NY Rangers – Pittsburgh 0:5 (kon.) | Tampa Bay – Detroit 1:0 (kon.) | Nashville – Anaheim 1:4 (kon.)
St. Louis – Chicago 3:4 (po pr.)
Tampa Bay Lightning
1:0 (0:0, 0:0, 1:0) Stav série: 4:1
Detroit Red Wings
cz Piatok 22.04.2016, 01:10 • Amalie Arena, Tampa • Play-off NHL • Štvrťfinále V. konferencie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Série mezi Tampou a Detroitem se stěhuje k pátému utkání zpět na Floridu, kde domácí Blesky budou chtít proměnit první mečbol a ukončit sérii prvního kola playoff svým postupem do semifinále Východní konference.

Hosté z Detroitu budou mít dnes v noci nůž na krku v podobě hrozby vypadnutí v prvním kole. Na ledě Tampy se jim během prvních dvou zápasů moc nedařilo, ačkoliv první zápas celé série rozhodla až trefa Killorna v polovině třetí třetiny. Detroit s pokusil změnit brankáře a od třetího utkání nastoupil do klece Petr Mrázek, který s nulou pomohl ke snížení série, ovšem čtvrtý zápas už opět dotáhla do vítězného konce Tampa.

Čtvrtý zápas série pomalu směřoval do prodloužení, když se tři minuty před koncem první trefou v letošním playoff prosadil Ondřej Palát, který strhl vítězství na stranu Blesků a rozhodl o tom, že během pátého střetnutí bude mít jeho tým první mečbol.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Carle, Hedman, Šustr, Garrison, Coburn, Nestěrov – Kučerov, Johnson, Killorn – Drouin, Filppula, Palát – Callahan, Namestnikov, Paquette – Condra, Boyle, Blunden

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – DeKeyser, Quincey, Kronwall, Ericsson, Green, Smith – Larkin, Zetterberg, Nyquist – Richards, Dacjuk, Helm – Sheahan, Glendening, Abdelkader – Tatar, Andersson, Athanasiou

Rozhodčí: Brad Meier, Kevin Pollock – Pierre Racicot, David Brisebois.

00:01

00:52
    Úvod zápasu se nese v oťukávacím tempu, na ledě byly k vidění dva střety, jinak hra zejména ve středním pásmu.

01:45
    Hraje se dlouho bez přerušení, ale zároveň bez šancí. Kotouč, pokud se dostane do útočného pásma, tak většinou podél mantinelů.

02:23
    První ostrý zákrok Mrázka, který si s nahozeným pukem poradil a okamžitě rozehrál.

02:51
    Kronwall s pukem nabruslil k pravému kruhu pro vhazování a při pokračující cestě směrem za branku zkusil vystřelit z bekhendu. Bishopa ale překonat nedokázal.

03:15
    Bishop bez výraznějších problémů pokryl střelu DeKeysera, jenž zápěstím prověřil jeho připravenost.

03:41
    Chyba střídačky Blesků. Za příliš mnoho hráčů na ledě přichází oslabení a šance pro Detroit.

04:15
    Hra byla vytěsněna do středního pásma, odkud se k nájezdu na křídle prosadil ke střele Richards, ale Bishop si puk pohlídal a chytil do lapačky.

04:27
    Obrovská šance pro Detroit! Tampa Bay totiž půjde jen do tří po krosčeku Garrisona, který se nijak nemazal s Abdelkaderem, za což bude pykat.

04:43
    Detroit kombinuje s rozvahou a hledá střeleckou pozici.

05:01
    Tyč zachránila Bena Bishopa!
    05:01 Tyč zazvonila po střele Dacjuka

05:17
    Čas se Detroitu krátí, dvě střely za sebou byly umístěny mimo klec.

05:35
    Zámek se uzavíral, hráči hostí se tlačili stále více na bránící trojici, ale Bishopa nepokořili. Ten pozastavuje hru a dává šanci k prostřídání.

05:41
    Pokračuje klasická přesilovka Detroitu. Ten je stále v útočném pásmu.

06:17
    Domácím se daří osvobodit a tohle nesmírně dlouhé oslabení ubrání.

06:27

06:49
    Tampa v pěti se vrhla do útoku, ale Mrázka jejich střela neohrozila.

07:01
    Zakázané uvolnění Detroitu.

07:41
    Velmi těžký, ale úspěšný zákrok Petra Mrázka, který se při přesunu v brance proti střele Garrisona musel spolehnout hlavně na svůj reflex.
    07:41 Reflexivní zákrok Petra Mrázka

08:23
    Do útočného pásma se následně opět prosadil Detroit a Tampa vyhazuje na zakázané uvolnění.

