walker prosprintoval před Kořenáře a zkusil to švihem, český gólman ale včas nastavil levý beton.

06:15
    Pavlík předal ve středním pásmu puk Zadinovi, který nabral rychlost a zamířil před Oettingera. Z mezikruží ale mířil jen do zadního mantinelu.

05:34
    Američané byli na vhazování znovu úspěšnější, čeští junioři je ale nepustili od mantinelu.

05:20
    Zakázané uvolnění vrací hru před českou branku.

04:50
    Mittelstadt dostal ve středním pásmu dobrou přihrávku, nabral rychlost a snažil se dostat mezi třemi vracejícími se hráči. Až před Kořenáře se ale nedostal.

04:05
    Lindgren to zkusil kolem levé tyčky, tam ale na puk nezůstalo dost místa.

03:50
    Anderson od vrcholu pravého kruhu nahodil puk na Kořenářovu svatyni, brankář v českém dresu jej ale dokázal vykopnout betonem.

03:36
    Kvasnička se ve středním pásmu dostal k puku a po levé straně vyrazil do útoku, českého forvarda ale zastavil ofsajd.

03:09
    Kořenář vyjel za branku a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou, ti ale přihrávku do útočného pásma nečekali.

02:20
    Frederic bojoval u pravého mantinelu o puk, souboj o kotouč ale zvládla lépe dvojice českých hráčů, která ještě americkému forvardovi dopomohla k ledu.

01:40
    Američané se snaží dostat přímo před Kořenáře, český výběr se ale domácí pokouší držet především u hrazení.

01:18
    Brown se pokusil nenápadně nahodit puk zpoza brány k českému brankáři, ten ale o americkém útočníkovi dobře věděl.

00:42
    Vhazování před Kořenářem vyšlo Američanům, ty ale čeští mladíci nepustili k ohrožení vlastní branky.

00:38
    Před Oettingera se pak vydali i čeští junioři, ke střele na branku se ale nedostali.

00:03
    Hned v úvodu zápasu se do útoku vydal Bellows, toho ale na kruhu zastavili čeští obránci.

00:01
    Takto vypadá sestava české osmnáctky pro dnešní klíčový duel!

USA: Oettinger (Woll) – Fox, Greenway, Martin, Lindgren (C), Krys, Hellickson, Luce – Anderson, Keller, Bellows – Frederic, Lockwood, Sanchez – Mittelstadt, Yamamoto, Brown – Pastujov, Howdeshell, Walker – McPhee.

Česko: Kořenář (Groh) – Hájek, Doudera, Budík, Vála, Kachyňa, Kvasnička, Sirota, Novák – Reichel, Zadina, Pavlík – Najman, Kantner, Kousal – Zachar (C), Havelka, Kodýtek – Kurovský, Karafiát.

Rozhodčí: Hunnius (GER), Ingram (CAN) – Golyak (BLR), Vanoosten (CAN).

Česká osmnáctka zatím podává na mistrovství světa výkony jako na houpačce. Češi sice v prvním utkání s Finskem dokázali dotáhnout gólové manko a dovést zápas až do nájezdů, v těch ale na Laaksa nedokázali vyzrát, ze dvou bodů se tak po výhře 4:3 v prodloužení radovali Finové. O dva dny později změřili Češi síly s Kanadou. Svěřenci trenéra Reichla podali úplně jiný výkon než proti Finsku a javorové listy téměř dvě třetiny přehrávali. Reprezentaci ale trápila koncovka, a tak na konci utkání svítil na kostce stav 3:1 ve prospěch Kanady. Český výběr si ale napravil reputaci utkáním s Dánskem, kterému nastřílel hned devět branek. Pět bodů si připsal Ondřej Najman, který dva góly vstřelil a na tři přihrál. Posledním zápasem v základní skupině bylo ale derby se Slovenskem. Češi sice ještě na začátku třetí třetiny vedli o dvě branky, náskok ale nedokázali udržet a tři minuty před koncem se z rozhodujícího čtvrtého gólu radovali Slováci.

Stejně jako Kanadu, ani Američany zatím nedokázal nikdo zastavit. Rozjetý výběr domácích si na úvod turnaje s přehledem poradil s velmi mladým ruským týmem (8:2), poté nezaváhal ani v zápase se Švédskem. Týmu v modro-žluté kombinaci nasázel hned šest branek, sám inkasoval jen jednou. O den později proměnil celek pořadatelské země zápas s Lotyšskem spíš v gólovou exhibici. Američané se postarali o, na letošním mistrovství, dosud nejvyšší rozdíl ve skóre, když se za záda lotyšských brankářů trefili dvanáctkrát. Po jednodenní pauze ale vyzvali Švýcarsko, a i když to vypadalo, že o výsledku nebude pochyb, Švýcaři Američany pořádně trápili. Gólově se ale prosadit nedokázali, a tak si domácí připsali už čtvrtou výhru. Do vyřazovacích bojů tak postoupili z první příčky.

Posledním čtvrtfinálovým utkáním bude ve větší z hal duel mezi domácími Američany a Českou republikou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Zuzana Spurná

Góly a asistencie: 25. Mittelstadt (Brown), 26. Frederic (Lockwood), 36. Anderson (Bellows, Keller), 41. Keller (Fox, Lindgren), 44. McPhee (Pastujov, Fox), 44. Pastujov (Walk), 50. Anderson (Keller), 59. Lindgren (Pastujov)

Rozhodca: Hunnius (GER), Ingram (CAN) – Golyak (BLR), Vanoosten (CAN)