09:06
    První přesilovku si zahrají hokejisté Tampy. Trest dvou minut bude muset odsedět Gustav Nyquist.

10:16
    Také Detroit se úspěšně brání oslabení. Prozatím jedinou střelu Hedmana úspěšně zablokoval jeden z bránících hráčů Red Wings.

10:48
    Mrázek se dostal při krytí situace až příliš vedle branky, ale domácí jeho špatného postavení nedokázali využít.

10:59
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

11:06

11:29
    Dlouhou pasáž bez přerušení ukončuje zakázané uvolnění Detroitu.

12:04
    A další zakázané uvolnění, ke kterému dochází po nepřesném pasu skrz střední pásmo.

12:33
    Tempo hry se trochu zklidnilo, puk létá především podél mantinelů.

12:41
    Bishop vytěsňuje střelu DeKeysera vyrážečkou.

13:25
    Mrázek se musel mít na pozoru, dokázal jeden puk vyrazit a další střela prošla mimo svůj zamýšlený cíl. Následně Tampě utíká puk do středního pásma.

13:53
    Bishop přerušuje hru po střele Smithe a přichází komerční přestávka.

14:06
    Tampa se musela hodně tuze bít o kotouč ve svém levém rohu, nakonec na napadající soupeře vyzrála a může založit útok.

14:43
    Musí to zkusit znovu z vlastního pásma. Nahozený puk totiž domácí nedokázali udržet na svých hokejkách a byli vyhnání do neutrální zóny.

15:03
    Zakázané uvolnění Red Wings.

15:28
    DeKeyser se snažil vyhodit podél mantinelu, ale puk po teči jednoho z hráčů Tampy končí v hledišti. Třetí a závěrečná komerční pauza v první třetině.

15:56
    O protečovaný puk za branku Tampy se strhl na zadním mantinelu souboj hned čtyř hráčů. Úspěšnější byli domácí.

16:37
    Detroit otálí s rozehrávkou a snaží se vytáhnout soupeře více do prostoru, aby se otevřely skuliny v obraně.

16:55
    Podařilo se a rychlý přechod do útoku byl zakončen i střelou, ale Helm si na Bishopa nepřišel.

17:35
    Mrázek se musel kromě střeleckého pokusu soupeře popasovat také s ležícím soupeřem u brankoviště, který tam zůstal krátce ležet po souboji s bránícím hokejistou.

18:19
    Killorn nebezpečně pálil směrem na Mrázka, ale do cesty jeho projektilu nastavil své tělo DeKeyser.

18:31
    Tempo nabralo opět rychlé obrátky, Šustr musel obloučkem vyhazovat puk z vlastního pásma.

19:21
    Divoká pasáž hry s sebou přináší i faul Niklase Kronwalla, který příliš háčkoval Jonathana Drouina a oslabuje Detroit.

19:37
    Mrázek toho příliš neviděl, naštěstí pro něj rána z pravého kruhu pro vhazování až k němu nedoletěla.

19:54
    Kotouč je pevně natisknut k mantinelu v pásmu Detroitu a nezdá se, že by ho domácí dokázali vydolovat.

20:00

První třetina je u konce a branku nepřinesla. Oba týmy měly své šance, ale proti gólové radosti byli brankáři, kteří během úvodní dvacetiminutovky dokázali zlikvidovat všechny pokusy soupeře.

Do druhé třetiny, která začne přibližně v 02:06, vstoupí Tampa v početní výhodě.

20:01

20:13
    Pokračuje přesilová hra Tampy Bay, která musí zakládat útok z vlastního pásma.

20:33
    Kam se rychle vrací. Vyhozený puk od bránícího kvarteta v bílo-červených dresech.

20:59
    Hostům se daří znovu vytěsnit hru do středního pásma a čas se Tampě krátí.

21:21

22:17
    Mrázek šel rychle s betony k ledu a srazil střelu z levého kruhu do rohu.

22:44
    Glendening už se pomalu dostával do ostrého úhlu, přesto to na Bishopa zkusil, ale nastřelil jen domácího brankáře.

22:53
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Larkin – 2 min., podražení).

23:01
    Hedman se dlouze napřáhl na střelu z voleje u modré čáry, ale kotouč se otiskl jen o zadní mantinel. Detroit následně vyhazuje.

23:37
    Red Wings se podařilo znovu vyhodit a Tampa se jen těžce dostává do útočného pásma.

23:57
    Bishop právě zachraňuje svůj tým proti velké šanci hostí! Riley Sheahan se dostal do úniku, ale svůj samostatný nájezd v oslabení nedokázal přetavit v úvodní gól zápasu.
    23:57 Bishop vyzrál na Sheahana

24:14
    Další šance Detroitu, kteří toto oslabení berou hodně útočně. Helm trefil Bishopa, který vyklepal puk z výstroje a rychle rozehrává.

24:53

25:00
    Callahan se dostal k ojedinělé střele domácích ve druhé třetině, ale puk šel jen vedle.

25:28
    Hraje se dlouho bez přerušení, Zetterberg bekhendem zkusil překvapit Bishopa, který zůstal pozorný.

26:18
    Hra je přerušena a přichází komerční přestávka.

26:47
    Bishop lapačkou chytá letící puk a uklidňuje situaci před svou brankou.

27:07
    Hra je znovu přerušena, tentokrát po sraženém puku mimo kluziště.

27:17
    Tampa se provinila proti pravidlům zakázaným uvolněním.

28:10
    Pokusy o úspěšný přechod útočných modrých jsou rychle překazeny a odvráceny.

28:19
    Dacjuk využívá prudké přihrávky k přechodu do útočné třetiny a rychlé střely na Bishopa, který pozastavuje hru.

28:46
    Abdelkader s Dacjukem se snažili pokořit Bishopa za pomoci clony, ale Dacjukova střela neprošla na brankáře domácích.

29:08
    Bude se vylučovat na straně Detroitu. Tampa hraje ve výhodě s šesti hráči v poli.

29:35
    Nemůže ale proniknout do útočného pásma.

29:47
    Hra je přerušena a na trestnou lavici odchází Kyle Quincey za hákování Kučerova.

30:03
    Palát zkoušel zavést puk do prostoru před brankou Mrázka, ale byl zahnán zpět.

30:28
    Detroitu se daří vyhodit puk do středního pásma.

30:54
    Výborný zásah Petra Mrázka proti střele Garrisona od modré čáry! Český brankář se při vykonání své práce musel posadit, když začínal ztrácet balanc.
    30:54 Mrázek předvádí těžký zákrok lapačkou

31:06
    Drouin pouze přestřelil klec Detroitu.

31:47

31:54
    Krátce po skončení oslabení se do úniku dostal Darren Helm, ale Bishop si ho znovu dokázal pohlídat a betonem předvedl nepropustnost brankové čáry.
    31:54 Helm opět na Bishopa nevyzrál

32:40
    o přerušení hry přichází komerční přestávka.

32:49
    Zakázané uvolnění Detroitu po neprotečované přihrávce skrz střední pásmo.

33:18
    Bishop pouze vyrazil střelu z levého křídla před sebe a po puku se už natahoval Dacjuk, před jehož dorážkou ale dokázal odklidit vracející se Killorn.

34:01
    Komerční přestávka. Po ní si Detroit zahraje přesilovou hru. Larkin vystřelil na Bishopa, jenž si s letícím pukem poradil, ale tím pouze přerušil ohlášenou kraťoučkou výhodu soupeře za faul Hedmana na Zetterberga, kterého si obránce Tampy nedovoleně přidržel.

34:07
    Rozhodčí přerušuje hru po závaru před Bishopem, když brankář Tampy lehce naklonil branku za svými zády při zásahu proti střele Nyquista.

34:27
    Bishop se položil ve svém brankovišti, aby pokryl co největší prostor a odolal hned dvěma střelám soupeře! Larkin, natahující se po dorážce, nedokázal přizvednout puk.
    34:27 Tuhá obrana Tampy proti náporu soupeře

35:19
    Palát se dostal ve vlastním pásmu do úniku, jenže slibně se rodící brejk nedokázal zakončit, když mu puk vypíchl vracející se hráč hostí.

35:53
    Tampa vyhazuje přes všechny čáry. Ani tato přesilovka nebude využita!

36:01

36:28
    Hokejisté Detroitu se pokusili ještě navázat na uplynulou přesilovku kombinací v pásmu soupeře, ale o puk přišli.

36:56
    Mrázek se blýskl zákrokem proti střele Namestnikova.

37:24
    Hned dva střelecké pokusy domácích se odráží jen od zadního mantinelu! Paquette i Hedman si nesrovnali svá mířidla.

37:56
    Hra se přesunula na druhý konec kluziště. Zde Bishop pozastavuje hru po prudké střele Smithe.

38:25
    Filpulla vyvezl puk alespoň do středního pásma.

38:31
    Bishop opět zastavuje rychlý brejk soupeře! Poradil si s Larkinovým pokusem, který nedokázal dotáhnout svůj útok! A na Bishopovi si následně vylámal zuby i Dacjuk.
    38:31 Fantastická práce Bishopa - vychytal v první třetině Sheahana, ve druhé Helma a nyní i Larkina s Dacjukem

39:25
    Puk je ve středním pásmu.

39:46
    Zakázané uvolnění Detroitu ještě posune hru před Mrázka.

40:00

Bezbrankový stav v hale Tampy Bay pokračuje i po druhé třetině, v níž iniciativu převzali zejména hráči Detroitu. Ti již přestříleli své soupeře 23-14, ale recept na Bishopa nenašli.

Třetí třetina začne přibližně v 03:02.

40:01

40:12
    Pokazená rozehrávka Tampy přináší jen zakázané uvolnění.

40:40
    Tampa opět vyhazuje na zakázané uvolnění a to po velmi nebezpečné střele Sheahana, která navíc zasáhla Bishopa někam mezi masku a rameno, takže domácí brankář musel následně vyklepávat nepříjemnou bolest.
    40:40 Bolestivý zásah Bishopa

41:33
    Mrázek má puk ve výstroji, kam mu zapadl po střele z úhlu a otočky od levého mantinelu, kam si najel za kotoučem Callahan.

41:39
    Paquette zkoušel štěstí, ale Mrázek zůstává pevně koncentrovaný a prozatím také neprůstřelný.

42:18
    Nahozený puk do útočného pásma domácí hokejisté vybojovali a u modré čáry nadvakrát nalezli Coburna, jehož první ránu zablokoval Glendening a ta druhá se otiskla o zadní mantinel.

42:37
    Na druhé straně jen přestřelil Abdelkader, ale akce Detroitu pokračuje.

43:20
    Bez ohrožení Bishopa. Sice ještě střelecký pokus přišel, ale ten nezamířil přesně a domácí následně vytěsňují hru do středního pásma.

43:55
    Snahu Detroitu o přečíslení zastavil Callahan, který vložil do křižné přihrávky hokejku.

44:33
    Tempo hry opět roste! Šustr se dostával ke střele, ale minul klec Mrázka a k odraženému puku se sice natáhl Callahan, ale pokračující kombinace Blesků skončila již jen ztrátou.

45:16
    Pumelice Johnsona od modré skončila jen mezi sklapnutými Mrázkovými betony, který zastavuje hru.

45:27
    Nyquist se mezi kruhy dostal k přihrávce od pravého mantinelu, ale střelu mu zablokoval jeden z hráčů Tampy a kotouč následně vylétl do ochranné sítě.

46:08
    Puk po souboji DeKeysera s Nestěrovem ve středním pásmu končí mezi diváky. Komerční přestávka.

46:25
    Mrázek zvedal ruku s lapačkou nad sebe, ale ani tak nechytil střelu, která letěla přes jeho bránu.

47:05
    Mrázek vyrazil betonem lehce do směru jízdy Kučerova a zaplatil za to pádem na led. Vylučovat se nebude.

47:27
    Zakázané uvolnění Tampy.

48:10
    Tečovanou střelu krotí Mrázek na ledě před sebou. Na první gól stále čekáme.

48:38
    Obrovská šance Detroitu a zejména Zetterberga s Larkinem, kteří jen promáchli svými holemi při snaze o dorážku Tatarovy střely. Bishop byl v tu chvíli bezmocný.
    48:38 Zetterberg ani Larkin se při dorážení neprosadili

49:08
    Po zakázaném uvolnění Detroitu si hostující střídačka bere oddechový čas.

49:20
    Mrázek měl obrovské štěstí, že Nestěrov nedokázal umístit k němu odražený puk mezi tři tyče. Vlastně se mu ani nepodařilo vystřelit, puk se od něho odrazil těsně vedle.

49:52

50:20
    Komerční přestávka.

50:33
    Puk vyletěl na střídačku, vhazuje se ve středním pásmu.

51:09
    Kronwallova prudká rána od modré čáry proletěla jen vedle pravé tyčky Bishopa.

51:19
    Smith svým pokusem zápěstím nutí Bishopa podržet puk a přerušit hru.

51:48
    Red Wings se snaží vytvořit souvislý tlak na branku Tampy, ale nedostávají se do ideálních střeleckých pozic.

52:05
    Tyler Johnson odešel během přerušené hry z prozatím neznámého důvodu do kabiny.

52:35
    Nápor domácích nepřinesl střelu mezi tři tyče, puk létal kolem Mrázkovy branky a za ní.

53:40
    Detroit dostal puk do pásma Tampy, ale nikdo z hostujících hráčů se tam nevydal.

54:20
    Mrázek zastavuje hru zákrokem lapačkou proti Coburnově střele. Poslední komerční přestávka ve třetí třetině.

55:01
    Posledních pět minut normální hrací doby. Puk je ve středním pásmu na hokejkách Detroitu, kteří zakládali útok ve vlastním pásmu.

55:29
    Útočné snahy vyzkouší také Tampa.

55:38
    S nahozeným pukem neuspěla.

55:59
    Zpětná přihrávka po přechodu útočné modré se pro Tampu nestala úspěšnou. Obrana Detroitu puk odklízí.

56:53
    Detroit po delší okupaci vlastní třetiny vyváží puk.

57:07
    Přečíslení Detroitu se snažil přetavit v gól Mike Green z druhé vlny, ale jeho prudkou ránu zápěstím Bishop vyrazil.

57:23
    Na druhé straně se neprosadil Johnson skrz bránícího DeKeysera.

58:17
    Tampa právě vstřelila branku!
    Tak to je neuvěřitelné zakončení dlouhé pasáže bez přerušení! Hala v Tampě propuká v obrovský jásot poté, co Petr Mrázek nebyl při rozehrávce za brankou důsledný, zaváhal i jeho spoluhráč na zadním mantinelu a Ryan Callahan, který se dostal ke kotouči, poslal přihrávku před brankoviště na ALEXE KILLORNA, který zakončil do odkryté klece mimo dosah vracejícího se českého brankáře! Asistence: Ryan Callahan.
    58:17 Alex KILLORN - 1:0

58:55
    Detroit hraje bez brankáře!

59:07
    Domácí vytěsňují hru do středního pásma.

59:16
    Bishop zastavuje hru po střele Zetterberga, ale přichází pro Tampu kritická situace! Bude totiž hrát jen ve čtyřech po faulu Garrisona!

59:16
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Garrison – 2 min., krosček).

59:35
    Detroit v šesti rychle kombinuje, ale na Bishopa nemůže protlačit střelu.

59:40
    Kotouč je ve středním pásmu! Richards i Zetterberg minuli klec a Tampě se daří vyhodit!

59:54
    Ještě jedno vhazování před Bishopem, ale vypadá to, že už je příliš pozdě.

Přišla ještě jedna střela, která ale neskončila za zády Bishopa a Glendening jen dopřál Bishopovi ještě jeden zásah. Tampa Bay tak po nejtěsnější možné výhře, které dosáhla po chybě Petra Mrázka a obrany Detroitu, postupuje do semifinále Východní konference, zatímco Red Wings letošní sezona skončila.

Je to nejspíš paradoxem, že do té doby bezchybně chytající Mrázek, který držel svůj tým 58 minut při životě, nakonec nese svůj podíl viny na vyřazení Detroitu z letošního playoff, ale nesmí se zapomenout ani na fakt, že hosté nedokázali ani jednou ze 33 střel pokořit brankáře Bishopa a i přes množství šancí nepodpořili svou snahu o prodloužení série i třeba slepeným gólem. Mrázek, který se dostal do branky až ve třetím zápase playoff, zaslouží i tak velký obdiv, když si ve třech zápasech připsal jednu nulu a inkasoval dohromady jen čtyřikrát. Bohužel pro něho a Detroit, na Tampu to nestačilo a je to zasloužený postup pro Blesky po celkovém vítězství 4:1 na zápasy.

Tampa Bay Lightning – Detroit Red Wings 1:0
    Branky a nahrávky:
    59. Killorn (Callahan). Střely na branku: 24-34. Zablokované střely: 19-12. Bodyčeky: 26-23. Vyloučení: 4-4.

Tři hvězdy zápasu:
    1. Ben Bishop (TBL)
    34 zásahů
    2. Petr Mrázek (DET) 23 zásahů
    3. Alex Killorn (TBL) 1+0
    Odehrál Pavel Dacjuk poslední utkání v NHL?

Česko-slovenská stopa v utkání:
    Andrej Šustr (TBL)
    0+0, 1 bodyček, čas na ledě 15:24
    Ondřej Palát (TBL) 0+0, 4 bodyčeky, čas na ledě 19:26
    Petr Mrázek (DET) 23 zásahů, 1 gól, 95.8%
    Tomáš Tatar (DET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:05

Z dnešního utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:58:46)